Rammstein

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rammstein

Post by трубадур » Fri Apr 08, 2016 8:04 pm


User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Rammstein

Post by Xellos » Sun Apr 10, 2016 8:31 am

Това днес шернаха от Рамщайн страницата.

https://www.youtube.com/watch?v=HMQkV5cTuoY

:D
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Rammstein

Post by Amelia » Sat Mar 30, 2019 9:11 am

Новият клип на Рамщайн:
https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c- ... verified=1

Велики са! Естествено, веднага разни евреи изквичаха на умряло, щото Холокоста бил тривиализиран и използван за реклама и забавление в тоя клип, ама според мен са се пообъркали хората - случва се често при knee jerk реакциите. Рамщайн винаги са били провокативни и скандални и това им е якото. Ако светът досега не е стоплил, че са лефт уинг аф, то това си е негов проблем.

:heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Rammstein

Post by Xellos » Sat Mar 30, 2019 10:52 am

Скандален и разкошен клип с некво огромно количество препратки, и уви умерено еднообразна песен повтаряща стари техни мотиви, която вероятно няма да си въртя на mp3. В изродщините на Линдеман с Петер Тегтгрен има къде къде повече живец. Ма пак е нещо "ново" де. :metal:

някви дребни обяснения за препратките в клипа...
https://www.loudersound.com/features/we ... tein-video

Малко са по травмиращите неща в тоя животец от Тил в аниме ученическа униформа...
https://www.youtube.com/watch?v=0YEZiDtnbdA
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Rammstein

Post by Amelia » Sat Mar 30, 2019 6:28 pm

Песента между другото (а и клипа) съдържат елементи от предишни Рамщайн песни, все едно и те минават през историята си, заедно с историята на Германия. :heart:

Иначе и аз не харесах песента веднага, но сега така лошо ми се наби в главата, че няма излизане.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Rammstein

Post by Amelia » Sat Apr 06, 2019 9:21 pm

Още малко анализи на видеоклипа, които хвърлят светлина върху някои по-неясни сцени и цялостното послание на песента:
https://www.youtube.com/watch?v=iJmNVxH74So

Така е, батета, с тая група. Литературни анализи си трябват. Баси колко неверваемо яки са тези хора! :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rammstein

Post by трубадур » Sat Apr 06, 2019 10:55 pm

Бе час за най-клишираните рамщайн песен и клип са бая оувъркил. Въобще всичко около тоя им проект е тъжно, първо бяха изтрещелите реакции към тийзъра (правеили си гаргара с холокоста според някои) и сега последвалите умотворения спрямо клипа. Много ми идва. То повече изглежда като да пробват колко малко работа можем да свършим, за да получим максимално количество реклама. Но за група от тоя ранг не е нужно просто. Рамщайн са твърде големи, за да се провалят, а и както изглежда и най-малкото да направят и биват засипани от внимание. Музиката е точно каквото се очаква, клипът също. Това падане на мост пред тях е прекалено. Не че не им чакам албума де, пичовете са мега професионалисти, една от малкото метъл банди с непроменен състав, демек са и маса интелигентни, иначе да запазиш такава връзка е мега трудно, и просто са си гарант за качество. Но цялото сновене в нета сега покрай клипа е просто щото е на Рамщайн и хората ще гледат. Тоя тип лийч почва сериозно да ми лази по нервите, когато става дума за нещо толкова очевадно. Т.е. реално не ми е проблемът с бандата, а с назе си :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Rammstein

Post by Amelia » Sun Apr 07, 2019 12:46 am

Абе аре бегай оттука! Рамщайн ВИНАГИ са били царе на интелигентното тролене и това им е от най-интелигентните, добре обмислени и high production value троления до момента. И то в период от историята ни, в който наистина има нужда от тоя тип изкуство, предвид небрежния флиртец с нацизма и социализма, дето се случва из целия ни западен свят и конкретно ЕС и Германия. Наистина е най-ин йор фейс нещото, което са правили, ма то ситуацията си плаче за нещо такова. И по-добре да имаме нещото такова в ей тоя брилянтен артистичен вид, отколкото под формата на някви поредни вестникарски есета и туит войни. Аз лично не мога да спра да го гледам това - всеки път забелязвам нещо ново. Да се твърди, че тоя клип е продукт на "малко работа, за максимално количество реклама" е нелепо. Както и ти сам казваш, на тея хора реклама не им трябва и явно просто са имали да казват нещо. Бих рекла, че като за първи продукт от ненам си колко там много години насам, пичовете доставят по всички параграфи и показват без квото и да е съмнение, че продължават да са от най-добрите артисти в историята на популярната ни музика.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rammstein

Post by трубадур » Sun Apr 07, 2019 2:35 am

Както казах проблемът не е толкова в рамщайн, колкото в пиявиците около тях. Пичовете никога не са били subtle да не говорим като става дума за политика и винаги е ин йор фейс. Плюс, че това почти сигурно ще им е последният албум и само нацисти не се бяха показвали, и как се вика крайно време беше. Факт е, че клипът е скъп и т.н. Но подходът си е типичен рамщайн, доста първосигнален, но с достатъчно акъл направен, че да не е обиден. И изведнъж като ти се изсипе една маса празнословия за дълбочина, ебем ти колко тълкувания и пр. щото единствено народът ще рипен да гледа... оти е свързано с рамщайн... ма тва си ми е мой проблем, което мислех, че е явно, ама се тая. И се дразня. Плюс че и самата песен (което е най-важното) е зле. Клипът какво ще да е, ама за група, доказала се като рифаджийската сила, дето никой не може да пише по-добри режещи рифове, омешана с изкъртващи индъстриъл елементи и след седем години мълчание такава посредственост, не става. И с високопарния клип и тряя сме уау. Но... по принцип хитовите песни на рамщайн имат навика да са им по-слабите, докато в албумите е бъкано с ебаси попаденията, плюс че любима банда и т.н. очакванията, както казах, за албума са високи, но зася съм meh.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Rammstein

Post by Amelia » Sun Apr 07, 2019 4:39 am

При Рамщайн почти всичко има повече от едно тълкование и tongue in cheek изпълнения, на човек дори не му трябва да изпърдява ментално от фенство и да се запревъзнася с анализите, че да му стане очевидно това. Не са от вчера тея работи - Рамщайн винаги са били от малкото групи, които зариват всякакви нива месиджи в песните и видеата си и си играят с публиката. По интервюта Тил отказва да обясни текстовете си, защото държи хората да могат да видят в тях каквото си поискат. То това им е от най-яките качества като група всъщност. Но до момента не бяха правили видео с такава социална тежест и сериозност (освен може би донякъде Америка) и не само заради сцените на Холокоста в него. Това видео не е пълно със стандартните им тролски лиготии и ебавки, а мяза едновременно на изповед, критика към съвремието и предупреждение за бъдещето. Изобщо, неща които виждаме по-често на големия екран, а не в клипове към песни. Като такова си заслужава вниманието и хайпа, считам.

Песента и аз не я харесах веднага, въпреки че си е типичен Рамщайн отвсякъде. Да, като мотиви е проста и повтаряема но точно така пасва прекрасно на идеята си. Тя е безмилостен, повтаряем агресивен риф, точно като историята на насилието на Дойчланд.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Rammstein

Post by Xellos » Sun Apr 07, 2019 9:01 am

Връкам си я песента, ма не ме ангажира като тъмен балкански субект толкоз с посланията си и е тотално забравима.
Виж, почти неизбежният Official Making Of, като пуснат ще е яко, тях си ги гледам с голям интерес.

един от любимите стари - сонето
https://www.youtube.com/watch?v=EvzbhnxjItg :heart:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rammstein

Post by трубадур » Sun Apr 07, 2019 9:44 am

Рамщайн никога не са били само тролене и ебавки, да не говорим, че маса от клиповете им са политически ангажирани, тук, да е малко по-мащабно, щото все пак не са хванали определен момент от историята, ами цялата. Но си е точно америка 2.0. Което може би им е най-слабата песен с клип в цялата кариера. И споменах, че са достатъчно умни да не направят нещо контровършъл без да има поне някакви интересни елементи, за да надскочат трол фейс изживяването. Кво да кажа, като слаба песен с приличен клип получи ебаси вниманието и се възхвалява, е те такива неща ме тригърват :lol:

Като извадиха видео (най-после) на mein herz brennt беше по-яко и неочаквано от това. Ся да се дразним ли на група, което дава очакваното и то на финалната си права, не, ама литературните анализи из гъзо, баш когато продуктът е средна ракия до слаба ме нервят. И отново казвам, това ми е страшно любима група, наясно съм с желанието им хората сами да тълкуват нещата, въпреки че другите членове от бандата понякога дават своите интерпретации, все пак тия шестимата вече сума година показват, че са от доста по-умните музиканти и са едни от малкото, чиито интервюта не водят до нон стоп фейспалми. Тая песен просто смуче :mrgreen:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Rammstein

Post by Killua » Sun Apr 07, 2019 12:40 pm

И изведнъж като ти се изсипе една маса празнословия за дълбочина, ебем ти колко тълкувания и пр. щото единствено народът ще рипен да гледа... оти е свързано с рамщайн
То сигурно това е и реакция спрямо онези, които решиха, че песента е обидна за Холокост жертвите и възхвалява нацизма и т.н.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Rammstein

Post by Amelia » Sun Apr 07, 2019 9:04 pm

Killua wrote:
Sun Apr 07, 2019 12:40 pm
То сигурно това е и реакция спрямо онези, които решиха, че песента е обидна за Холокост жертвите и възхвалява нацизма и т.н.
По мои наблюдения феновете на Рамщайн винаги са ровили за meaning в изкуството им и винаги са ги намирали за дълбоки. И то е щото пичовете наистина са си такива - сравнете ги с болшинството други музиканти на планетата. Сериозно, обърнете внимание ква музика се слуша в момента във всичките модерни жанрове. Тея като Рамщайн, дето успяват едновременно да ти вкарат някакъв критичен месидж, да го зарият с различни тълкования, да се излигавят в процеса с типичния им хумор и продукта накрая да продължава да отвява на визуално или звуково ниво по един съвсем първосигнален и органичен начин, са единици. Навремето докато Розенрот форума съществуваше, там се пишеха цели есета по текстовете на песните и съдържанието на видеата, всяко интервю се анализираше, хората се караха... Така че и това не е нищо ново, само дето тоя път наистина има кво да се рови в това видео предвид всичките easter eggs, които нашичките са наплякали там.

Иначе Америка и критиката към културната хегемония на американците е много по-straightforward и по-малко комплексна от това видео за прословутите German pride and guilt, в което виждаме как десния и левия екстремизъм са допринесли към кочината, която представлява Германия (и целия Запад) и как германската грандомания винаги е наранявала немците.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Rammstein

Post by трубадур » Fri Apr 26, 2019 7:52 pm

Ако някой е пропуснал новата песен:
https://www.youtube.com/watch?v=z0NfI2NeDHI

тоя път е доста по-добре, типичен, по-умерено темпо, рамщайн, но правилно. Е това вече ще се върти яко до излизането на албума.

Клипът е малко рамщайн разбира феминизъм, а и поради някаква причина барабаните изглеждаха аут ъф синк в общите планове, коет е лолз, но е забавно филме.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests