Любими метъл групи

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Queen_Of_Snow
Merchant
Posts: 81
Joined: Thu Dec 15, 2005 8:37 pm
Location: Birariq "Ulicata"
Contact:

Post by Queen_Of_Snow » Fri Dec 16, 2005 2:31 pm

JaimeLannister wrote:
Хех, това пък Arkona какво е?
Не съм го чувал...
Arkona са як блек метъл доста са добри супер мн им се кефя...
JaimeLannister wrote: Btw, wellcome... :P
мерси:)
I was looking for the reason
The reason to love you
But there is no such a feeling
A feeling for you

User avatar
spirit reaver girl
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Jan 06, 2006 9:30 am
Location: Spirit Forge

Post by spirit reaver girl » Fri Jan 06, 2006 10:23 am

любимите ми групи са LP,LIMB BIZKIT,EVANESCENEWITHIN TEMPTATION,SIMPLE PLAN,FORT MINOR,DEPECHE MODE,U2,GREEN DAY,GORILAZ и други
Call of the dragon is the call of the universe,call of the dragon somewhere in your mind...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 06, 2006 8:22 pm

Да де, но темата е за метъл групи...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
spirit reaver girl
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Jan 06, 2006 9:30 am
Location: Spirit Forge

Post by spirit reaver girl » Fri Jan 06, 2006 8:50 pm

ако за мен става дума :roll: че то това не са ли метъл групи?
Call of the dragon is the call of the universe,call of the dragon somewhere in your mind...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 06, 2006 8:59 pm

За не всички мога да съм сигурна, но DEPECHE MODE и U2 определено не са.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shanara
Commoner
Posts: 36
Joined: Sat Apr 15, 2006 4:55 pm
Location: честно - някъде във Вселената
Contact:

Post by shanara » Tue Apr 18, 2006 3:22 pm

На първо място разбире се Nightwish
после са
Theatre Of Tragedy
Metallica
Kamelot
Within Temptation
Avantasia
Lacuna Coil
Който иска, успява!
Който опитва, го прави!
Който обича оживява!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon May 15, 2006 4:55 pm

Morwen wrote:За не всички мога да съм сигурна, но DEPECHE MODE и U2 определено не са.
Още по-малко пък Gorillaz, Green Day или Limp Bizkit.

По темата, от класическите хеви метъл групи ме радват най-вече Iron Maiden, Metallica, Motorhead. Също така ми харесват някои от по-късните албуми на Sepultura (макар че там повече го избива на траш), както и соловите на Рони Джеймс Дио (макар че да не си кривя душата, то е по-скоро хард рок). Да, и Dream Theatre ми топлят душата :), няма друг прогресив метъл, просто, както и напоследък албумите на Rush, въпреки че за мен те си остават най-вече прогресив рок.

Иначе винаги съм си падал по по-модерен звук, който дори и твърд, трудно може да се определи като хеви метъл. Примери: Rammstein, Ministry, Nine Inch Nails (които на живо си звучат доста твърдо), White Zombie, Filter и да не забравя System of a Down :). Не знам долко последните са метъл, по-скоро са доста твърд алтернативен рок, ама след като и Nightwish някои хора ги причисляват в тая категория, кой съм аз да оставам назад :)

И последно, но не по важност, искам да отбележа един голям пропуск - никой тук досега не спомена нито една българска група (а си има примери, мисля че няма нужда да изброявам), така че искам гордо да сложа Ь сред моите метъл предпочитания!

Хеви метъл, копеле :twisted:
This signature is not yet rated

User avatar
Ilyena
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Thu Jul 13, 2006 11:35 pm

Post by Ilyena » Tue Jul 18, 2006 7:58 pm

Ами на мен като че ли най- любими са ми Blind Guardian, Nightwish, Rhapsody, Dream Theater, както и някои по-стари като The Beatles, Uriah Heep, Helloween, DIO, Rainbow, но не съм много наясно към какъв вид метъл спадат - то има толкова много деления човек да се обърка
иначе слушам почти всякакъв вид музика, а напоследък особено kelly clarkson, green day,rihanna, Pink :D
да, жалко е че не са споменати много български групи, но то трябва да се вземе предвид че доминиращи са чалгата и разни от типа "(К)Руши" поне в момента :(
мен лично Frozen Tears и Епизод ми харесват като музика... :D

User avatar
SavaTage
Commoner
Posts: 31
Joined: Tue Aug 09, 2005 9:44 pm

Post by SavaTage » Fri Aug 11, 2006 3:00 am

savatage masterplan moonspell extreme icon

Това е моя топ пет. Няма смисъл да изброявам по-нататък, не мога да орпеделя кой от кой ми е по-любим след петата бройка.. :wink:
Blood tells ... MEMORIAL

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Aug 11, 2006 8:12 am

he Beatles, Uriah Heep, Helloween, DIO, Rainbow
мисля,доколкото стигат скромните ми познания,че тези съвсем не се доближават до метъла,особено пък Битълс...

на мен ми харесват класиците-айрън мейдън,металика,моторхед,както и пантера и джудас прийст ама за тях не съм много сигурна какъв точно стил са.от по-новите систем оф а даун,гобсмак,рамщайн и още доста за които не се сещам в момента:)
Image

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6924
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Aug 11, 2006 11:45 am

Ъм, Helloween и DIO са си баш хеви метъл.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 11, 2006 12:33 pm

Хм, аз ги класифицирам като пауър метъл (Helloween) и хард рок (Дио).
А моите любими групи са доста много - като се почне от първите ми любови - Manowar и Maiden, та се стига до по-експерименталните представители на по-тежките стилове - Summoning, Pazuzu, Arcturus, Atrocity и прочее, и прочее. Довечера ще си разгледам листата с музика и ще ви пиша по-подробо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
SavaTage
Commoner
Posts: 31
Joined: Tue Aug 09, 2005 9:44 pm

Post by SavaTage » Sat Aug 12, 2006 3:18 am

Да, Дио е хард рок, ама в Елф и Рейнбоу.. :D
Blood tells ... MEMORIAL

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Aug 12, 2006 4:51 am

Хъм, я да видим...
Най-любими са ми: Tool/A Perfect Circle, Ambeon/Ayreon, Apocalyptica, Black Sabbath, Iron Maiden, Therion, Sepultura/Soulfly, The Gathering, Godflesh, Isis, Fear Factory и Rammstein.
spirit reaver girl wrote:SIMPLE PLAN
Уеуе , уеуе.
Simple Plan = worst piece of shit lame-ass rock band of all time. :lol:
Освен това не само метъл не е, ами дори за софт рок би минало трудно. Таз тяхна песен пък как обожавам да ме събужда по радиото:
http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/ ... 1F00098B2A
Но айде, ако не нещо друго групата поне върши перфектна работа ако на човек му се доще да избъзика някой приятел като му препоръча нещо откровено бездарно. :mrgreen:
Wednesday13 wrote:слушам обсолутно всичко което е метал , но като любими бих посочил :MarilynManson,SlipKnoT,StoneSour,Murderdolls,MuDvAyNe,Disturbed,SOAD,Motograter,
Mushroomhead,DevilDriver,CoalChamber,APerfectCircle,Tool,DreamTheater,AliceCooper,Wednesday13 ....
А, да, забравих да спомена още една любима група: UseSpacePlease
Matrim wrote:Иначе Nirvana наистина са малко минали покрай метъла.
Nirvana са групата направила grunge-a (метъл + пънк) популярен. Интересното е че се харесва много и на двата лагера. :)

User avatar
SavaTage
Commoner
Posts: 31
Joined: Tue Aug 09, 2005 9:44 pm

Post by SavaTage » Sun Aug 13, 2006 12:43 pm

И кво общо имат Ambeon и Ayreon, че да ги пишеш с наколена черта? Arjen май само. :D За Ayreon и Star One съм по-съгласен.
Blood tells ... MEMORIAL

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests