Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Sep 17, 2007 11:54 am

Аз съм ги чувала и преди (не на живо), това ми беше първото слушане на живо и съм доволна. Харесва ми смесването на стилове и изобщо техният си стил на звучене. Но съм съгласна с Никола, че в един момент започват да ти звучат еднакво песните, може би трябва да послушваш малко, да ходиш за пиене :) и пак да се връщаш да слушаш :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Sep 17, 2007 11:56 am

Как ги разкри тия четири тона по-високо :mrgreen:

Аз си ги слушам Балканджи, и да, повторяеми им са в известна степен песните, но мен ме впечатли и изпълнението не по-малко от музиката, абе яко си беше :)

А тва, че не сте ходили за бира, Диме, си е ваша вина, къф концерт е без бира :mrgreen: но и аз се учудих да ви видя там, за Лили и Пенчев бях сигурен, че ше ги намеря :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Sep 17, 2007 11:59 am

На нас ни казаха :' среща на полянка за фрийзби '. Не съм разочарована :), че видях Балканджи на живо, фронтменът изби рибата просто :) с тоя вид и с тоя глас съчетани - :shock:. Звучат много добре, просто в един момент тежката част на музиката им се повтаря :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Sep 17, 2007 12:09 pm

Да, и на мен някои от песните им ми звучат доста еднакво, но това е почти неизбежно. Бтв, как няма да е готин фронтменът, учил е в НПМГ :plez: (минута за реклама :mrgreen: )
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Sep 17, 2007 2:03 pm

Морви, да де, ама всъщност групата са я създали заедно с Баровски, който по това време е учел в Английската :P А после Киро е дошъл във ФМИ, ако искаш да знаеш :P
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Fri Sep 21, 2007 10:25 pm

Ходи ли ви се на концерта на Глен Хюз + БТР(изцяло от песни на Пърпъл според сайта на Про Рок) идния петък от 17.00 часа (Сигнал) 19.00 Глен Хюз. Място: пред НДК, съответно е безплатно.
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 21, 2007 10:27 pm

Deep Purple :metal: Да видим временцето ме е примамливо тва.
http://photofile.ru/photo/fishki_net/31 ... 281924.jpg
:ninja:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Sep 22, 2007 11:50 pm

Бе то че един Глен Хюз Пърпъл не прави си е ясно... ма що пък да не отидем, може да е забавно. Дет' изтървах всичките им концерти преди години... мдам, нищо чудно този път да се мерна :)

А междувременно, идейка за нещо малко по-скорошно - понеделник, 24 септември, Балканджи ще свирят във Fans(*) - и освен ако Киро не е излъгал много, ще свирят акустично. Ако не сте слушали някой от двата им досега акустични концерта - заслужава си :) Ако сте ги слушали, вече знаете, че ви се идва :P

(*) Васил Левски 114, надолу по стълбите под китайския ресторант и после с тълпата, през вратата със завесата
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Sun Sep 23, 2007 10:04 am

То хубаво звучи Балканджи, ама вторник съм на работа от 4 сутринта и гледам да лягам рано в такива моменти :roll:
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sun Sep 23, 2007 3:48 pm

А, ти па сега, ша ми лягаш рано! :) Виж к'во, първият път, когато изобщо видях и чух Балканджи на живо, беше понеделник, 28 февруари 2005 (мдам, спомням си го с точност до дата, по прекалено много причини :))... и във вторник бях на упражнение във ФМИ от 7:30, и упражнението беше интересно, и аз не трябваше да закъснявам, и тогава още бях съвсем без кола, та трябваше да стана към 6:15... и концертът продължи до един часа, и после отидохме да хапнем, и към два и половина - три се разбрахме с Лина, че тя ще ми се обади да ме събуди на следващата сутрин... и си отидох навреме на упражнението, макар и след няма и три часа сън :)

А ако си от четири часа на работа, тогава съвсем не виждам какъв проблем би могъл да имаш - идваш на концерта, той продължава до към един, отиваме да ядем до към два и половина - три... и отиваш на работа :lol: Не е като да не съм го правил - е, първите един-два пъти шефовете, колегите и клиентите те гледат малко странно, като зяпаш монитора с доброто старо изражение порода "I can fix this... sort of!", ама в един момент свикват :)

Хубу че поне Глен Хюз ще е в петък :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Sep 25, 2007 9:53 am

Да, мисля, че това, което наистина ме спечели окончателно за Балканджи е вчерашният им акустичен концерт. Беше много добър, някакво по-меко и мелодично звучене, една много хубава песен, която май не бях чувала... Бе, успя да ме хване за сърцето.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Tue Sep 25, 2007 9:55 am

Кажете като ходите пак, на мен ми се идва, само да е ок като време. Може и на Исихия да идем?
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Sep 25, 2007 11:20 am

За съжаление те не правят акустични концерти толкова често; май досега горе-долу по един, най-много два годишно. Иначе следващият им "обикновен" концерт ще бъде на 13 октомври, май пак във Фенса, ама не съм сигурен.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Sep 25, 2007 11:49 am

Ех нямаше как просто :(. Днеска лудница целд ен, пък до нощите тепърва ше се мотам в кюстендил с некви шибана презентация и много щеше ми дойде безсъние.
:ninja:

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Sep 25, 2007 11:52 am

Bat Garo Still Rots wrote:Може и на Исихия да идем?
Яяяяяяяя - кога ще има концерт на Исихия? Казвай бързо, няма значение времето и мястото, аз съм там задължително :) Доколкото си спомням, последния концерт на Исихия беше заедно с македонците Кисмет, преди може би две години вече, не си спомням, и всеки път си е събитие.
This signature is not yet rated

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests