Песни за танцуване...

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 31, 2004 5:00 pm

Така, първо нищо му няма на You can leave your hat on, просто го дадох като облагороден пример за тематичната насоченост на песните.
Таис, Ланнис, ама наистина не мога да ви разбера:Р В смисъл песните са... изненадващо, песни. Тоест текст с мелодия. И ми е малко трудно да възприемам само едното от двете. И като казвах, че танцувалните песни, за които се сещам са бози, имах предвид и като мелодия, не само текста, но за нея ми е по-трудно да обясня защо ми е грубо безсмислена, нали.
P.S. Това за чалгата нали не беше сериозно? Моля ви, успокойте ме:)
Дризт, грубо не фащам идея в коментарите ти, не знам защо...
Иначе за танца - Ланнис е права. Всъщност в първия си пост имах предвид точно песни за неориентирано подскачане. Защото другите танци за мен са тайнство, в което са посветени малцина:Р. А иначе блусовете аз си ги обичам, но уви спадат към песните, предназначени най-вече за полюшване в такт. Бтв, Ланнис, как се танцува блус, ако не като гушнеш другарчето? Аз досега си мислех, че това му е дълбоката същност... срам, срам...
Сам, не съм слушала песента на Бионсе, обаче ако мяза на Кайли, подозирам, че няма да ми хареса:Р В смисъл, Кайли наистина е много готина и танцува увличащо, но пък това не й пречи да е типичен пример именно за твърде безсмислени танцувални песни. "Can't get you out of my head" повторено ритмично 138 пъти някак не ми се вижда нещо което бих слушала, ако мога да го заместя с нещо леко по-разнообразно. Това, което имах предвид е някаква песен, която човек би могъл да си слуша и просто защото нещо в нея го трогва примерно, а не само защото почва да те хипнотизира след петото превъртане.
А латиното наистина е добро за танцуване, но като че ли само с това и си остава, някак не мога просто да седна и да го слушам за удоволствие. За това питах, всъщност - песни, които стават за танцуване, но дори и да не танцуваш на тях сами по себе си са добри.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Mar 31, 2004 5:13 pm

Морвен, песните наистина са текст с мелодия, но в някои случаи ударението е върху текста, а в други - върху мелодията. В първия случай е по-удачно мелодията да те предразположи към слушане и по-въздействащо възприемане на текста (а понякога имаш и само мелодия и съчетание с красив глас без особено значим текст). В другия случай е по-важен ритъмът и текстът служи по-скоро за пълнеж, а ако можеш и да го тананикаш по-лесно - по-добре. А т.нар. танцувални песни най-често са бози, защото при тях най-важен е ритъмът и някоя приятна мелодийка, дето да се увие около него, та да ти е по-лесно да отличаваш съответната танцувална песен от другите такива.

А що се касае до блуса - и аз си го обичам. Но ако отместиш акцента от "гушването на другарчето" върху танца (а т'ва не значи да не се радваш на гушването :wink: ), блусът Е нещо повече от полюшване. Направо може да излезе страхотен танц, дето да го помниш дълго.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 31, 2004 5:20 pm

Хм, при мен акцентът в блуса е да не настъпвам твърде често другарчето:Р
Вярно е че има песни, в които да те грабне само текстът или мелодията и да ти харесват само заради едното, но както споменах, на повечето танцувални и мелодиите са ми бозави - щото напомнят рап или техно, или някви ориенталски напеви, или просто се повтарят банално... бе вече три поста не мога да си обясня мисълта като хората, но все някой ден...:РРР
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Mar 31, 2004 7:02 pm

Неорентирано подскачане може да практикуваш на всякаква музика при богато съдържание на алкохол в организма. :P Възможен е и обратният случай - куфеене на латино. :( Говорейки за латиното, едно от малкото хубави неща при него е невъзможността за разбиране на (безсмислените) текстове.
Иначе, не мога да ти помогна поради печалното ми непознаване на музикалните жанрове тип денс. Но наистина за какво са ти притябвали песни, "които стават за танцуване, но дори и да не танцуваш на тях сами по себе си са добри" - когато ти се разтанцува си пускаш някаква бозица от този вид, а когато не си пускаш каквото ти харесва, без значение дали става за танцуване или за обявяване на война на съседите.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Mar 31, 2004 7:03 pm

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 10:11 am, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Mar 31, 2004 7:36 pm

Така за блусовете - ами раздвижено и нежно ако попаднеш на момиче което да не е абсолютно дърво :) Може и малко по - бързи песни пак с прегръщане и опипване - веднага се сещам за Poison на Alice Cooper - с правилното момиче кърти зъби ей. Иначе с момиче се танцува готино на всякаква музика - но от мен да знаете, че на див метъл става малко по-трудно. Бтв, при страстното танцуване когато и момичето и момчето са пийнали и сякаш имаш чувството че летиш съм забелязал, че танцът става секс в вертикално положение , кефффффф.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests