Какво слушате сега?

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by coldie » Fri Jan 11, 2019 10:52 pm


User avatar
GusherGookVim
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Fri Nov 23, 2018 10:40 am
Location: Sofia, Bulgaria

Re: Какво слушате сега?

Post by GusherGookVim » Mon Jan 14, 2019 8:02 pm

The Hollow на A Perfect Circle. It's good :)
“Greatness is a transitory experience. It is never consistent. It depends in part upon the myth-making imagination of humankind. The person who experiences greatness must have a feeling for the myth he is in. He must reflect what is projected upon him. And he must have a strong sense of the sardonic. This is what uncouples him from belief in his own pretensions. The sardonic is all that permits him to move within himself. Without this quality, even occasional greatness will destroy a man.”

Muad' Dib'

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Какво слушате сега?

Post by tigermaster » Fri Jan 18, 2019 2:32 pm

https://www.youtube.com/watch?v=v4xZUr0BEfE
The HU. Монголски метъл с етно инструменти. :shock:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Какво слушате сега?

Post by Matrim » Tue Jan 29, 2019 2:47 pm

В продължение на много години се канех да си потърся нещо подобно на безкрайно любимата ми Loreena McKennitt и така и не се наканих. Но преди месец-два ютюб ми предложи Scarborough Fair на Celtic Woman и оттогава насам слушам предимно Celtic Woman и другите проекти на бившите вокалистки на същата група (понеже, за съжаление, вече нито един от първоначалните членовете не е в групата понастоящем). Всички вокалистки са страхотни, особено Hayley Westenra и Lisa Kelly, а и цигуларката е невероятна (макар че изпитвам силно съмнение, че поне някои от концертите им са на плейбек). Изпълняват много кавъри и традиционни песни, така че Лорена ги бие по отношение на композирането, но въпреки това радват много.

Ако някой се е заинтригувал, ето още няколко клипчета:

Celtic Woman - The Voice - кавър на песен, спечелила Евровизия през 1996 г. Явно тогава конкурсът не е бил чак такъв майтап като сега. :)

Celtic Woman - Tír na nÓg ft. Oonagh - супер лека и зарибяваща песничка с по-актуален (но вече не толкова :) състав на групата.

Celtic Woman - A Spaceman Came Travelling - "I don't care what this song is about, it totally fits to Doctor Who" :P

Lisa Kelly - May it Be - кавър на песен на Ения от саундтрака на The Fellowship of the Ring.

Celtic Woman - The Sky and the Dawn and the Sun - различните гласове се редуват и комбинират страхотно

Hayley Westenra - Across the Universe of Time - още на 17 години какви концерти е изнасяла Хейли, направо ме е яд, че най-вероятно никога няма да мога да я видя и чуя на живо
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Mon Feb 11, 2019 11:25 am

Ако си див металяга, новият албум на Within Temptation сигурно ще ти се стори по-обиден от най Майли Сайръс опитите, особено с диви включвания от вокалите на папа роуч и ин флеймс, ама на мен ми харесва. Може да има 3 китаристи в тая банда, ама е все тая, всичко е съсредоточено в гласа на Шарън, а нейният глас е топ. Вярно че в една песен почти рапира и болката присъства, но като цало поп-метъл на кила, песните са зарибявка, паметни са, с добро темпо, масово хитов потенциал, въобще арно е.

Навкасвам си с Таря и албумът й от 2016-та, а именно The Shadow Self наистина май й е най-доброто. Даже не е рок албум, ми си е почти метъл от до. Мацката с право се води една от кралиците в метъла, а композициите й стават все по-добри с всяка изминала година.

И да приключим женската вокална група, най-после чух новото на Nightwish. Само 4 години ми отне, ама ебаси колко е добро. Рядката група, която смени 3 вокалистки и винаги избива с нов материал. Не знам какво е станало, ама спотифай вече става за слушане или аз одъртях много, но качеството на звука е много по-добро от каквото беше преди. Не е разбира се винил с качествена система, ама и не е първоначалният нисък битрейт ужас, който ме държеше далеч от платформата с години.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Какво слушате сега?

Post by Litz » Sun Feb 17, 2019 10:55 pm

Denzel Curry- Bulls on Parade


Hands down, най-добрия Рейдж кавър евър. Къри прави нещо, което доста други wannabe-ta не правят с кавърите на рейдж и тва е да е гневен по време на изпълнението.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Claymore » Sun Feb 17, 2019 11:14 pm

Мда, доста е як, ама Къри кога ли не е, даже песента от надписите на Into the Spiderverse ми е на рипийт главно заради него, не че другите са лоши де. YBN Cordae преди тва не го бях чувал, но после ми попадна и в Spotify радиото тая песен https://www.youtube.com/watch?v=Wngm_Zbp8lo в която вади доста добри рими и храни дъртите хипхоп фенове и рапъри които плямпат "едно време какви рапъри имаше"... при положение че и най-тачените рапъри като Биги и Пак са пеели за секс и наркотици, плюс че имат други компромати. И аз не съм мега фен на по-новата мъмбъл вълна, но повечето от там са буквално лапета на 17, така че не виждам проблем да си правят тъпите dance мелодии и хитчета. А и признавам че на Gucci Gang бийта е як :mrgreen:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Sun Feb 17, 2019 11:39 pm

Claymore wrote:
Sun Feb 17, 2019 11:14 pm
И аз не съм мега фен на по-новата мъмбъл вълна...
https://www.youtube.com/watch?v=-fToGHhnGO0

Kamikaze на Eminem е булзай на мъмбъл-а и на други неща. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Какво слушате сега?

Post by Litz » Sun Feb 17, 2019 11:53 pm

Claymore wrote:
Sun Feb 17, 2019 11:14 pm
Мда, доста е як, ама Къри кога ли не е, даже песента от надписите на Into the Spiderverse ми е на рипийт главно заради него, не че другите са лоши де. YBN Cordae преди тва не го бях чувал, но после ми попадна и в Spotify радиото тая песен https://www.youtube.com/watch?v=Wngm_Zbp8lo в която вади доста добри рими и храни дъртите хипхоп фенове и рапъри които плямпат "едно време какви рапъри имаше"... при положение че и най-тачените рапъри като Биги и Пак са пеели за секс и наркотици, плюс че имат други компромати. И аз не съм мега фен на по-новата мъмбъл вълна, но повечето от там са буквално лапета на 17, така че не виждам проблем да си правят тъпите dance мелодии и хитчета. А и признавам че на Gucci Gang бийта е як :mrgreen:

Аз знам,че е як просто преди тва бях гледала фенбоя на Зак и Коди заедно с Дейв Наваро((който трябва да прекрати музикалната си кариера и да си остане само водещ на реалити шоута) да прави супер усмихнатия кавър на Killing in the Name of и бях втф бе брат? Тая песен не се изпълнява с усмивка.

А иначе за Gucci Gang, аз предпочитам SNL версията. Pete Davidson е БОГ

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Claymore » Mon Feb 18, 2019 12:11 am

penzata wrote:
Sun Feb 17, 2019 11:39 pm
Claymore wrote:
Sun Feb 17, 2019 11:14 pm
И аз не съм мега фен на по-новата мъмбъл вълна...
https://www.youtube.com/watch?v=-fToGHhnGO0

Kamikaze на Eminem е булзай на мъмбъл-а и на други неща. :mrgreen:
Еминем ми звучи твърде много като grumpy old man и вече като не съм в пети клас виждам как встрани че може да реди интересни рими, музиката му иначе е твърде скучна и подборът му на бийтове твърде никъв. Виж, Killshot от бийфа му с MGK беше готина, признавам го

@Litz подкрепям за Дейв Наваро :)
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Thu Feb 21, 2019 12:34 pm

Cattle Decapitation - Monolith of Inhumanity, тоя албум, макар да е по-нова реколта, е вечен, бонус че в него е един от най-счупените метъл клипове евър (ако на някой му дреме и е с по-слаб стомах да гледа Forced Gender Reassignment), но изключвайки това музиката си остава еталон за качество в тоя стил.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sat Feb 23, 2019 3:59 pm

Rhapsody of Fire - с нов вокалист и реално само 1 оригинален член извадиха ебаси албума. Вярно, че най-добрата песен е и първата (с най-явно участие на хор, този на БНР :metal: ) а и двете балади са за мощен скипинг, но останалото вади лудо темпо, мощни оркестрации, трошене на барабани и шеметни сола, диви рифове, въобще каквото трябва да си щом иде реч за епичен модерен пауър метъл.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Fri Mar 01, 2019 11:49 pm

Ибааа го, новият албум на ин флеймс е дори повече от слушаем, направо е добър

User avatar
Simeon
Smallfolk
Posts: 17
Joined: Thu Feb 07, 2019 9:36 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Simeon » Sat Mar 02, 2019 12:50 am

Браги, от плът и брада.

https://www.youtube.com/watch?v=asIFz0OF--s

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Sat Mar 02, 2019 7:00 pm

Space 1992: Rise of Chaos Wizards на Gloryhammer е толкова страхотен симфоник пауър хеви метял албум, колкото първите три на Hammerfall. Абсолютно бижу! :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests