Eurovision 2006

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
Post Reply
User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Eurovision 2006

Post by Jaar » Sun Feb 05, 2006 1:23 am

Ето и българските полуфиналисти за конкурса:

Мариана Попова “Let me cry”
Деян Неделчев “ На теб”
Мартин Александров “Без теб”
група STALKER “Faces”
Соня Тодорова “Trust yourself”
Ани Лозанова “Ще те запаля”
Неда Карова и формация ,,Да’’ “Wish”
Стоян Захариев “Karmic love”
Весела Бонева “Let me live again”
GEPPY “A Matter Of Time
група Big Mama Scandal “All this time”
Ивайло Колев “Every dream at night”
Ралица Грудева “Be with you”
Васил Петров “Да можеш да чакаш”
Станислава Димитрова “I can’t stop”
Виолета Василева “Танц на ноща”
група “Melody traffic” “Love that you can’t see”
група НЕМО “За миг”
група “Мастило” “Next to You”
група “Сафо” “Чуждо небе”
Весела Бонева и Пламен Пътов “That’s me”
група “D’a Voices” “Celebrate tonite”
Ваня Костова и Боян Михайлов “Мерак”
Георги Мархолев “Going to Sofia”

На специално организирани концерти на 25 февруари и 11 март ще бъдат избрани финалистите и съответно песента, с която България ще участва в Евровизия тази година.

Общо взето само 1/4 от имената ми говорят нещо... :roll: Но ми прави впечатление, че повече от половината песни са на английски.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Feb 05, 2006 7:54 pm

Ех, аз съм си фенка на Ваня Костова, щото има нежен и хубав глас, но пък заглавието на песента нещо ме съмнява :roll:
Да видим дали ще има отново сеири..
Аз лично силно се надявам да спечели най-добрата песен, пък ако ще и на английски да е, макар че все пак вариантът с българска песен го тача най-много :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Invisible Child
E'lir
Posts: 154
Joined: Tue Feb 17, 2004 4:08 pm
Location: Nothing's impossible
Contact:

Post by Invisible Child » Sun Feb 05, 2006 8:39 pm

ъъъъ
абе какви са тия.
I walk through the streets and memorize the city

User avatar
spirit reaver girl
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Jan 06, 2006 9:30 am
Location: Spirit Forge

Post by spirit reaver girl » Mon Feb 06, 2006 8:47 am

ха,ама слави отпадна,жалко песента му беше хубава.ама не му ли омръзна само със софи маринова да прави дуети :roll:
Call of the dragon is the call of the universe,call of the dragon somewhere in your mind...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Feb 06, 2006 10:02 am

Извинявам се, ама май тази тема трябва да бъде обединена със следната:

viewtopic.php?t=1399

поне аз така го чувствам ... :evil:

Иначе попаднах на мнението на членове от журито, и много ми хареса как един спомена, че конкурсът все пак е най-вече за млади изпълнители, и той не разбирал защо Слави Трифонов се напъвал толкова. Честно казано, споделям това мнение, този конкурс у нас го обърнаха на мерене на пишки, отколкото да излезе качествена музика. Да му се не види колко мегаломани имало сред нашите музикални среди, със Слави Трифонов начело.
This signature is not yet rated

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Feb 06, 2006 10:50 am

мне,слави може сякув да е,обаче със софи маринова наистина правят хубав дует с етно основа таман като за евро визия..щото там се боярт песни които някак си отразяват нацията...за тва и елена папарижу спечели миналия път с ефектно шоу и гръцки елементи в песента.а тия първо че полвината са на английски и не виждам как точно отразяват българското и второ като са млади това не ги прави кадърни нали така???
Image

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Feb 06, 2006 11:29 am

Ами на мен нито Елена Папаризу, нито песента на Слави Трифонов със Софи Маринова ми харесва. Наистина, не харесвам особено Слави Трифонов, но признавам, че той има далеч по-добри неща, и то с етно мотиви (то какво ли от неговите неща не е с етно мотиви, всъщност). Не ми харесва обаче определението "таман за Евровизия" - според това е напълно погрешно и това провали конкурса у нас миналата година. Вместо да се представят в най-добрата си светлина, нашите велики музиканти се хвърлят да се издокарат колко ни е велик фолклора и т.н. Нямам нищо против етно мотивите, стига да са с вкус и направени добри. За съжаление обаче, хората в България които могат да го правят като хората са около десетина, не повече. При всички останали етно мотивите звучат кухо и жалко, както и всичко което се прави по калъп, а не с вдъхновение.

Колкото до пеенето на английски, herairness, засягаш една много болна за мен тема. За съжаление, у нас също се робува на догмата, че за да си български музикант, трябва да пееш единствено и само на български, което за мен е най-абсурдното възможно нещо. За още по-голямо мое съжаление, обаче, малцината които не робуват на въпросната догма изпитват необясними трудности да достигнат до по-широка публика, ако пеят на английски. Тук се вижда възможно най-пошлата черта на родните ни музикални медии - всеки, който пее на английски бива негласно цензуриран, и негови песни се чуват изключително рядко в ефира, ако изобщо се чуват. След като радио "Тангра" бе на практика закрито, останаха само телевизия "ММ" и списание "Ритъм", които обръщат внимане на музикантите, които не пеят на български.

Примерите са много, и има не малко талантливи групи, които вече не съществуват, въпреки че се опитваха да пеят на английски. От тези които все още свирят, мисля че най-фрапиращият пример е Gravity Co. Смятам, че няма спор, че музиката която правят е стойностна, дори и стилът им да не допада на твърде много хора. Кажете ми, обаче, колко често може да ги чуете по радиото? Е, не можете, и това е адски тъпо. Просто у нас самите медии искат да капсулират музиката ни у нас, като задушават всеки, които има надежда да го забележат в чужбина, защото пее на английски.

В крайна сметка, в момента английският е нещо като "лингва франка", универсален език за общуване, и аз не виждам в това нищо лошо. Така че не мога и няма да приема каквото и да е дискриминация по отношение на това на какъв език иска да пее някой български музикант. Има много добри примери за известни групи, чиито е роден език не е английския. Например, бихте ли предпочели The Gathering да си останат една добра група, но известна само в Холандия, Фландрия и може би Германия, само защото са решили да пеят на холандски? Или пък сумата ти скандинавски групи, които пеят блек, готик, дуум и какво ли още не (то има и такива, които си пеят на местните езици, ама само шепа хора знаят за тях)? Предполагам че не.

Съжалявам, че се отплеснах (и разпалих), ама ми е гадно как талантливи хора биват задушавани от глупави предрасъдъци. Иначе всеки има право на мнение, и като ви харесват повече песни на български, така да е ...
This signature is not yet rated

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Feb 06, 2006 11:34 am

не,бе,неме разбирай грешно,не да не пеят на английски изобщо,а специално относно евровизията.иначе трябва да има свобода и поле за изява според мен а пък публиката да решава
Image

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Feb 06, 2006 1:01 pm

zhivik, проблема на тези, които пеят на английски не е в самото пеене на английски, а по скоро във факта какво пеят на английски и как го пеят.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Feb 06, 2006 1:05 pm

Нали ще кажете кога ще излъчват песните по телевизията, че миналия път ги изтървах? Миси :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Mon Feb 06, 2006 2:34 pm

Zhivik, и аз харесвам Gravity Co. (беше първата група, за която си помислих, четейки поста ти в началото :wink: ) и не намирам нищо лошо в това български музиканти да пеят на английски. Просто не смятам, че това всеки го може и ми се сториха твърде много избраните. :wink:

Колкото до етно музика - Bulgaro имат много качествени неща, но е жалко колко малко хора са чували за тях. В интерес на истината не знам какво стана с проекта, в последно време съвсем зачезнаха... Но това не е съвсем по темата. :)
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Feb 07, 2006 6:46 pm

ОК, знам че се отнесох, просто всеки път когато се натъкна на нещо свързана с темата пеене на английски и ми прищраква :) Иначе има и доста други примери, например Babyface Clan или Panycan Whyasker (но първите албуми, последните им неща просто не ме кефят).

Колкото до Булгаро, честно казано Jaar не ми хареса, и малко съжалих че си купих албума. Има добри идеи, спор няма, ама много зацикля към края, ще ме прощаваш. Ако питаш мен, сходните по наименование (но не толкова по звучене) Булгара са далеч по-добри :) особено на живо 8-)

И сега по темата - преди малко прочетох, че Слави Трифонов за малко пак не го е огряло да влезе в 24-те за Евровизия, тъй като дисквалифицирали Ваня Костова. За негова сметка влиза Марин от Star Academy, което предвид изключителната мегаломания на Слави Трифонов адски много ме радва :twisted: Знам, че не е хубаво да се злобее по този начин, ама просто ми е трудно да се сдържа :twisted:
This signature is not yet rated

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 07, 2006 9:35 pm

Ми, както правилно отблязаха вече, къде се бута в конкурс за млади таланти :twisted:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Feb 08, 2006 10:58 am

Значи, напълно съм съгласна с Живик с пеенето на английски. Да вземем например АББА от близкото минало: щяха ли аджеба да се превърнат в световна сензация и да бъдат манияв продължение на толкова години, ако бяха решили да си пеят песните на шведски? Е, същото е и с българските песни.

Освен това: много бил хубав дуетът на Слави със Софи. Извинявам се, не ща да обидя никого, но това са глупости. По-тъпа, скучна и анемична песен Слави не е пял никога. Пет минути след като си я изпяха вече посмъртно не можех да изтананикам мелодията (то мелодия да беше)...
Сега, то ясно ми е, че ще изгледаме кавър на миналогодишния майтап ако и да е без участието на основния герой, но пък за сметка на това се чувствам вътрешно удовлетворена, че Миста Бомбастик няма да бъде там.

Още миналогодишната му песен не струваше нищо. Изпъкваше на фона на останалата боза, дето удави екрана, но не беше нищо друго освен една малко по-читава боза от останалите. Тазгодишната му пък дори и за боза не ставаше. Ами да допуснем, че песните на другите участници наистина са били по-добри от неговия шедьовър? Или то по презумция е невъзможно? Откъде-накъде той ще е толкова убеден, че задължително трябва да бъде класиран? Егоцентризмът на тоя тип вече е толкова отгледан, че вероятно се вози в отделна кола, има си собствени бодигардове и вероятно спи в отделна къща. Цяла България трябва да се занимава с това, че господинът се чувствал обиден. когато вечер бълва от екрана, че тоз бил хомосексуалист, оня бил не знам какво си и се гаври с дамските превръзки на Лили Иванова - това е свобода на словото. Когато в жълтата преса пишат обаче подобни глупости за него - това е нарушаване на личната му свобода. Само дето колцина ще прочетат поредния брой на "Папарак", а хората, дето ще седнат да му гледат шоуто са в пъти повече, нали?

Сега бил обиден, че не го класирали. Снощи що отрова избълва, тир-аджия да беше нямаше да каже толкова глупости. Ае, писна ми от тоя, да ходи да мре там!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Feb 08, 2006 11:34 am

Марф, за твое сведение, жълтата преса е четена от вероятно повече хора отколкото зрители има шоуто на гологлавия дръвник.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests