r/WallStreetBets

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: r/WallStreetBets

Post by tigermaster » Sun Jan 31, 2021 12:06 am

За търговия с вътрешна информация не знам, а и, както, мисля, споменах, извън проучването за превода на "Големият залог" преди пет години, всъщност не съм запознат с материята почти изобщо, обаче както на чисто принципно ниво ме радва това многомилиардни хеджфондове да страдат, започва да ми става тъпо от целия наратив, който бръмчи из Редит - а именно, че бедните са го натаковали на богатите. Понеже това просто не е вярно. u/deepfuckingvalue, за когото говорят толкова много, е хвърлил над седемстотин и петдесет хиляди долара за акции на Геймстоп (ако чета правилно де):
https://www.reddit.com/r/wallstreetbets ... _jan_2021/
Кой може да си позволи нещо такова? А и надали само той е дал огромни суми, които далеч не са по джоба на средния редитор.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: r/WallStreetBets

Post by Litz » Sun Jan 31, 2021 6:03 pm

@tigermaster, доколкото знам чисто личните средства вложени на deep fucking value са 110 000 хиляди, което нали не е скромно, но е далеч от това да е някакъв богаташ.

Но дори и 750 хиляди да бяха тва пак го прави по-близък до простолюдието, защото тия в хеджфъндовете са милиардери. А един милиард са много пари. Дори със 50те си милиона, пичът е по-близо до просяка на улицата, от колкото милиардерите

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: r/WallStreetBets

Post by Litz » Thu Mar 11, 2021 3:11 pm

U/deepfuckingvalue е абсолютна легенда и ме кефи как миймва много яко пред конгреса.

А нашето момче Влад беше егати безгръбначното същество :mrgreen:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: r/WallStreetBets

Post by трубадур » Fri Mar 12, 2021 11:02 am

Image

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests