Имам нужда от малка сборка фонова музика

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Jul 09, 2008 11:22 am

Пффффф, аз пък се сетих да я видя тая тема... Мкей, ето тук някои от нещата, които аз си слушам, когато ми се прислуша просто фонова музика - основно инструментали, но не само:

1. Mike Oldfield, два албума - "Music Wonderland" и "Islands" - почти само инструментали, макар че в "Islands" има и прекрасни песни.

2. Ordo Funebris - аз лично препоръчвам "Songs From The Enchanted Garden", но и друго да си намериш, пак става - прекрасни тихи средновековно-звучащи инструменталчета. И мрррррси на Аби :)

3. Саундтраците на две куестчета за Атлантида - каквото и да вземеш, няма да сбъркаш. И мрррррси на Виша :)

4. Хубава подборка хубаво танго :)

5. Андро Стубел - може би някой го помни от "Екзитус", може би някой му е виждал или слушал и соловите изяви; има си цяло солово албумче "Алтер Его" - малко е странно, но на мен страшно много ми помага точно като фонова музика.

Така, дотук бяхме с основно инструменталите. Ако искаш да пуснеш и мъничко приятно пеене:

6. Демис Русос - почти всичко от албума "My Friend The Wind", специално внимание на "In My Dreams", "Come Waltz With Me", "My Friend The Wind", "Marie Jolie", но и другите много стават.

7. "Мельница" - почти всичко можеш да си харесаш :) Най-добре пробвай с песни от албумите "Дорога сна" и "Зов крови", другите са малко по-малко подходящи за целевата ти аудитория. И мрррррси на Волкоса, Лина, Спас и Яна :)

Абе мога и още много да изброя, ама май засега по едно-две-три парчета от това може и да ти стигне, пък може и заедно с подборката на АлДим :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jul 09, 2008 11:45 am

А, за Атер Его-то на Стубел и аз си мислех...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Jul 09, 2008 11:48 am

Роумъре, прощавай, че ще задам тъп въпрос, но... Интересува ме примерно "Мельница" от това дето си изредил. Но виждам, че може само да се прослушват он-лайн. Има ли неква програмка да може да си ги смъкне човек сиромах :oops:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Jul 09, 2008 11:52 am

Ми най-простият вариант е да не цъкаш върху файла с левия бутон на мишката, а да цъкнеш с десния и да кажеш "Save as" :) Да, малко е сложно за много файлове, едно време слагах и архивчета с всичко наведнъж, но пък хм, не съм много запознат с нещата в Windows-света, няма ли някакви FlashGet-ове и такива неща, на които да можеш да им кажеш "вземи всички файлове от тази страница и ги запиши"? Едно време имаше щуротийки като Teleport (и Pro), които правеха и много повече неща, но можеха и за това да бъдат ползвани... аз лично си ползвам "wget -mr" от командния ред под едни други операционни системи :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Jul 09, 2008 12:06 pm

Тц, десния бута само save link, а FlashGet-a ти го записва като html и толкова :?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 09, 2008 12:07 pm

Не мое да нема ;р Ми откажи на флашгета и ше ти се отвори друг вариант за сейв?
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jul 09, 2008 12:08 pm

Ми при мен не дава такива неща, отвори го през експлорър... И десен бутон на файла, не на директорията...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Jul 09, 2008 12:18 pm

И с Firefox, и с Opera, и с всичко десният бутон - като кликнеш върху отелните mp3 файлове де! - отваря меню, в което има или "Save target as", или "Save link as", или нещо такова. Всичките вършат работа :) Но, да, трябва да е върху отделните файлове :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Jul 09, 2008 12:27 pm

Roamer wrote:И с Firefox, и с Opera, и с всичко десният бутон - като кликнеш върху отелните mp3 файлове де! - отваря меню, в което има или "Save target as", или "Save link as", или нещо такова. Всичките вършат работа :) Но, да, трябва да е върху отделните файлове :)
Стана, да :D Десен, save target as... и FlashGet ги метна всичките :beer:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 09, 2008 10:55 pm

Опраихме работата в офиса що годе ;) Мерси за хелпа.
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 10, 2008 11:14 pm

Саундтрака на Атлантис! Жив да си, Пенчев!!!!
This is it. Ground zero.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Jul 15, 2008 1:30 pm

Moridin wrote:Саундтрака на Атлантис! Жив да си, Пенчев!!!!
Взе ми думите от устата!!! Бог да поживи Пенчев!!! Имах само някои от нещата, намирани във времето по какви ли не пътища, и повечето с доста лошо качество. Мисля, че повечето са от времето на аудиогалакси. Лелееееее, как ще си ги дръпна от вкъщиииииии! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests