Maiden, Gammaray, Blind Guardian, Blackmore's Night '07 и др

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Wed Jun 13, 2007 12:54 am

Концертът е в събора вечер, автбоуса до Каварна струва 50 лева в двете посоки :)
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jun 13, 2007 1:00 am

Ето, вижте колко удобно - събота. :) Не се излагайте с автобус. Нощния влак до Варна и направо се събуждате там събота сутринта. Цял ден за гостувки на Марфа и разходки, после концерта, доизкарваме нощта на плажа, после цяла неделя пак плаж, вечерта влака и сутринта понеделник директно на работа, наспани и отпочинали. Кво не ви харесва? Максимум 30лв за пътя, никакво изгубено време и два дни на море бонус!

Ся, верно, че аз ще съм още седмица преди това на Златните и после още една между Шабла и Калиакра, но ако имах нещастието още да съм на работа и да не ми дадат отпуск, щях точно горното да направя. :) Или да напусна най-сетне.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Jun 13, 2007 11:57 am

Мдам, а и още нещо - това не стига, че е събота, ами е и съботата срещу July Morning... хора, не се излагайте бе, каква отпуска, к'ви пет лева, една разходка до морето за July-а все може да бъде наглАсена :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jun 13, 2007 12:02 pm

Точно, ние така или иначе ще сме си на плажа неделя сутринта (що да харчим за хотели), така че и Джулая влиза безплатно в общия пакет. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri Jun 15, 2007 4:57 pm

Ще се видим в Каварна на Manowar! :twisted: С едни приятели вече сме организирали пътуване с кола, яко куфеене и посрещане на Юлска сутрин. Найсссссссссссссссссс! wROCK! 8-)
:shark:
Feel the summer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jun 20, 2007 7:47 pm

И аз ви чакам там. Ей сега си купих билета :twisted: и до ден-два отпрашвам нататък. Има кво да правя до 30-ти, де. Това гадженца на Златните, тюлени на Камен бряг и т.н. :) Пък и да посъбера тен дотогава, че да не завиждам на циганина Де Майо. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 20, 2007 8:08 pm

Само да не объркаш гадженцата с тюлените, защото тогава мисля, че и Manowar няма да те оправят :lol:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jun 20, 2007 8:17 pm

Точно затуй - първо гадженцата. 8-) Златните са си логична първа спирка по пътя на север.

Щот иначе, както ми се е насъбрало, не тюлен, ми и калиакренски делфин бих насмел, ако ми дойде на плиткото. :twisted: Има много от тях на Калиакра, бтв. Ако ви се случи да минете оттам (препоръчително), оглеждайте се. Голямо шоу правят.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 21, 2007 1:45 am

Тюлените около Камен бряг са позачезнали окончателно преди има-няма трийсетина години, дано поне гадженцата са по-актуални... :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jun 21, 2007 2:34 am

Това:
както ми се е насъбрало, не тюлен, ми и калиакренски делфин бих насмел
ако си го сложа за подпис с надпис "пауъръд бай Шайхиряка ЙЕТ агейн" отдолу, ще ми се обидиш ли? Ако ще - няма да го слагам, наистина.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jun 21, 2007 8:58 am

Еее рускини бол ;)
:ninja:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Jun 21, 2007 9:23 am

Морви wrote:Тюлените около Камен бряг са позачезнали окончателно преди има-няма трийсетина години
Морви, ето доста конкретна информация по въпроса:
http://www.gogov.net/bulgaria/010.htm

Даже ги излових вече къде точно се крият, гадините.
в пещери под скалите живеят няколко двойки тюлени
Като нищо ще стане некоя изненадваща тройка. :?

Никола, брат, слагай квот искаш. :) Разговорите във форумите са обществено достояние.
камен бряг

природните дадености на камен бряг не позволяват местността да се разработва като курорт и това е съхранило облика му. по каменистото плато трудно се намира място за палатка и затова почти всеки двор е превърнат в своеобразен къмпинг. разбира се, защото скалните ниши по отвесните брегове винаги са заети. прекрасно място за млади и свободни хора.
тук 270 дни в годината небето е кристално синьо, но ветровете почти никога не утихват. в безлюдните местности можете да се натъкнете както на руини от римско време, така и на различни видове животни – лисици, елени, чакали и зайци. в пещери под скалите живеят няколко двойки тюлени, а сутрин в морето могат да се видят делфини. през май тук цъфтят изключително красиви степни божури.
А тия степни божури откога им съм се наканил, ма пак ги изпуснах май.

Ксел, рускините са сложна работа. Виж, полякините... абе, каквито и да е. :roll: :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Jun 21, 2007 9:43 am

shayhiri wrote:
Морви wrote:Тюлените около Камен бряг са позачезнали окончателно преди има-няма трийсетина години
Морви, ето доста конкретна информация по въпроса:
http://www.gogov.net/bulgaria/010.htm
Мда, сега основният тъп въпрос е доколко тази информация отговаря на истината... и доколко е примамка за туристи :(

Щото за Морви не знам, ама и аз друго съм чувал за тюлените от приятели, които от време на време се разхождат до Камен бряг и наоколо - и, да, сред местните хора там има такива, които си спомнят тюлените...

Добавено: хм, а и тази година май изтървах възможността да отида там, рано, докато морето още е студено, а хора няма... и ако не внимаваш, като тръгнеш да се разхождаш нощем по безкрайния пуст бряг над скалите, съвсем спокойно можеш да подминеш малката палатка на връщане... и по някое време да се зачудиш дали не се разхождаш малко прекалено дълго на другата страна по безкрайния пуст бряг... и да спреш, и да послушаш вятъра и прибоя долу, под скалите... а после може и да се върнеш и да намериш палатката, ако наистина искаш...

Мдам, ще трябва да забягна натам по някое време през есента, след като многото хора вече си тръгнат...
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 21, 2007 4:20 pm

shayhiri wrote:
Морви wrote:Тюлените около Камен бряг са позачезнали окончателно преди има-няма трийсетина години
Морви, ето доста конкретна информация по въпроса:
http://www.gogov.net/bulgaria/010.htm
Аз мога в личната си страница да запиша, че там се въдят и сини китове, ма това няма да го направи по-вярно:) Последните тюлени в Тюленово (няколоко километра по на север) са видени през седемдесетте (ако не се лъжа) - понеже снимали филм с тюлени и си докарали за филма:) Иначе почти всяка година някой оптимист обявява, че отива да търси тюлени по пещерите - разни биолози, училищни експедиции, етц... и всяка не намират:lol: Но мислех, че си ходил там и и ти би трябвало да знаеш. Или бъркам нещо?
Все едно, мисля, че и тюлените, и гаджетата ти са доста офтопик в тази тема...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 21, 2007 4:24 pm

Морв, откъде по дяволите знаеш толкова за тюлените на това място????

Бтв аватарът ти прилича на тоя на Мат повече от допустимото, бъркам ви, смени го :P admin words ;p
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests