Тъжни песни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Mar 31, 2004 1:36 pm

Ми к'во да ти кажа - очевидно само там не бях търсила:Р Много ти мерси, ш'та черпя:Р
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Mar 31, 2004 1:41 pm

termit, хе мога да не отбележа добрите попадения! Electric Blue на Cranberries е много добра песен, а Dust in the Wind ми е от любимите. текстът й също е добър, въпреки че, ако оголим текста от музиката, вероятно ще им се стори обикновен. Но съчетанието глас, музика и текст е много удачно.

A Dead Can Dance са наистина невероятни. Delerium ми напомнят също за тях. Макар че не съм сигурна, доколко те са тъжни. Звучението им е някак отвъд "тъжното".
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Wed Mar 31, 2004 2:44 pm

Марф, това ще го запомня :wink: Сега остава само да ми се намери малко свободно време и да се замъкна накъм Варна... само дето не ми се очертава такова чудо в обозримо бъдеще :(

Ланис, за звученето на Dead Can Dance съм съгласен като цяло, но усещането в Summoning of the Muse е някак по-различно - не знам дали мога да го обясня като хората, просто цялата песен е някак пропита с меланхолия. Не говоря за текст (нали се разбрахме вече на какъв език пее Лиза Жерард :wink: ), но бавните напеви са страшно въздействащи.
Честно казано, не бих сравнявал Delerium с DCD - за мен са по-скоро близки до Enigma или Deep Forest, приятна фонова музика за отпускане, която не те ангажира особено.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Mar 31, 2004 4:38 pm

Честно казано, за мен целият албум In the Realm of the Dying Sun е много въздействащ (е, в него предпочитам песента Cantara). В момента слушам Summoning of the Muse - е, въпрос на лично усещане е, но определено звучи "по-дълбоко" от меланхолия. Но от друга страна може би наричаме едни и същи неща с различни думи :wink:
Едно е сигурно - звукът някак "отеква" в душата и определено е в минорната гама на чувствата (брей, тук май са олях в изказа - ама музиката е виновна :) )
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Mar 31, 2004 8:39 pm

Онази песен за тополите, дето се редят край реката, не знам със сигурност кой я пееше.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Wed Mar 31, 2004 10:10 pm

Гибли, излагаш се, песента е на Щурците, но преди една-две години някаква група от три момичета, ако не се лъжа, направиха кавър - не ми хареса особенно. Иначе точно тази песен не бих я нарекъл тъжна...
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Icy Dawn
Merchant
Posts: 81
Joined: Wed Feb 18, 2004 8:17 pm
Location: lost in space

Post by Icy Dawn » Sun Apr 11, 2004 11:05 pm

Абе, не е много тъжна, ама само на пръв поглед. Иначе има песни, които ни влияят не толкова с музика и текст, колкото с лични преживявания, свързани с конкретната песен :(
Бтв, с почти 80% сигурност си мисля, че въпросните 3 момичета са Антибиотика, ама може и да бъркам, покрай всичките 'певици', дето се навъдиха напоследък.

P.S. сетих се за още нещо
GooGooDolls - Iris
Sarah McLahlan - Black
Enya - общо взето каквото се сетите, обаче странното е че в същото време ми действа и ободряващо :roll: така че не знам доколко се брои в този случай.
"Във физиката броенето е като при дивите племена - едно, две, много..."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Apr 16, 2004 8:22 am

Абе хора вие не сте ли слушали Empyrium ?Ами това е..... Не вярвам, че в момента съществува нещо което би могло да ме разплаче (макар, че е твърде възможно да греша). Но Empyrium са най- мрачното, меланхоличнo и тъжно нещо което съм слушал.... Особено албума А winter sunset .......
А иначе тъжни песни много, все пак аз такава мусика слушам (предимно)................
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue May 11, 2004 4:17 pm

Фил Колиндс- In thе air tonight
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
anime^girl
Farmer
Posts: 53
Joined: Sat Apr 24, 2004 9:01 pm
Location: Bourgas

Post by anime^girl » Tue May 11, 2004 5:10 pm

Може би има много песни които могат да ме разплачат,обаче се сещам само за Еnya&Sаrаh Brightman - Еdеn,Sеаl - Love's Divinе и Goo Goo Dolls - Iris.Особено пък клипа на Eden - със откъси от Тrigun.Горещо го препоръчвам.
'Кill the spiders to save the butterflies'
Yааааааа :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
I'm only happy when it rains...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 11, 2004 11:14 pm

Хмм, Опънингът на RahXephon (Hemisphere мисля, а може да бъркам името с нещо друго от ОСТ-то). Той не е точно бавен, разбира се, но е много меланхоличен в динамиката си и мисля, че се котира за тъжна песен. Прекрасен е, адски силно ми въздейства.

Пак от същото ОСТ (първото, тоест) има едно друго - "12years", от което по неизвестни причини ми се насълзяват очите и ме стяга гърлото. И то като си го представя в комбинация с първия момент от сериала, където се появява тази темичка. Някак... невероятно невинно звучи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Jantex
Commoner
Posts: 43
Joined: Thu May 13, 2004 3:18 pm
Location: Студ. град 37 блок

Post by Jantex » Fri May 14, 2004 6:55 pm

Най-тъжната и разплакваща песен ,която съм чувал е-Seasons In the Sun на Terry Jacks .То си личи и от текста де:

[b]Goodbye my friend, it's hard to die
When all the birds are singing in the sky
Now that the spring is in the air
Pretty girls are everywhere
I wish we could both be there[/b]
"Трудно разбрах, че е трудно да разбереш."

User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

Post by raff » Fri May 14, 2004 9:43 pm

не знам защо, но имам чувството, че едва ли ще харесате песните, които ще напиша.
ето няколко наистина тъжни:
Blue - Breathe easy
Usher - U got it bad
R Kelly - Take my time tonight
това е от мен :lol:
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon May 17, 2004 8:24 pm

аз лично много ги харесвам.......
Да добавя една подобна- Nightwish- Walking in the air

btw споменавал ли съм, че съм расист, включващ към хората, които не понася и американците?
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon May 17, 2004 10:52 pm

Мне, не си споменавал, но и да беше споменал пак нямаше да има особена полза...
В крайна сметка какво си:
1) Расист, който не понася и американците
2) Расист, който мрази хората непонасящи американците?
И в двата случая е безсмислено.
Мхм, raff, какъв жанр е това? Щото ако е рап, просто не ми се връзва с тъгата...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests