Какво слушате сега?

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Claymore » Fri Nov 01, 2019 3:30 pm

Честно казано нито KSG, нито ye съм изслушал още, нито имам особено желание, съдейки по една-две песньовки които съм чул от всяка. Мен и TLOP не ме кефи много много, има някакви там добри песни, но силно ме е яд че не продължи в някаква посока свързана с Yeezus като продукция и цялостен звук. А Jesus is KIng не мога го слушам, просто не. Като почне да грачи Praise the Lord, one and all и подобни и просто бия хикса. Ако ще слушам госпъл или госпъл рап, предпочитам нещо с такова звучене https://www.youtube.com/watch?v=jr41skFqzb8

Иначе последно време слушам много Slayyyter, clipping и Лана. Slayyyter има на места вокален стил като 2005 Бритни, а продукцията е нещо между Charli XCX и SOPHIE, с много як бас и дисторжън на моменти, текстовете къртят с brattiness, самонадутост и приказки за ебане, направо 10/10. Много обичам такъв obnoxious тип музика, особено ми харесват Daddy AF, Motorcycle и Ur Man.

А на клипинг новия албум след спейс операта на Splendor and Misery, There Existed an Addiction to Blood е техен вариант на хоръркор - от песни със звученето на Карпентър саундтрак разкаващи за трап хаус под обсада като Nothing is Safe през истории за върколашки превъплъщения и вкуса на човешка плът като Story 7 до някакви странни spoken word парчета като All In Your Head. Иначе звученето е дори по-минималистично на места от Splendor and Misery, на други пък бие повече на noise и musique concrete от всякога. Освен споменатите, особено ми хареса Blood of the Fang с препратките към Fledgling на Октавия Бътлър и лидери на Черните пантери в Америка заедно с призива да се възроди революционното движение и да се изпие кръвта на враговете му, просто много надъхва. La Mala Ordina пък има някой от по-любимите ми куплети (e.g. The bags on the table ain't for weight, they for body parts/Victim skin stretched across the wall, call it body art/Bodies for the pile, bring em out stacked on a dolly cart/Anybody out there ain't on drugs yet they should prolly start/This too real, talking bout your life's a movie when the party start/But you ain't pick a genre, lil' bitch that wasn't hardly smart/The script was shit, your third act really drags, the structure falls apart/So here the fixer come, clipping limbs to serve em à la carte) и стената от шум на края на песента е приятна, напомня ми за интротата от първите им албуми.

Лана пък ме изненада, това е първият й албум който ми харесва от дебюта насам. Сууупер приятен и лежерен и с повечко усилие вложено в текстовете, поне според мен, особено в Norman Fucking Rockwell, Mariners' Apartment Complex, Cinnamon Girl и How to disappear. Doin Time пък е изненадващо свестен кавър на Sublime, които принципно като съм прослушвал не са ме кефели... щото ска.

От време на време слушам и новия на Lingua Ignota , Caligula ама предвид тематиката, звученето му и цялостния вайб не много често че дори на мен ми идва твърде депресиращо.

Като цяло доста стабилна музикална година е, а дори не съм слушал повечето неща към които бих имал интерес.

П.П. А, и като споменах със Slayyyter за outrageous песни за ибанье, ето някаква световно неизвестна рапърка BigKlit, която открих, с песен съдържаща бисери като "Ïmma facefuck a hoe till I break her spine" и "Six hundred sixty six bitches on my line" - https://www.youtube.com/watch?v=epwrSnUSO3s :mrgreen: :lol: Естествено помага че продукцията e тежка и маже.
Last edited by Claymore on Fri Nov 01, 2019 3:58 pm, edited 2 times in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Fri Nov 01, 2019 3:40 pm

И аз съм много доволен, а има още 2 месеца дет се вика. И особено за метъл фенове, тая година извади ебаси чаканите и големи албуми... и даже няма да ми влезат в топ-а, щото много млади и надъхани пустиняци изкъртиха. Въобще ветерани и новаци, експерименти, солидно доставиха.

Това на clipping звучи много обещаващо. Nothing is safe е ебаси песента.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Claymore » Fri Nov 01, 2019 3:52 pm

трубадур wrote:
Fri Nov 01, 2019 3:40 pm
И аз съм много доволен, а има още 2 месеца дет се вика. И особено за метъл фенове, тая година извади ебаси чаканите и големи албуми... и даже няма да ми влезат в топ-а, щото много млади и надъхани пустиняци изкъртиха. Въобще ветерани и новаци, експерименти, солидно доставиха.

Това на clipping звучи много обещаващо. Nothing is safe е ебаси песента.
А като за първи сингъл на мен изобщо не ми хареса, но впоследствие ми се заби в мозъка. Има доста такива песни в албума, които отнемат малко привикване ама всъщност са стабилни. Ако не си им слушал нищо преди това, определено препоръчвам clppng, конкретно Story 2, Get Up и Taking Off оттам. О и Body and Blood (NSFW обаче), която има супер як клип и идея, в трети курс бях писал анализ през Лора Мълви за преобръщането на male gaze-а в текста на песента и клипа, беше забавно :D А Spendor and Misery не случайно беше номинирана за Хюго за Short Dramatic Work, наистина е много готина афрофутуристична историйка комбинираща елементи на Time Abyss тропа и типичен афроамерикански slave narrative, но в бъдещето. Има и разни препратки към М. Джон Харисън, Ле Гуин, Бътлър, Джемисин и други фантасти, а заглавието е препратка към The Splendor and Misery of Bodies, of Cities, ненаписаното продължение към Stars in My Pocket Like Grains of Sandна Дилейни.

Като стана дума за метъл(еещи неща), аз още не съм изслушал новия на Chelsea Wolfe, BIrth of Violence щото твърде много ми бие на фолк и кънтри от сингълите, посока която изобщо не съм очаквал след дисторжъна и интензитета на предните й три албума. Искам повече песни като 16 Psyche и Carrion Flowers, не като ранните й акустични албуми.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Fri Nov 01, 2019 4:08 pm

Оказаха се, че са много мои хора, доста ноиз, хахавелщина и здрав рап има в тия пичове. Клипът на тело и чирва е рядко качествен. Нещо като на найн инч нейлс, ако техните ставаха за нещо и не бяха самоцелно тъпи, но пънещи са да са еджи до безобразие. Плюс че и музиката е в пъти по-добра. Въобще найн инч нейлс смуче. Как да е, клипинг доста ще се слушат.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Claymore » Fri Nov 01, 2019 4:54 pm

Мен още си ме кефят NIN, но ако искам нещо стабилно е вярно че не търся точно тях, по-скоро ги слушам за някакви интересни звуци и инструменти които използват като в The Lovers (http://songexploder.net/nine-inch-nails). И естествено като ми се прислушат класиките от The Fragile и The Downward Spiral.

Иначе се радвам че clipping те кефят и мен много си ме радват. Особено в сравнение с Death Grips които в последните албуми като цяло супер много раpводниха звука си за мен лично с елементи, които просто не са ми интересни, спрямо стила им от The Money Store и Ex-Military.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Какво слушате сега?

Post by Litz » Sat Nov 02, 2019 1:05 am

Въпреки че се кефя ка Резнър поздрав за @трубадур с това. https://m.youtube.com/watch?v=4xg-Wk2DEXs

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sat Nov 02, 2019 9:07 am

фенкс, ся цел ден шси припявам This Is A Trent Reznor Song

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Xellos » Sat Nov 02, 2019 11:04 am

Пристрастеността ми напоследък към криипи нещата на Линдеман достига нови нива с новите клипове :ninja: Жако, че тия са на немски що се отнася до смисъла на текста, но пък звучат по рамщайнски.
Макар, че Пейн остава в сянката на огромното сценично присъствие на Тил, човека некоректно е подценяван от масата хора в тоя тандем :(.
Изродииииии. :yay:
LINDEMANN - Knebel (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=p64X_5GX0J8
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Claymore » Sat Nov 02, 2019 11:13 am

Litz wrote:
Sat Nov 02, 2019 1:05 am
Въпреки че се кефя ка Резнър поздрав за @трубадур с това. https://m.youtube.com/watch?v=4xg-Wk2DEXs
Ахахахахаха, това е много добро :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sat Nov 02, 2019 12:03 pm

Xellos wrote:
Sat Nov 02, 2019 11:04 am
Пристрастеността ми напоследък към криипи нещата на Линдеман достига нови нива с новите клипове :ninja: Жако, че тия са на немски що се отнася до смисъла на текста, но пък звучат по рамщайнски.
Макар, че Пейн остава в сянката на огромното сценично присъствие на Тил, човека некоректно е подценяван от масата хора в тоя тандем :(.
Изродииииии. :yay:
LINDEMANN - Knebel (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=p64X_5GX0J8
тва се сцепват да го банват в момента, дека им попадне
ето и нсфв версията:
https://old.reddit.com/r/Lindemann/comm ... red_video/

ако и тя остане

доста е холи фак положението, не знам га беше последният път дето нещо така да ме изненада приятно :ninja:

освен това песента е великолепна топ 3 на линдеман от воле

пп. Тил пише много по-добре на немски, радвам се, че заебаха английския

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Какво слушате сега?

Post by Killua » Sat Nov 02, 2019 5:15 pm

Песента е веднъж !!! Баш любимият ми тип Тил/Рамщайн песни.
Нецензурираната версия си я пуснах, докато си вървях из парка, ма още в началото се усетих, че ще се наложи да поспра и да я изгледам. (Много крийпи е да гледаш баш тази песен с този клип в самотен студен есенен парк, подпряна на дърво...)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sat Nov 02, 2019 5:54 pm

50 на 50 е, музикално си влачи пейн и по-лежерните неща на хипокриси (не че вторите имат такива, бидейки дет метъл банда, ама просто свирнята на пешо винаги я познавам). Тетгрен ми е един от най-любимите модерни музиканти (освен това продуцира половината метъл в европа) и е наистина кофти, че хората смятат това за соло проект на Тил.

пп. най-култ е, че началните акорди мязат на черно фередже тип пиянска песен, отколкото на длибока пиратско-фолклорна песновка за край огнището, ала найтуиш

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Xellos » Sat Nov 02, 2019 7:28 pm

Мда съществуването на Немският език е оправдано заради текстовете на Тил как звучат на него... Е няма лошо цензура, така и не схващам къф е смисъла на текста с тая скумрия с доматен сос дето закриват? Иначе перфектната песен за поздрав на колди. Предишната песен Steh auf с Пешо Стормаре като музичка ме кефи засега малко повече, докато извъртя и тая 10 пъти поне. Поне научих как е и на немски гаг бол :mrgreen:
Пешо е велик, от не знам колко години телефоните ми звънят с шътйормаут. :heart:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Какво слушате сега?

Post by Amelia » Tue Nov 05, 2019 2:08 am

На мен Knebel-a ми е уекинко мех като музика и текст, ама клипеца радва, въпреки че си е поредната еджлордщина Тилска там. Отделно, Крейзи Пусито така ме е деформирало, че в главата ми мигновено взе да се върти "Period seeex, period seeex...". Нищо такова не мога да взема насериозно оттук нататък.

Засега квото съм чула от втория албум на Линдеман ми е по-скучно от първия, ма да видим.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Xellos » Tue Nov 05, 2019 10:28 am

Да излезе целия F&M и да видим.

тубата ми предлага секви шитни свързани с рамщайн, ма това не е твърде лошо - Дойчланд само на пиано, за който не държи да му изригва песента :).
https://www.youtube.com/watch?v=7CFgHNNSW-g
и Sonne :heart:
https://www.youtube.com/watch?v=oIhoUAqxSxw
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests