Фестивал "Sofia Rocks" е официално обявен!

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri Jun 25, 2010 7:26 pm

никой не ходи на траш концерт с идеята да слуша кротко камерна музика. т.е. може да таи некви илюзии и да присъства с такава цел, но тогава реалността ще го цапне в лицето...или в гърба. идиоти има навсякъде, но точно в погото те са първите, дето ще си изпросят боя. някво познаване на пого-етикета няма да навреди на никой, така че:
http://www.wikihow.com/Mosh-in-a-Mosh-Pit

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jun 25, 2010 9:34 pm

Scourge wrote:никой не ходи на траш концерт с идеята да слуша кротко камерна музика. т.е. може да таи некви илюзии и да присъства с такава цел, но тогава реалността ще го цапне в лицето...или в гърба. идиоти има навсякъде, но точно в погото те са първите, дето ще си изпросят боя. някво познаване на пого-етикета няма да навреди на никой, така че:
http://www.wikihow.com/Mosh-in-a-Mosh-Pit
Бааааси как ми се прави пого - не съм от години ;(
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Sat Jun 26, 2010 4:01 pm

А добре тези, които са против погото може ли да ми обяснят тогава при песен, каквато е Caught in a Mosh на Anthrax, как очаквате да няма пого и бутаница. Хората си изразяват адреналина и радостта така, какво искате. А и името на песента говори само за себе си. Ако не искате да ви бутат, да ви крещят, да ви уливат с бира (кога нарочно, кога без да искат) ходете на концерт в НДК. Мисля че, Лили Иванова и тази година може да изкара нещо за Вас :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jun 26, 2010 4:54 pm

penzata wrote:А добре тези, които са против погото може ли да ми обяснят тогава при песен, каквато е Caught in a Mosh на Anthrax, как очаквате да няма пого и бутаница. Хората си изразяват адреналина и радостта така, какво искате. А и името на песента говори само за себе си. Ако не искате да ви бутат, да ви крещят, да ви уливат с бира (кога нарочно, кога без да искат) ходете на концерт в НДК. Мисля че, Лили Иванова и тази година може да изкара нещо за Вас :mrgreen:
Ами аз съм на общо основание против това да блъскаш и да поливаш хора, които не познаваш, не си срещал никога и най-вероятно няма да срещнеш повече. Особено пък ако те не искат и се опитват да се запазят. Още повече, че на концерт, на който поне шейсет процента от хората просто НЕ ЗНАЯТ какво е пого и как да се държат, такова нещо място няма. Metallica и Rammstein са колкото метъл, толкова и поп икони, все пак. Вероятно съм единственият, който би казал нещо такова, без да има нещо негативно предвид, бтв, но е така.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jun 26, 2010 5:02 pm

penzata wrote:А добре тези, които са против погото може ли да ми обяснят тогава при песен, каквато е Caught in a Mosh на Anthrax, как очаквате да няма пого и бутаница. Хората си изразяват адреналина и радостта така, какво искате. А и името на песента говори само за себе си. Ако не искате да ви бутат, да ви крещят, да ви уливат с бира (кога нарочно, кога без да искат) ходете на концерт в НДК. Мисля че, Лили Иванова и тази година може да изкара нещо за Вас :mrgreen:
А аз мисля, че не си много оригинален :mrgreen:
По тая логика, вие които искате да изразявате адреналина, ходете на кални борби, а нас ни оставете да си слушаме музиката. Как пък 95% успяват да се радват на музиката и без пого, а?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Sat Jun 26, 2010 5:22 pm

Всъщност в киното има пого. :lol: Бяха пуснали ревю на някакъв хамериканец и не са можали да се стърпят и на Raining Blood са си направили в залата(кой нормален фен би издържал :roll: ) , но охраната ги е възпряла по някое време. :)

Иначе има доста злобни хора, които не просто се самозабравят в еуфорията, а блъскат другите с омраза. Да не говорим пък метъли - кораджии какво е. На Napalm Death при подгряването обикаляше един дългокос и буташе на земята разни хора. Оцеляване си е. :lol:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Sat Jun 26, 2010 6:04 pm

Ние нашия адреналин си го изразихме по нормален начин. Искахме пого и се поблъскахме между нас си. (като сме закачили някой друг какво? това не е театър). Никой не ти говори за тези, които правят пого само с единствената цел да строшат нещо на някой друг. Погото си върви ръка за ръка с тази музика и няма какво да ми обяснявате, че като били 60000 души пого не трябва да има. Погледайте малко някой друг концерт или друг Sonisphere и ми кажете, че няма погота и то в пъти по зверски от тези които се състояха на Васил Левски.
А кални борби не ме зарибяват мерси и без тях съм си добре. Никой не ви пречи на музиката, не си спомням да сме запушвали уши на някого. А докато си слушаме музиката не може ли и ,малко от малко, да я съпреживеем?
А и доколкото си спомням на Metallica и на Rammstein нямаше никакви погота, така че какво искате? На тряш бандите и на StoneSour (в частност за втория ден) на всеки му е ясно, че ще има пого. А за това, че някои са се набили фронт'оф'стейдж с мисълта, че ще ги бутат, за да могат да си се оплакват после от това, вината си е напълно ваша. Има ли такава музика винаги ще има и пого, така че какъвто и да е разговор по тази тема е безмислен. Друг е въпросът как всеки различен човек възприема погото, но акъл на всички не може да се дава.
Видиш ли брутално меле на хорица, просто се махни от там и толкова. Ако не можеш да си направиш ти кеф от концерта никой друг не може.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jun 26, 2010 9:35 pm

Значи, ако сте закачили някой не е проблем. Закачането става и като кротко си подскачаш и размахваш ръце. Въпросът е, че поне при мен хора с най-добри намерения, но никво желание за съобразяване се блъскаха със сила в околните, които не можеха да се задържат и се забиваха в още по-задните. А тъй като за погото (естествено) трябваше да се разчисти доста място, задните бяха нагъсто. За мен правенето на пого в гъстите части на тълпата, когато очевидно изместваш други хора и не можеш да го правиш чисто, е, съжалявам, чиста проба егоизъм.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat Jun 26, 2010 9:43 pm

Морви, отговори ми на следния въпрос - след седмица отново има концерт на "Big Four" в България. Искаш пак да отидеш. За къде ще си купиш билети?
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jun 26, 2010 10:41 pm

Защо? И защо мястото ми трябва да е пряко обвързано с кефа на няколко групички от по 10-20 души?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat Jun 26, 2010 11:00 pm

Morwen wrote:Защо? И защо мястото ми трябва да е пряко обвързано с кефа на няколко групички от по 10-20 души?
Защо какво? Искаш или не, мястото ти ЩЕ бъде обвързано с кефа на феновете на Slayer примерно. АКО концерта беше само на Металика тогава frontstage ок. Но не е. Щото докато и другите банди ги има групичките ЩЕ СА там. И трудно ще ги спрат от охраната, всъщност няма да си мръднат пръста изобщо. Може да е ПРАВИЛНО, но е Е така. Deal with it или основи група във фейсбук за да се бориш срещу неправдата :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jun 27, 2010 12:03 am

Аслъ ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jun 27, 2010 12:36 am

Пого имаше и на "Цвете за Гошо", докато някакви свиреха "Dust in the Wind" на Kansas, бтв. Едва успях да се размина с него.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Jun 27, 2010 12:48 am

thunder wrote:
Morwen wrote:Защо? И защо мястото ми трябва да е пряко обвързано с кефа на няколко групички от по 10-20 души?
Защо какво? Искаш или не, мястото ти ЩЕ бъде обвързано с кефа на феновете на Slayer примерно. АКО концерта беше само на Металика тогава frontstage ок. Но не е. Щото докато и другите банди ги има групичките ЩЕ СА там. И трудно ще ги спрат от охраната, всъщност няма да си мръднат пръста изобщо. Може да е ПРАВИЛНО, но е Е така. Deal with it или основи група във фейсбук за да се бориш срещу неправдата :)
Не, не с кефа на феновете на Слейър. С кефа на няква група фенове на Слейър, които смятат, че имат повече права от другите фенове на Слейър, както и от всички други фенове.
За риалити чека - докато повечето хора са с това отношение, реалността ще е такава.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Jun 27, 2010 12:48 am

Morwen wrote:За мен правенето на пого в гъстите части на тълпата, когато очевидно изместваш други хора и не можеш да го правиш чисто, е, съжалявам, чиста проба егоизъм.
И егоизма е лошо нещо така ли? Метъла е агресивна музика. Винаги е бил и ще бъде. Винаги отпред са най-големите фенове. Ако искаш да си близо - първите редове на трибуните.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests