10,000 Days

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

10,000 Days

Post by Random » Wed May 03, 2006 7:20 pm

Демек, новият албум на Tool:) Дочакахме го най-накрая. Някой с впечетления? Аз имам съвсем повърхностни такива засега, не се наемам да давам оценка, особено за музиката на Tool... Vicarious е брутална при всички случаи, останалото все още не ми звучи особено, но определено ми трябва време да го досмеля.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed May 03, 2006 11:41 pm

Ditto ;)
Чакам да си го чуя едно петстотин пъти, тогава ще коментирам ;)

Всеки случай Wings for Marie 1&2 ми харесват доста :) Но съм донейде разочарован, че като текст са лични (за майка му, доколкото разбрах), а не толкоз философски...

Ендингът е още по-weird от предния :shock:
This is it. Ground zero.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu May 04, 2006 4:21 pm

Мдам, Крилете радват донейде. Но като цяло албумът няма, хм... мускулите(знам, че звучи тъпо, но така ми идва да се изразя), които имаха предните два, не увлича по такъв категоричен начин, дже хич. Но ще се слуша още доста преди да се вадят изводи де:)

Аз пък се набутах в началото да изтегля фалшив албум :shock: После като се усетих, се разсипах от смях, след това ми стана леко гадно, че пиратствам точно музиката на Туул и си казах, че ако ме накефи стабилно, ще го взема оригинал. Та да видим:)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 04, 2006 4:34 pm

Ми то се говореше, че самият ТОЗИ е фалшив :mrgreen:

След един ден доста постоянно слушане аз пък съм на мнение, че албумът радва. Определено е крачка назад в сравнение с Латералус, но не съм сигурен, че втори Латералус пък е много смислено да има :) Освен това за 5 години човек се променя и духовно, и музикално и иска да направи нещо ново.

Но съм съгласен, че няма нито един инстант хит, макар от друга страна повечето от любимите ми песни на Tool съм започнал да харесвам след мнооого слушане, като постепенно усетиш всичко, което се наслагва в песента ;)

Vicarious ми е някак твърде елементарна и като послание, и като усещане. Jambi първоначално сметнах за най-слаба, но определенo grows on you с времето. Текстът е доста отвян :) Крилете ми харесват все повече и повече. Особено краищата им...

Daylight dims leaving cold fluorescence
Difficult to see you in this light
Please forgive this selfish question, but
What am I to say to all these ghouls tonight
She never told a lie,
... well might have told a lie,
But never lived one.

Daylight dims leaving cold fluorescence.
Difficult to see you in this light.
Please forgive this bold suggestion:
Should you see your Maker's face tonight,
Look Him in the eye, look Him in the eye, and tell Him:
I never lived a lie, never took a life, but surely saved one.

The Pot засега ми е любима, нищо че е неква такава рокаджийска и с идиотски глас :) Освен това казват, че била за Буш :P Мъничките парчета са по-зле от обикновено обаче. Lost Keys & Rosetta stoned са доста добре също, особено ме кефи началото на втората (с много бързото пеене), но после някак ми е твърде дълга и твърде позната, пък не могат да направят второ Third Eye просто. Но пък текстът е изродски :mrgreen:

Останалите песни не съм ги чул добре. Обикновено винаги последните песни от албумите не успявам да ги оценя, шот докат стигна до тях и вече съм се разсеял с нещо. Ше ги слушам натам.

Нещо вокално ми се струва, че има лек спад :/ Но пък в Крилете и The Pot си е добре :)

Он а сайд ноут, APC били били done with, поне засега.... А Мейнард почвал да прави вино :shock:
This is it. Ground zero.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu May 04, 2006 8:07 pm

Абсолютно, иска се мнооого слушане:)

Vicarious и на мен ми е леко елементарна, но пък е единствената, която вкарва някакъв брутален саунд, какъвто в предишните два албума имаше в изобилие.

The Pot, сега като каза, че може би е за Буш, ме радва доста повече:) Rosetta Stoned също ми расте в очите/ушите, много е хаховска. Днеска-утре пиша едно ЦД и почвам да го въртя на МП3 плеъра, така по-лесно ги възприемам на Туул парчетата. От компа е гадно, но в началото наложително заради текста:/

Жалко за APC... Аз пък четох нещо, че можело и Туул даже да останат на заден план:/
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Mephistophel
Commoner
Posts: 47
Joined: Mon May 08, 2006 10:22 pm
Location: Berlin, Berlin!!!

Post by Mephistophel » Mon May 08, 2006 10:31 pm

ЧУдесен албум! Много добри песни са събвани в него! Но не мисля, че Vicarious е най-добрата. Но все пак е една от любимите ми! Т.е. няма песен от този албум, която да не ми харесва!
Right In Two е много добва за мен! Една от най-добрите. The Pot & самата 10 000 Days също са ми от фаворитите.
Признавам си, че откакто албума излезе, не съм слушам абсолютно нищо друго!

P.S.
"angels on the sideline again
been so long with patience and reason
angels on the sideline again
wondering when this tug of war will end"

Един от любимите ми моменти от Right In Two!!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 08, 2006 10:44 pm

Мда, и аз вече трудно го оставям, малко се зомбясах ;)
По-подробно или ще пиша тук или в статията си някой божи ден :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 11, 2006 10:42 am

Но гласът на Wings 1&2... изкушавам се да кажа, че са най-доброто вокално постижение на Мейнард досега :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Mephistophel
Commoner
Posts: 47
Joined: Mon May 08, 2006 10:22 pm
Location: Berlin, Berlin!!!

Post by Mephistophel » Thu May 11, 2006 10:56 am

Moridin wrote:Но гласът на Wings 1&2... изкушавам се да кажа, че са най-доброто вокално постижение на Мейнард досега :)
Мммм...не съм сигурен...но не може да се спори, че е МНОГО добро!
Аз точно на 2-те части на Крилата се спрях в началото!
(бтв, аз имам мания за крилати неща и крила като цяло)

тези 2 песни са убийствени!

Поздрав с Right in Two :)
angels on the sideline again
been so long with patience and reason
angels on the sideline again
wondering when this tug of war will end

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat May 13, 2006 5:16 pm

Мдам, след доста слушане(при все това - все още недостатъчно) не мога да не се съглася, че албумът радва доста. Все още не мога изобщо да го поставя на една нога с Aenema и Lateralus, но все пак си радва.

Първите 8 парчета са много силни, следващите все още не съм ги слушал толкова, но Right in Two мяса:) Като ги почна една по една:

Vicarious - Изобщо не казвам, че е най-добра, но е изключително силна като начало и мноооого надъхваща.
Jambi - на мен лично много ми харесва. Тук има много място за тълкуване, кой както си го чувства...
Wings Pt.1&2 - Вероятно най-силните песни в албума, Мейнард е неотразим:)
The Pot - Нахална, неприлична, шантава, много й се радвам:).
Lost Keys&Rosetta Stoned - Изпълнени в странен стил, типично за Тool. Доста ми допаднаха, може би заради някои книжки, които прочетох напоследък.

Като цяло, албумът е силно пристрастяващ, но IMO му липсва ударната сила на предишните два. Някак и логически не ми стоят твърде добре обвързани парчетата, а и като текст отстъпват. Едва ли ще успея да извлека кой знае колко като лична философия от 10,000 Days, за разлика от Aenema и Lateralus. Но пък в някои от песните има достатъчно емоционален заряд, че да съм напълно доволен:)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat May 13, 2006 6:32 pm

За последното съм съгласен. Нивото на трансцеденталност силно е паднало ;) Последните две песни и на мен много трудно ми влязоха, но сега доста ми харесват (Intension&Right in two). Но за съжаление като текст силно отстъпват и на останалите в албума, и на Tool въобще.

Едно смешно обяснение, което прочетох на форума (tdn):
Maynard talks to the rest of the band::

'FUCK! I read 10,000 different theories about Schism, Lateralus, the Patient on tdn. Most of them wrong!'

* band gazes*

'I mean, if they only could find the holy order, but No....'''

* band gazes*

'Shit.'

* band gazes*

'Well, maybe I should write some more punch in your face lyrics'

* band applauds*

Все пак албумът и особено двете wings-ки ми допада все повече, може би повече от Undertow, но по дяволите, пуснах си преди малко случайно пак Third Eye и бях напълно отвян, наистина изобщо няма място за сравнение...


Но си държа на тезата, че всеки музикант трябва да се променя :) За добро, за лошо, ще се види.. след 5 години :mrgreen:

=======================
p.s. Passive пък била била всъщност от Tapeworm project и основно на Трент Резнър... колко жалко.

p.p.s. бтв в Rosetta Stoned се усещат сумати части от стари песни ;) включително и основно от Third Eye
This is it. Ground zero.

Vicarious
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Fri Aug 11, 2006 1:37 pm

Post by Vicarious » Fri Aug 11, 2006 2:18 pm

Здравейте.
Случи се днес, че да си припомня старите песни на Aenima, спрях се по-точно на песента Aenema и се зачетох в текста й. После ми стана чудно какво ли значи името на песента? Проверих в речника си по английски - нищо, реших, че добрият стар гугъл може да ми помогне, но пак нищо... Само дето така попаднах на този форум.
Та.. някой знае ли нещо за Aenema и Aenima?

П.П. Извинявам се за офтипока, но реших да не отварям втора тема за Туул.
А по темата:
Много ми хареса последният им албум, наистина лириките в сравнение с тези от Lateralus и Aenima са по-слаби, но музиката е жестока... типично за тях. :)
П.П.П. За вокалното постижение на Мейнард и аз не мисля, че са крилата.. чуйте Pushit - лайф изпълнението от Salival - гласът му там е повече от невероятен. =)
Айде, поздравявам ви с The Pot.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Aug 13, 2006 1:08 pm

Pushit от Salival и за мен е гениална :))

Aenima и негови вариации означава (от повечето романски езици) "душа", но всъщност името на албума идва от употребата на думата в писанията на Карл Юнг, където по-скоро означава нещо като "вътрешното аз". Някой по-навътре в психологията сигурно може да каже по-точно.

Името на песента Aenema е игра на думи между Aenima и Enema. Второто значи "клизма" на английски и ако разгледаш текста на песента, ще видиш, че се връзва перфектно с нея. Текстът реално е за желанието светът и обществото да бъдат пометени от оздравителен потоп, за да започнем отначало. Между другото песента е поклон към наскоро починалия по това време комик Бил Хикс (приятел и вдъхновение за Мейнард), от чиито скечове е взето споменаването на "Arizona Bay" - заливът, който би се образувал, когато Калифорния и Лос Анджелос бъдат погълнати от океана. Това, понеже Калифорния нали е най-голямото съвременно олицетворение на американския начин на живот (т.е. трябва да бъде унищожена :mrgreen: ). Ако си спомняш, в текста се пее "in this fucking hole we call L.A.".

p.s. И добре дошъл! ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 26, 2007 9:54 am

Btw благодарение на Адриана видях, че има доста клипчета в ютюб по песни от 10000-те дни. Май нито едно не е оригинално обаче...

все пак са ДОСТА добри като за фен-мейд, като самото това, което тя пусна:

http://www.youtube.com/watch?v=hii17sjSwfA

ама най-вече това по Джамби е все едно наистина на Туул

http://www.youtube.com/watch?v=Sm__8yL1 ... ed&search=
This is it. Ground zero.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu Sep 27, 2007 3:33 pm

Много ми хареса клипчето по Джамби :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests