Евровизия 2009

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 17, 2009 2:00 pm

Естонската смърди и е импотентна...

Арменската е твърде дженерик, за да си заслужава слушането, макар че има някакво там приятно ритъмче.

Малтийската също смърди...

Босненското емо е слушаемо, ама твърде никакво като цяло.

Английската е уотевър...

Българската е по-скоро недобра :neutral:

Гръцката - it's raining Greek gay men! Би била добра обаче за DDR.

Хърватската е мазна чалга, а и докато не видиш, че изпълнителката е мъж...

Албанската е потрес и на оная само дето не й се вижда...


Абе изобщо кой ги пуска тия песни по конкурси? :shock: И как се е пръкнало такова хубаво попадение като Сашето сред тях?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Sun May 17, 2009 2:02 pm

Май само аз съм останала безчувствена към тая песен. :roll: Не е лоша и изпълнителят е сладурчест, ама нещо не ми действа.

Поне съм доволна, че Араш не успя да задмине исландката, но от друга страна ми е мъчно, че Малта получи толкова малко точки.

А иначе вчера ми харесаха и Армения, и Босна, и Естония, че и Русия донякъде (без ревовете й накрая, но някакси много руска песен), и Молдова (която, въпреки че клонеше към групата на чалгите заедно с Турция и Румъния, някакси беше по-добра, имаше си и хорце;) ), и даже Португалия (на второ и трето слушане всъщност е весела песничка). :)

Добавено: Роланде, не съм съгласна с първите ти 4 твърдения, но.... въпрос на вкус.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sun May 17, 2009 3:26 pm

Изглежда неочакваните резултати се дължат на видоизменено оценяване тази година, което все пак е доста по-добро по отношение на музиката.
50 percent jury impact

This year, the European Broadcasting Union introduced changes in the voting of the Eurovision Song Contest Final as for the first time in years, the winner wasn't decided solely by televoting. In contrast, a mixture of 50% televote and 50% jury was used. For this purpose, national juries consisting of five music industry professionals gathered in all 42 participating countries who ranked the songs in Eurovision Song Contest style, giving 12 points to their favourite song, 10 points to their second favourite, etc. The results of the five jury members were then added up and accounted for 50% of the country's votes. Those results were then combined with the televoting results.
А от коментари за песента победител ще се въздържа, че като гледам масовото мнение, ще ме разстреляте публично. :twisted:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 17, 2009 4:33 pm

О, песента е много простичка и непретенциозна, тотално нищо особено. Но РАБОТИ. ВСИЧКИ други песни, които чук, са също толкова прости, но многократно по-претенциозни и най-вече не бацат. Не се запомнят. Тази можеш да си я тананикаш... Освен това никой не може да се мери с оня сладур по усмивка :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun May 17, 2009 5:41 pm

Ми на мен никой не ми хареса тая година, особено норвежеца, прекалено ми напомня на оня от миналата година, който се постарах да забравя. Всмисъл адски незапомящи се за моя вкус, единственото кото горе долу ме кефеха бяха някви грузинци, ма те ги дискфалифицираха доста отавна щото се ебавали с Путин.

Марфе, английската мома не е оная дето е спечелила техния X-Factor, ми някво уонъби, но явно бая народ се е заблудил, щото като за английско ентри бая гласове е събрала (клипче на факторката)

Впрочем предпочитам наште 12 точки да заминават в южна посока, обикновено техните песни са мн яки, а принципно има ужасно много хора коите се кефят на гръцко (е тазгодишната песен съква яко, де). Миналага година като видях че са дали 12 точки на онуй червенокосото уонъби немкинче чак ми идеше да се скрия някъде.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 17, 2009 5:47 pm

Ми тъй споменаха за девойката, затуй съм се заблудила. А норвежеца толкова пък да не прилича на онова мазното миналогодишно недоразумение, че няма накъде повече!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun May 17, 2009 6:11 pm

Песента ми е блудкава като тая на миналогодишното недоразумение, самия норвежец ми е един такъв невзрачен, не че е от голямо значение.

User avatar
Cruella
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu May 07, 2009 2:34 am

Post by Cruella » Sun May 17, 2009 7:50 pm

Marfa wrote:То тоя момък бил спечелил норвежкия музкален идол :) Ми има защо! Голям е симпатяга наистина, а песничката ми става все по-любима. Тананикам си я от сума ти време :)
Връщам си думите назад, че е безлична, защото за да ми се набие в главата, явно не е.
Азербайджан ли беше с полуголата мацка? Слабо. И типично за Евровизия. Естонската и румънската също ми харесаха, но май най-много босненската. Саки Рува се представи с ебати бой-бандската песен, но явно такъв си му е стила.
БГледам, че никой не разчита на голи цици на сцената, или почти никой, за разлика от нас. Да бяхме пратили поне Графа, неговата песен си беше поносима и поне не пее фалшиво.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 17, 2009 8:04 pm

Азерите бяха с Араш и няква Айсел. Де да я знам, не ми се видя чак полугола. Не стряскаше твърде. Тоест, доста могат да се вкарат в категорията полуголи, но нямаше нищо чак толкова фрапиращо откъм външен вид май.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Cruella
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu May 07, 2009 2:34 am

Post by Cruella » Sun May 17, 2009 8:22 pm

Те ми харесаха на миналата или по-миналата Евровизия. Те това си беше качествен фалцет, без фалшивеене.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 17, 2009 9:14 pm

Много моля, Елнур Хюсеинов не пее на фалцет. Човекът е истински тенор алтино, квото иска да бъде и онова нещо, дето избяга от глутницата си и се озова на телевизионния екран. Така че песента им наистина беше интересна, качествена и най-важното, нямаше виене.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Cruella
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu May 07, 2009 2:34 am

Post by Cruella » Sun May 17, 2009 10:19 pm

Извинявай, че не разбирам много от гласове :D Не, наистина, песента е добра, а и тия двамата са секси :P
П.П.- Това в самото начало ли е тенор?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 17, 2009 10:35 pm

Тенор алтино, да.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Mon May 18, 2009 6:52 am

Нека само отбележа, че скромното ми лаишко ухо получи кръвоизлив от ужасяващата музика (както винаги), но въпреки това скандалните/безумните/странните постановки на песните ме забавляваха страшно много (както винаги). Не знам защо обичам Евровизия толкова много, но е така.

А песента на Норвегия ми опротивя до степен на самоналожено мъчение на третия (!) път, когато чух едничката фраза, от която се състоеше. Фактът, че певецът ме издразни рядко плътно още като го видях, не му помогна.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 18, 2009 9:34 am

Some people just can't stand other people being cute :mrgreen:

Апропо, не бил спечелил техния Мюзик Айдъл, до полуфинал е стигнал. Ето една песничка оттам:

Your Song

и още една:

Fooling'


От некво предаване:

I'm Yours

От некво друго предаване:

All I Do is Dream of You



Малко цигулка
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests