Новинки

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Новинки

Post by Amikae » Tue Jan 12, 2021 4:15 pm

Жалко, но изненада ли е наистина? Цялата корпоративна мизерия на страна, Nightwish имат ужасен креативен процес и откакто Анетте се махна от бандата всичко им е доста бозаво. Все пак става въпрос за артисти, които също могат да бъдат креативни. От самото начало и в момента Nightwish е на Туомас оркестъра.

Всички бивши членове на бандата са по-щастливи извън нея. Да не говорим, че на The Dark Element двата албума са това, което Nightwish не успява да бъде от Imaginaerum насам.

Трябва им промяна, Туомас от два опита вече не може да реализира добър албум с Флор, а тя може да пее. Нещо куца, няма я искрата.

Стискам палци за Марко! :)

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 609
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Re: Новинки

Post by Vash » Tue Jan 12, 2021 5:34 pm

Yan wrote:
Fri Jan 08, 2021 1:28 pm
Jon Schaffer от Iced Earth изплиска легена и влезе в новините с ей тая простотия:

jon-doing-stupid-shit.jpg

https://www.loudersound.com/news/iced-e ... us-capitol

И понеже е умен е дал интервю след това за Die Welt, в което се е похвалил, че е участвал.
В резултат на това, полицията в момента го издирва.
Интересно Мат Барлоу, който е полицай и е женен за сестрата на Шафър как се чувства в тая ситуация...

Но пък Джон от бая години е conspiracy theory nut та честно казано не е голяма изненада...
Iced Earth ги гледах наживо като идваха и бяха супер. Стю Блок нещо не му бях свикнал, но ме спечели абсолютно тогава. И много ме изкефи Джон като след концерта напсува скапания звук на Микстейп-а и каза нещо от сорта на "in five minute I'll be kicking some ass". Жалко наистина, изглежда от много години е попаднал в Алекс Джоунс/Q/Obama will put us in FEMA camps дъното, та не е твърде изненадващо.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Новинки

Post by Matrim » Tue Jan 12, 2021 6:00 pm

Интересно Мат Барлоу, който е полицай и е женен за сестрата на Шафър как се чувства в тая ситуация...
E, то не е като полицаите да са имунизирани от възможността да вярват в тия дебилни конспирации, може и Барлоу да е от вярващите, или поне да толерира такива индивиди. Иначе, какво да кажа за Шафър - play stupid games, win stupid prizes.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Новинки

Post by Yan » Tue Jan 19, 2021 11:07 pm

https://metalinjection.net/metal-crimes ... icial-site

Може да се каже, че с кариерата на Iced Earth и Jon e свършено. Те така се затриват 30+ години музикално наследство.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Новинки

Post by tigermaster » Mon Jan 25, 2021 12:23 am

Обратен ефект спират да съществуват:
https://www.werock.bg/novini/grupa-obra ... i?id=50703
Жалко. Като решат, принципно са бая добри музиканти всичките.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6908
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Новинки

Post by Yan » Mon Feb 15, 2021 5:58 pm

Stu Block напуска Iced Earth
https://www.metalsucks.net/2021/02/15/s ... ced-earth/

След като и Hansi напусна Demons & Wizards можем да кажем, че с тъпотата си Джон Шафър успя да затрие 30+ години музикална кариера...

Кой знае като излезе от затвора може да направи един реюниън с Мат Барлоу :/
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Новинки

Post by Martix » Thu Mar 11, 2021 11:35 am

Малко евровизия новини. Първо, конкурса изглежда че ще се проведе тази година, лол. И повечето държави ще участват със същия изпълнител, който трябваше да пее миналата година, но с нови песни.
Второ, снощи на концерт, който се стриймваше на живо в youtube, обявиха българската песен. Нашата изпълнителка, Victoria a.k.a. billie eillish light, пусна цял миниалбум с 5 песни, от които да си избере, имаше анкети, постове в социалните мрежи, влогове и интервюта, и какво ли не.
И след като интернет единодушно се изказа коя е най-добрата песен от миниалбума, продуцентите игнорираха популярния вот (на окомер и анекдотична статистика, имаше около 70% подкрепа за Imaginary Friend и 30% разпръсната по всички останали песни) и все пак избраха най-тъпата и монтонна песен, сигурно са им платили да не пускат никоя от наистина добрите песни, че да не би без да искаме да спечелим и после да разорим държавата като трябва да хостваме.

Иначе албума всъщност е доста добър ако се напъне човек, този soundcloud lowfi emo pop не звучи добре на първо слушане никога, но доста расте на повторни въртенета. Имаше дори две песни, които смятам че биха заслужили да стигнат до финала (imaginary friend и dive into unknown), тъй като имат catchy hook, но не знам как някой би харесал избраната growing old..., която е най-монотонната и скучна песен в цялото нещо. Да ни е честита и успех на момичето,... и задължителното, съсипаха я тази държава.

Иначе не съм слушал още повечето песни на другите държави, но на първо слушане румънската песен много ми хареса и ако не излезе нещо по-добро ще викам за тях.

edit: ето избраната ни песен https://www.youtube.com/watch?v=c_s9A9wVZVY
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Новинки

Post by Litz » Thu Mar 11, 2021 9:48 pm

Я кажете за Беларус? Видях че са ги баннали, но не можах да видя песента у тубата и да разбера що.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Новинки

Post by Martix » Fri Mar 12, 2021 7:02 pm

И аз не разбрах защо са ги баннали (само песента де, могат да излъчат друга), но ей тоя цитат от организаторите на евровизия ме счупи от смях
The song puts the non-political nature of the contest in question
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Новинки

Post by tigermaster » Sat Apr 10, 2021 2:25 pm

Хайде, и Рикард Сунден, бивш китарист на Sabaton, е осъден педофил:
https://www.werock.bg/novini/bivshiyat- ... a?id=51281
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Новинки

Post by tigermaster » Fri May 07, 2021 11:56 pm

Хакнаха акаунта на Стиви Ти в Ютуб и всичкият му контент замина в кофата. Игати. От къде година не съм го гледал изобщо, понеже стана прекалено голям кринджлорд, а и направи някои видеа, които хич не ми харесват - откровена и доста неприятна гавра с хората, които го критикуват - обаче чак пък това да му се случи... Ъх. Дано се възстанови бързо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Новинки

Post by Martix » Wed May 19, 2021 12:59 am

Тоя форум няма тема за random stuff тъй че продължавам да пиша за Евровизия в новините.
Тази вечер мина първия полуфинал. Беше съвсем стабилен, не личеше да има ковид орязвания на бюджета и дори повечето участници можеха да пеят, поне 10-тина песни заслужаваха да се класират на финал. Е, не 10-те, които се класираха, но това е животът :x. Отнеха ни Австралия и Хърватия, за които съм на кантар, но просто щях да обърна масата ако Украинското флейта етно техно не се беше класирало - абсолютно съкровище са и им пожелавам да влязат в топ 3 накрая.
Най-голямата изненада на вечерта беше, че моя личен фаворит не се класира, а мислех че ще е в топ 5. Става въпрос за румънската Billie Eilish, която се оказа, че въобще не може да пее и направи най-тъжното изпълнение на вечерта.
Нашата Били Ейлиш пее в четвъртък на по-слабия полуфинал, където са повечето meme песни, така че почти сигурно ще се класираме.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Новинки

Post by трубадур » Thu Jul 29, 2021 2:27 pm

Ужасна поредица от дни за феновете на metal church, zz top и slipknot. Толкова много смърт.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Новинки

Post by tiffany aching » Thu Jul 29, 2021 2:44 pm

Може пък да са се отървали и сега да им е сто пъти по-добре, кой знае, но дано.
На мен винаги ми е била странна смъртта при скръб на знаменитости. От една страна - това не са близки хора, реално - това са напълно непознати, чието творчество ние обичаме и чрез което съвсем мъничко ги опознаваме. От друга - при повечето случаи, дори и на съвсем близки - скръбта е егоистична, което не я прави по-малка или по-лоша. Но при 'звездите', които умират... на мен поне (освен че ми е кофти), минават три мисли - леле, сега няма повече да твори, но пък чрез направеното и той ще живее (най-малкото в паметта ми, докато я има и нея) и трето - дано поне си е поживял истински и е взел/дал максимума от себе си и от самия живот!... което мисля, че в някаква степен се отнася до тези хора.

Edit - но не ми се засяга сега темата за 'славата'. Когато почине някой обичан не/познат му благодаря за всичко, което е оставил, запомнила съм, изживяла съм по всякакви начини и ме е изградило като човек.
И когато ми стане мъчно, просто отивам към творчеството му/ спомените си и вече... е друго. И е някак красиво.
А, да - и дано не са страдали много, особено накрая.

п.п.: Сър Пратчет :heart:

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Новинки

Post by tiffany aching » Thu Jul 29, 2021 3:40 pm

Да си го кажа най-правичката - малцина от нас са подготвени за среща със смъртта, независимо от формите й.
А смъртта е промяната. И знаменитостите 'алармират'.

Представям си как идва момент (и ми изглежда все по-вероятен) и казвам сама на себе си - даде, взе, мисли, чувства... и тук мога мога много да се включа, но - вече няма накъде и гъза да се съдере(ш), да си ходим, пък каквото ще, и ако може - хехехе :) Така си представям смъртта с думи прости.

Другите опции няма да ги пиша :P

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests