Ами едно текстче...

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Sat Jan 17, 2004 4:28 pm

Морви, Рол, може би не ви разбирам правилно, но така ми изглежда, че ви е абсолютно все едно какво се пее в дадена песен. Обаче ако текстът няма значение, тогава това е всичко друго, но не и "песен" - инструментал, музика, сбор от ритми и мелодии*, но не и песен. Текстът може да ме накара да си променя отношението към някоя песен точно защото й придава смисъл, добавя отсенки на чувства, които без текста най-вероятно не бих забелязала. Да, това обикновено означава, че като музика тази песен не е кой знае какво, но в крайна сметка нали затова има "песни" и "инструментал"? Когато ми се слуша прекрасна музика, слушам такава... Но удоволствието, което ми носят не-толкова-хубавите песни не е по-малко, независимо, че не е само музиката това, което слушам

*не претендирам за точност на понятията
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jan 17, 2004 4:37 pm

Емче никой не е казал, че текстът е достатъчен, но на мен - в песните, които наистина ми харесват - ми е значително по-важно да се връзват правилно текстът и музиката, да е изпято с чувство и т.н., отколкото самата музика. А че има песнички, дет са яки само с музика, лошо няма, ма те са по-малко яки от другите яки, ако ма разбирате :р
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Jan 17, 2004 6:19 pm

Най-важно е да има единство на текст и музика. Но пък хубавите песни и с тъп текст пак се ядват. Но слаба песен с какъвто и да е велик текст почти няма начин да ми хареса. Да, май спечелих наградата за безсмислен пост на деня. :D
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 17, 2004 7:03 pm

Ми не, каза точно това, което аз имах предвид. Една песен със слаба музика не струва, колкото и велик да й е текстът, но може да е яка и с безумно тъп текст, ако е правилна като музика. Естествено, че когато са комбинирани правилно музиката и текстът, е много по-яко, но такова нещо като "бе бозава е песента, ама текстът мачка" не съществува просто :) Веднъж ти го бях казал, Мор, който има претенции да пише високо-стойностни текстове, а го няма с музиката (ше се сетиш за кого говоря, вярвам в тебе), да пише проза, не да се бута за музикант.

Maynard обаче има мноу як глас и много чувство влага в пеенето, кефи ме.

"Cause I didn't want to know..."
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Jan 17, 2004 11:32 pm

Аз пък открих, когато започнах да разбирам английски, че вече не мога да понасям някои песни, които преди съм харесвала, защото текстовете им се оказаха глупави, безсмислени, пошли и т.н. Тоест много ми е трудно да харесам хубава музика с тъп текст. Предполагам затова и ми е толкова трудно да харесвам българска музика - още по-чувствителна съм към текстовете на роден език. Искам шедьоври всеки път :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jan 18, 2004 12:07 am

Рол, ако имаш предвид, че хубава песен с тъп текст е по-добре, отколкото слаба песен с як текст, i give you that, ама дотам в общи линии :р
This is it. Ground zero.

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Jan 18, 2004 12:14 am

Аз нямам особени претенции към текста, мен винаги ме грабва музиката. А ако се случи текстът да е на място - ми прекрасно:Р
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jan 18, 2004 12:32 am

И докат сме на тема текстове - Морв, просто не е истина колко праилно и зловещичко ми звучеше текстът от подписа ти, докат не го чух. Бати бозата! Тва музиката само разваля нещата, i tell ya :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Jan 18, 2004 12:50 am

Мор, просиш си боя ми се струва.:)

По въпроса изводът бих казал е повече от очевиден- по-добре хубава музика и вдъхновен текст, отколкото тъпа музика с малоумен текст. :D

Иначе аз по принцип не обръщам внимание на текстовете, чак след като ме грабне много песента започвам да се вслушвам в текста, ако е хубав, прекрасно, ако не-не му обръщам внимание и това е(едно голямо предимство на слушането на песни на английски-мога да обръщам внимание на текста само ако ми допада, иначе го "изключвам", а за български песни не мога така). Освен ако текстът не е нещо малоумно и твърде отчетливо за да го игнорираш.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Sun Jan 18, 2004 1:58 pm

такованка ...
Behind Blue Eyes всъщност е на The Who, иначе кавъра на Bizkit мене поне ме кефи като звучене. Всъщност не съм чувала оригинала ...
:roll:

a ... да вземем да направим един топик за любими текстове на песни?
мрън?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 18, 2004 4:01 pm

Не, Мор, имам предвид, че хубава песен с тъпа музика не съществува и не би могла.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Jan 18, 2004 4:55 pm

Otherside е много добра и мелодията я бива.
Между другото една песен може да е яка, обаче припева й да не струва. Или обратното- припева да е опасен, обаче останалата част да не става. Така че според мен не може да се говори за текста като цяло.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6918
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Jan 18, 2004 5:14 pm

Ghibli wrote:За любими текстове могат да ни направят забележка... Модераторите, може ли, а? :)
Аз много си харесвам една песен точно заради ненормалния текст: Otherside.

Edit:
Много ме е срам, от русите кичури трябва да е, но все пак: как да си затрия поста?
След като прочетох FAQ (if all else fails...read the instructions :)
Това да не можеш да си затриеш поста, ако някой е отговорил, е много тъпо, да ме прощава който го е измислил :(
Ghib samo kaji koi post da ti zatriq:P

Мор: Мда, тва е леко странно дизайнерско решение, макар че ми изглежда съмнително... Сега ме мързи да пробвам обаче.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Sun Jan 18, 2004 5:43 pm

Ghib - готово ;)
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Sun Jan 18, 2004 5:55 pm

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 2:45 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests