Какво слушате сега?

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Какво слушате сега?

Post by tigermaster » Sat Aug 01, 2020 3:56 pm

За Bling Guardian мен ме беше яд, че успях да хвана само втората половина от изпълнението им. Бяха готини. Записът на Volbeat също беше готин. Ross the Boss обаче ме поразочарова, макар че свири готино. Едно, че след мащабното шоу на Гардиъните той и музикантите му стояха леко нелепо, завряни в някакво мазе, в което даже нямаше място за оператора да хване един общ план на групата, и друго, че "Hail and Kill" просто се срутва, ако я няма армията от фенове да крещи припева. По-добре да не я бяха свирили. Иначе свириха чудесно. Лепонд е абсолютен змей на баса. Марк Лопес не е Ерик Адамс, обаче покрива песните добре - а и май само на него му пукаше достатъчно да направи някакво шоу. Рос си е готин принципно, макар че не изглеждаше много на кеф - явно си му трябва публика.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sun Aug 02, 2020 8:35 am

От друга страна последният ден изрина. Повервулф и джудас архивите са ясни, че ще са топ, макар публиката на джудас да беше потресаващо катилска и заспала. Ама Hämatom излезоа на виртуалния кич и строшиха. По тях Kreator, в типичния им стил, изжулиха по най-професионалния възможен начин сетлиста си, дотолкова да забравиха, че само оператори ги гледат. Страшно любима банда са ми и нямаше една пропиляна секунда в глупости. Sabaton, освен че бяха единствената не германска група, която се домъкна, показаха що са постоянно на върха. Толкова чар и присъствие имат на сцената, че аз ще им хвърлям кюлоти. Барабар с ебати стабилната дискография.

В крайна сметка евала на вакенци, много добра идея, реализирана по правилния начин.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Sun Aug 02, 2020 8:50 am

За жалост, така и не оправиха микрофона на вокалите, но и трите групи така да се раздават пред паюджина публика - :yay: :yay: :yay: .

п.п. архивът на Моторхед също бе класика - адски стегнат сет, много боски в публиката и страхотни трима чиляци на сцената.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sun Aug 02, 2020 8:57 am

penzata wrote:
Sun Aug 02, 2020 8:50 am
п.п. архивът на Моторхед също бе класика - адски стегнат сет, много боски в публиката и страхотни трима чиляци на сцената.
коя година викаш архива :ninja: :spite:
аз много му се чудех, ама след два дена такова забиване в гледане на 5+ часа мьетъл просто не можех да буцуня повече на едно място.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Sun Aug 02, 2020 10:57 am

нинам, баце, но на мьоторхьед винаги има куджа боске в публиката, така че който и да подхванеш - пичелиш! :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by coldie » Sun Aug 02, 2020 11:30 am

Покрай музиката на Шилер се запознах и с Петер Хепнер, поздрав за всички от "другия бряг", аз съм от другия на другия.
https://www.youtube.com/watch?v=70ODW_2cd-c

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Aug 04, 2020 12:42 pm

Поради неква много монументална глупава причина напоследък бая заебавах братушките, и они решиха да извадят те тва:
https://www.youtube.com/watch?v=ZT1W6pRla5k

Целият албум на Katalepsy Terra Mortuus Est е разкошна грууви бруталия, дето сваля лица. Такива бесен и креативен рифаж и то у дет метъл (от банда дека навремето си беше слам едва ли не) винаги е добре дошъл. Абортед дет се вика ще трябва да се напънат да надскочат паметните рифове тука. Много доволство съдържам след като го чух и продължавам да жуля в момента.

WARKINGS
също зимаха да се отчетат с нов албум в лицето на Revenge.
Те и песен с алиса бони
https://www.youtube.com/watch?v=-mCjXcp3x90
И бидейки красива метъл вокалистка, която даже крещи, може да си представи човек коментарите под видеото къв криндж е.
Та варкинговете не бутат много статуквото, ама за сериозен модерен хеви метъл с дебилни костюми пичовете пишат много як материал. На моменти нашият има толкова чист и красив глас, че все едно слушам камелот. Темпото е от умерено до бързо, мелодии и рифове на килограм, доста е по калъп, но на високо ниво. Още им липсват хъс и ударният потенциал на сабатон или powerwolf, ама ме и съмнява, че искат да ходят там. Вървят по средата на леджит хеви метъл и лиготиите, ала глорихамър, най-вече визуалната дъвка, но песните им са писани с идеята да са концертни химни. Като нищо могат да избият на пародия, за моя радост все още държат юздите и не се поддават на изкушението.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Какво слушате сега?

Post by tigermaster » Tue Aug 04, 2020 1:16 pm

Аз в последните няколко дни цикля горе-долу изцяло на Warkings и Orden Ogan и се чудя защо не открих тия групи по-рано. Прекалено готини са.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Aug 04, 2020 1:44 pm

tigermaster wrote:
Tue Aug 04, 2020 1:16 pm
Аз в последните няколко дни цикля горе-долу изцяло на Warkings и Orden Ogan и се чудя защо не открих тия групи по-рано. Прекалено готини са.
Изненада ме, че са ти минали под радара, особено заради здравата популярност, които Warkings набраха последните 2 години. И са едни от по-младите банди, които не разчитат на мемета и глупости. Щото след глорихамър ебаси щу народ повлече по тях и по-дърти юнаци като victorius и Wind Rose тотално изтрещяха и са динозаври, самураи, лазери, меме песни и срам да те хване, макар положението при Wind Rose не е толкова трагично. Те и глорихамър свирят добре и песните биват, не е като да не ги преслушвам, но и май се пренаситих на кич. Никой не хваща какво прави Nanowar of Steel толкова яки и тва си е.

Докат варкинговете засега се движат по много правилен начин. И затова очаквам да се издигнат до ниво powerwolf, ясна визуална и лирическа концепция, малко бутафорна на моменти, но без да издиша на пълна пародия.

Инак орден оган са ми страшно ценни, една от основните банди преди десетина година да ме вкара обратно в правия път и да не се кълча само на екстремен метъл.

pp. от миналия албум на воркингс тва е най-малко слушаната песен в спотифай, което е просто грях
https://www.youtube.com/watch?v=wkNv6KAwv5c

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by Yan » Tue Aug 04, 2020 4:08 pm

Какво точно ви харесва във Warkings? Като музика са ужасно скучни и безинтересни. Всички клишета на пауърметъла събрани в едно. Безлични и еднообразни парчета. В общи линии poor man's Hammerfall. Даже и Мелиса Бони не ги спасява с тия guest вокали.
Не че групата майка Serenity е кой знае колко добра, ама по-става при директно сравнение. На тоя етап Warkings са толкова далече от нивото на Powerwolf колкото са и Епизод.
От бутафорните банди, чисто музикално Gloryhammer са във друга вселена направо (последният им албум съумява хем да е мега пародия на жанра, хем да е най-доброто излизало през годината), но те си имат Кристофър Боус да им композира нещата и да троли.

Виж Orden Ogan са друга категория -- имат бая по-разчупено композиране, интересен певец, стегнати албуми почти без пълнеж. Язък, че бая паузи между отделните издания и като гледам пак са подменили половината състав, което пък вероятно го обяснява.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Aug 04, 2020 4:33 pm

Два добри албума, млада група, па звучи уверено и показва маса потенциал. Страхотен вокалист, яки рифове. Казах нагоре, нищо ново не предлагат, ама е чисто, стегнато и за мен веднага влиза паметно. Освен това не се напинят да е изтрещяла простотия. Инак много хляб имат докат стигнат баш най-големите, ако въобще, ама не е като да няма мегдан. Аз друго гледам в тая тема прекръстих горката бони поради няква причина :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Fri Aug 07, 2020 2:51 pm

Calligram - The Eye Is the First Circle

Ебаси дебюта. Тоя албум много го мъчих, ама от петия път така ми влезе, че вече няма отърване. Блек метъл с хардкор елементи, демек яко тресня, ма с атмосфера. И свирепи вокали. Групата е некъв див сбор от интернационални люде, пее се на италиански, ама иди разбери нещо с това пронизващо и побъркано врещене.

Бърз албум, под 40 минути, смазващо креативен и даващ могъща заявка и предизвикателство към всите месещи блек метъл с квото попадне люде. Кристална продукция, изненадващо вокалите са по-ниско в микса, което ги прави още един от инструментите, както казах, тук лирика да се разберат е загубена кауза. Тежки бласт бийтове, когато трябва усмирява темпото, преди да те лепне отново с агресия и тягостна атмосфера. Определено един от наистина оригиналните и въздействащи албуми и показващ интригуваща пътечка за развитие на тая комбинация.

Много, ама много впечатляващ албум. Демек... ебаси дебюта.




Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests