Какво слушате сега?

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sat Mar 06, 2021 7:03 pm

Почвам да слушам новия на епика, някой да каже на симфо метъл бандите да дропнат тъпите филмови интрота.

пп. детски хорове... защо?

чух го целия - мноо добар

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Какво слушате сега?

Post by Matrim » Sat Mar 06, 2021 9:10 pm

Хубаво правиш, само не виждам какво не те кефи детския хор, Rivers е една от най-яките песни в албума. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sat Mar 06, 2021 10:03 pm

В ривърс работи на другите места се дъни (the skeleton key спокойно можеше да държи само възрастния хор), въобще в тоз албум можех да мина без дечурлигата и екстремните вокали (пичът е много по-добър композитор и китарист, отколкото крещящ вокалист). Но си е солиден епика материал, много слушаем, бомбастичен, разпознаваем от километри, симоне блести както обикновено, рифовете са режещи и здрави, въобще на моменти групата си позволява дори музикален онанизъм, демонстрирайки абсолютно майсторство над инструментите, без обаче да чупи песните, ми да вкарва дълбочина. Много съм доволен. Даже и аз се изненадвам, че два от по-впечатляващите албуми за началото на годината са толкова достъпни. Този и Imperial на Soen.

Освен това евала, че е епичен пауър симфоничен албум с женски вокали и няма балади до rivers. А са само хитови песни без обаче да страдат от синдром на еднаквост, темпото е навсякъде и прави иначе изключително дълъг албум да звучи под 40 минути. Въобще не изморява, такъв страхотен пейсинг на песни не се появява всеки ден. За пореден път епика демонстрират класа и доставят качество, което ги прави сигурно най-стабилната група в симфо метъла. Няма лабаво при тях досега.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Какво слушате сега?

Post by Matrim » Sat Mar 06, 2021 10:34 pm

Не е като да съм забелязал въобще детски ли е хорът или не в другите песни, то и в Rivers нямаше да забележа, ако не бях гледал някои от Behind the music влоговете. :P Иначе и аз много се радвам на новия албум, само Kingdom of Heaven Prt. 3 лекичко ме разочарова, защото другите две част вдигнаха летвата твърде високо и засега поне тази ми се вижда малко по-слаба, но това си е бял кахър.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sat Mar 06, 2021 10:43 pm

Мен Kingdom of Heaven Prt. 3 ми бърка в центровката, че влиза след 6 смазващи песни. Бтв, ебаси солото в Seal of Solomon, толкова много яки неща се случват из песните, че някак не му обърнах внимание. То просто идва след двугласовите хармонни и включване на женски хор под Симоне и то допълнително наслоено над крещене и здрави китари. И някак ми се изплъзна. Та Kingdom of Heaven Prt. 3 мисля че трябваше да затвори албума. Макар Омега да върши страхотна работа или просто веднъж в живота си тази група да се беше научила да ползва ножицата. Песента няма нужда да е чак 13 минути. И то особено след Freedom. Това е единствеото място в албума, където темпото малко се бъгва, по време на самата песновка е яко, де и след нея албумът продължава в много силната си втора половина.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Какво слушате сега?

Post by Matrim » Sat Mar 06, 2021 10:49 pm

Омега има хубава кратичка акустична версия, if that's your thing.

Засега най-много ми харесва Synergize - Manic Manifest от песните, които не бяха пуснати преди излизането на целия албум.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by Yan » Mon Mar 08, 2021 7:50 pm



Още ме е яд как Джон съсипа 30+ години музикална кариера с глупостите си, но това ми накара да се посмея добре :metal: :D :metal:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by coldie » Wed Mar 10, 2021 10:21 am

Коя е тази мацка?

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Wed Mar 10, 2021 10:57 am

coldie wrote:
Wed Mar 10, 2021 10:21 am
Коя е тази мацка?
братляс, буквално има линк към инстаграма й в описанието

✖ Model / Anapyrna:
https://bit.ly/3djSNbA

https://www.instagram.com/anapyrna/

:?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by coldie » Wed Mar 10, 2021 2:11 pm

май е някаква индийка, но на мен ми мяза на мексиканка

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Wed Mar 10, 2021 5:17 pm

coldie wrote:
Wed Mar 10, 2021 2:11 pm
май е някаква индийка, но на мен ми мяза на мексиканка
:unsure:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by coldie » Wed Mar 10, 2021 8:50 pm

Еми името и е такова пура.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Какво слушате сега?

Post by Martix » Fri Mar 12, 2021 6:57 pm

Ей тоя сладур
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Xellos » Fri Mar 12, 2021 10:31 pm

Нийл Геймън на младини :mrgreen:
Много сгодно клипче тва горното.
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sun Mar 14, 2021 2:26 pm

SEPULCROS - Vazio



Фюнеръл дуум, ама само 37 минути, освен това висша форма на такъв и то от дебютна банда. Та ако някой някога е искал да пробва жанра, но средната продължитешност на албум, която кара режисьорските версии на питър джаксън да изглеждат консверавитни откъм времетраене е стояла на пътя за тест - тия пичове идват на помощ.

Освен това сигурно едно от най-красивите нечетливи лога от доста време насам. :metal:

Malist - Karst Relict



Атмосферичен блек метъл соло проект от русия. И е страхотен. Да не повярваш. На моменти бие като саундтракът от метро игрите в по-метализиран вариант, в което няма нищо лошо. Музиката е чудесна, отива на интересни места, една песен не повтаря друга, но звучи като стабилно цяло. Много доволство.


Miasmata – Unlight: Songs of Earth and Atrophy


Премиерата му предстои:


Но в спотифай и бандгамп е на линия.
Отново дебют и солов проект, вярно на басиста на Sojourner, ама пак, толкова зрял и е баси здравия, полиран джангър. Албумът е епичен, бърз блек метъл с много мелодия. Вътре ще се чуяат повече мелодични пасажи и режещи рифове, отколкото нормалното човешко тяло може да понесе, носи си влиянията без да го ебе, хеви и траш метъл шамари се сипят между цялата каша и въобще е толкова ударен и моментален албумът, че въобще не може да се игнорира или пък да спра да го слушам.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests