Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Roamer » Thu May 31, 2007 11:49 am

Май няма темичка за всякакви концерти и просто изпълнения на живо, за които не е ясно дали си заслужава да бъдат пускани отделни теми... макар че точно с това, с което ще започна, според мен си заслужава, но все пак... :)

Та така - на въпроса - http://i122.photobucket.com/albums/o257 ... v2copy.jpg
Spoiler: show
Image
С две думи, Балканджи във Фенса в събота вечерта.

Ако има някой, който все още не е бил изложен на пристрастяващото влияние на музиката на Балканджи - на http://www.balkandji.org/ разни всякакви случайни суеци, които се въртим около групата, сме пуснали за свободно разпространение (е, с тяхно изрично съгласие де :)) първия им албум ("Пробуждане"), DVD-то от миналата година ("Между деня и нощта") и разни записи от концерти, основно акустични.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jun 19, 2007 8:59 am

Я да възкреся тази тема, докато е време :)

Та снощи бях на концерта на Placebo в Зимния дворец. Признавам, много рядко ми се е случвало да отида на концерт на група, която по принцип слушам рядко, и да ми хареса толкова :) Шоуто не блестеше със сценични ефекти и подобни, но просто музиката беше изключително добра. Освен това много от концертните версии ми харесаха доста повече от студийните записи. Определено Placebo е група, която трябва да се гледа на живо, и аз почти не усетих как мина концерта. Искрено се радвам, че все пак реших да отида, и вече съжалявам, че не бях и на първия концерт на Placebo, но определено се надявам да отида и на някой друг техен концерт. Поне след шоуто снощи, аз вече съм фен :)

Edit: Да допълня, подгряващите Остава както винаги бяха на ниво, но определено песните им на английски звучат много добре, и се надявам най-накрая да успеят да запишат албум на английски, който май го готвят от повече от година вече ...
This signature is not yet rated

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 19, 2007 1:04 pm

Казаха, че саундът бил леко умрел?
This is it. Ground zero.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Jun 19, 2007 1:31 pm

zhivik wrote:Я да възкреся тази тема, докато е време :)

Та снощи бях на концерта на Placebo в Зимния дворец. ...
:shock: :cry: ¡Te odio, mucho! И почвам да завиждам много сериозно!!! :roll: :twisted:
Не забравяйте и това!!!
Макар че Живик нищо не каза за спектакъла на Белен Мая (ако успя да отидеш, де). Нито кога пак ще има Чамбао!!! (И така поне упражнявам още малко зависта!! :twisted: ) :wink:
:mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jun 19, 2007 1:32 pm

Чамбау-то е началото на юли в Созопол, Пловдив и Варна, ако се не лъжа, много ми се ходи. 11 юли в Пловдив май. Хм... може и да отида всъщност, само че няма с кого и не знам колко са билетите и дали ще има дотогава (взимам заплата).

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jun 19, 2007 2:19 pm

Едно по едно - саундът не може да е добър в тази зала, просто не е направена за това. На доста концерти съм бил там, никога не е бил идеален, така че аз и не очаквам кой знае какво.

За Chambao, май се заформя едно ходене, евентуално с кола, ама още нищо не сме уточнили, така че Диме ако искаш, ще те държа в течение. Иначе определено си заслужава, аз нищо не бях чувал от Chambao до миналата есен, т.е. до концерта, а сега имам всички що някога са издали :)

Edit: На Бене Мая не успях да отида, нещо ме домързя да организирам групово ходене и работата се закучи :( Иначе в събота съм на Yamato, японски барабани, изглежда интересно ...
This signature is not yet rated

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Jun 19, 2007 4:06 pm

zhivik wrote:За Chambao, май се заформя едно ходене, евентуално с кола, ама още нищо не сме уточнили, така че Диме ако искаш, ще те държа в течение. Иначе определено си заслужава, аз нищо не бях чувал от Chambao до миналата есен, т.е. до концерта, а сега имам всички що някога са издали :)
Аз най-дръзко си позволявам да припомня че тамън така може най-после да си получиш ДВД-то което Дима има за теб от миналата година! Макар че не знам как върви милата със сесията!!
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jun 19, 2007 4:24 pm

:evil: Стигаааа с тая сесия проклета, тва си е моя работа, всички са ми на главата с - 'учиш ли, ама много ли учиш или малко, ама що не седнеш да учиш, ама що правиш това, а не онова'... моя си работа сесията, нито сте ми даскали, нито ще ме оценявате на изпитите... ааааргх и Никола продължава да го прави напоследък :evil:.

ДВД-то за Живик си е още в моята стая, съжалявам за което, ама и той още не е проявил желание да дойде да се запознаем :evil:.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 19, 2007 4:29 pm

Elayne wrote::evil: Стигаааа с тая сесия проклета, тва си е моя работа, всички са ми на главата с - 'учиш ли, ама много ли учиш или малко, ама що не седнеш да учиш, ама що правиш това, а не онова'... моя си работа сесията, нито сте ми даскали, нито ще ме оценявате на изпитите... ааааргх и Никола продължава да го прави напоследък :evil:.
+1. Освен това е прекалено да се прави във форума, много е ни в клин, ни в ръкав. Освен това разбираемо й е неприятно. Поспрете се.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Jun 19, 2007 4:31 pm

Ъъъъъъъ! :roll: Само казах че може и да не може да отидеш на концерта, т.е. - да се видите! Мила и сприхава, братовчедке!!! :-Р
Last edited by BaYa on Tue Jun 19, 2007 4:33 pm, edited 1 time in total.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jun 19, 2007 4:33 pm

Сприхава, щото за 2 седмици всичко бръмчи една песен : 'учиш ли', ше почна да им отговарям 'не, хак да ви е :evil:', сигурна съм, че ще се чувстват много по-зле, ако изобщо беше вярно и казвах истината.


Свършвам на 28-ми, след тва се очертава малко почивка :).

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 19, 2007 4:33 pm

Ми и аз по същия начин като нея го разбрах, от удивителните ще да е:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Jun 19, 2007 4:35 pm

Elayne wrote:Сприхава, щото за 2 седмици всичко бръмчи една песен : 'учиш ли', ше почна да им отговарям 'не, хак да ви е :evil:', сигурна съм, че ще се чувстват много по-зле, ако изобщо беше вярно и казвах истината.


Свършвам на 28-ми, след тва се очертава малко почивка :).
:idea:
Таааа, викаш да не се интересувам и питам как върви!!!! :twisted: (Не дали учиш, това ми е ясно на мен! :P )

Doña Удивителна, ще е следващият ми ник! :wink:
:mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20276
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jun 19, 2007 4:40 pm

Elayne wrote:Чамбау-то е началото на юли в Созопол, Пловдив и Варна, ако се не лъжа, много ми се ходи. 11 юли в Пловдив май. Хм... може и да отида всъщност, само че няма с кого и не знам колко са билетите и дали ще има дотогава (взимам заплата).


аз сигурно ше хода в Пловдив, ма да видим де ше се нощува за ся.

не мога нещо да намера цените за NESCAFE FRAPPE FLAMENCO SUMMER TOUR`2007
:ninja:

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Thu Jun 21, 2007 5:50 pm

zhivik wrote:Я да възкреся тази тема, докато е време :)

Та снощи бях на концерта на Placebo в Зимния дворец. Признавам, много рядко ми се е случвало да отида на концерт на група, която по принцип слушам рядко, и да ми хареса толкова :) Шоуто не блестеше със сценични ефекти и подобни, но просто музиката беше изключително добра. Освен това много от концертните версии ми харесаха доста повече от студийните записи. Определено Placebo е група, която трябва да се гледа на живо, и аз почти не усетих как мина концерта.
Напълно съгласна,но имах изпит на 19 и нямаше начин да ида.Иначе и аз чух само добри неща за концерта.Къде беше афтър-ът?
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests