Rammstein

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Rammstein

Post by Xellos » Fri Apr 26, 2019 10:09 pm

Пробвах я няколко пъти и още не мога да намеря смисъл да кажа нещо кой знае колко хубаво за тая. :roll:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Rammstein

Post by Amelia » Sat Apr 27, 2019 6:20 am

Мен ме кефи песньовката. Хем е типичен Рамщайн, хем е различно. Видеото и то е забавно и пълно с готини изродщини както обикновено. :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: Rammstein

Post by AlDim » Sun Apr 28, 2019 8:52 am

И двете нови песни ме радват на макс. Хем са класически Рамщайн, хем има и малко по-иновативни елементи.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rammstein

Post by трубадур » Thu May 16, 2019 10:59 pm

Който иска да слуша албума. След 2 часа е онлайн

https://listening.rammstein.de/?fbclid= ... R0I6BJR5Ps

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rammstein

Post by трубадур » Fri May 17, 2019 10:23 am

Вярно е, че е само едно слушане, а този албум се очертава да го слушам още 100 пъти, но е много добре. В цялото нещо Дойчланд влиза много правилно, но вътре е типичен рамщайн, не като звук или като композиция, ами като качество. Продукцията е толкова чиста и великолепна, че дори на хора, дето не им дреме за това ще им направо впечатление колко чисто звучи всичко. По-мелодичен албум, но след първите 2 песни, които вече знаем се почва с бая приличен експеримент. По-малко електроника, ама тежки китари, бас и барабани са на лице. И Тил размазва. Дори да не се чуе друго от този албум песента Puppe е задължителна, защото е най-уникалното вокално изтрещяване, което Тил е правил в кариерата си. Една след друга за мен песните са страхотни. Много правилен албум, който идва като адекватна стъпка след предишния и показва, че тази група няма изтъркване. След толкова много години и без смяна в състава тия шестимата продължават да са сила.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Rammstein

Post by penzata » Fri May 17, 2019 4:17 pm

Присъединявам се. Адски слушаем албум и качествен Рамщайн. Мен още на клипа на Дойчланд ме грабна. :mrgreen: Наистина прави впечатление чистотата на звука. От Surgical Steel на Carcass насам нямам спомен да съм слушал толкова изчистено нещо.
Точно определение за албума, което напълно подкрепям:
трубадур wrote:Много правилен албум, който идва като адекватна стъпка след предишния и показва, че тази група няма изтъркване.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rammstein

Post by трубадур » Fri May 17, 2019 5:04 pm

Ей голяма работа са каркас, една от най-любимите ми групи са въобще. Иначе днеска цял ден въртя нонстоп рамщайна и една песен не скипвам, обичам като така стане. Определено е по-слушаем за масовия паляк албум, т.е. и не метъл ентусиастите имат какво да намерят вътре. Изненадващо за мен по-умерено темпо парчоците много ми харесаха. Даже баладата е яка, а и е само 2 минути. Просто фаворит не мога да си харесам. Мисля си, че Ausla(у млаут има тука, ама не ми се дирят двете точки)nder е на път да ми стане любима и после идва Puppe или Weit Weg и докато се осъзная албумът е свършил и почвам отначало с дойчланд.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Rammstein

Post by penzata » Sat May 18, 2019 9:08 am

трубадур wrote:
Fri May 17, 2019 5:04 pm
Мисля си, че Ausla(у млаут има тука, ама не ми се дирят двете точки)nder е на път да ми стане любима ...
Дейва, тази песен е чук. А и ми напомня на някаква изкривена през на Рамстейн призмата версия на Baby's on Fire на Die Antwoord. :roll:

Васи чуковият албум. :mrgreen: :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Rammstein

Post by Amelia » Tue May 21, 2019 1:46 am

Снощи най-сетне стигнах до него и го изслушах. Кво да ви кажа, пичове, Рамщайн пак го направиха. От разни интервюта човек може да види, че пишат музика, когато им се допише музика и като работят по нов албум за всяка песен си задават въпроса "има ли светът нужда от тая песен". По тоя начин изкарват шедьоври всеки шибан път - единствената група, на която считам 99% от песните за гениални.

Puppe е едно от най-великите песни, които съм чувала. Ебаси колко изриваща е! От целия албум май само Секса ми е некъф мех. И да, звукът е чист и рафиниран като рязан диамант.

Слушах песните, четейки превод на текстовете им - така и някои от другите по-мехави песни като Диамант стават специални.

Дойчланд до момента съм я чула сигурно поне 30 пъти (в комбинация с клипа). Обожавам я и не разбирам кво беше тва мрънкане по нея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Rammstein

Post by penzata » Tue May 21, 2019 1:53 am

Дюд, в момента, докато си писала поста, продължавам да ги слушам. Толкова ми е влезнала в главата тази музика, че не мога да заспя. А сутрин отивам с огромен кеф на работа, защото знам, че пътувайки ще слушам албума. Дойчланд е дзверски точната встъпителна песен за този албум.

Рамстейн са дзверове. :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rammstein

Post by трубадур » Tue May 21, 2019 9:35 am

Поправих си мнението за дойчланд след като я чух в албума. Много добра се оказа. Ама аз имам принципен проблем със синглите на рамщайн, оти почти винаги са най-слабите песни в албума. А га неща като Америка са ти по-кекавите композиции, представи си ква е летвата и колко е висока. И тук беше така. Квото дойде след дойчланд и радиото направо е феноменално. И след това с времето, почвам да оценявам и хитовите песни подобаващо. Поради простата причина, че ся слипнот и тривиум изкараха нови, и ебаси яките, песни малко накъсвам рамщайнца, но тоя албум няма спиране. У топ 5 за годината ми ще е без задръжки.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Rammstein

Post by Xellos » Tue May 21, 2019 10:41 am

И аз си ги циклим тия дни на спотифая, ма ''Радио'' си остава най- не моята песен. :roll: тва инструментала на sonne в края на Дойчланда сцените просто ме просълзява всеки път. Куклата и швестъра изриват просто, как не си е повредил гърлото да го реве това Тил :heart: са ще се дебнат разните препратки и нови клипове и мейкинги. :metal:
И все пак Lindemann проекта Skills in pills като цял албум ме кефи малко повече, ма то това с цикленето му сигурно...

https://www.revolvermag.com/music/read- ... -new-album
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Rammstein

Post by Amelia » Thu May 23, 2019 2:21 am

Въртя си Puppe на loop и не мога да спра. Помощ.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rammstein

Post by трубадур » Tue May 28, 2019 8:25 pm

Новият клип е аут Ausländer - удри

https://www.youtube.com/watch?v=pat2c33sbog


:panic: :panic: :panic: :panic:

само група от тоя ранг и с тяхната репутация може да направи тоя клип.
понякога ме е яд, че са забранили коментарите под клиповете, тука сигурно щеше да е по-голям демидж и от дойчланд

така де
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Rammstein

Post by Amelia » Tue May 28, 2019 9:25 pm

Ахахахахаххахахахахахахаххахахахахах!!!!

ВЕЛИКАНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ебати еджлордите, заклевам се! Обожавам ги!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests