Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
Roamer
Ascendent
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...

Концертчета дребни и не толкова дребни

Post by Roamer » Thu May 31, 2007 11:49 am

Май няма темичка за всякакви концерти и просто изпълнения на живо, за които не е ясно дали си заслужава да бъдат пускани отделни теми... макар че точно с това, с което ще започна, според мен си заслужава, но все пак... :)

Та така - на въпроса - http://i122.photobucket.com/albums/o257 ... v2copy.jpg
Spoiler: show
Image
С две думи, Балканджи във Фенса в събота вечерта.

Ако има някой, който все още не е бил изложен на пристрастяващото влияние на музиката на Балканджи - на http://www.balkandji.org/ разни всякакви случайни суеци, които се въртим около групата, сме пуснали за свободно разпространение (е, с тяхно изрично съгласие де :)) първия им албум ("Пробуждане"), DVD-то от миналата година ("Между деня и нощта") и разни записи от концерти, основно акустични.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

zhivik
Archmage

Post by zhivik » Tue Jun 19, 2007 8:59 am

Я да възкреся тази тема, докато е време :)

Та снощи бях на концерта на Placebo в Зимния дворец. Признавам, много рядко ми се е случвало да отида на концерт на група, която по принцип слушам рядко, и да ми хареса толкова :) Шоуто не блестеше със сценични ефекти и подобни, но просто музиката беше изключително добра. Освен това много от концертните версии ми харесаха доста повече от студийните записи. Определено Placebo е група, която трябва да се гледа на живо, и аз почти не усетих как мина концерта. Искрено се радвам, че все пак реших да отида, и вече съжалявам, че не бях и на първия концерт на Placebo, но определено се надявам да отида и на някой друг техен концерт. Поне след шоуто снощи, аз вече съм фен :)

Edit: Да допълня, подгряващите Остава както винаги бяха на ниво, но определено песните им на английски звучат много добре, и се надявам най-накрая да успеят да запишат албум на английски, който май го готвят от повече от година вече ...
This signature is not yet rated

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Tue Jun 19, 2007 1:04 pm

Казаха, че саундът бил леко умрел?
This is it. Ground zero.

BaYa
Forsaken

Post by BaYa » Tue Jun 19, 2007 1:31 pm

zhivik wrote:Я да възкреся тази тема, докато е време :)

Та снощи бях на концерта на Placebo в Зимния дворец. ...
:shock: :cry: ¡Te odio, mucho! И почвам да завиждам много сериозно!!! :roll: :twisted:
Не забравяйте и това!!!
Макар че Живик нищо не каза за спектакъла на Белен Мая (ако успя да отидеш, де). Нито кога пак ще има Чамбао!!! (И така поне упражнявам още малко зависта!! :twisted: ) :wink:
:mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Elayne
Elder God

Post by Elayne » Tue Jun 19, 2007 1:32 pm

Чамбау-то е началото на юли в Созопол, Пловдив и Варна, ако се не лъжа, много ми се ходи. 11 юли в Пловдив май. Хм... може и да отида всъщност, само че няма с кого и не знам колко са билетите и дали ще има дотогава (взимам заплата).

zhivik
Archmage

Post by zhivik » Tue Jun 19, 2007 2:19 pm

Едно по едно - саундът не може да е добър в тази зала, просто не е направена за това. На доста концерти съм бил там, никога не е бил идеален, така че аз и не очаквам кой знае какво.

За Chambao, май се заформя едно ходене, евентуално с кола, ама още нищо не сме уточнили, така че Диме ако искаш, ще те държа в течение. Иначе определено си заслужава, аз нищо не бях чувал от Chambao до миналата есен, т.е. до концерта, а сега имам всички що някога са издали :)

Edit: На Бене Мая не успях да отида, нещо ме домързя да организирам групово ходене и работата се закучи :( Иначе в събота съм на Yamato, японски барабани, изглежда интересно ...
This signature is not yet rated

BaYa
Forsaken

Post by BaYa » Tue Jun 19, 2007 4:06 pm

zhivik wrote:За Chambao, май се заформя едно ходене, евентуално с кола, ама още нищо не сме уточнили, така че Диме ако искаш, ще те държа в течение. Иначе определено си заслужава, аз нищо не бях чувал от Chambao до миналата есен, т.е. до концерта, а сега имам всички що някога са издали :)
Аз най-дръзко си позволявам да припомня че тамън така може най-после да си получиш ДВД-то което Дима има за теб от миналата година! Макар че не знам как върви милата със сесията!!

Elayne
Elder God

Post by Elayne » Tue Jun 19, 2007 4:24 pm

:evil: Стигаааа с тая сесия проклета, тва си е моя работа, всички са ми на главата с - 'учиш ли, ама много ли учиш или малко, ама що не седнеш да учиш, ама що правиш това, а не онова'... моя си работа сесията, нито сте ми даскали, нито ще ме оценявате на изпитите... ааааргх и Никола продължава да го прави напоследък :evil:.

ДВД-то за Живик си е още в моята стая, съжалявам за което, ама и той още не е проявил желание да дойде да се запознаем :evil:.

Morwen
Shadowdancer

Post by Morwen » Tue Jun 19, 2007 4:29 pm

Elayne wrote::evil: Стигаааа с тая сесия проклета, тва си е моя работа, всички са ми на главата с - 'учиш ли, ама много ли учиш или малко, ама що не седнеш да учиш, ама що правиш това, а не онова'... моя си работа сесията, нито сте ми даскали, нито ще ме оценявате на изпитите... ааааргх и Никола продължава да го прави напоследък :evil:.
+1. Освен това е прекалено да се прави във форума, много е ни в клин, ни в ръкав. Освен това разбираемо й е неприятно. Поспрете се.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

BaYa
Forsaken

Post by BaYa » Tue Jun 19, 2007 4:31 pm

Ъъъъъъъ! :roll: Само казах че може и да не може да отидеш на концерта, т.е. - да се видите! Мила и сприхава, братовчедке!!! :-Р
Last edited by BaYa on Tue Jun 19, 2007 4:33 pm, edited 1 time in total.

Elayne
Elder God

Post by Elayne » Tue Jun 19, 2007 4:33 pm

Сприхава, щото за 2 седмици всичко бръмчи една песен : 'учиш ли', ше почна да им отговарям 'не, хак да ви е :evil:', сигурна съм, че ще се чувстват много по-зле, ако изобщо беше вярно и казвах истината.

Свършвам на 28-ми, след тва се очертава малко почивка :).

Morwen
Shadowdancer

Post by Morwen » Tue Jun 19, 2007 4:33 pm

Ми и аз по същия начин като нея го разбрах, от удивителните ще да е:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

BaYa
Forsaken

Post by BaYa » Tue Jun 19, 2007 4:35 pm

Elayne wrote:Сприхава, щото за 2 седмици всичко бръмчи една песен : 'учиш ли', ше почна да им отговарям 'не, хак да ви е :evil:', сигурна съм, че ще се чувстват много по-зле, ако изобщо беше вярно и казвах истината.

Свършвам на 28-ми, след тва се очертава малко почивка :).
:idea:
Таааа, викаш да не се интересувам и питам как върви!!!! :twisted: (Не дали учиш, това ми е ясно на мен! :P )

Doña Удивителна, ще е следващият ми ник! :wink:
:mrgreen:

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Tue Jun 19, 2007 4:40 pm

Elayne wrote:Чамбау-то е началото на юли в Созопол, Пловдив и Варна, ако се не лъжа, много ми се ходи. 11 юли в Пловдив май. Хм... може и да отида всъщност, само че няма с кого и не знам колко са билетите и дали ще има дотогава (взимам заплата).

аз сигурно ше хода в Пловдив, ма да видим де ше се нощува за ся.

не мога нещо да намера цените за NESCAFE FRAPPE FLAMENCO SUMMER TOUR`2007
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

zari
Sorcerer

Post by zari » Thu Jun 21, 2007 5:50 pm

zhivik wrote:Я да възкреся тази тема, докато е време :)

Та снощи бях на концерта на Placebo в Зимния дворец. Признавам, много рядко ми се е случвало да отида на концерт на група, която по принцип слушам рядко, и да ми хареса толкова :) Шоуто не блестеше със сценични ефекти и подобни, но просто музиката беше изключително добра. Освен това много от концертните версии ми харесаха доста повече от студийните записи. Определено Placebo е група, която трябва да се гледа на живо, и аз почти не усетих как мина концерта.
Напълно съгласна,но имах изпит на 19 и нямаше начин да ида.Иначе и аз чух само добри неща за концерта.Къде беше афтър-ът?
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.