Какво слушате сега?

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
coldie
Forsaken

Re: Какво слушате сега?

Post by coldie » Sun Jan 10, 2021 10:38 am

Допада ми какво се опитва да прави детето на Мишо Шамара. Като бийт не ми харесва особено, но като текст е много добре.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Sun Jan 10, 2021 11:02 am

Една от най-големите гаври с NWO, на фона на бийта от най-известната, може би или поне една от най- песен на Джейзи, може би най-видния илюминатт сред рапърите.
Текста е брутален, обаче певицата и рапъра и съпорта удрят още повече е егото на Джейзи.

Единствената слаба точка тук е че са ползвали клипа към песента на Джейзи.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Tue Jan 12, 2021 12:24 pm

Откъде ли е това?
Съдейки по коментарите това е било клип, предполагам че е свален един вид заради правилата на ютуб. Ще ми се да го намеря.
94.34 Out of the limits.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Wed Jan 13, 2021 6:48 pm

Единствения чалга албум, който съм си купувал е на Румяна, макар че аз почти не виждам нищо чалга в него. Нямам идея откъде в един албум са "нафрашкани" толкова много балади с хубави текстове и музика идеи по-различни от класическата чалга.
94.34 Out of the limits.

coldie
Forsaken

Post by coldie » Fri Jan 15, 2021 7:10 pm

Как ли звучи това, обаче ми навява асоциации на Стинг+ малко Сашо Роман. Само дето Сашо Роман има по-интересен глас и от двамата.
94.34 Out of the limits.

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Wed Jan 20, 2021 1:57 am

Малко приглушен фонов шум докато върша некви безсмислени домакински неща из нас и правя картофени кюфтенца в 2 през нощта... :ninja:
That's a good start, but if you want to be a real writer, you're going to need to procrastinate a lot more.

Yan
Site Admin

Post by Yan » Sat Jan 23, 2021 5:54 pm

Фернандо Рибейро channel-ва his inner Pink Floyd :)

А новия Lake of Tears се очертава доста сериозен (да се чете депресарски):

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.
===============
Have you got any tips for growing an awesome Viking beard?
Yes: don’t shave.
Powered by Johan Hegg

coldie
Forsaken

Post by coldie » Sun Jan 24, 2021 12:17 am

Но ги сменям постоянно.Музикално прасе, така да се каже. Но има две емблематични песни за изгубена или неосъществена любов в поп музиката.

И сега сменям на Бизкит.

Но повече им харесвах първи албум, макар че станаха известни с втория, примерно

ми е една от любимите им песни.
Както и

Както и
В допълнение на Bizkit интрота-та и аутрата-та на първите им три албума бяха много добре.
Лимп Бизкит, Гуано ейпс и ДРС съм си въртял десетки часове.

Лимп Бизкит са първата група с която истински се "зарибих". Бяхме в парка и един приятел, тогава, а сега просто познат ми вика - ела да чуеш това. И им слушах албума няколко часа. Едно време му казваха неометъл. Обаче не знам по каква причина Корн не са ми допадали никога. харесваха ми и няколко песни на Сепултура и Систем ъф а даун.
94.34 Out of the limits.

Matrim
Moderator

Post by Matrim » Sun Jan 24, 2021 4:14 pm

Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Martix
Aes Sedai

Post by Martix » Tue Jan 26, 2021 5:04 am

Марчела се завръща в играта бейби! Дано качеството нататък е на нивото на това парче. Stream of Passion бяха, обективно погледнато, най-консистентната група която съм слушал някога с първите три монументални албума и е жалко че приключиха така безславно с този умрял 4-ти. Стискам палци на новия проект.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Matrim
Moderator

Post by Matrim » Tue Jan 26, 2021 4:22 pm

И аз много уважавам Марчела (Марсела?), бавно и полека се запознавам със Stream of Passion, тая песен доста я въртя напоследък:

Също и от лайва на Ayreon:

Кефи ме и как беквокалистите са горе на крепостната стена-декор. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Fri Jan 29, 2021 3:01 pm

Accept - "The Moldau":

Конкретно това като го изсвириха в Пловдив преди две години, направо ме помляха. Накрая не знаех къде се намирам, честно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Sat Jan 30, 2021 4:22 pm

Soen - Imperial

Албум на годината материал, една слаба песен няма, всичко е с хитов потенциал, песните са запомнящи се и удрят веднага, въобще не си губи времето албумът и грабва още с първата нота. Силно препоръчвам. Дори за не-метъл тълпата, то не е и метъл въпреки прог елементите. Просто е изключително качествена, слушаема музика с безупречни вокали, смазващи барабани, красиви китари и въобще всичко е топ.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Sun Jan 31, 2021 1:51 pm

Другият силно чакан албум също не разочарова

Eximperitus­erqethh­zebib­šip­tugak­kath­šul­weliar­zaxułum
или просто Eximperitus – Šahrartu

дет метъл с много здрава атмосфера, масивен звук и абсолютно клане, въпреки честата употреба на по-лежерни и фини моменти, без да забива баш в дуум метъл блатото. Като горния силно препоръчвам, дори за не метъл фенове, барем да изградят нещо като вкус :spite:

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Mon Feb 01, 2021 2:00 pm

Все повече и повече се вбесявам на някогашната си ненавист към продраните вокали. Толкова читава музика съм изтървал, докато забивах почти изцяло в традиционен хеви/пауър метъл и хард рок. Наскоро започнах да преоткривам Amorphis, с други думи:

Нечовешки якото нещо. Преди петнайсетина години един познат се опита да ми покаже групата. Даже не помня какво ми пусна тогава, обаче в момента, в който чух дрането на вокалиста, просто отхвърлих всичко. После Amon Amarth ми отвориха ушите, обаче така и не се заслушах сериозно в Amorphis, макар да съм ги чувал тук-там и да съм ги усещал като добри музиканти. До оня ден горе-долу. Сега цикля на няколко техни песни и ще продължа да ги опознавам :)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“