RIP to Rap & Hop-Hop or .........вашите мнения

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Apr 26, 2007 1:15 pm

Аз доста си падам по хип-хоп, но най-вече този който разбирам. Та макар и да има американски рапъри които ми допадат доста, основно слушам на испански и френски (много са добри, ей!!). И от година някъде, също на български. :oops:
Пускам ви един линк да послушате испански хип-хоп! :P Тук се слуша доста и ги имаме доста добри! Не е никак изоставен или западнал музикален жанр!!! 8-)
http://es.music.yahoo.com/launchcast/st ... sp?i=20022
Където пише Escuchar esta emisora:, кликнете на бутончето с оранжавите слушалки, дето пише Hip-Hop en español.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Fri Apr 27, 2007 11:31 am

Ей,най-сетне един човек от моята кръвна група :wink: Само ,че аз слушам и r'n'b,soul,ragga,reggae.Както се пееше в едно парче-I listen to rap,she listens to r'n'b crab :) Но мразя бг изпълнителите ,с малки изключения.Единствените парчета,които ми харесват са featuring Bobo.За мен той е единствения човек,който би се справил блестящо с untitled на D'angelo.Само още не съм му ходила по участия,иначе и лично бих го помолила да се пробва с песента :wink: Голяма фенка съм на Q-tip.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Apr 27, 2007 12:33 pm

Съжалявам, zari, но хич не съм на ясно с българският хип-хоп и рап. За това по-добре слушай Пъгс! Аз поне смятам така да си допълня музикалната култура за този жанр!
Едиснтвеното което не ми допада на мен е това което тук (в Испания) се нарича reaggeton! Не знам дали е коректният правопис, но ми е от-вра-ти-тел-но! :x А тук е доста модерно от година, две!!
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Sm00th
Farmer
Posts: 54
Joined: Sun Apr 22, 2007 4:55 pm
Location: Capitolia

Post by Sm00th » Fri Apr 27, 2007 2:44 pm

BaYa wrote:
основно слушам на испански и френски
Аз също се кефя на френски Рап и това испанското от линка не е никак лошо.... но и аз слушам главно на език който разбирам ;)
А относно поста на Morgana няма как да си чела нищо друго мое тъй като преди седмица някаде открих този форум и нямам много мнения постнати..... незнам дали съм достатъчно просветен относно Рапа и дали бих могъл да ти обесня в какво точно се изразява тази музика....
В това което аз слушам се пее за стрелби, наркотици, Гангстери, "кучки" ,за гетото и т.н. ...... преди някой да каже че се вживявам в ролята на Гангстер слушайки това ще кажа че не е така, нито идвам от гетото нито реалноста ми съвпада с това в текстовете !
Музиката ми харсева Beat'овете също....мога да кажа че ме забавлява, а за мен това е важното.....
Бих препоръчал едно парче на всеки който е заинтересован да чуе....това ми е едно от любимите напоследък......
Jim Jones & Trey Songz - Summer Wit' Miami
Няма да давам линкове но в много популярни нам търсачки я има който иска да си я дръпне...

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Apr 27, 2007 4:36 pm

Sm00th, и на английски слушам доста. Но не разбирам за стрелбите, гетото и бля бля!! Смешни са ми! Па за еданат им кучка, мога и по-отвратителна да стана!!! :evil:
Та макар че Снууп има много готин флоу, обикновено е баннат в моите плейлистс! :twisted: Макар че по същата логика би трябвало да банна 3/4 от Уест Коуст и същото с Ийст Коyст-а! Та гледам да се автомодерирам малко и да не забравям че има и кухи лейки с добра музика в други жанрове които слушам!!! :P Макар че от както застреляха Тупак и Ноториъс Б.И.Г., изглежда че тея лейки почват да се поосзнават!
Ей ти и английски хип-хоп :arrow: http://es.music.yahoo.com/launchcast/st ... asp?i=1091
А и все още има Джай Зи, Сайпръс Хил и подобни!!
Относно фреската школа - много, ама мнооооого са добри наистина!!!
:mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Fri Apr 27, 2007 7:07 pm

Какво приказвате фафли? Имаше рапец едно време, ама едно, до началото на 2000, ако не се лъжа, на там всички станаха генгста, ама модно и стана смешно. Та пич кат' пе'есе стинки, друснат не'нам си колко пъти с пищова изглежда смешно. Няма я и музиката, стана една комерсиална лигавщина, която да може да се върти по мтв. Тук-таме излезе нещо, да речем албума на Ghostface, от, както ги викат младите генгстъри в България - Ву танГ.
В момента признавам само рап на една компания - Psychopathic. С други думи групи като ICP, Psychopathic Rydaz, KOTTONMOUTH KINGS, TWISTED, DARK LOTUS, Jeckel Brothes.
Пичовете не са се взели на сериозно, песните са фраш от псувни и насилие, но са римувани по страшен начин и кефат максимално. КОгато съм ги слушал съм се затривал от смях, няма такива изруди.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Apr 27, 2007 9:37 pm

Мииии, не съм съгласна с теб, трубадуре!!!
:lol: :mrgreen: :lol:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sat Apr 28, 2007 11:28 am

Редно е да попитам с кое не си съгласна, все пак това ми е и личното мнение, на мен това ми харесва - това слушам. Европейски рап слушах навремето, същото се отнася и за американския и само казах сега кое слушам. :wink: То винаги рапа е бил назад, спрямо ручавицата, но много лигаво ми стана и несериозно. Работата е там, че се опитват да са сериозни и става хумор. :D И се почва смех, смех, смех... много генгстъри се появиха, та намерих простотия в ICP-то и се радвам. И както ти самата би казала (БУАХАХАХАХАХАХ :D :mrgreen: :D ) :wink:

п.п надявам се да не ме съдиш за плагиатство :roll:
Last edited by трубадур on Sat Apr 28, 2007 11:29 am, edited 1 time in total.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sat Apr 28, 2007 11:29 am

BaYa wrote:Съжалявам, zari, но хич не съм на ясно с българският хип-хоп и рап. За това по-добре слушай Пъгс! Аз поне смятам така да си допълня музикалната култура за този жанр!
Едиснтвеното което не ми допада на мен е това което тук (в Испания) се нарича reaggeton! Не знам дали е коректният правопис, но ми е от-вра-ти-тел-но! :x А тук е доста модерно от година, две!!
На мен много ми харесват регатоните:)Една приятелка живее на Канарските и ми беше донесла един диск с много яки парчета.А иначе от бг рап ,както казах,почти нищо не ме кефи само нещата на Бобо и featuring Бобо.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sat Apr 28, 2007 11:35 am

Ев,тука и аз не съм съгласна.Даже напратов,в днешно време повечето мси-та залагат на класата,лукса,парите и т.н...Даже и начинът им на обличане се промени.Доста по-стилни са.Ти кого точно визираше?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sat Apr 28, 2007 11:46 am

Тъ, мен не ме интересува кой как изглежда, ако беше така, да харесвам Marduk, е най-малкото липса на какъвто и да е вкус. Едно време, само да добавя и ICP нямат изискан вкус, ама защо дадох пример с метъл... се тая, едно време рапа беше музика. Имаше я музиката, сега се гледа много повече визия. Качествен рап трудно се намира, става въпрос за модерен. Нека се гони имиджа, но да е потплътен и с талант, и прогресия в музиката, а не да слушам 5 песни и да се чудя, какво беше това, една мнооооооооого дълга песен или чисто бездарие, ама е модно и бездарието се копува. Това, което се показва през деня по мтв не е рап, казмвам деня, тъй като и с метъла е така. Истината е по нощите, но рапа и тогава не е. Само ако пуснат някоя класика от преди 10 години. Е, едни Beastie Boys, дет все още се крепят, ама са много малко качествените. И то са все такива от старото поколение, трудно се намира качествено, ново и да е комерсиално - да не кажа, че няма. Има в добрия стар ъндър, ама кой го еня за тях. Хората пазаруват модното и затриват творците.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sat Apr 28, 2007 11:49 am

Това значи ли, че е приемливо някакъв урунгел дето две думи на кръст не може да напише правилно да се разхожда с "Армани" и да пие френско шампанско? Или пък златните ланци са последния писък на модата? Не знам за каква класа ми говориш, аз не виждам особено разлика между родните новобогаташи и т.нар. "гангста", нито като държание, нито като външен вид. Може и да си изтупан като английски принц, ама пак си оставаш простак ... Но разни хора, разни идеали, както се вика. На мен тези са ми просто смешни и жалки. Макар че и ние вече си имаме един истински гангста рапър - Ванко 1 - той поне е лежал в затвора, ако не друго.

EDIT: Това последното е към Зари, да не става объркване ...
This signature is not yet rated

User avatar
Sm00th
Farmer
Posts: 54
Joined: Sun Apr 22, 2007 4:55 pm
Location: Capitolia

Post by Sm00th » Sat Apr 28, 2007 12:02 pm

Чесно казано МТВ раперите са си горе-долу така като ги описа Трубадура........но това което искам да кажа е че рапа не свършва с P.Diddy, Eminem, Jay-Z (въпреки че съм му голям фен)..... все още има ъндър култура а за на Ghostface албума незнам ама на RZA нищо което да е излезнала не ме е разочаровало (сега искам и тази манга дето озвучава да си дръпна ама нема време - Afrosamurai).....всяка музика става малко или много комерсялна в един момент, но все още има такива изпълнители които я правят заради музиката (а не за да си направят 100 мил. $ че по кръгло звучи ;) )
А относно визията....тея момчета малко или много произлизат от гетото и искат да покажат че са дръпнали, че са изплували, а в САЩ да си със 1кг платина по теб си е постижение (там не се кичат като наще "мутри" с ланците и анцунга).....но това си е мое мнение, който иска да ме линчува :mrgreen:

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sat Apr 28, 2007 12:03 pm

Еми,ако погледнеш клипове от преди 10 години,например,ще разбереш,че нещата са на мног по-високо ниво.Даже и в текстовете им се появява понятието "classy",което се използва за красиви,стилни females с поведение.
А за рапа по мтв съм съгласна на 100%.Въртят се само адските комерси(както и за "метъл-а" там).Но пак ми е най-добре на черно-партъ-тата:)Най-доброто,междо другото е в Червило.Пуксат и oldschool стабилно.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sat Apr 28, 2007 12:24 pm

Даже и в текстовете им се появява понятието "classy",което се използва за красиви,стилни females с поведение.
:monkey: Напредват стабилно, казваш :lol:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests