Какво слушате сега?

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...

Moderators: Yan, Marfa, Roamer

трубадур
Ascendent

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Thu Mar 12, 2020 5:42 pm

Bury Tomorrow - Glasswalk

https://www.youtube.com/watch?v=pjTWvIGNKdg

Много добро, такъв изчестен двугласов метълкор не се появява вече толкова често. Зрял и тежък звук, чупещ брейкдаун, безобразно хитов припев, мелодични залитания, омешани със смазващи рифове, здраво тресене на барабаните и наистина не може да се подцени колко добре звучат гласовете и на двамата. А чистият е от редките наистина мъжествени гласове с много паметен и топъл тембър, докато крещящият също е от рядката порода почти дране, но без да дращи в ушите. Наистина от групите, които като намериш те правят по-щастлив. Не знам как и защо ги пропусках досега.

пп. доста по-качествена алтернатива са на five finger death punch, които може и да наричат последния си албум F8 (това му е името) най-тежкият в кариерата си, но това не означава, че е слушаем. Bury Tomorrow са типът група с ясен почерк, което донякъде ги прави "скучни", ако слушаш само този тип музика обаче. Като разнообразие при хитовите донякъде поп ориентирани и донякъде приемливи за радио метъл банди, определено са едни гърди пред останалите, дори заради желанието им постоянно да показват умения с инструментите.

Yan
Site Admin

Post by Yan » Thu Mar 12, 2020 6:15 pm

трубадур wrote:
Thu Mar 12, 2020 5:42 pm
пп. доста по-качествена алтернатива са на five finger death punch, които може и да наричат последния си албум F8 (това му е името) най-тежкият в кариерата си, но това не означава, че е слушаем.
Глупости, съвсем слушаем си е албумът, просто не е особено интересен.

Иначе по темата - In Flames - I, the Mask (Arcade Remix) --- инструментална версия на последния In Flames под формата на 8-bit chiptune :mrgreen:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.
===============
Have you got any tips for growing an awesome Viking beard?
Yes: don’t shave.
Powered by Johan Hegg

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Fri Mar 13, 2020 3:15 pm

Yan wrote:
Thu Mar 12, 2020 6:15 pm
трубадур wrote:
Thu Mar 12, 2020 5:42 pm
пп. доста по-качествена алтернатива са на five finger death punch, които може и да наричат последния си албум F8 (това му е името) най-тежкият в кариерата си, но това не означава, че е слушаем.
Глупости, съвсем слушаем си е албумът, просто не е особено интересен.
Image

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Fri Mar 13, 2020 8:32 pm

^ :heart:
Реагирам на Дийн, музикалната ви дискусия не ме интересува изобщо. :lol:

Да не съм офтопик, но Vredehammer наистина са красота. Много изчистен звук и странните ритмики ми избиват на math metal на моменти. Но за пореден път се убеждавам, че това, което ме кефи като музика обикновено ме кефи заради двеста различни подсъзнателни и съзнателни конотации и по тази причина, често получавам по-силен ендорфинов кик от неща, които от музикална гледна тока са пълна кочина, а супер изчистените и технични музики ми доскучават бързо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

coldie
Archmage

Post by coldie » Sun Mar 15, 2020 5:44 pm

I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Sun Mar 15, 2020 8:03 pm

Руската песен за евровизия е лигава и кичозна гениалност каквато една песен за Евровизия трябва да бъде

https://youtu.be/L_dWvTCdDQ4

Толкова по-добре от алиекспрес Били Айлиш и супер зарибяващо. Ще предам родината :mrgreen:

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Tue Mar 17, 2020 6:16 am

Litz wrote:
Sun Mar 15, 2020 8:03 pm
Руската песен за евровизия е лигава и кичозна гениалност каквато една песен за Евровизия трябва да бъде

https://youtu.be/L_dWvTCdDQ4

Толкова по-добре от алиекспрес Били Айлиш и супер зарибяващо. Ще предам родината :mrgreen:
Mega-shite Psy rip-off. Meh.

Martix
Mistborn

Post by Martix » Tue Mar 17, 2020 1:16 pm

Руската песен е съвсем ок като за eurovision хумористична песен, но е от по-слабите на Little Big. Плюс това дори добрите им песни страдат от сигнатурата им - репетитивен псевдо edm "припев" пълен с досада, което им пречи да извадят наистина добра песен. Дори скибиди е максимум 7-чка ако я разглеждаме без розови очила. От друга страна клиповете им са много добри, пича е просто национално съкровище пред камера и кара Ninja да изглежда tame.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Litz
Forsaken

Post by Litz » Tue Mar 17, 2020 1:28 pm

перфектната песен е за евровизия. на мен литъл биг ми напомнят на някаква по-сейф версия на бонапарт.

penzata
Archmage

Post by penzata » Tue Mar 17, 2020 8:45 pm

Shades of Black, дебютният албум на холандската изпълнителка Kovacs. :heart: Изключително приятно усещане за Ейми Уайнхаус и щипка Лана Дел Рей, но истината е, че дамата е адски хибридна стилово; и гласът ѝ е смазващ.

Martix
Mistborn

Post by Martix » Fri Mar 20, 2020 10:54 pm

Благодарско на @penzata, тази Kovacs е силна, ще се слуша.

Иначе по темата, изгледах/изслушах концептуалния албум/филм K12 на Melanie Martinez. Доста криндж има в това девойче, и все си мисля, че всъщност тайно обслужва някакъв странен сексуален фетиш. Музикално е окей, но нищо особено, визуално е топ ноч, но за филм не става. Абе, meh-авинка с две три окейни песни. Къде отидоха мюзикълите с добри оригинални песни. От Devil's Carnival 2 (Tech N9Ne в мюзикъл, копеуе :devil: ) не съм гледал нещо смислено в жанра.
Дано In the Heights се окаже добър...

Ии, on another note, Watsky пусна нов албум, и не е лош, и не ме е срам, че съм по-excite-нат за него, отколкото за новия на Еминем (също доста приятен албум btw).
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Wed Mar 25, 2020 8:13 pm

Нова кататония

https://www.youtube.com/watch?v=nQaN2elJ-dQ

очаквано е перфекция в музикална форма

penzata
Archmage

Post by penzata » Fri Mar 27, 2020 12:18 pm

На едно слушане, Gigaton на Джамеца е изключително приятен и (съжалявам за тъпата дума) свеж албум. :metal:

п.п. днес е излязло и EP-то на Ada Lea - woman, here. :heart: Уот ъ лавли дей!

coldie
Archmage

Post by coldie » Sat Mar 28, 2020 1:57 pm

I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Sun Mar 29, 2020 5:01 pm

Heaven Shall Burn - Of Truth and Sacrifice

Двоен метълкор/мело дет метъл албум. По принцип това е лоша идея. Малцина имат уменията, желанието и въобще идеите да напълнят толкова време с музика. Но тук имаме колосален продукт. Звукът е типичният за тия пичове, просто смазващ метъл, по-шумен, но с изчистена продукция, която да позволява на всичко да се чуе, отколкото която и друга група да може да стовари. Стена от звук, смазващи рифове, най-тежките барабани в бизнеса, сигурно един от топ 5-те екстремни вокалиста, появявали се някога и много мелодия, която да разнообразява клането.

Основно, да речем, 80% е първокласен Heaven Shall Burn, не са писали по-добра музика от това. Но дължината на албума позволява на тия 20% страхотни експерименти. Определено не са за първо слушане. Трябва да се хванат в рамките на албума, щото вдъхват нужната свежест, за да не накарат тия 100 минути да звучат еднотипно. Това е албумът. Поредно доказателство, че тая група е една от най-важните за модерната метъл сцена, и заслужено най-после докараха до първо място дебют в Германия.

Нямам търпение да чуя какво са направили другите надеждни метълкор герои - august burns red. С цялата си мизерия за тия 3 месеца през 2020, ако не друго, то поне метъл сцената продължава смазващия си подем от миналата година.