Rammstein

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
sfury
Smallfolk
Posts: 18
Joined: Fri Oct 23, 2009 8:12 am
Location: Saturn

Post by sfury » Sat Oct 24, 2009 10:07 pm

Rammstein Music Behind the Scenes - Making of Video

http://music.ign.com/dor/objects/816299 ... 01909.html

Хората наистина за ебавка са пуснали Pussy като пръв сингъл, дори твърдят че искали dance песен да правят. :lol:

Шега, шега ама на мен дори и тая песен започна доста да ми допада след дълго въртене на албума - просто си е трепач целия. :)
and as I pull my head out I am without one doubt

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sun Nov 15, 2009 1:31 pm

Айде да възродя малко темата.

Не съм голям меломан, но Рамщайн ми е любимата група и немския ми е много близък още от малък.

Кофтито е, че няма да идват в София, а Белград ми идва твърде далеко, така че ще пропусна.

Поздрав с Liebe ist für alle da(песента, не албума)

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Mon Mar 22, 2010 8:57 pm

Концертът в Белград беше умопомрачаващо и безмилостно шоу. Бях направо ей така :shock: :metal:

User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Thu Apr 22, 2010 11:52 am

О ДАА!! Концертът беше ВЕДНЪЖ!!!!!! :metal: :dash: :free:
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

User avatar
soregashi
Smallfolk
Posts: 3
Joined: Mon May 10, 2010 10:24 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by soregashi » Mon May 10, 2010 10:33 pm

Ще видим на 23-и другия месец колко е бил веднъж. Аз лично това нещо го чакам от 7-8 години да го видя на живо и няма как да не си смажа цялото същество от кеф... за вас не знам.
А тия хора, не че има нужда да обяснявам, правят такова шоу, че и да не си фен, чакал с години, пак ще си като минал под валяк.
Image
GOMU GOMU NO...
BAZUUUKAAA
Monkey D. Luffy

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Sep 16, 2012 9:10 am

Откачих. I'm high on music. Последните дни наваксвам с Рамщайна и всеки ден си намирам по някоя нова любима песен, с която буквално се разнебитвам от кеф. Не съм се вманиачавала толкова по конкретна група от 10 години насам, когато се конвертирах в аниме фенка от метъл фенка. Рамщайн винаги са ми допадали, ама никога не съм задълбавала особено в тях. Сега обаче ги заобожих страстно. Цял ден днеска гледам клипове и чета интервюта. Искам някой да издаде на английски книгата на Тил Линдеман. Искам да го видя отвътре тоя човек, целият! Щото малките парченца от него, които ми се мяркат в Рамщайн текстовете му, ме влюбват стабилно в него. Баси, колко е як!

Една от тея групи са, които ме правят щастлива, че съм се родила във време и място, в които мога да ги чуя. И живот и здраве, и да ги видя наживо. Досега все нещо се случваше, че да не им ида на концертите, а и не бях достатъчно мотивирана. Ама на следващия отивам come hell or high water.

Та в момента изследвам в дълбочина албумите Reise, reise и Rosenrot. Те си приличат, щото доста песни, които не са влезли в Райзе, са отишли в Розенрота. Та оттам сходното звучене с няколко абсолютно размазващи почти баладични мрачни, страстни и отчаяни любовни песни. Любимия ми тип романтика обаче направен някак по мъжки така. Ех!

Засега съм дълбоко зарибена по Amour, Reise, Reise, Кeine Lust, Amerika и Morgenstern. Днес изгледах клипа на Ohne dich и го заобичах страстно, а оттам и самата песен. И изтрещях по Wo bist du. Утре продължавам да разчепквам Розенрот. Голям кеф е човек да следи текстовете. Аз не знам немски и като цяло не мога да го понасям, ма тоя език се е утепал за тая музика, заклевам се! Та чета английския превод и на моменти гледам немския. Много е забавно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Sep 16, 2012 11:11 am

Бе една от най - големите класики си остава Buck Dich. Както и Mein Teil. А Feuer Frei e песен която за две години слушане средно по два пъти на ден още не ми е омръзнала и винаги ме енергизира. От баладите, чистите такива, най ме кефи Mutter.
Last edited by Claymore on Sun Sep 16, 2012 1:00 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Sep 16, 2012 11:32 am

винаги съм ги обичала, но след концерта им тук 2010 се влюбих безрезервно и за цял живот!
Много песни им обичам, но примерно супер се кефя на Виенската кръв от последния албум.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Sep 16, 2012 8:25 pm

Реших да си направя списък с линкове към клиповете на Рамщайн, че явно в следващите няколко седмици/месеца ще ми е от полза. :lol:
Много са креативни на моменти. Рядко се забавлявам така на метъл клипове.

От Herzeleid

Rammstein

Seemann

Du Riechst So Gut'95


От Sehnsucht:

Engel

Du Hast

Stripped

Stripped (uncensored)

Du Riechst So Gut'98


От Mutter

Sonne

Links 2-3-4

Ich Will

Mutter

Feuer Frei!


От Reise, Reise

Mein Teil

Amerika

Ohne Dich

Keine Lust


От Rosenrot

Benzin

Rosenrot

Mann Gegen Mann


От Liebe ist fur alle da

Pussy

Ich tu dir weh

Haifisch


От Made in Germany

Mein Land
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Sep 17, 2012 8:10 am

Изрових из нета фенски преводи на книгата на Тил Линдеман, Messer. Доста са неразбираеми повечето, обаче дори на това ниво става ясно за ква мрачна поезия иде реч. Има страшно красиви пасажи, които ако се преведат както трябва сигурно ще са още по-красиви. Има и разни неща, дето май само Тил Линдеман си ги разбира. Той си пише поезията както си пише текстовете за Рамщайн (то някои текстове са си направо родени от тея поеми), т.е. има игри със съществуващи думи, негови си измислени думи, жаргон в големи количества и т.н. Изобщо, сигурно е ебаси болката за превод. Надявам се някой добър преводач някога да вземе да го преведе както трябва.

Та Тил Линдеман е като една по-извратена версия на Моби. Нема такова емо! Обаче, понеже за разлика от Моби ТОВА Е ТИЛ ЛИНДЕМАН, ЕБАСИ, И ТОЙ Е ЕПИЧЕН ДОРИ КОГАТО Е АНГСТИ, някак емовщината се преживява, че даже и кефи. Научих разни неща за човека, любовника, бащата, сина, младежа, стареца Тил Линдеман от тая поезия и най-вече научих, че онуй дето го разправят за немците, че били кат роботи без емоция не важи за всички немци. Щото тоя пич е една сурова мрачна клокочеща емоция целият. И е красиво несъвършен, неизлечимо повреден и на моменти трогателно фул ъф шит. Отношението му към любовта и секса биха разболяли средностатистическия човек. Класически пример за чувствителен мъж, който постоянно търси Онази Единствена Жена, с която ще дели живота си и е ужасно тъжен и самотен без нея, ама като я намери (а той я намира често) е физически неспособен да дели живота си с нея. Някъв особено еблив пич такъв, с дълбоко внедрени осакатяващи инсекюритис. Имаше стихотворения, в които се жалва как заради обезобразеното си от акне лице не може да си намери жена. И такова, в което реве, че е остарял и младите жени не му обръщат внимание. Т.е. независимо от възрастта и обстоятелствата, все е зле! Всичкото това изписано по оня Рамщайнов начин обаче - не си говорим за мрънкането на Линкин парк тука.

Имаше ен на брой стихотворения със загатната некрофилия със или без наличен труп. То ние вече сме видели такива и в Рамщайн - още в първия им албум. Изобщо, всякакви сексуални девиации, описани с картинен език и умопомрачаващи изрази. Имаше две прекрасни поеми посветени на дъщеря му Неле, в които изведнъж виждаш, че тоя потънал в мрак метъл господ е просто баща, при това такъв, който обича децата си до смърт. Имаше поеми за това как любовта си отива от една връзка - пичът специализира в такива май. Имаше едно красиво стихотворение за момичето, което е загубил заради рак на гърдата. Има и стихотворение във възхвала на поета Конрад Фердинанд Мейер. И още няколко изродски истории, за които е чел по вестника. Изобщо, писал е за квото го впечатли, а него май го впечатлява всичко. От предговора се разбира, че е тръснал на артистичния дайректър на Рамщайн, Герт Хоф, към 1000 поеми, от които оня е избрал 54 за публикация. Хер Линдеман е явно безкрайно продуктивна личност...

Ето линкове към сайтове, на които човек може да прочете преводи и коментари. Във Розенрот форума (първия линк) може да ви се наложи да прескачате мнения на писукащи фенки на Тил Линдеман, които искат to kiss and make it better, ама в блога на корейката (втория линк) четох нейни възмутени коментари, на които искрено се смях:
http://www.rosenrot.ca/forums/viewtopic ... lit=messer
http://deutscheliebe.blogspot.co.uk/201 ... onrad.html
Пак казвам, преводите са доста зле и в по-голямата си част са неразбираеми. Там където се разберат обаче, дават ясна представа кво изпускаме с това, че не говорим немски. Дееба!

Ето едно ги двете акне-стихчета, които в капсулован вид показват комплексите за малоценност на Тил Линдеман, от какво са породени, в какво са избили и къв пръст имат родителите му в тая работа:

Ugly

Oh, because no one can see
Under my hideous face
Beats a beautiful heart
Oh, woe is me, take my wild fury
From the sea-flesh of my greedy lust
The ship has still not traveled
Oh God, touch me!
Spit your heavenly cascade
Over my enchanted visage
Then for you I would pray
Oh God, make me beautiful!
I would oil the Bible and lick the flies on the cross
Feasting upon the filth of angels
I would gift my soul to you
For a little grace on my visage
So that I may use it for my lust
So that I may seduce the enchanting
The lovely nymphs
Who only look upon their equals
Give me this - and forgive me, because
- I want it all.


My Mother is Blind

Acne and rosacea walk hand in hand
Over my soft skin
Over untouched country
And burns it as a childish prank

My father says to me
Darling child, believe here and now:
The woman who takes you for a husband
Will, herself, be ugly or blind

In the mirror I see that
I carry no torch upon my face
I am lonely, but not alone -
Acne and rosacea are always there for me.

Това второто е толкова гениално! Е, майка му явно не е грозна, хехехе.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Sep 21, 2012 4:41 pm

http://www.rammstein.de/en/news/rammste ... vals-2013/
РАМЩАЙН ПАК В БЪЛГАРИЯЯЯЯЯЯЯЯ!!!!!! :twisted: Преди не бях фен, но сега ЩЕ се ходи!
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 21, 2012 5:19 pm

ТАМ СМЕ!!! ЩЕ СИ ДОМЪКНА ДИРНИКА ОТ МАЙНАТА СИ КАНАДСКА ЗА ДА ГИ ВИДЯ, АКО ЩЕ ДА ПУКНА В ПРОЦЕСА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Бтв, поръчахме си ето това и нямам търпение да му туря ръчици:
http://www.amazon.ca/gp/product/B005OLU ... 00_s00_i00

Making of-ите на клиповете им са БАХТИ яките! Гледахме няколко с говняно качество в Ютюб и накрая не издържахме и решихме да си ги купим както трябва. И без това пичовете заслужават отвсякъде.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Sep 21, 2012 8:23 pm

Ъъъ, никъде в този списък няма България...?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 21, 2012 8:27 pm

Беше там сутринта... 0_0

Как да е. Ще ходим да ги гледаме някъде другаде из Европа, НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА КЪДЕ!!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Sep 21, 2012 8:51 pm

МАЙКА МУ ДЕЕБА, ИЗЧЕЗНА!
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests