Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 09, 2012 10:13 am

В интерес на истината Уитин Темптейшън бяха много приятни, а на Кайзер Чийфс вече съм им фен. Гънс свириха много добре, нищо че не пяха чак така :) Мисля, че щях да харесам и Ъгли Кид Джо, но за съжаление закъсняхме за тях.
Обаче организаторите яко се оляха. Не с това, че трима изпълнители отпаднаха, това нямаше как да се предвиди или избегне, а с дребнавото си печалбарство. За начало феновете на Годсмак не получиха опция да върнат билетите си, а като продължение феновете на Гънс и Иги Поп се чувстваха доста прецакани след като ден преди концерта пуснаха еднодневни билети, каквито преди това нямаше. Върхът беше, когато за отсъствието на Иги Поп се обяви чак в деня на концерта, почти в часа на започването му. Обадила му се била стара травма преди няколко дни и не можел да пътува. Ми хубаво бе, това че не е пътувал не се ли разбра малко по-рано? Ама не, ако може още някой да си купи билет за втория ден, дори после да се чувства прецакан...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Mon Jul 09, 2012 2:26 pm

Веднъж през живота си Акселчо да вземе да излезне навреме, че чак и подрани, и изпуснах Welcome to the jungle. Какво да се прави, дърт е вече, трудно му е, явно и кинти си трябват, та е решил вече да не се прави на принцеса. Е*ахти и антикъсмета.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jul 09, 2012 2:31 pm

Ма наистина "веднъж в живота си" :) И ние с Морви бяхме много изненадани, бяхме още при бирите, да видиш как се пробива път после заедно с цялото стадо изненадани :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jul 10, 2012 10:04 am

http://life.dir.bg/news.php?id=11532024&nt=5
То бива наглост, бива...
Концертният живот в България замира. Това е заключението на Петър Петров, изпълнителен директор на Balkan Entertainment Company, която организира фестивала „Sofia Rocks".
Малко съм песимистично настроен за бъдещето на концертния живот в България, защото феновете трябва да разберат, че купуват билети за техните групи, а не за промоутъра
Това при условие, че промоутъра не им връща парите за техните групи...
Как смятате, дали може да се обадя на бандата Godsmack и да им кажа: Вие може да сте болни и да повръщате кръв на сцената, но е задължително да дойдете в България, защото нашият фен чака да си купи билет даже и след концерта
Е, това трябва да е единствената опция да не останат разочаровани феновете, да...
Според Петров е съвсем нормално еднодневни билети за шоуто да бъдат пуснати в последния момент, тъй като тогава е нямало как да се продават двойни.
Простата и необорима логика!
Навикът на феновете да си купуват билети в последния момент понякога води до отмяна на шоуто, защото продажбите не вървят добре, коментира Петър Петров.
Не, естествено, че трябва да си купуват от месеци по-рано билетите, за да може да дадат двойно повече пари и в крайна сметка групата им да не свири...
"Явно, че вече се пренаситиха и много не им се ходи на концерти. Щом като няма логика, тогава нищо не мога да направя. Тогава просто нека да си седят вкъщи. Няма как да стане по друг начин", казва още той пред радиото. Петров е категоричен, че у нас билетите са изключително евтини, защото феновете с най-скъпи билети са платили по 10 лева на група. Тези, които пък са си купили билети за 60 лева, са дали по пет лева за всяка една от групите на сцената.
Понеже всички искаха да ходят на Д2... То да бях излязла и аз да пея, та съвсем да падне цената на калпак.

Тоя човек явно има сериозно желание да фалира...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Tue Jul 10, 2012 10:43 am

Писна ми от помияри. Не концертният живот замира, а БЕКовете. След тази наглост Пешо може да се връща към скотовъдството. Издевателствата му над феновете край нямат. Писна ми.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jul 10, 2012 1:11 pm

Не знам дали Петров желае фалита си, обаче аз му го пожелавам от цялото си сърце. Вече написах защо, а горната статия потвърждава думите ми.
Само да вметна няколко думи. На концерта на Metallica през 2008 първоначално пуснатите билети пред сцената се разпродадоха буквално за часове. Поне така си спомням. Може и два-три дена да са били, но стана доста бързо. Няколко дни преди самия концерт, обаче, фронтстейдж-зоната беше разширена и бяха пуснати още много билети за нея. Същото се случи 2010 със "Сонисфиър" и концерта на AC/DC. А това отнема адски много от стимула на феновете да купуват такива билети рано - защо да бързат, като накрая пак ще си намерят места на предните редове? Миналата година след отпадането на "Сонисфиър" в Банкя се появи възможност с билет от този фестивал двама да влязат на "София Рокс" - което означаваше, че доста хора влизат на втория фестивал на трийсетина процента по-ниска цена. Тази година след отпадането на Godsmack единствената предложена компенсация за феновете беше двама да влязат с един билет първия ден.
Петър Петров вместо да се сърди на феновете, че не купуват предварително билети, да вземе да си напъне мозъчето и да се сети, че с демонстрираната до момента политика показва единствено че за феновете е по-изгодно да почакат до последния момент.
Особено при положение, че фирмата му кръв повръща, но пари не връща, заради което когато се появи някаква неуредица с организиран от него концерт или фестивал, се появяват и купища проблеми с компенсацията на феновете. Как да купя билет няколко месеца преди концерта, като не знам дали промоутърът няма да направи някаква простотия, заради която в крайна сметка да олекна с десетки левове, но без да получа това, което съм искал?

Да не говорим за отношението му към хора, които се предполага да са му клиенти... По-отвратително поведение от промоутър не съм виждал, честно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 25, 2012 9:24 am

Благотворителен концерт за Аделина Коджабашева от Бургас.

Участва и нашата група (водим се "организатори", макар че аз лично нищо не съм организирал...), тъй че който ще, да доди :)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Jul 25, 2012 10:25 am

А коя всъщност е вашата група?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 25, 2012 10:32 am

Да, нямаше да е зле да спомена... Instead.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Jul 25, 2012 11:02 am

Ахааа...
А вокалистът ви е едно стар крафт величие, нали?
Светът е малък :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 25, 2012 11:10 am

Вокалистът ни... съм аз.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Wed Jul 25, 2012 11:37 am

На 2 август ще свирите ли до НДК? Ако да ще мина да те видя как се справяш :).

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 25, 2012 11:38 am

Е, нали това е новината, която споделям :)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Jul 25, 2012 11:57 am

Trip wrote:Вокалистът ни... съм аз.
Еммм... Аз ли се обърках, друга група със същото име ли има...
Човекът за който си мисля, се казваше Никола и му казваха Ничи... май...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 25, 2012 12:00 pm

Той е бивш вокал на Insteаd, сега пее в Stargazer :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests