Blind Guardian

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Blind Guardian

Post by B. Delvig » Wed Jun 23, 2004 1:26 pm

1992 година. Избора беше Maiden или AC/DC

..Сяда на чина до мене един и ми тропва върху математиката една сива касета ТДК от старите. И с един заговорнически тон - Тия правят музика по 'Властелина' копеле! Нечовешко! Аз отварям касетата и там с молив написано - 'Battalions of Fear' !! И като се почна..

Не си спомням дали беше излязъл The Triumph of Seel на Manowar тогава но Guardian беше най-великия метъл ever! И после 'Таles' и 'Imaginations'....

Какво стана с тая група? Знам че Ханси направи проект 'Demons & Wizards' които беше доста приличен. Пуснаха безумния 'Nightfall' (ебати странния и култов албум!!), но ако човек не е детайлно запознат със Силмарилиона...кофти.
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Wed Jun 23, 2004 3:46 pm

Дельвиг, на правилното място питаш - тук има доста народ, дето се водим фенове на Guardian :) Не знам обаче защо смяташ, че Nightfall е странен - той беше първият им албум, който ми попадна (1998 година стана туй чудо, и страшно бързо ме зариби) - сега имам почти всичките им албуми, и смятам че Nightfall не беше чак толкова нелогичен/неочакван след Imaginations и Forgotten Tales. По-миналата година изкараха един страхотен албум - A Night At The Opera, който определено си струваше чакането след Nightfall, а Ян май беше споменал, че ще има още един Demons&Wizard, ама е по-добре той да каже, че може и да бъркам :wink:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Jun 23, 2004 3:50 pm

И аз съм чувал, че скоро се очаква новият албум на Demons and Wizards, но не съм се интересувал от този въпрос откакто новият албум на Iced Earth ме отврати. :)
Иначе според мен "Imaginations..." e най-добрият албум на BG, е не че съм слушал първите два, но все пак... А последният нещо не ме грабна.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Wed Jun 23, 2004 4:12 pm

Не си ме разбрал правилно. Казах че е култов и странен албум. Култов защото е музикален преразказ на Силмарилиона и то направен брилянтно!
Намирам го за странен по простата причина че силно се различава от всички предишни албуми като композиция звучене и стил. Самите Guardian казваха че това е 'нов стил' за тях. Силно оркестриран (Mathias Wiеsner) и със почти изцяло хорови вокали.

За мен квинтесенцията на BG е Tales from the Twilight World!
Ян май беше споменал, че ще има още един Demons&Wizard, ама е по-добре той да каже, че може и да бъркам

Да не би да имаш предвид въпросния проект на Ханси и Shaffer ot Iced Earth? Demons&Wizards?
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Jun 23, 2004 4:27 pm

B. Delvig wrote:Да не би да имаш предвид въпросния проект на Ханси и Shaffer ot Iced Earth? Demons&Wizards?
Да същият, ти колко Demons and Wizards проекта мислиш, че има? :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 23, 2004 4:35 pm

Ами аз не слушам метъл и не съм точно фен на Гардиън, но пък те бяха първият метъл, който *все пак* прослушах, и понеже от правилния човек дойдоха и т.н... Та мен си ме радват, ама в по-късните си неща.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Wed Jun 23, 2004 4:50 pm

Да същият, ти колко Demons and Wizards проекта мислиш, че има?
Като се има предвид името...аа..30?

Интересно че дори хора които не слушат метъл 'усилено' (чета поста на Рол по-долу.) харесват BG! В последните няколко години имат страшна фен база в България.

Когато навлизаха у нас на мен (и малка група приятели) ни се струваше че сме единствените които ги харесват! Спомням си че се изписваха някакви тениски от Германия със страшни мъки..и докато се огледаш, баси! Да вземем поне да ги поканим за концерт..
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Wed Jun 23, 2004 5:19 pm

Моля, съвсем правилно те разбрах - никъде не съм подлагал "култов" под съмнение, просто се питах защо го намираш за странен - и обясних защо смятам, че не е, Forgotten Tales си бяха добра подсказка, че BG ще се насочат към включване на оркестрални инструментали.
А иначе от по-старите им неща най-ми харесва Imaginations, тройката Mordred's Song, Born in a Mourning Hall, Bright Eyes ме радва мах.

Мда, под друг Demons&Wizard имах предвид следващ албум на този проект. А за концерта - мечти, мечтии...

Мат, ти си болен :wink: Gettysburg е едно от най-добрите неща на IE, и само ако не беше хамериканския химн, щеше да е перфектен.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Jun 24, 2004 2:32 am

И аз смятам, че най- доброто на BG e Imaginations from the other side. Това беше и първия албум по който се зарибих. Всъщност те са една от малкото хеви метал групи, които харесвам...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Thu Jun 24, 2004 11:15 am

Imaginations from the other side определено е 'наи-зрелия' и професионален албум. Бърз, изчистен, страшни китари. Аз също го харесвам и според повечето 'специалисти' е най-добрия.

Старите албуми обаче имат това 'бард' звучене и чуство което по-късно сякаш позачезва. (The Bard Song от Somewhere Far Beyond). Жестоки цласически китари! Звучаха все едно са 12 струнни! Аз винаги съм се затруднявал да определя какъв стил (метъл стил) са Tales и Somwhere?

А за концерт..защо пък не? Те правят концерти на такива забутани места като Duisburg и Оберхаузен..Макар че аз съм слушал live изпълнения и ..кхм..

Преди време много се бях навил някой да покани Dream Theater (Бях на техен концерт извън България) обаче у нас колко хора ги слушат не е ясно...
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Jun 24, 2004 12:50 pm

B. Delvig wrote:Преди време много се бях навил някой да покани Dream Theater (Бях на техен концерт извън България) обаче у нас колко хора ги слушат не е ясно...
Че те идваха, преди две години, като че ли беше.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Thu Jun 24, 2004 5:39 pm

почти точно го уцели- дадата беше 03.07.2002г. И ние бяхме там, ядохме, пихме и се веселихме :wink: . Инаме по-насериозно- това беше ако не най-добрия концерт на коъто съм бил, може би най-професионалниял Близо 3 часа се кефехме. Майтапа беше че бешев зала 1 на НДК, ама нейсе, майтап :cry: . Проблема беше че на същия ден имаше концерт на Академик- Slayer и Halford, нещо организаторите явно не се бяха разбали и двата концерта бяха едновременно, но DT за мен са с предимство. А- не знам колко хора ги слушат у нас, но все пак залата беше пълна

User avatar
ildalina
Adept
Posts: 202
Joined: Sun Feb 29, 2004 9:26 am
Location: Somewhere far beyond
Contact:

Post by ildalina » Thu Jun 24, 2004 6:27 pm

Ами едно време Фънки се беше изцепил, че няма смисъл от концерт на Blind Guardian, защото нямали фенове в България.... И тогава не беше вярно, сега още повече, така че би трябвало да се замислят... Само в момента не мога да се сетя дали BG се издават легално тук (вероятно е така), защото май им беше изискване, за да свирят някъде.

А първото тяхно нещо, което си взех беше Nightfall-a някъде скоро след като беше излезнал и си спомням, че направо си глътнах езика! А истинското зарибяване дойде малко след това, когато един приятел ми даде Somewhere Far Beyond и аз забравих да му го върна :D .

Саурон, ти си от мойта партия 8-) Дойде възмездието за всички, които ми се репчеха, че ТРЯБВА да отида на Halford, защото, видиш ли, старецът :wink: повече нямало да дойде в България.... Ето, че доживях и това и то в по-добрия вариант :D Сега остава и Slayer да дойдат пак, както ми пуснаха слух онзи ден, и после ще си говорим дали няма пълно щастие 8-)

User avatar
Lyolyo
Commoner
Posts: 34
Joined: Fri May 28, 2004 5:56 pm
Contact:

Post by Lyolyo » Thu Jun 24, 2004 8:03 pm

проекта Demons And Wizzards не е последната изява на BG (т.е. член на Guardian).
A night at the opera последния албум и е много як!
Ама се изисква малко професионален интерес към музиката за да го схванеш и да се накефиш максимално на него!
Image

User avatar
Warrior Of Ice
Merchant
Posts: 91
Joined: Tue Mar 02, 2004 4:38 pm
Location: София
Contact:

Post by Warrior Of Ice » Thu Jun 24, 2004 9:53 pm

Lyolyo wrote:Ама се изисква малко професионален интерес към музиката за да го схванеш и да се накефиш максимално на него!
Глупости... :lol: Просто трябва да го слушаш няколко пъти - албумът в един момент сам започва да обсебва слушателя. Професионален интерес е необходим за групи като Cynic или Spiral Architect, да кажем. :wink:
.::Metal World::. - Българският метъл портал

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests