Какво слушате сега?

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Fri Dec 10, 2021 3:27 pm

Sleep Token само в една песен могат да покажат накъде може да се развива модерния метъл и в същото време да я съсипят като стой та гледай. Първите 4 минути са муцка, само за да дерайлира в някакъв дженерик малоумен джент и напълно да утрепе квато и атмосфера предишните 80% от песента са успели да създадат. Целият албум страда от това. Абсолютно вдъхновени композиции и свирене, следвани от невменяеми решения. :ninja:


User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sat Dec 11, 2021 5:37 pm

Новият Volbeat е доста забавен и лесно слушаем. Нарочно праскам най-"изчанчената" (реално е доста праволинейна, просто е дълга) песен от албума. Купон е цялото нещо.


User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Какво слушате сега?

Post by tigermaster » Tue Dec 14, 2021 3:43 pm

Ad Infinitum - "Chapter 2: Legacy":

Първата глава ми беше любимият албум за миналата година. Този няма да стигне дотам - не и при положение, че Helloween и Powerwolf се отчетоха с бая силни неща, обаче пак е доста приятен. Мелиса Бони съвсем отива в посока накъм метъл Риана, което е странно, обаче всъщност радва. "My Justice, Your Pain" не ще да ми излезе от главата сега. Разкошна инструментална част и комбинация от тежък метъл и поп, която доста ми харесва.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Dec 14, 2021 7:55 pm

Краят на годината не се спира просто




Stormkeep
в Tales of Othertime градят симфо-мелодичен блек метъл с чутовни рифове и масивни песни. Огромни парчоци накъсани от красиви мелодии, където другаде биха били досаден филър, тук даже помагат на темпото и албумът минава доста неусетно, освен това е стабилен под 45-минутен звяр, където всяка секунда се цени и доставя или зашеметяващ пасаж, здрав риф, интригуваща смяна в темпото и въобще не оставя времето да се чувства пропиляно. Изключително лесно-смилаем, но със завидна дълбочина, просто е рядката порода блек метълец, който е забавен за слушане. Тука се върти такава вдъхновена китарна работа, че е трудно да не се слуша с усмивка. Здраво, атмосферично без да забива в тягостни жалеения. Или както е казал поетът - this shit slaps.

Идеален за фон на епични готически простотии с големи мечове и гологърди юнаци.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Какво слушате сега?

Post by Matrim » Thu Dec 16, 2021 4:28 pm

Agalloch пасват толкова прекрасно на студеното време, че чак ми се ще да си направя излет в някоя снежна гора. :P

Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by Yan » Sat Dec 18, 2021 3:36 pm

Снощи гледахме/слушахме The Monumental Mass:


И беше доста яко :)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Xellos » Sun Dec 19, 2021 7:33 pm

ERB са баси идиотите :D :mrgreen: :yay:

:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Sun Dec 26, 2021 8:48 pm

весели празници:

The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by Yan » Sun Dec 26, 2021 9:08 pm

Edu Falaschi пусна целия Temple of Shadows In Concert:

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Какво слушате сега?

Post by Matrim » Tue Dec 28, 2021 5:21 pm



Горящото пиано е КРАЯТ.

И още не мога да реша коя от трите части на Kingdom of Heaven ми е любима.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Dec 28, 2021 5:29 pm

А толкова го бавех слушането на тоз албум :shock: :shock: :shock:



Тва е най-тежката песен бтв, останалото е дюран дюран, ако групата ставаше за нещо с метъл барабани и паметни мелодии, тотално попадение е, бие с големия през лицето :spite:

Те тва дава по-добра представа за ко има вътре:



А обложката е муцка

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Какво слушате сега?

Post by Martix » Tue Dec 28, 2021 6:52 pm

Като стана въпрос за ERB по горе, тази година открих че във youtube имало цяла категория канали, които имитират ERB и правят рап батъли между различни измислени герои. Доста от тях са на много високо ниво като продукция, и дори приближават ERB (напр. пуснете си King Dice vs Oogie Boogie на Freshly Kanal и ще видите за какво говоря). Имам толкова много материал за наваксване, леле, обожавам рап батъли. :mrgreen:

Както и да е, да се върнем на темата, да вкарам малко комерс в темата като за край на годината.
Yebba се появи отникъде и дава сериозни заявки да се включи към r&b играта на тронове


Dax продължава да бута напред, както се изразяват рапърите, освен почти виралната му рап сюита в 20 минути от миналия месец, пусна и дълбокомислен албум, пълен с прочувствени чувства. Горе долу е зле и по някаква причина е супер аутотюннат - не знам защо го правят, и Токен направи същата простотия със своя албум. Но все пак си има своите попадения,


AJR все повече се намърдват в удобната форма на инди сладури, след най-малката цигулка това е следващия им ухогъдел


Споменавал съм неведнъж колко харесвам модерния италиански и френски поп, до голяма степен заради мелодичността на езика. Е, същото ми е мнението и за румънския, малко благинки от Roxen, евровизия провалчето на братята румънци от миналата година.



И за финал, малко джейлбейт, Нати Хришова е току що навършила 18 чешка певица, която прави първите си стъпки от детска музика тип милион и едно желания (аз я знам от moje matematika, която е най-сладурската детска песен евър) към по-зряло поп-рок звучене.

There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Dec 28, 2021 7:56 pm

Комерс вика :mrgreen:

Иначе:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by Yan » Sat Jan 01, 2022 2:56 pm

Доста яко ново парче от Feuerschwanz:

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Jan 04, 2022 12:21 pm

Единственото нещо, дето си следя е музиката и тази година е бая по-слаба от предишната, съдейки по статистката, трябва да слушам повече неща и да разнообразя. От друга страна за първи път, сигурно от много ранна детска възраст най-слушаното ми нещо е поп албум :mrgreen: ама халсито е много добра. Толкова красиво звънливо гласче вади, където при други би било лигаво и досадно при нея е просто разкошно.

https://www.last.fm/user/Blood_Grind/li ... eport/year

И по случая си пуснах калма, че си тананикам рифа от една седмица.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests