Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Fri Feb 16, 2018 3:10 pm

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Fri Mar 09, 2018 1:05 pm

Европейското турне на Arctic Monkeys е бахму и театъра. Първо обявяват 5 дати в некви зали за по 2000 човека макс, като между концертите има 6 дена нали. И са изведнъж всичко е разпродадено и се оказва, че ни "изненадват" с допълнителни концерти.

Принципно се кефя, че правят повече концерти, но в по-малки залички, щото изживяването е по-добро по тоя начин, а и Търнър се държи по-непозьорски в по-камерна обстановка.

И ще се ходи на NIne Inch Nails.

Lollapalooza зася изглежда като епик фейл. Смисъл Imagine Dragons и Kraftwerk са хедлайнери, а Лиам Галахар не е????? В един статус е с Дуа Липата? WTF??

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Killua » Sat Mar 10, 2018 8:19 am

Каро Емералд беше разкошна - хич не я бях слушала преди концерта, но нямаше никакво значение.
Страхотен глас, страхотна банда (дотолкова, че по-често гледах шоуто я на пианиста, я ня китариста, вместо самата Каро).
Хората се забавляваха неимоверно, танцувахме и изобщо чудно настроение. С други думи много доволна!! :)
(предният концерт, на който ходих без хич да съм подготвена какво да очаквам, беше на Съли Ерна. нийдлес ту сей, и той беше много много як)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Xellos » Thu May 10, 2018 4:35 pm

Яаааа, Гогол Бордело в София. :heart:

Image
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Wed May 23, 2018 1:49 pm

Arctic Monkeys са доста добра група live. Определоно е най-добрият концерт на подобна група, на който съм била. Затвърди ми се мнението, че концерти в малки халета>>>> всичко друго.
Хелдърс е супер стабилният барабанист и разбирам що Homme/Iggy го бяха избрали за барабанист. А Куук не спира да ги бърка тея песни. Търнър супер очевидно беше начертал няколко преди концерта и една преди биса, та едвам се държеше на краката си, но пееше супер вярно.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Mon Sep 10, 2018 2:50 pm

Kraftwerk 3D беше ебаси и разочарованието, не знам.кой за бога ги сложи като хедлайнери при положение, че пред сцената имаше 500 човека макс.

Лиам Галахар.беше приятен, но 40+ солови актове, които не свирят на нищо са ми леко нелепи. Пък и не напсува никого, което си е разочароващо.

Imagine Dragons бяха приятни също. Само дето queer pandering идващ от бял хетеро фъфлещ мормон ми дойде една идея в повече.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4058
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Litz » Mon Oct 15, 2018 4:02 pm

Jack White е чудовище. Гениален. Нямам думи да опиша този концерт просто. Дори песни, които не харесвам.звучаха безумно яко. И пичът няма готов сет лист, а импровизира спрямо публиката. И колкото и клиширано да звучи, това да чуеш Seven Nation Army е несравнимо изживяване.

Освен това забраната за мобилни телефони е най-гениалното нещо. :heart:

Единствената ми критика е към подгряващата група, която се състоеше от псевдоинтелектуален нечистоплътен хероинозависим бездарник и две жени, които изглеждаха като негови робини. Въпросният не спря да говори колко е бездарен и как за нищо не става, а накрая почна да обяснява на немска (!!!!) пубилика кво е Алианц АД.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Wed Nov 21, 2018 12:38 pm

Бтв, вчера научих, че ще поставят "Фантомът от операта" в държавния музикален театър:
https://musictheatre.bg/play/fantomat-na-operata/
Трябва да се гледа...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by penzata » Wed Nov 21, 2018 1:28 pm

Кюл. Кюл, кюл, кюл. :mrgreen: Данке, че ме светна.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Mon Jan 07, 2019 12:57 pm

Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Fri Feb 01, 2019 12:29 am

tigermaster wrote:
Wed Nov 21, 2018 12:38 pm
Бтв, вчера научих, че ще поставят "Фантомът от операта" в държавния музикален театър:
https://musictheatre.bg/play/fantomat-na-operata/
Трябва да се гледа...
Не че имам база за сравнение, доколкото на нещо подобно не съм ходил никога преди, обаче да си кажа - днешното представление ми взе акъла, даже обмислям варианта да повторя. Преведено на български, доста добре, страхотно пеене, а и актьорите бяха готини. (И разбира се, както и в записа от двайсет и петата годишнина на оригиналната постановка, Карлота ми хареса най-много.) Кристин беше прекрасна, Раул беше симпатичен, а Фантомът беше абсолютен. Препоръчвам горещо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by penzata » Fri Feb 01, 2019 8:51 am

Българският превод на песните в "Музикалния театър" винаги са били на ниво; но танците на актьорите (когато има танци) били потресаващи (поне така знам :roll: ).
На 15-ти съм там; радвам се, че ти е харесало. :mrgreen:


п.п. онзи ден, акустичният "гръндж" концерт в "Терминал 1", по повод премиерата на български на "Всички обичат Сиатъл", беше повече от страхотен. И Боби Косатката, и вокалът на "Сепуко 6", и вокалът на "Soundprophet" бяха размазващи. :metal:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Fri Feb 01, 2019 2:07 pm

Хубави бяха танците, особено около "Маскарад". Цялото представление беше доста зрелищно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Roamer » Mon Feb 04, 2019 3:56 pm

И на мен представлението на "Фантома" в Музикалния театър много ми хареса - и това като се има предвид, че този мюзикъл винаги неизменно ми е бил в top 3 на мюзикълите на Андрю Лойд Уебър, а да не кажа и изобщо (за неговите мюзикъли другите два в тройката от време на време се променят, но "Фантомът" не е излизал оттам откак го гледах за пръв път през 1987-ма).

Това, с което наистина най-много ме изненадаха, беше качеството на превода на стиховете - да, знам, че в Музикалния театър по принцип се справят много добре, но преди години примерно преводът на "Котки" ме разочарова. Колкото до изпълнението, тези, които трябваше да пеят много добре, пяха много добре; сред поддържащите имаше "горе-долу", но като цяло бях много доволен. Честно казано, не ми е направило силно впечатление особено неумение в танцуването на главните герои; мога да приема, че не е било идеално, но всъщност не гледах за това - от тях очаквах по-скоро да пеят добре, с което се справиха.

Но я да питам и тук: чувам от разни места, че този превод на стиховете би трябвало да е първият наистина официален превод със съдейстивето и одобрението на The Really Useful Group, но... някой знае ли дали всъщност е имало и предишен превод на "Фантома на операта" на български в стихове? На някои от песните имаше фрази, които ми изплуваха в ума секунди преди да ги чуя... а на този етап от живота си да започвам да развивам парапсихични способности ще е малко притеснително :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by tigermaster » Mon Feb 04, 2019 4:30 pm

Има го превода на филма с Джерард Бътлър, обаче той, по мои спомени, беше доста различен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests