Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Wed Mar 03, 2021 11:08 am

Колдич викаш сума народ измря, не може да пътуваш извън село и наебахме иконимиката няма да са достатъчна причина.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Wed Mar 03, 2021 1:51 pm

Да, а междувременно в Тексас вдигнаха абсолютно всичките ограничения. Да видим какво ще стане сега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Wed Mar 03, 2021 7:01 pm

Не знам за Тексас, ама тук вече взе да си става и без да смъкват ограниченията (каквито всъщност нямахме). А сега като смъкнаха и това, дето на теория го имахме, очаквам да стане съвсем весело. Всъщност можем просто да се прекръстим на Северен Занзибар и да се приключва. Накрая ще остане общия работник с жибката да си боядисва някой тунел, ама кво толкова, не сме вечни.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Wed Mar 03, 2021 11:01 pm

Бтв, от засега боцнатите нема много зле изкарали A/Z за бедните тва. Иначе има неква форма ако пропуснат да ви дадат на място за странични ефекти тука: и дори звъняли да видят кво що, засега.

https://www.bda.bg/bg/%D1%84%D0%BE%D1%8 ... 1%86%D0%B0
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Thu Mar 04, 2021 6:57 pm

Гледам са пуснали и сайт за записвания по желание за ваксиниране. Колко ще работи като хората е под въпрос.

https://his.bg/
:ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Thu Mar 04, 2021 7:12 pm

Записах се, да видим дали ще стане нещо или пак ще върви по системата "идвайте когато искате и чакайте на опашка".
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Fri Mar 05, 2021 3:17 pm

Бе не знам по-добре е от при нас, дето старците получават покана по пощата, не ходят да се ваксинират, ваксините си висят, а ние младите не можем да се бодем и ще чакаме :ninja:

Бтв в работата имаме един creepy grandpa с деменция , вярващ във всички най-нелепи конспиративни теории, освен че е адски голям крийп и гледа жените в дупетата или между краката, обяснява как мъжете с брада са талибани, как жените с татуси и боядисани коси го правят тва за да го обидят него и още куп крийпърски неща. Представете си Чеви Чейс от комюнити ма 100000 пъти по-зле и без 2та процента дето си заслужават . Та тоя идиот накара един колега да му донесе хидроксиклорокуин от Камерун, което колегата направи с цел да гледа сеир и щото всички го мразим. Очаквам забавна развръзка по случая :mrgreen:

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Scourge » Fri Mar 05, 2021 5:29 pm

Litz wrote:
Fri Mar 05, 2021 3:17 pm
Бе не знам по-добре е от при нас, дето старците получават покана по пощата, не ходят да се ваксинират, ваксините си висят, а ние младите не можем да се бодем и ще чакаме :ninja:
Колко пък да е по-добре?
Ковид смъртност в групата над 80 години –- 21%.
Ковид смъртност в групата 70-79 години -- 14%.
Ковид смъртност в групата 20-29 години -- 0,12%.
Данни от Испания, че е първото, де излиза в Гугъл.

Нищо по-добре не виждам аз в това, че у нас рисковите групи не могат да се ваксинират за сметка на амбицирани млади и здрави юнаци. Ще потраете малко с вашия 200 пъти по-нисък риск.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Fri Mar 05, 2021 6:13 pm

Друго си е гугъл специалист да се изкаже. :roll:

Гледам, че тук освен ваксините продължават да си изписват с щедра ръка Колхицин за тая работа, дет... не е баш за тая работа.
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Fri Mar 05, 2021 7:09 pm

Scourge wrote:
Fri Mar 05, 2021 5:29 pm
Litz wrote:
Fri Mar 05, 2021 3:17 pm
Бе не знам по-добре е от при нас, дето старците получават покана по пощата, не ходят да се ваксинират, ваксините си висят, а ние младите не можем да се бодем и ще чакаме :ninja:
Колко пък да е по-добре?
Ковид смъртност в групата над 80 години –- 21%.
Ковид смъртност в групата 70-79 години -- 14%.
Ковид смъртност в групата 20-29 години -- 0,12%.
Данни от Испания, че е първото, де излиза в Гугъл.

Нищо по-добре не виждам аз в това, че у нас рисковите групи не могат да се ваксинират за сметка на амбицирани млади и здрави юнаци. Ще потраете малко с вашия 200 пъти по-нисък риск.
Проблемът не ми е в траенето, а в това че старци получават покана по пощата за ваксинация, не отиват да се ваксинират щото вярват в няква конспирация и ваксините си стоят без никой да ги ползва. Аз не искам да изпреваря бабка и дядо, които искат да се ваксинират, а искам да има по адекватно разпределение.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Fri Mar 05, 2021 8:46 pm

Scourge wrote:
Fri Mar 05, 2021 5:29 pm
у нас рисковите групи не могат да се ваксинират за сметка на амбицирани млади и здрави юнаци.
У нас нещо не се наблюдаваха опашки от възрастни хора за ваксини, те затова и пуснаха свободно за всички. Който е искал, е имал възможност да се ваксинира.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Scourge » Fri Mar 05, 2021 9:35 pm

Ghibli wrote:
Fri Mar 05, 2021 8:46 pm
Scourge wrote:
Fri Mar 05, 2021 5:29 pm
у нас рисковите групи не могат да се ваксинират за сметка на амбицирани млади и здрави юнаци.
У нас нещо не се наблюдаваха опашки от възрастни хора за ваксини, те затова и пуснаха свободно за всички. Който е искал, е имал възможност да се ваксинира.
Сега на анекдоти ли ще си играем? Щото това е пределно ясно, че не е вярно. Никой от близките ми от фаза 4 не е ваксиниран. Всички са записани за ваксинация – при лични лекари, в РЗИ-та, в центрове и болници. На по няколко места. Искаш ли да ти кажа колко пъти са търсени или и сама се сещаш? Искаш ли да ти кажа колко пъти те са се обаждали да питат има ли ваксини или и сама се сещаш? Сещаш се, че София не е България? Сещаш се, че 80-годишни не могат да висят с часове на опашка заедно с 25-годишни? И други неща се сещаш как точно се случват тук, нали?

Фаза 4 са 1 800 000 души по ваксинационен план. Айде, ако може, едни 20% от тях да не са кретени и да искат да се ваксинират. Едни 20% са 360 хиляди. Откак великанът Бойко Борисов отвори портите за ордите, са се ваксинирали чутовните около 160 хил. Сещаш ли се каква част от тях са от фаза 3 и фаза 4, или да хвърляме боб? Вчера министърът на здравеопазването заяви, че "другата седмица фаза 4 ще приключи". Ще правим ли сметка как ще стане това, или се сещаме колко точно базирано на някаква реалност е такова изказване?

@Litz: И какво е според теб по-адекватното разпределение?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Fri Mar 05, 2021 9:59 pm

Цялата организация на ваксинациите е трагична. По този въпрос спор няма. Ваксини трябваше да се предоставят приоритетно на личните лекари, но никой не си направи труда да го организира като хората. За сметка на това засилиха към големите болници и то предимно в големите градове (че и не във всички)... Има го и моментът, че масовата ваксина е Астра Зенека, при която страничните ефекти са най-куци и й създадоха лошо име с тази постоянна пропаганда по медиите как големите държави в ЕС я били забранили за хора над 65 г. възраст, щото нали опасна. В момента и там се пее друга песен де, обаче примерно и в Германия и във Франция имаш огромни количества точно от тази ваксина, които залежават и не се използват...
Иначе и аз за мое съжаление попадам във фаза 4 и правих някакви безуспешни опити да се свържа с личния лекар и да карам по тази линия. Откакто започна цялата ситуация с пандемията това се оказва задачка невъзможна не за ваксинация ами за каквото и да е. Телефонът дава свободно и това си е. Нито имам времето, нито желанието да се мъкна през половината град в поликлиника, в която масово носят маските като лигавничета и да се надявам по някакво чудо да намеря някой да ме запише за хипотетична ваксинация в някакъв бъдещ момент...
А съвсем между другото, когато за пръв път пуснаха т.нар. зелени коридори, в Окръжна почти нямаше хора, не възрастни хора, никакви желаещи. Нещата истеризираха и се промениха отново благодарение на медиите и на геният на тиквата, който им беше заложил ежедневни цели колко народ да ваксинират...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Fri Mar 05, 2021 10:05 pm

@Scourge на мен не ми плащат да измислям планове. Аз смятам, че да старците трябва да са с приоритет, ама ако ежедневно има някви останали ваксини да можеш да си запишеш час онлайн примерно. Тва да застояват ваксини и в същото време да има желаещи не ми се струва мн адекватно.

Вярвам в немско все някой може да измисли нещо от тоя род.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sat Mar 06, 2021 12:11 pm

Scourge wrote:
Fri Mar 05, 2021 9:35 pm
Никой от близките ми от фаза 4 не е ваксиниран. Всички са записани за ваксинация – при лични лекари, в РЗИ-та, в центрове и болници. На по няколко места. Искаш ли да ти кажа колко пъти са търсени или и сама се сещаш? Искаш ли да ти кажа колко пъти те са се обаждали да питат има ли ваксини или и сама се сещаш? Сещаш се, че София не е България? Сещаш се, че 80-годишни не могат да висят с часове на опашка заедно с 25-годишни?
Тези твои близки защо не отидоха да се ваксинират като пуснаха сбоводните ваксинации за всички, а продължиха да чакат от умрял писмо?

ОК, може на други места да е нямало ваксини. В София имаше. София е на 6 часа с кола от най-отдалечения край на страната. За пенсионерите като майка ми, които са без кола - на 8 часа с влака. Всичко е въпрос на желание и приоритети.

П.П. Мри в кофите с този агресивен тон и си отвори речника да видиш какво пише срещу "анекдот".
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 14 guests