Тъжни песни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 17, 2004 11:58 am

Хмм, предполагам, че ще бъда оплют, обаче оная песен на Рики Мартин и Мейа в горящата хотелска стая, дето е грубо крадена от "Хотел Калифорния"...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Thu Mar 18, 2004 12:10 am

Въй, вие изброихте всички тъжни песни бе...
Както и да е, винаги има още:

Понеже ме е ударила една носталгична вълна, гледам да омажа положението повече със следните песни:
Hotel California
Nick Cave - Where The Wild Rose...
Nothing Else Matters - Apocalyptica
Clubbed to death, furious angel и всичко друго на Rob Dougan
Авеню - Бягство
BG - Naightfall in...
BG - Noldor
Горан Брегович - Tales and Songs from...
Cradle of Filth (да знам, че е странно, но в Cruelty and the beast има такива инструментали, че... разтапям се направо - капещият дъжд и клавири - яко, или музиката на Cruelthy brough thee orchids - има някаква извратена 90 Dbлова романтика в това нещо, която топи... (ушна кал :P ), абе добро е и туйто:))
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Mar 18, 2004 1:09 pm

Относно Hotel Californiа:
Друг аспект от програмирането на човешката психика и насаждането на мисли, освен описана вече практика, използвана в телевизията е т.нар. reverse speech или текст който може да бъде чут само при прослушване на песента на обратен ход.

При “маскираното обратно звучене” съобщенията се записват в обратна последователности в точно този вид се вмъкват в подсъзнанието. Те стават възможни за долавяне, когато музикалния запис се прослуша отзад напред и представляват нещо като думи написани отзад напред или като думи които могат да бъдат прочетени в огледален вид. Изследванията проведени в това направление показват, че подсъзнанието може да улови фраза произнесена отзад напред, а после да я разшифрова като съобщение, даже когато съобщението е изразено на непознат на аудиторията език. Ето няколко характерни примери:

Eagles: "Hotel California" ("Хотел Калифорния") [mp3 файл]
Съобщение: "Yeah Satan, oh he came, and organized his own religion. Yeah when he knowns he shouldn't..."
Превод: "О да, Сатана, о той дойде и организира собствената си религия..."
Коментар: Въпросния хотел за които се говори е хотелът на улица "Калифорния" във които е създадена "Църква на Сатаната". Eagles също членуват там.

За повече инфо- tangra.org , мисля че даже и гореспоменатия хотел има страница...

Иначе тъжни са ми:Linkin Park-Numb, Crazy Town- Black Cloud, Evanescene-my immortal
Има и още ама сега не се сещам...
Last edited by Drizzt Do`Urden on Sat Mar 20, 2004 7:31 am, edited 1 time in total.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

StarMonkey
Commoner
Posts: 49
Joined: Sun Mar 14, 2004 9:10 pm
Location: Near the Darksteel Citadel

Post by StarMonkey » Thu Mar 18, 2004 3:50 pm

В момента мога да се сетя само за една, която на всичкото отгоре ми е една от любимите песни и ми напомня за един много любим човек ... уф ... поувлякох се с "любим"
:arrow: Patti Smith - Pissing in a river
~aSd power !

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Thu Mar 18, 2004 7:26 pm

Mnogo sa pri men,no "Watching over me" na Iced Earth e s edni gardi napred!

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Mar 23, 2004 7:55 am

Дори да ви се стори странно на мен ми избиват сълзи като чуя руската День победы, особено, ако е в изпълнение на мъжки военен хор.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 23, 2004 10:42 am

Дризт, нямаше нужда... Много червено това, много нещо. Иначе "Хотел "Калифорния"" не я знам колко е сатанистка, на мен такива асоциации не ми предизвиква, но не ме и натъжава. "Don't You Cry Tonight" на Guns'n Roses обаче винаги задължително ме сдухва. Също и спомената песен на Крис Айзък, много ми харесва и макар да не е точно тъжна, носи някаква такава чувственост, дето не знам защо все ме стиска за гърлото. "Dust in the Wind" също ми действа по подобен начин, "Loosing my Religion"- и тя.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue Mar 23, 2004 3:42 pm

Песните на РЕМ не big ги нарекъл в никакъв лсучай тъвни. По скоро заредени с енергия и идеи, но не и тъвни. А ако щете ми се подигравайте, но аз казвам И Will Always Love You на Уитни. :D Абе има ги много, но американските със тяхното горе долу еднакво звучене са ми писнали, така че ще кажа няолко български: Монолог, Нека бъде светлина, повечето от песните на Атлас, Авеню и още много. Все пак аз трябва да кай че песните не го класирам като тъвни и весели, а като хубави и бози.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 23, 2004 4:31 pm

Mad World - Donnie Darko OST
This is it. Ground zero.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Mar 24, 2004 5:01 pm

1. Death of Alexander - "Before the rain" Anastasia (ама то целият saundtrack от тоя филм си е тъжен... а какъв филм е само!!!)
2. Death - "Arizona Dream" - Брегович (ей тая песен наистина може да ме разплаче, ама то и сцената от филма допринася за тоя ефект)
3. My Immortal - Evanescence
4. Hijo de la Luna - Sarah Brightman
5. You'll end up crying - A-ha
6. Brazen - Skunk Anansie
7. Carma Police - Radiohead

...и още много, много други. Някои от "the Phantom of the Opera", "Jesus Christ Superstar", "Cats"...

Хм.... И "Песенка Чебурашки"...

User avatar
Moiraine
Paragon
Posts: 596
Joined: Sun Jan 11, 2004 5:01 am

Post by Moiraine » Thu Mar 25, 2004 7:57 pm

Nothing Else Matters
Това е любимата ми песен и в еднаква степен може да ме направи много щастлива и ужасно да ме натъжи, зависи от обстановката и хората, които са наоколо, но със сигурност неведнъж съм плакала на нея, бръква страшно дълбоко в мен. Обичам да танцувам на нея, един вид споделяш я с някой близък и това те прави още по-щастлив, и обратното, когато съм сама направо може да ме депресира за часове наред. Харесва ми не само оригиналната версия (въпреки, че тя си е класика де), на Апокалиптика и Грегориан също са доста добри.
*Missing someone isn`t about how long it`s been since you´ve seen them last or amount of time since you last talked. It`s about that very moment when you`re doing something and you wish that they were right there with you*

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Thu Mar 25, 2004 9:31 pm

Within Temptation - Restless
Sting - Desert Rose
Julio Iglesias - La Carretera
Evanescence - Even in Death
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
HeavenWarrior
Scholar
Posts: 103
Joined: Mon Jan 19, 2004 11:46 am
Location: Kingdom Of Glory
Contact:

Post by HeavenWarrior » Mon Mar 29, 2004 9:38 pm

A Question Of Heaven найстина си влиза в определението тъжна и меланхолична песен, от която може да ти потекат сълзите заради емоционалните вокали на Мат и музиката, която ги следва прибавяйки още чувства в песента. Хорът, който изпълнява припевите също е неизменима част.
А иначе според мен всяка песен е в състояние и да ти пусне вода от очите и каквото и да е било, зависи как я приемаш и дали не засяга някоя твоя болна тема. Примерно на човек с разбито сърце да му пуснеш I Died For You или Anywhere на Аvantasia - естествено, че ще му потекат сълзите. То попринцип баладките са по носталгичните - тъжни песни са също - Axel Rudi Pell - Broken Heart, Lita Ford & Ozzy Ozbourne - Close my eyes forever, Manowar - Heart Of Steel, Manowar - The Crown And The Ring...Зависи как един човек чувства дадената песен. За едни едни песни са тъжни, за други същите тези са доста весели. :wink:
Гордостта заслепява хората и им отнема потребността от промяна. Затова за да извърви човек пътеката на истинската мъдрост, трябва да пристъпи върху нея през дверите на смирението.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Mar 31, 2004 10:57 am

А днеска сутринта слушах "Twist in my Sobriety" на Танита Тикарам. Слагам я и нея в класацията - на мене много ми въздейства тази песен.
В тази връзка моля, ако някой намери въпросното парче из сайт, който позволява да си го сваля, да не се притеснява да ми каже, щото днеска що нет изръшках и никъде го няма:( А я искам тая песен бе!
Моля!!!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Wed Mar 31, 2004 12:46 pm

Марфи, къде търсиш, та не ги намираш тия работи?
На mp3.online.bg излезе от раз:
ftp://mm.gen.wazzzup.net/pub/mp3/12/Tan ... briety.mp3

А по темата... хмм... "Главната улица" на Фактор винаги ми се е струвала много тъжно парче, но предполагам, че си е субективно. Иначе, ако трябва да извадя списък:
"След 10 години" на ФСБ
Queen - All Dead, All Dead
The Cranberries - Electric Blue
Kansas - Dust in the Wind
Blind Guardian - Bright Eyes (orchestral ver)
Hagalaz Runedance - Where the Lonely Souls Go
Dead Can Dance - Summoning of the Muse
Halloween - The Departured
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests