Тема за вашите "крафт" изпълнения и преживявания

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Тема за вашите "крафт" изпълнения и преживявания

Post by coldie » Tue May 11, 2021 3:06 am

Започвам аз.

Снимам от време на време. Дори не мога да се нарека любител-фотограф, Почти никога не снимам с някаква определена идея и почти винаги каквото съм снимал забелязвам нещо странно ли, различно ли, особено ли, не искам да го пределям, след като си изтегля снимката на компа и я видя.

Последно ходих да търся един интересен камък или скала, сниман вероятно преди около 2 години или по-малко, По някакви стечения на обствоятелствата попаднах на въпросната снимка в неизвестен ми дотогава блог.
Image

Базирайки се на посочените координати, използвайки Google Earth, Google Maps Go и едно приложение за координати се опитах да го намеря. Обаче допуснах сериозна грешка - очаквах и търсих това, което е на горелинкнатата снимка. А и честно казано нямам почи никакво понятие от посоките на компаса. Предварително издавам, че съм минал покрай мястото но не съм го забелязал, а защо ще обясня след малко. Давах го малко на гьотере и така се завъртях из горите, че излязох на една доста голяма поляна оградена от гора и в началото на поляната един огромен дъб или по-скоро бук. И по-нататък като минах през по-голямата част от поляната нещо, което според мен беше лисица се стрелна като куршум и се скри в горичката.

Малко след това най-накрая прецених, че трябва да започна да подхождам логично и не го давам на тагъдък. Върнах се на отправната точка на пътям взех да си правя снимки, клипове и да ги комбинирам и да си направя мислена линия (според посочените ккоординати от автора на снимката), като ползвах един стълб и една просека.

Да не говорим, че много ме спънаха едни овчарски кучета, които буквално ми отрязоха пряката линия. По едно време видях и оваря и му обясних какво търся и дали го е виждал, и той ми отговори, че не знае такова нещо. Това може би не е толкова странно, щото овчаря обикаля поляни и може и гората да му е на 100 метра, ама да не влезе.

Както и да е. вече бях на 100% сигурен къде би трябвало да е това, ако човека качил снимката е посочил верните координати. Пак се върнах там.

Повече детайли не ми се споделят, само ще кажа че от един дол а и може би и от кой знае къде и въпреки, че терена е достатъчно буйно зелен и смесен полянки с гори се точи нещо като скален път към хълм на който е направена тази снимка от блога по-горе. И след като все пак го намерих този камък/скала направих няколко снимки без никаква идея, просто за да го снимам след като вс епак успях да го намеря и да с еомитам по бързо, щото тези овчарски кучета не си поплюват.

И като се прибрах и разгледах снимките, забелязах ей-това:

Image

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Тема за вашите "крафт" изпълнения и преживявания

Post by Ghibli » Tue May 11, 2021 11:17 pm

Много яко! :D
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Тема за вашите "крафт" изпълнения и преживявания

Post by coldie » Tue May 11, 2021 11:43 pm

Ghibli wrote:
Tue May 11, 2021 11:17 pm
Много яко! :D
Без да казвам нищо на който съм я показал тази снимка на абсолютно всички им изникна алюзята за...
Ей от там някъде - не слизахх надолу се вие нещо като скална пътека, и като я разгледаш по-отблизо сякаш е дялкана, и това нещо води до камъка.
Image

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Тема за вашите "крафт" изпълнения и преживявания

Post by Ghibli » Tue May 11, 2021 11:58 pm

Да, то няма нужда да го казваш, вижда се с просто око :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Тема за вашите "крафт" изпълнения и преживявания

Post by coldie » Wed May 12, 2021 12:56 am

Ghibli wrote:
Tue May 11, 2021 11:58 pm
Да, то няма нужда да го казваш, вижда се с просто око :)
Това е от преди два дни, 09.05.21

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Тема за вашите "крафт" изпълнения и преживявания

Post by tigermaster » Wed May 12, 2021 1:35 am

Снимка, която, всъщност, хич не ми беше лесно да направя, и то не за друго, а защото трябваше да застана на много неудобно място, за да хвана цветчетата така:
Image
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Тема за вашите "крафт" изпълнения и преживявания

Post by coldie » Thu May 13, 2021 4:06 am

Много свежа снимка.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests