Евровизия 2007

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 13, 2007 1:38 am

Извинявай, да си е ебавка нямам нищо против, ама да се класира като Силвия Найт миналата година. Това второ място е най-голямата простотия след миналогодишната изгъзица "We are the winners!" :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun May 13, 2007 1:41 am

Marfa wrote:Извинявай, да си е ебавка нямам нищо против, ама да се класира като Силвия Найт миналата година. Това второ място е най-голямата простотия след миналогодишната изгъзица "We are the winners!" :evil:
Марфе, това е първата Евровизия от 15 години насам, на която печели хубава песен.
Тоя конкурс заслужава наказателен вот и дай боже да има по-често изпълнители като Украйна.
В противен случай не се учудвай, ако догодина спечелят турците с някой особено мазен кючек с фереджета.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun May 13, 2007 1:49 am

За втори пореден път изпускам песните, но пък гледам гласуването. :P Просто е култово как почти всеки гласува за любимата си съседска страна - Молдова за Румъния и обратно, скандинавци все за скандинавци и т.н. Сега си пуснах спечелилата песен и ми се видя изненадващо добра. Отделен въпрос е, че чак от клипа и коментарите по него разбрах, че въпросния изпълнител бил жена. :D
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 13, 2007 2:00 am

На мен също много ми хареса сръбската песен, и тотално не съм съгласен за Украйна - изроди си бяха мом(и)четата, кво? Конкурсът наистина не е на достатъчно високо ниво, че да не заслужава ебавки. В общи линии е най-масов поп, с редки изключения като "Вода". Честно казано съм доволен, че биха рускините, които макар и пички, не блеснаха с нещо особено. А да кажеш, че турската песен е заслужавала повече от Украйна да се класира напред, вече граничи с лош вкус :mrgreen:

За протокола, "We are the winners" от миналата година беше също страхотна и дори ще си изкривя душата да кажа, че заслужаваше повече да спечели от Лорди :mrgreen: Извинявам се, ма кат така и така няма изкуство, поне да си е пишка, а не ежедневен поп.

От друга страна сръбската песен си беше изкуство, хареса ми доста след второто слушане (на първото я проспах малко), така че се радвам, че спечелиха :)

И последно, също ще дам глас във възмутата от териториалния вот. Аз лично това нещо просто не го разбирам, не може да се гласува за пълни чекии, щото са съседи. Ей на, и Рольо гласува за македонката, ма заради краката, не щот е македонка ;р
This is it. Ground zero.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Sun May 13, 2007 2:02 am

А, за краката на македонката и аз се изкуших бая :)

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sun May 13, 2007 2:06 am

Ммм... аз също не разбирам териториалния вот като такъв, сам по себе си... но според мен всъщност голяма част от него си е на практика скрит емигрантски вот - не гласуваш за съседа, защото е съсед, а (edited; първоначално го бях формулирал малко недоспало) съседът, който живее тук, гласува за брат си отвъд. Почти същото като при турците, които, реално погледнато, и встрани от Евровизията, наистина са плъзнали из цяла Европа - което поне донякъде обяснява резултата от тази вечер :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun May 13, 2007 2:21 am

Марфе, знам че ще ме убиеш, но аз гласувах за украинците. Знам ли, като драма нищо не можа да ме докосне, но като комедия (и трагедия, вероятно) тези ме свалиха на земята. В смисъл, щеше да е гавра да го спечелят, но имаме бозата на Турция и епичната боза на Армения в челната десетка. В тоя случай след като не мога да гласувам за българите (които наистина бяха много добри), Украйна ФТВ...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Sun May 13, 2007 2:27 am

Сега като се позаслушвам румънския гювеч също много ме кефи.
Май и при мен се обажда териториалния принцип :)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun May 13, 2007 8:28 am

Аз харесах 4 песнички. Македонската- несъмненозаради краката на изпълнителката, Молдовската- не знам що, Финланската- сигуро щото и Финландска и Българската- щото беше най- интересното нещо на тая евровизия и щото е Българска....
И те наще стигнаха най-високо :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 13, 2007 8:58 am

Е ше ме извинявате! Онова от Дания Драг Куин не беше ли и то ебавка? Беше си и още как! Еврейското не беше ли?! Че си беше и як сарказъм при това, поне си беше смислено! И ко стана? Отпаднаха, щот си нямат СССР. Да знаят следващия път да си имат! А Украина просто няма причина да се ебава, по-миналата година бяха на върха все пак, въпреки че сръбската "Лане мое" удряше Руслана в земята. Ама пак СССР ги избута яко напред. А и не е вярно, че е първата хубава песен от години дето печели - на Сертаб песента пък в огъня влизам да кажа, че си е много хубава.

Айде сега, честно ли щеше да е Украйна да беше песен на Евровизия, а Сърбия да е втора? Честно ли е нашите да са пети само заради некви териториални нам ко си, а преди тях да са руските квачки, украинците и Рики Мартин от Турция?

Честно казано, има какво да се променя в тоя конкурс, най-вече начина на гласуване. Щото ако я нямаше Югославия и тая Мария щеше да си остане най-много в топ 5. Само че идея си нямам с какво да се замени. Едно жури лесно може да се купи най-малкото. Глейте как се обсебени художествената гимнастика, фигурното пързаляне и шахмата например :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 13, 2007 10:28 am

Ми мен пък Вода не ме кефи. Супер минималистична и недоизпълнена - момата накрая просто спря да си стига височините, щото се измори. Сръбкинята пя страхотно, но песента й беше ТЪПА и брутално тривиална. Мен ако питат, единствените яки песни бяха оня псевдометъл, дето се бараше за Еванесънс (ма с по-дебела мома), рускините и най-вече Украйна и Шведите.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 13, 2007 10:45 am

Roland wrote:...оня псевдометъл, дето се бараше за Еванесънс (ма с по-дебела мома)...
:lol: :lol: :lol:
За Найтуиш по-скоро :lol: Ма да де, Аленка Готар верно не беше зле :mrgreen:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun May 13, 2007 11:21 am

Ми точно една запомняща се песен нямаше тази година, само нашта ми се върти още в главата, ма тя щото е наша. И датския Draq Queen.

От промени определено има нужда. Гласуването по блокове е станало просто зверско - миналата година примерно супер тъпата песен на Дима Билан беше втора, а не заслужаваше да е дори в топ 10. За съжаление, най-скорошните промени се очакват през 2009, за догодина се очаква да няма такива.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun May 13, 2007 11:33 am

Това за пръв път го гледах, но ми направи впечатление мизансцена. Много мизансцен :) Французина тичаше в кръг като гламав, друг пък лежа върху въртящ се кръг. Имаше едни с бели рози като Костов на среща с избиратели, на белорусеца му пълзяха бизнесменки по стените и се чудех как не падат, а Мария сръбкините отзад я държаха да не би тя да падне, докато пее страхотно, и станиола на украинците, да :lol: Имаше и зелена стая, където изпълнителите се държаха по-инфантилно и от водещите, а на всичко отгоре в паузите по екрана плуваше надпис TRUE FANTASY. Всяка година ли е така?

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun May 13, 2007 11:33 am

Нищо против ебавките, Лорди кефеха миналата година, но безвкусни такива като украинската песен не могат откровено да 'таковат таковата' на хубави песни, които остават назад и един вид остават недооценени, защото някой прави бойкот на конкурса.

Сръбската песен си заслужаваше определено, ся ще си я търся. Аз още се чудя на 12-те точки от България за Гърция. Гръкът беше смешен. Турция пред нас същото бяха смешни (смешен и той, изпълнението, изобщо... правилно го каза Марфа 'турският Рики Мартин').
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests