Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Amelia » Fri Jun 12, 2020 8:43 pm

VR concert на Pain RIGHT NOW:
https://www.youtube.com/watch?v=XO1k30DzhY8
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Fri Jun 12, 2020 9:53 pm

Amelia wrote:
Fri Jun 12, 2020 8:43 pm
VR concert на Pain RIGHT NOW:
https://www.youtube.com/watch?v=XO1k30DzhY8
Хъх, найс. Ама в момента седят на некъф пробит диван с бирички и си говорят нещо. :ninja:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Amelia » Fri Jun 12, 2020 10:17 pm

Еми той концертът свърши и сега отговарят на въпроси от публиката. Як беше. :heart:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Fri Mar 19, 2021 6:15 pm

https://www.werock.bg/novini/novata-dat ... h?id=51123
ОК. Helloween, подгрявани от HammerFall... Две от трите любими групи от тийнейджърските ми години. Това трябва да се случи. Трябва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Sun May 23, 2021 8:24 pm

Вчера Орендъ, Балканджи и Оратница направиха бая готин концерт, бтв. Малко беше странно при влизането охраната да ми каже, че на входа носенето на маска е задължително, понеже вътре не беше и единствените с маски бяха продавачите на пиене и храна. Групите обаче ме зарадваха. Орендъ почнаха ударно - с поредица от грешки от страна на единия китарист, заради която се настроих за ужасяващо изпълнение. След това обаче влязоха в релси и свириха добре. Звукът им обаче беше кофти, а и по някаква причина пред сцената басът беше много по-силен от китарите. По-назад беше осезаемо по-добре, та имах избор - или да ги гледам, или да ги чувам. Избрах да слушам и се дръпнах доста назад. В крайна сметка - добре се справиха, особено като се вземе предвид, че това май им беше първата изява пред хора изобщо.
Балканджи изкъртиха яко. "Самодива" сега ми се е набила в главата и не ще да излезе. Зрелищно и хубаво шоу. Вокални хармонии - много яко. Единственият от групата, чието име знам, е Кирил Янев. Готин тип, страхотно присъствие, разпознаваем глас, че и добре пя. Не знам защо не свири сола на китарата, като може да чегърта доста бързо и с подобаваща техника, ако реши. Другият вокалист, чието име не можах да запомня, обаче ми събра очите, особено с тоя вик в края на "Видение". Подобно нещо на живо съм виждал май само от Ерик Адамс. Определено един от по-добрите български певци. Като цяло - страхотно изпълнение, бих ги гледал пак.
Оратница направиха нещо, което не знам даже как да опиша. Почти не съм ги слушал и нямах представа как стоят на сцена, обаче просто изкъртиха с някаква комбинация от българска народна музика, рок, рап, реге и още де да знам какво. И тук имаше яки вокални хармонии :) Зрелищни и надъхващи.
А и досега не бях виждал на рок концерт в публиката да се извие хоро. И на Балканджи, и на Оратница това се случваше доста често.

Самото място - колодрума в Борисовата градина - е много идеално за такива събития, бтв. Група от калибъра на, примерно, HammerFall е тамън за там лятото.
На снимките в WerRock по някаква причина публиката изглежда доста по-сгъстена, отколкото беше. Реално ми беше доста широко през цялото време.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Wed Jun 02, 2021 11:40 pm

Manowar отново в България догодина:
https://www.werock.bg/novini/manowar-sh ... g?id=51765
Дано е на открито този път, понеже две и деветнайсета в Армееца умряхме.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Matrim » Mon Nov 15, 2021 7:49 pm

Обявиха концерт на Epica в София на 30 април. Дали има смисъл да взимам билет отсега или да изчакам да видя дали ще се случи все пак с тоя ковид и други организаторски неуредици? Иначе съм много надъхан, дано да не го отложат или отменят.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Sat Nov 20, 2021 12:11 pm

Arctic Monkeys в България. Гарантирам, че билетите в Бургас ще са по-скъпи от тези в Турция, Хърватия, че дори Лондон и тн.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by penzata » Wed Dec 01, 2021 9:15 am

Концерт на Стинг в Пантеона, по случай премиерата на новия му албум: https://www.arte.tv/en/videos/105870-00 ... -in-paris/
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Wed Feb 23, 2022 1:50 pm

Гледайки видеа от турнето на Дуа Липа не мога да повярвам какво огромно развитие има тая жена спрямо първото си турне. Преди буквално гледаш някво недодялано дърво без грам сценично присъствие, тотална липса на ритъм, meme level хореография и въобще трагедия. В момента мацката е вдигнала левела брутално много, все едно тотално различен изпълнител гледа човек. Разкошна е.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by penzata » Thu Apr 14, 2022 2:22 am

Me and My Devil направиха феноменален промо концерт в Терминал 1. :metal: Подобна емоция изпитах за последен път от стадионен концерт. :yay: :heart: :metal: :bow: :metal: :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Matrim » Sat Apr 30, 2022 2:35 pm

Някой друг ще ходи ли на Epica днес?

Edit: С богатия си опит от посещение на около един концерт на петилетка, мога смело да заявя, че концертът се получи много добре. :) Unchain Utopia, The Obsessive Devotion и Cry for the Moon бяха особено разбиващи изпълнение. Имаше и за сефте на живо Code of Life.
Имаше и седалки, на които пенсионери като мен да поседнат когато се изтощят. Като никога ми липсваше дългата коса, която имах едно време, но пак куфях доста и днес вратът ме боли като за световно.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Sun May 08, 2022 1:34 pm

Понеже знам, че @Martix му се кефи, искам да споделя впечатленията си от концерта на Дади Фреър. Баси якия пич честно. Абсолютно ни отвя. Спортинг мацката му Florence Arman също беше много яка и забавна и не беше там, за да отбие номера, но Дади беше БОГ. Много Weird Al вайбс, щото през половината време беше като стенд ъп. Много яко. А накрая завърши с. Durch Den Monsun, което ни скри шапката.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1930
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Martix » Sun May 08, 2022 4:04 pm

:metal: Завиждам. Дано някога дойде и в БГ.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Mon May 09, 2022 8:57 am

Martix wrote:
Sun May 08, 2022 4:04 pm
:metal: Завиждам. Дано някога дойде и в БГ.
Пожелавам ти го. Концертът беше разпродаден още миналата година юни и залата беше пълна. Попът е супер забавен с уникално чувство за хумор и беше уникално. Топ 5 концерти сто про.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 2 guests