Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
tigermaster
Elder God

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Fri Feb 16, 2018 3:10 pm

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

Litz
Forsaken

Post by Litz » Fri Mar 09, 2018 1:05 pm

Европейското турне на Arctic Monkeys е бахму и театъра. Първо обявяват 5 дати в некви зали за по 2000 човека макс, като между концертите има 6 дена нали. И са изведнъж всичко е разпродадено и се оказва, че ни "изненадват" с допълнителни концерти.

Принципно се кефя, че правят повече концерти, но в по-малки залички, щото изживяването е по-добро по тоя начин, а и Търнър се държи по-непозьорски в по-камерна обстановка.

И ще се ходи на NIne Inch Nails.

Lollapalooza зася изглежда като епик фейл. Смисъл Imagine Dragons и Kraftwerk са хедлайнери, а Лиам Галахар не е????? В един статус е с Дуа Липата? WTF??

Killua
Ascendent

Post by Killua » Sat Mar 10, 2018 8:19 am

Каро Емералд беше разкошна - хич не я бях слушала преди концерта, но нямаше никакво значение.
Страхотен глас, страхотна банда (дотолкова, че по-често гледах шоуто я на пианиста, я ня китариста, вместо самата Каро).
Хората се забавляваха неимоверно, танцувахме и изобщо чудно настроение. С други думи много доволна!! :)
(предният концерт, на който ходих без хич да съм подготвена какво да очаквам, беше на Съли Ерна. нийдлес ту сей, и той беше много много як)
shadow dance nikoga ne luje

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Thu May 10, 2018 4:35 pm

Яаааа, Гогол Бордело в София. :heart:

Image
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Wed May 23, 2018 1:49 pm

Arctic Monkeys са доста добра група live. Определоно е най-добрият концерт на подобна група, на който съм била. Затвърди ми се мнението, че концерти в малки халета>>>> всичко друго.
Хелдърс е супер стабилният барабанист и разбирам що Homme/Iggy го бяха избрали за барабанист. А Куук не спира да ги бърка тея песни. Търнър супер очевидно беше начертал няколко преди концерта и една преди биса, та едвам се държеше на краката си, но пееше супер вярно.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Mon Sep 10, 2018 2:50 pm

Kraftwerk 3D беше ебаси и разочарованието, не знам.кой за бога ги сложи като хедлайнери при положение, че пред сцената имаше 500 човека макс.

Лиам Галахар.беше приятен, но 40+ солови актове, които не свирят на нищо са ми леко нелепи. Пък и не напсува никого, което си е разочароващо.

Imagine Dragons бяха приятни също. Само дето queer pandering идващ от бял хетеро фъфлещ мормон ми дойде една идея в повече.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Mon Oct 15, 2018 4:02 pm

Jack White е чудовище. Гениален. Нямам думи да опиша този концерт просто. Дори песни, които не харесвам.звучаха безумно яко. И пичът няма готов сет лист, а импровизира спрямо публиката. И колкото и клиширано да звучи, това да чуеш Seven Nation Army е несравнимо изживяване.

Освен това забраната за мобилни телефони е най-гениалното нещо. :heart:

Единствената ми критика е към подгряващата група, която се състоеше от псевдоинтелектуален нечистоплътен хероинозависим бездарник и две жени, които изглеждаха като негови робини. Въпросният не спря да говори колко е бездарен и как за нищо не става, а накрая почна да обяснява на немска (!!!!) пубилика кво е Алианц АД.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Wed Nov 21, 2018 12:38 pm

Бтв, вчера научих, че ще поставят "Фантомът от операта" в държавния музикален театър:
https://musictheatre.bg/play/fantomat-na-operata/
Трябва да се гледа...
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

penzata
Archmage

Post by penzata » Wed Nov 21, 2018 1:28 pm

Кюл. Кюл, кюл, кюл. :mrgreen: Данке, че ме светна.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Mon Jan 07, 2019 12:57 pm

Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Fri Feb 01, 2019 12:29 am

tigermaster wrote:
Wed Nov 21, 2018 12:38 pm
Бтв, вчера научих, че ще поставят "Фантомът от операта" в държавния музикален театър:
https://musictheatre.bg/play/fantomat-na-operata/
Трябва да се гледа...
Не че имам база за сравнение, доколкото на нещо подобно не съм ходил никога преди, обаче да си кажа - днешното представление ми взе акъла, даже обмислям варианта да повторя. Преведено на български, доста добре, страхотно пеене, а и актьорите бяха готини. (И разбира се, както и в записа от двайсет и петата годишнина на оригиналната постановка, Карлота ми хареса най-много.) Кристин беше прекрасна, Раул беше симпатичен, а Фантомът беше абсолютен. Препоръчвам горещо.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

penzata
Archmage

Post by penzata » Fri Feb 01, 2019 8:51 am

Българският превод на песните в "Музикалния театър" винаги са били на ниво; но танците на актьорите (когато има танци) били потресаващи (поне така знам :roll: ).
На 15-ти съм там; радвам се, че ти е харесало. :mrgreen:

п.п. онзи ден, акустичният "гръндж" концерт в "Терминал 1", по повод премиерата на български на "Всички обичат Сиатъл", беше повече от страхотен. И Боби Косатката, и вокалът на "Сепуко 6", и вокалът на "Soundprophet" бяха размазващи. :metal:

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Fri Feb 01, 2019 2:07 pm

Хубави бяха танците, особено около "Маскарад". Цялото представление беше доста зрелищно.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting

Roamer
Ascendent
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...

Post by Roamer » Mon Feb 04, 2019 3:56 pm

И на мен представлението на "Фантома" в Музикалния театър много ми хареса - и това като се има предвид, че този мюзикъл винаги неизменно ми е бил в top 3 на мюзикълите на Андрю Лойд Уебър, а да не кажа и изобщо (за неговите мюзикъли другите два в тройката от време на време се променят, но "Фантомът" не е излизал оттам откак го гледах за пръв път през 1987-ма).

Това, с което наистина най-много ме изненадаха, беше качеството на превода на стиховете - да, знам, че в Музикалния театър по принцип се справят много добре, но преди години примерно преводът на "Котки" ме разочарова. Колкото до изпълнението, тези, които трябваше да пеят много добре, пяха много добре; сред поддържащите имаше "горе-долу", но като цяло бях много доволен. Честно казано, не ми е направило силно впечатление особено неумение в танцуването на главните герои; мога да приема, че не е било идеално, но всъщност не гледах за това - от тях очаквах по-скоро да пеят добре, с което се справиха.

Но я да питам и тук: чувам от разни места, че този превод на стиховете би трябвало да е първият наистина официален превод със съдейстивето и одобрението на The Really Useful Group, но... някой знае ли дали всъщност е имало и предишен превод на "Фантома на операта" на български в стихове? На някои от песните имаше фрази, които ми изплуваха в ума секунди преди да ги чуя... а на този етап от живота си да започвам да развивам парапсихични способности ще е малко притеснително :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Mon Feb 04, 2019 4:30 pm

Има го превода на филма с Джерард Бътлър, обаче той, по мои спомени, беше доста различен.
Света аз цял обходих
Срещнах милиони хора

Блог
The Painting