Фестивал "Sofia Rocks" е официално обявен!

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Jun 29, 2010 6:02 pm

Хубу де, значи просто имаме много разминаващи се разбирания за "първите редове" :) :lol:
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 29, 2010 6:02 pm

Амелия, нека пак да повторя - дори не съм се опитвала да влизам в първите редове или да се приближавам на "сантиметри".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 29, 2010 7:36 pm

Първи редове може да включва цялата фронтстейдж секция. Съветът ми на човек преживял няколко метал концерта на по-тежки групи е - когато в даден концертен ден има популярна траш, блек или дет група, избягвайте фронтстейджа. Щото Уайтснейк не е Слейър. Меноуор и те не са Слейър, нито Айрън Мейдън са Слейър. Аз ходих да гледам Слейър заедно с Джудас като бяха в Бг преди години - гледах си ги като пенсионерче от трибуните на стадиона, защото отдавна вече остарях прекалено за фронтстейджа. Гледах си ги през цайсите - които от тази ми позиция няма кой да счупи. И бтв, звукът е по-добър по-назад.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 29, 2010 8:58 pm

Прочее, пого е имало на всеки концерт с електрическа китара, на който съм бил в последните години, с изключение на тези, на които няма правостоящи места. Последните две години дори на блусовете на Васко Кръпката в Южния парк имаше опити за такова. Няма да се учудя, ако и на Мадона е имало, сериозно.

Принципно не ходя много близо до сцената основно защото имам много силен слух* и отпред едно, че не чувам нищо както трябва, и второ, ме заболява главата. Това ако съм без тапи в ушите, де. От погото мога да се опазя, всъщност, на мен, лично, не ми е голям проблем. Затова и не съм на общо основание против. Това, против което съм, е да се прави там, където не му е мястото - а на концерт пред неметълска публика погото няма място - просто хората не знаят какво е това, как да се държат в пого или как да се опазят. Публиката на Metallica не е метълска публика. Да де, Хетфийлд и компания може да са сред основоположниците на траша и да са най-голямата група от Голямата четворка, обаче в момента са горе-долу толкова комерсиални, колкото и U2. По концертите им отдавна не ходят само, нито дори предимно метъли. Познавам много хора, които принципно не харесват дори думата "метъл", обаче преди две години ходиха само заради баладите. Какво би направил такъв човек, ако тръгнат да го газят? Освен да остане с впечатлението, че по метъл-концертите ходят говеда, които само се блъскат?
Пого на Slayer... Окей. Само че преди две години на калиакрата Slayer събраха в пъти по-малко публика от Manowar. Без Metallica или друго огромно име наоколо надали биха свирили на място, по-голямо от Зимния дворец в София. Metallica свирят пред десетки хиляди навсякъде. От тия десетки хиляди огромна част не са стъпвали на метъл концерт, не познават групата, не знаят какво е траш, какво е пого, как да се предпазят, не различават "One" от "All Nightmare Long", попаднали са покрай мъж/жена/гадже/компания или просто се интересуват какво им е толкова легендарното на тия. Т.е. са случайни елементи. Такива има на всеки концерт, без изключение, като процентът им спрямо останалите расте пропорционално на броя публика. Т.е. около най-популярната метъл група на света случайно попадналите са най-много. Вероятно са дори повече от тези, които наистина знаят какво представлява групата. Такива хора не трябва да бъдат намесвани в погота.

---
*Представа си нямате колко е неприятно, всъщност. Не бих казал, че имам особено музикално ухо, доколкото по слух не мога да хвана почти нищо по-сложно от "Smoke on the Water", да не казвам съвсем нищо, обаче за сметка на това чувам доста ясно какво си говорят хората в съседната стая.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 29, 2010 9:23 pm

Еми, разни случайно минаващи лица на тея концерти нямат място най-отпред. Комън сенс е, че там са дай-хард феновете, а те знаят какво представлява метъл музиката и кво да очакват от един метъл концерт. Или поне се предполага да знаят.
Случайно минаващите да си седят назад в спокойното. Те явно не обичат съответната метъл група чак толкова, че да им трябва да са напред ениуей. И както казах - назад се чува по-добре. Отпред е ужасно шумно - без тапи за уши не е желателно да се ходи. Изобщо, там винаги е било мястото на по-екстремните фенове. Аз и на концерт на Мадона няма да се нахакам отпред - сигурно ще е голяма гадост сред пищящите фенове и фенки.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 30, 2010 1:38 am

Т.е. само феновете на Слейър имат място отпред, само те могат да си гледат групата (а и не само тяхната) отблизо. Интересно дали нямаше да е малко рехаво отпред, ако се спазваше това правило.
Продължавам да не разбирам - защо освен от гъзария погото трябва да е в най-голямата тълпа?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Wed Jun 30, 2010 1:48 am

Добре де, само аз ли виждам, че името на темата е Sofia Rocks, а не някакво друго. 11 страници излишен спам, поне за тази тема, са ужасно много. Ако толкова много ви се говори/мрънка за погота, отношения, държане сред други хора, не мислите ли, че трябва да се направи друга тема и да се спами там. Пълна пародия. Никой няма да убеди другия в своето мнение. Истината е, че при този вид алтернативна музика (визирам абсолютно всички видове разновидности на метъла) винаги ще има пого. Превъзбудата при тази музика е много по-различна отколкото при всечки друг вид музика и изразяването и отдавна е познато на всеки. Ако ще продължавате да спорите за тези неща името на темата е изключително неподходящо.
Няма ли да е по-добре да се обсъдят изпълненията на групите, изпитаните емоции от ПРЕДСТАВЯНЕТО им - а не нещо друго, - плюсовете и минусите от първия състоял се голям фестивал в България (Sonisphere), бъдещи очаквания и бъдещи групи, които могат (или искате) да посетят страната ни в рамките на този фестивал и най-вече, аджеба, има ли място и развитие той в малката ни страна.
Спорове от типа кое е излязло първо: яйцето или кокошката, са напълно излишни.
The hardest battles are fought in the mind.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Jun 30, 2010 2:13 am

да отбележим, че на големи концерти погото става не на първите редове, а зад тях. най-отпред е само на читалищни концерти и в малки зали. :)
та в тоя ред на мисли, на голям концерт най-отпред всъщност е безопасно.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests