Украйна :(

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Украйна :(

Post by Ordo Malleus » Sat Feb 26, 2022 4:34 am

Киев май ще удържи нощта, а както някой по-нагоре каза, Путин като че ли няма много време, преди натиска от практически навсякъде извън, че и вътре в Русия, да стане оглушителен. Поляците са внесли успешно военно оборудване, казахите (!) са отказали подкрепа на РФ, а украинците дават неочаквано здрав отпор.

Даже ми е малко плашещо джуджето каква ще я свърши, ако заровете не паднат както е очаквал.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Украйна :(

Post by The Dragon » Sat Feb 26, 2022 5:29 pm

Почвай да се плашиш. Заровете не падат както е очаквал. Няма път назад за режима му. Армията му се представя по зле отколкото трябва. Блицкрийга по-скоро няма да успее. Големите играчи запазили неутралитет стават все по малко неутрални.

Принципно малко е fog of war - може на земята фактите да са различни отколкото западно-украинската пропаганда ги представя. Но ако искаш да видиш какви ще ги върши ядрен диктатор в ъгъла - може да имаш билети на първия ред.

Иначе днес имаше клипчета на ТОС-1 които ги вкарват - което значи че след няколко дни може да вдигне заповедта за пазене на цивилното население. И тогава ще са масивни цивилните жертви.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Украйна :(

Post by alshu » Sun Feb 27, 2022 7:05 pm

Иии...вече сме официално в международна ядрена криза.

ПП
Ако някой още не е научил, Путин обяви особен режим на всички ядрени оръжия в Руската Федерация...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Украйна :(

Post by Litz » Sun Feb 27, 2022 10:54 pm

Хубавото е, че руските войници нямат никав боен дух, предават се насам и натам, щото наистина са си мислили, че това е обучение и че спасяват населението, докато духа на Украйна е несломим.

За ядрените ракети, не знам дали е толко лесно да се лаунчна, щото не е като Путин да може да ги пусне с копче сам, а си има цяла верига от събития.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Украйна :(

Post by Ordo Malleus » Mon Feb 28, 2022 10:36 am

Litz wrote:
Sun Feb 27, 2022 10:54 pm
Хубавото е, че руските войници нямат никав боен дух, предават се насам и натам, щото наистина са си мислили, че това е обучение и че спасяват населението, докато духа на Украйна е несломим.

За ядрените ракети, не знам дали е толко лесно да се лаунчна, щото не е като Путин да може да ги пусне с копче сам, а си има цяла верига от събития.
Не бих избързвал с "хубавото", защото както The Dragon добре посочи горе, ситуацията на земята я "научаваме" почти изцяло от про-украински източници и някаква - не се наемам да спекулирам колко голяма - част от нея е пропаганда. Например, много се върти някаква история за пилот-ас, наричан "Призрака на Киев" (Ghost of Kiyv), който свалил 4-6-10 руски самолета сам-самичък и въобще е представен като някакъв почти божествен пазител в небето и... абе научна фантастика за повдигане на духа.

Аз също не вярвам, че руските военни са предвиждали толкова сериозна съпротива, но и тия разкази как едва ли не навсякъде Украйна разгромява нахлулите части са ми сериозно преувеличени.

За американците бях гледал преди време някаква документалка или нещо такова, където се описваше, че процедурата за задействане на ядрения арсенал наистина има много safety switchеs и не е като президента да натисне бутонче, нали, предполагам и в Русия е така, но не съм попадал конкретно на нищо. Надявам се всеки е взел мерки в случай, че даден лидер изплиска легена.

М/у другото, конкретно това клипче на Цанов не е лошо, ако игнорирате обичайния му сензационалистки стил:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Украйна :(

Post by трубадур » Mon Feb 28, 2022 10:46 am

Тва за пилота и самите украинци знаят, че са дивотии, но тотално изтърбушените конвои и попиляните чеченци не са. Факт е, че все още държат големите градове и на руснаците много-много не им се занимава, особено на тикток поколението, което са пратили да войнства. Иначе за русия изпозатвориха въздушното пространство, за беларус смятат да наложат санкции и ограничат износа на всичко, дето прави някаква пари за държавата.

И с оглед на шведската и германска смяна на посоката по драстичен начин, ме изненадват другарите ми във фейсбук, които не виждат в цялото нещо ГОЛЯМАТА конспирация и че това е бил планът, германия най-после да има причина да си раздуе военния бюджет. И затва НАТО подстрекава русия и в крайна сметка горкия путьо няма никакъв друг избор освен да атакува друга държава. Вместо това конспирациите са следните - тва не е киев а белград (нощните експлозии), отпреди няколко години, украйна са виновни, че русия им е в държавата и въобще липсата на въображение е колосална.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Украйна :(

Post by Martix » Mon Feb 28, 2022 11:10 am

Нали нали, и аз като прочетох новината си викам е сега я втасахме, четвъртия райх почва да се заформя, ама никой не го направи на въпрос. Направо си е ей тоя коментар, който най-нагло откраднах от под статия в дневник.
Прави впечатление отсъствието на тролове в коментарите
Нормално

СКАПАНА им е ЛОГИСТИКАТА, както и на башибозука им в Украйна
Онези нямат бензин и храна
Форумния Руски Башибозук НЯМА ОПОРКИ
Иначе поне малко "оптимизъм", мерките с/у Русия изглежда започват да действат доста бързо и ефективно. Опасявах се, че всичко отдавна ще е приключило преди братята руснаци да усетят ръжена, но като никой път западните държави се задействаха навреме и рублата вече лети надолу, а лихвата нагоре, така че може и да не останат денги за дълга война.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Украйна :(

Post by The Dragon » Mon Feb 28, 2022 11:24 am

трубадур wrote:
Mon Feb 28, 2022 10:46 am
Тва за пилота и самите украинци знаят, че са дивотии, но тотално изтърбушените конвои и попиляните чеченци не са. Факт е, че все още държат големите градове и на руснаците много-много не им се занимава, особено на тикток поколението, което са пратили да войнства. Иначе за русия изпозатвориха въздушното пространство, за беларус смятат да наложат санкции и ограничат износа на всичко, дето прави някаква пари за държавата.
https://www.oryxspioenkop.com/2022/02/a ... pment.html

Тук можеш да наблюдаваш за унищожена техника, с видео доказателство. Като цяло 2:1 за украйна.

Иначе и Путинофилите и Путинофобите им се иска всичко да приключи бързо и затова четат каквото им отговаря на желанията. Никой не иска нова сирия и то за нации с които сме традиционно близки. Което естествено значи, че вървим към нова Сирия.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Украйна :(

Post by Ambartanen » Mon Feb 28, 2022 11:39 am

Тук ще е хубаво да се прави разлика между два много различни вида неверни новини. Има преувеличения или непотвърдени неща споделяни между украинците- там поне на мен не ми е известно нещо да е било абсолютна лъжа и от твърде много скролене на техните телеграм групи са доста внимателни да казват какъв е източника и кой твърди нещо. Има ги и руските троли, които пускат откровени измислици и тотални лъжи- клипчето от видеоиграта представяно като страхотен руски пилот, съобщенията че Зеленски е свален от украинската армия в преврат, съобщенията че украинската армия се е предала официално и разни други такива глупости. Та нито количеството, нито качеството на грешната информация от двете страни е сравнима.

Иначе този Призрак на Киев е абсолютно митостроене, но не е толкова абсурдно, колкото изглежда. Ако украинците от някъде получават много добра информация и имат технологично превъзходство, може един самолет да направи нещо такова. Засега руснаците нямат контрол над небето, така че явно нещо ги спира наистина.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Украйна :(

Post by alshu » Mon Feb 28, 2022 11:45 am

Litz wrote:
Sun Feb 27, 2022 10:54 pm
Хубавото е, че руските войници нямат никав боен дух
Както винаги фокус върху клюката...и какво ако нямат дух?
Шефовете им ще ги пуснат ли да си одят дома?
Litz wrote:
Sun Feb 27, 2022 10:54 pm
За ядрените ракети, не знам дали е толко лесно да се лаунчна, щото не е като Путин да може да ги пусне с копче сам, а си има цяла верига от събития.
Както винаги фокус върху определен детайл - копчето. А глобалната картина и отговорът на НАТО? Там нещо за ескалация на напрежението. Самото изказване вече има катастрофално влияние на борсите.
Още, колкото и да е сложна веригата...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Украйна :(

Post by Ordo Malleus » Mon Feb 28, 2022 11:53 am

Martix wrote:
Mon Feb 28, 2022 11:10 am
Иначе поне малко "оптимизъм", мерките с/у Русия изглежда започват да действат доста бързо и ефективно. Опасявах се, че всичко отдавна ще е приключило преди братята руснаци да усетят ръжена, но като никой път западните държави се задействаха навреме и рублата вече лети надолу, а лихвата нагоре, така че може и да не останат денги за дълга война.
Пари за дълга война никой освен Щатите няма. Те и те нямат, но изключително умно си подредиха къщичката така, че практически целият свят им финансира войните с износа на дълг в долари.

На мен надеждата ми е, че в Русия именно вътрешно ще го погнат Путин като забуксува де що има бизнес.

@Ambartanen, така е, аз също гледам, че доста често има потвърждения и източници, така и трябва.

От друга страна, интересно как преди време всички се подиграваха на турската военна техника, пък се оказа, че май дроновете Байрактар всъщност вършат доста прилична работа. Щеше да е смешно, ако не беше толкова ужасно естеството на "работата" им, нали...
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Украйна :(

Post by Litz » Mon Feb 28, 2022 12:00 pm

alshu wrote:
Mon Feb 28, 2022 11:45 am
Litz wrote:
Sun Feb 27, 2022 10:54 pm
Хубавото е, че руските войници нямат никав боен дух
Както винаги фокус върху клюката...и какво ако нямат дух?
Шефовете им ще ги пуснат ли да си одят дома?
Litz wrote:
Sun Feb 27, 2022 10:54 pm
За ядрените ракети, не знам дали е толко лесно да се лаунчна, щото не е като Путин да може да ги пусне с копче сам, а си има цяла верига от събития.
Както винаги фокус върху определен детайл - копчето. А глобалната картина и отговорът на НАТО? Там нещо за ескалация на напрежението. Самото изказване вече има катастрофално влияние на борсите.
Още, колкото и да е сложна веригата...
1. Кви клюки, кви пет лева? Руски войници се отказват да убиват православните си братя, предават се на украинските власти и не се бият с кой знае къв хъс. Чеченците бягат с двеста. Ся колкото и шефовете им да ги принуждават, мотивацията играе няква роля.


2. Това с борсата е ясно. И с ескалацията също. След като Щолц дето в петък беше против Суифт спирането, заради газа, каза вчера, че ще умрем от студ, но бюджетът на бундесверът ще е десотократен. Това с копчето беше, че няма как толко лесно да се стигне до ядрени атаки, колкото и кофти последствия да има самото му изказване

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Украйна :(

Post by alshu » Mon Feb 28, 2022 12:09 pm

Litz wrote:
Mon Feb 28, 2022 12:00 pm
мотивацията играе няква роля.
И тя не е голяма в разрешаването на ситуацията.
Litz wrote:
Mon Feb 28, 2022 12:00 pm
Това с борсата е ясно. И с ескалацията също.
Дребни неудобства казваш...то такива неща водят до апокалипсиса.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Украйна :(

Post by трубадур » Mon Feb 28, 2022 12:15 pm

Алшу, нема те лъжа, не разбирам какво се опитваш да кажеш :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Украйна :(

Post by Litz » Mon Feb 28, 2022 12:16 pm

@alshu къде съм казала, че това са дребни неудобства? Посочи ми, плс. Щото в момента се заяждаш безпредметно.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests