Rammstein

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Oct 10, 2012 2:23 am

Видях плевенския шампион...
...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 10, 2012 8:55 am

Аз се кефя на някъде около 98% от песните, та по-лесно ми е да кажа кои не ми харесват от това кои са ми любимите... :mrgreen:

- От първите три албума няма и една която да не ме кефи
- От Reise, Reise не харесвам: Moskau (добра музика, добър Тил, но Тату са гнусни като винаги)
- Rosenrot: Stirb Nicht Vor Mir (what the fuck is this?), Te Quero Puta (става, но не съвсем)
- Liebe Ist Für Alle Da: Frühling In Paris (French sucks, fuck this shit)

Сигурно забелязвате известен pattern в песните, които не ми харесват. :mrgreen:

Иначе ако трабва да подбера няколко, които са ми най-най-любими, в момента са следните (след месец ще са съвсем други :)):


- Herzeleid
- Rammstein
- Asche zu Asche
- Du riechst so gut
- Engel
- Bestrafe mich
- Sonne
- Ich Will
- Adios
- Reise, Reise
- Mein Teil
- Keine Lust
- Morgenstern
- Rosenrot
- Rammlied
- Waidmanns Heil
- Pussy
- Mein Land

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Oct 10, 2012 9:10 am

AlDim wrote:(French sucks, fuck this shit)
Va te faire foutre!

Аз не съм влюбена в следните:
Seemann, Laichzeit, Zwitter, Adios, Los, Stirb Nicht von Mir, Zerstoren, Ein Lied, B****** и Roter Sand/Liese във всичките им версии там.
Пак ги харесвам, ма предпочитам да си пусна някоя от другите песни около тях. Май Stirb Nicht von Mir, Ein Lied и Roter Sand ги скипвам най-често. Първата ми е много лигава, а последните нещо нямат обичайния Рамщайн кик.

Пролетта в Париж, дето Сашко не я обича заради френския, пък е с толкова готин текст!

Ich kannte meinen Körper nicht
den Anblick so gescheut
sie hat ihn mir bei Licht gezeigt
ich hab es nie bereut

(I didn’t know my body
Too shy to look at it
She showed it to me in the light
I've never regretted it)

Дребните детайли, които правят една песен. Откъде ги измисля тоя Тил Линдеман?

Установих, че любимата ми песен на Рамщайн е тази, която слушам в конкретния момент, в който ми се задава въпроса. :lol:
Нема такава група, немаааа!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Oct 10, 2012 9:21 am

@Amelia, как не те кефят Zwitter и Leichzeit бе? Толкова са болни... Само втората леко ми е трудно да я поставя в контекст... Инцест или просто риби? :? Просто като чуя Рамщайн и си пляскам с ръце. :lol: Да си призная и аз пробвах с туби, само че 5 литра и издържах 35 секунди. :lol:


Иначе на второ изслушване в будно състояние с текст, има точно две песни от албума които са ми meh. Другите дори да си ми били посредствени като музика съм ги харесал заради текст и обратно. Heirate mich е толкова яка, пък и човека не е некофил, просто обича жена си. :mrgreen: Seemann е учудващо нежна като за песен от дебютен албум на метъл група. Rammstein си е класика, а Herzeleid накрая с онова Save each other from togetherness просто... На второ слушане май Asche zu Asche не ме кефи кой знае колко.
Last edited by Claymore on Wed Oct 10, 2012 10:12 am, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Oct 10, 2012 9:32 am

Тату са това.

Иначе аз не се сещам за друга метъл група, която има такова постоянство на качеството и кефометъра.

Аз в момента, между другото, страдам от странен проблем - не съм способен да слушам друга метъл група освен Rammstein седмици наред. Електроника - няма проблем, обаче като опре до жица, нищо не ми е достатъчно Rammstein.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Oct 10, 2012 9:55 am

Ето едно доста рядко с участието на Тил, преди десетина години се бях зарибил яко по него

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Oct 10, 2012 10:02 am

Щеше да е забавно ако тия ги подгряваха догодина и тук :).
http://www.youtube.com/watch?v=qNyzdUgigKI
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Oct 10, 2012 7:31 pm

Щеше да е още по-забавно ако Тил и вокала на Детстар си спретнат състезание по шамаросване пред публиката. Макар че то победителят е ясен. :lol:

Клеймор, Лайхзайт-а не е лош да. Ма нещо не ми влиза като останалите. Ненам що. Иначе текстът може да се тълкува по различни начини и в това е врътката всъщност. Тил Линдеман има навика да остави хората да си интерпретират текстовете му сами и не обича да казва какво е имал предвид с тях.
Аз иначе взех да харесвам Аше зу аше след като я гледах в лайв вариант. Много ме кефи как Рихард Круспе, полугол, доста мускулест, омазан във fireproof гел, с едни бели очи и леко накривена глава грухти Ich komm wieder (I'll return) в микрофона, докато Тил пее останалия текст. Като някво полубожество изглежда. Като го видях за пръв път си помислих колко по-внушителен щеше да е терминатора на Арни, ако си казваше култовото I'll be back на родния си немски. Ich komm wieder. ААААА!!!
Seemann ми е леко мех, ама клипът й е баси ай кендито. Като си мисля за тоя клип се сещам как оня ден с Крюлти се чудехме защо изобщо някой е решил, че има някъв нацизъм в тея пичове, като най-първия им албум има облика на нещо правено от гей-бой група с всичките тея полуголи красавци по обложките и клиповете им. :lol:
Херцелайд-а е убийствена и текстът й е велик. Изврещяването на ХЕЕЕЕРЦЕЛАЙД след първия припев ми причинява разни неща. В тоя ред на мисли, аз се забавлявам бясно и на Дас Алте Лайд, в средата на която Тил Линдеман изкрещява едно епично ИХ ВИЛ ФИКЕЕЕЕЕ!!! (Искам да еба, сиреч). Тая песен мога да я свържа с поемите му за безрадостното му пълно с акне юношество. Той и нататък има разни такива, в които се жалва, че някоя мадама не му обръща внимание.

А Цвитера страда от това, че е просто много готина песен в албум като Мутер, в който всички останали песни са направо феноменални.

Сашко, не са на Тату вокалите в Москоу-то май. Няква друга мацка със сходен глас са подбрали. Трябва да си купим албума и да видим кво пише на обложката в крайна сметка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Oct 10, 2012 8:43 pm

Изслушах песните от Мутер дето не знаех, сиреч Spieluhr, Nebel и Adios. Баси, толкова са яки! Небел е малко мех де, но текста и музиката на другите две... Тоя албум обезателно ще се купи. Ма трябва да си намеря свестен диск плейър ако ще правя колекция, засега имам само новия на Ред Хот и AEnima на Tool. Голяма колекция. :lol: След кратка почивка ще прослушам Sehnsucht и Rosenrot. Утре на фитнеса си пускам Рамщайн и край! :twisted:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Oct 10, 2012 8:53 pm

Амели, както те слушам, очаквам всеки момент да започнеш да четеш Rammstein bandom фикове.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Oct 10, 2012 9:22 pm

Такива има в Розенрот форума, обаче аз ОТКАЗВАМ да ги чета. В смисъл, тея хора са живи, не са някви фикции. Не ща да чета фикции с тях. Искам повече документалки и интервюта.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Oct 11, 2012 12:16 pm

В случай, че някой се интересува, изявата на Rammstein н София е официално потвърдена вече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Oct 11, 2012 2:55 pm

Бе май и с Тату са я пели, има го лайв...
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu Oct 11, 2012 7:11 pm

Moridin wrote:Бе май и с Тату са я пели, има го лайв...
Abe toq live koito imash predvid ne e s TATU, a s nqkakvi ruski pevachki tip uchenichki .. E
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Oct 11, 2012 7:26 pm

Не са Тату на лайва - некви девойки на плейбек са сякаш.

ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!! ДОЙДЕ МИ КУТИЯТА!!!!!!!

ЕЙ ТАЯ КУТИЯ!!!!!!!!!
http://www.amazon.ca/gp/product/B005OLU ... 00_s00_i00

Мега еееее!!! Довечера ще гледаме клипове и мейкинг-ъфи и ще се размазвамееееееееее!!!!!!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests