Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by трубадур » Mon Jul 25, 2022 4:38 pm

Аз да рейджна от метъл пачите, т.е. "фенките" (важи и за мъже).

Slipknot бяха много яки, професионалисти от-до, започнаха на минутата и здраво държаха нещата до финала, без една издънка или спънка. Даже твърде професионално беше, че кори говореше глупости сякаш и преди са идвали тук и ръсеше дженерик тъпотии за колко е яко пак да са на беге почва. Той че е идвал със стоун сауър добре, ама да му бяха напомнили, че тва им е първи концерт тука със слипнот. Все тая, много здраво беше, с жената бяхме на 2-3 ред от сцената и даже там доде погото. Преди това heaven shall burn заклаха подобаващо.

Жена ми се снима с Klogr на летището, а и се оказаха приятни симпатяги на сцена, Nervosa (бразилската женска траш банда) продължава да набира голяма сила и първото голямо копане се случи на тях, а Me and that man успяха да спечелят метъл публика с бая грууви рочец. Въобще организацията беше стабилна, жегата голяма, хората скандираха повече за маркуча, отколкото за бандите и как може да сме до марица и тва нещо да не пръска народа при 80+ градуса жега нонстоп не стана ясно на никого. Но трябваше да не го спират.

Ма няма нищо по-досадно от клечащи групите на първите редици, които идват на фестивал само заради една група. Заемат място, цъкат си игрички на телефоните и са там, колкото да ги види бандата на първия ред и да пушат. Основно са жени, но има винаги и един-двама юнака, спадащи към същата сган. Всеки има право да се наслаждава както сметне добре на концерт, ама на метъл фестивал, да си трупясаш туловището насред земята, където е най-гъсто (по време на цели сетлистове на предишните банди даже), мани че е супер неудобно за всички около теб, ами и ебаси неуважителното към подгряващите групи.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by penzata » Mon Jul 25, 2022 6:57 pm

@трубадур , щу ни мъцна, че ще идваш, бря?!? аз бях в мош пита, отляво на сцената, а през останалото време между него и първите редове.


п.п. яко беше и трите дни, Dumbfound разцепиха :metal: (адски малко се шуми около тази банда, а много има за какво), обаче организаторите на Хилса има бая да се постараят, докато догонят тазгодишния Мидалидаре.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by трубадур » Mon Jul 25, 2022 7:33 pm

penzata wrote:
Mon Jul 25, 2022 6:57 pm
@трубадур , щу ни мъцна, че ще идваш, бря?!? аз бях в мош пита, отляво на сцената, а през останалото време между него и първите редове.


п.п. яко беше и трите дни, Dumbfound разцепиха :metal: (адски малко се шуми около тази банда, а много има за какво), обаче организаторите на Хилса има бая да се постараят, докато догонят тазгодишния Мидалидаре.
Стига уа и ние бяхме там. Беше ли близо га един реши да се прережда под предтекст, че ще повръща и га стигна до оградата почна да се двоуми в желанието си да остане там и охраната го завлече.

Иначе беше решено последния момент и не бях у форома за координация

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Delegat » Tue Jul 26, 2022 11:58 am

Някой ще ходи ли на Mgla на 12ти септември?

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by penzata » Tue Jul 26, 2022 12:19 pm

трубадур wrote:
Mon Jul 25, 2022 7:33 pm
Стига уа и ние бяхме там. Беше ли близо га един реши да се прережда под предтекст, че ще повръща и га стигна до оградата почна да се двоуми в желанието си да остане там и охраната го завлече.
Не знам, аз не обръщам внимание на подобни неща. Може и до мен да се млатят, стига да не ме закачат и не ги виждам. Като слушам музика влизам в транс. :mrgreen:


п.п.
Delegat wrote:
Tue Jul 26, 2022 11:58 am
Някой ще ходи ли на Mgla на 12ти септември?
Имам намерение, но още не съм си взел билет, защото септември ще ми е малко тегав месец и нещата ще се случват от сега, за сега. Ще пиша, когато (ако) си взема билет. :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Delegat » Thu Jul 28, 2022 10:24 am

Аз и на Дракониан се каня (на 1ви октомври), но не знам дали ще имам време.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Fri Oct 14, 2022 3:32 pm

HammerFall и Helloween снощи направиха концерт, който надали ще забравя скоро. Две от трите най-важни групи на тийнейджърските ми години на един концерт - просто нямаше как да ги пропусна.
HammerFall се представиха на практика съвършено - извън няколкото момента, когато Канс си спестяваше високите тонове и прекъсна една-две фрази в "Hearts on Fire" по-рано, за да си поеме дъх, докараха студийното звучене толкова точно, колкото изобщо е възможно на концерт. А и изпя "Glory to the Brave" седнал, което е :shock: Човекът е един от най-добрите метъл певци в момента и гласът му не е мръднал изобщо за тия вече двайсет и пет години, откакто пее и издава с групата. Понтус Норгрен е абсолютен змей на китарата - каквото щеше да е Малмстийн, ако беше по-техничен и по-малко самовлюбен. Оскар Дроняк в последно време като че ли свири по-добре. Давид Валин (дано не бъркам транскрипцията) и Фредрик Ларсон също бяха страхотни.

Helloween си бяха Helloween - истината е, че шоуто им беше една-две идеи по-обикновено от концерта преди пет години, обаче все пак - върховни са. Просто преди пет години свириха повече и имаше повече театър на сцената. Саша Герстнер е майстор на китарата от огромна класа и самостоятелното му соло беше страхотно. А и има хубав глас, не знам защо не пее повече. Вайкат е доста подценяван като китарист, а не трябва - прекалено е добър, макар да не се пъчи излишно. Кай Хансен свири страхотно, обаче без китарата в ръцете май пя по-добре. Дани Льобле ми е любимият барабанист, откак го видях за пръв път преди един милион години в Зимния дворец, и снощи за пореден път показа защо - абсолютно чудовище, агресивен и техничен колкото си иска. Дерис и Киске бяха страхотни. Дерис този път обаче съвсем определено се представи по-добре. Киске накрая май се беше уморил доста и като започна "The Keeper of the Seven Keys", имах чувството, че едва си стои на краката, а и гласът му звучеше странно в началото на песента. Все пак - и двамата бяха чудесни, дуетът им на "Forever and One" ме тресна адски силно.
Искам пак.

Бтв - за първи път гледах такъв концерт от седалките. Беше странно да не съм в салатата пред сцената, обаче всъщност ми хареса. Не виках и не подскачах толкова, обаче виждах и чувах всичко перфектно, чувах добре и не се бутах с никого. Интересно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by трубадур » Fri Oct 14, 2022 4:45 pm

tigermaster wrote:
Fri Oct 14, 2022 3:32 pm
Бтв - за първи път гледах такъв концерт от седалките. Беше странно да не съм в салатата пред сцената, обаче всъщност ми хареса. Не виках и не подскачах толкова, обаче виждах и чувах всичко перфектно, чувах добре и не се бутах с никого. Интересно.
Да си метъл чиче е призвание, наслаждавай се на удоволствието от тоя факт :mrgreen: :heart:

бтв, още не ми се ще да влизам в тази фаза, макар че трябва, ама на жената й хареса като я завлече мелявината на слипнот, та още ще кибичим на първия ред.

Но иначе, че бегето стана важна метъл сцена е нещото, което доста ми липсва. Ако искам да гледам нещо тряя се влача до милан най-често, и просто такива големи събития няма как да се случат тука. Като знам, че само другиден хипокриси ще са в софия, барабар със септикфлеш и ми е хем яко, че много ясно, че ще включат България в турнето, хем мъчно, че няма да мога да дойда.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Moridin » Fri Oct 14, 2022 9:34 pm

tigermaster wrote:
Fri Oct 14, 2022 3:32 pm
HammerFall и Helloween снощи направиха концерт, който надали ще забравя скоро. Две от трите най-важни групи на тийнейджърските ми години на един концерт - просто нямаше как да ги пропусна.
HammerFall се представиха на практика съвършено - извън няколкото момента, когато Канс си спестяваше високите тонове и прекъсна една-две фрази в "Hearts on Fire" по-рано, за да си поеме дъх, докараха студийното звучене толкова точно, колкото изобщо е възможно на концерт. А и изпя "Glory to the Brave" седнал, което е :shock: Човекът е един от най-добрите метъл певци в момента и гласът му не е мръднал изобщо за тия вече двайсет и пет години, откакто пее и издава с групата. Понтус Норгрен е абсолютен змей на китарата - каквото щеше да е Малмстийн, ако беше по-техничен и по-малко самовлюбен. Оскар Дроняк в последно време като че ли свири по-добре. Давид Валин (дано не бъркам транскрипцията) и Фредрик Ларсон също бяха страхотни.

Helloween си бяха Helloween - истината е, че шоуто им беше една-две идеи по-обикновено от концерта преди пет години, обаче все пак - върховни са. Просто преди пет години свириха повече и имаше повече театър на сцената. Саша Герстнер е майстор на китарата от огромна класа и самостоятелното му соло беше страхотно. А и има хубав глас, не знам защо не пее повече. Вайкат е доста подценяван като китарист, а не трябва - прекалено е добър, макар да не се пъчи излишно. Кай Хансен свири страхотно, обаче без китарата в ръцете май пя по-добре. Дани Льобле ми е любимият барабанист, откак го видях за пръв път преди един милион години в Зимния дворец, и снощи за пореден път показа защо - абсолютно чудовище, агресивен и техничен колкото си иска. Дерис и Киске бяха страхотни. Дерис този път обаче съвсем определено се представи по-добре. Киске накрая май се беше уморил доста и като започна "The Keeper of the Seven Keys", имах чувството, че едва си стои на краката, а и гласът му звучеше странно в началото на песента. Все пак - и двамата бяха чудесни, дуетът им на "Forever and One" ме тресна адски силно.
Искам пак.

Бтв - за първи път гледах такъв концерт от седалките. Беше странно да не съм в салатата пред сцената, обаче всъщност ми хареса. Не виках и не подскачах толкова, обаче виждах и чувах всичко перфектно, чувах добре и не се бутах с никого. Интересно.
Звучи супер! Не че можех да дойда ама що не ги казвате тия неща по-рано бе, и защо ивентима не ми ги хвърля в очите. Слаб маркетинг :)
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Sat Oct 15, 2022 12:44 am

Moridin wrote:
Fri Oct 14, 2022 9:34 pm
Звучи супер! Не че можех да дойда ама що не ги казвате тия неща по-рано бе, и защо ивентима не ми ги хвърля в очите. Слаб маркетинг :)
Казахме по-рано :D На предишната страница писах, като обявиха концерта - само че беше за друга дата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by penzata » Wed Nov 23, 2022 1:53 am

ТДК

Най-накрая. :heart: :heart: :heart: :metal: :metal: :metal: :free: :panda: :yay:

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Tue Mar 21, 2023 2:10 am

Firewind и Beast in Black направиха чудесен концерт преди няколко часа в "Джой Стейшън".

Организацията беше странна обаче. Изпълненията започнаха навреме и минаха безаварийно (като изключим една забележка на вокалиста на Beast in Black), само че отиването до тоалетна беше абсолютен ужас. Не знам дали това се дължи на смяната на залата, която се случи на практика след последния момент, но... Отиваш до входа, през който си влязъл в залата. Там охраната трябва да ти даде гривна, която да не си сложиш на ръката. С тая гривна в ръка отиваш до едното място, правиш каквото правиш, после се връщаш при този, който ти я е дал, и му я даваш обратно. На мен гривна не ми дадоха първия път и служителката на вратата, която питах дали мога да изляза спокойно, не ми каза нищо за никакви гривни. С мен до скандал не се стигна, обаче други хора си крещяха с охранителите.

А и някакъв фен влезе в клуба с китара на гърба. Не знам какъв беше този и защо му го позволиха. Като го видях на входа, си помислих, че ще е някой от Firewind или от някоя необявена подгряваща група, понеже кой фен ще занесе цял музикален инструмент на концерт... Май искаше Антон Кабанен да му се разпише на китарата. Разпитваше разни охранители как да си поиска автограф, обаче не го огря.

Firewind бяха готини. Слушал съм ги по-малко, отколкото е добра идея, предвид факта, че харесвам такъв пауър метъл, обаче пак - разпознах повечето песни, кефех се съвсем искрено и инструменталното парче, в което Гъс Джи вкара риф от "Misirlou", ми хареса твърде много. (А и само докато го гледах как го свири това, ме заболя заболя дясната ръка, честно.) На песента от "Флашданс", с която завършиха, всички около мен изригнаха, аз също - беше яко. Бих ги гледал пак.

Beast in Black обаче са богове. Мега емоционално изпълнение и страхотно свирене. Като говори, Янис Пападопулос е с почти изненадващо дълбок глас, предвид какви височини взема без усилие. (А и печели допълнителни точки, защото за момента е единственият изпълнител от подобен порядък, когото съм виждал на живо да се изказва против пушенето в залата.) На песента "Beast in Black" (която все някога ще изсвиря на баса, ама не ми се отваря време да я науча до края) май прегракнах. "Moonlight Rendezvous" е абсолютен убиец на живо. То всичко беше яко, обаче тая конкретна песен ме помля, а и не само мен.
Каспери Хайкинен, както му бяха зачервени бузите, не знам дали не беше пиян - обаче е гениален китарист, а и идиотското му сценично поведение тук е по-на място, отколкото беше в групата на Удо. Антон Кабанен също свири страхотно - и има бая готин глас, като се обади. Трябва да го прави по-често.
Както и да е, искам пак.

Учудих се колко народ събраха. Не знам защо решиха да сменят мястото в последния момент, обаче "Джой Стейшън" беше доста пълен и зала "Христо Ботев" нямаше да изглежда празна с толкова хора.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by трубадур » Tue Mar 21, 2023 12:42 pm

Организацията навсякъде има какво да се желае, ама тва с кенефите е 10/10 простотия.

Иначе миналия месец гледахме Bad Omens (барабар с Ghostkid и Oximorons) в Милано и концертът си беше бетон. Друго си е да се зоба млада банда, която дава бая солидна заявка да е следващото голямо нещо. Те вече са де, цялото европейско турне беше разпродадено. Ама италианците са си бурсук пауър. Поради някаква причина бяха изолира половината балкон в клуба, та хората, освен 5-6 другарчета на охраната не можеха да отидат там. Като свърши концерта решиха, че да наблъскат всички долу при гардеробните е добра идея, тъй като горното ниво трябваше да се затвори. Ама ковид нале... въобще.

Самите банди бяха страхотни.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Yan » Tue Mar 21, 2023 6:39 pm

Едно от нещата, които родните промоутъри трябва да разберат е, че засилването на звука не го прави по-добър. Joy Station винаги си и бил компромисно място за този тип музика, обаче снощи особено при Firewind в началото имаше някакви нови висини на омазване, особено на ударните.

А Firewind са много приятни за слушане и Gus G винаги си е намирал добри вокалисти и тази вечер не беше изключение. Хърби Ланганс е страхотен на живо и пасва доста по-добре от Хенинг Басе. Липсата на Боб Катсонис като втори китарист въобще не се усещаше. Maniac-a накрая беше Nanowar of Steel тип комедия :D

Beast in Black и Янис са ми много любими, обаче конкретно снощи точно вокалите/звука не бяха силата. Янис беше доста попрегракнал и към края си личеше, че страда на някои от песните ( все пак 42-ра дата от турнето).
Евала, че направи забележката за пушенето, Joy Station е абсолютен лисичарник и това безумие пушилнята да е точно до залата и да е с отваряща се с фотоклетка врата, която реагира на всяко движение, прави нещата много неприятни.
Като изключим това, днес съм яко прегракнал и доволен. Дано пак да дойдат, на по-добро място и по в началото на турнето.

За посещаемоста - към края на концерта се преместихме в задната част на клуба и всъщност около 1/3 беше празен. Местенето си беше точно заради слаби продажби (werock са бая докачливи на тая тема, ще рече човек, че те са го организирали).
Spoiler: show
IMG_20230321_121343.jpg
IMG_20230321_121343.jpg (459.75 KiB) Viewed 1358 times
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Tue Mar 21, 2023 7:21 pm

Не знам, аз към звука нямам много забележки - обаче бях точно пред озвучителния пулт и с тапи в ушите. Може и затова хората да са ми изглеждали повече - понеже докато свиреха групите, нямах много място да мърдам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests