Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Wed Mar 11, 2020 3:40 pm

А това същество, което имаме за държавен глава казало следното
German Chancellor Angela Merkel says she expects that two-thirds of Germans — some 58 million people — will be infected with the new coronavirus, but urged people to "not overload" the country's health system.
:dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash:

https://www.politico.eu/article/coronav ... 5VgDj3BAAc

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by penzata » Wed Mar 11, 2020 3:46 pm

Claymore wrote:
Wed Mar 11, 2020 3:23 pm
П.П. Впрочем пича казва че пушачите са особено под риск :mrgreen:
Заради това приемам редовно дезинфекционен антибиотик и рупам джинджифил за страх. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6458
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tigermaster » Wed Mar 11, 2020 4:01 pm

Отворено писмо на дружение "Сцена Музика" по повод COVID-19:
https://www.werock.bg/novini/otvoreno-p ... 9?id=48510
Честно, не знам какво да мисля.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Ambartanen » Wed Mar 11, 2020 4:07 pm

Аз съм шокиран да науча, че хората на тоя форум си мият ръцете стотици пъти на ден и го считат за напълно нормално. Като излизаш от публична тоалетна, като се прибереш, преди да ядеш или като готвиш- хубаво, ама като ви слушам все едно на всяка пета стъпка си ги миете.

Иначе следния туийт от немско GP доста ме забавли преди няколко дни:
Spoiler: show
[Image
На кратко, възмущава се лекаря, че някакъв гений му е откраднал гела за вендузите на ЕКГто, вероятно мислейки си, че е дезинфекциозен.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Moridin » Wed Mar 11, 2020 5:26 pm

Начи, който не следва мин-20-секундните инструкции от това видео, с муането на палците и рисуването на кръгчета по дланите, да не се обажда вискомерно, моля :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=seA1wbXUQTs
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Ghibli » Wed Mar 11, 2020 6:00 pm

Това са правилните инструкции: https://www.reddit.com/r/WitchesVsPatri ... _hands_to/

Аз ги разпечатах и ги залепих в служебната тоалетна :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by penzata » Wed Mar 11, 2020 6:12 pm

Ambartanen wrote:
Wed Mar 11, 2020 4:07 pm
Аз съм шокиран да науча, че хората на тоя форум си мият ръцете стотици пъти на ден и го считат за напълно нормално.
:thumbsup:
Аз съм учуден как хората, след като си свършат работата в кенефа, пускат водата без да са свалили капака на тоалетната чиния; и още повече, ако е в едно помещение с банята, след това съвсем спокойно си завират четките за зъби в устата.

И защо изобщо не се говори за измиване на лицето, а всички параноично са се вкопчили в ръцете.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Xellos » Wed Mar 11, 2020 6:16 pm

Ся нека не го играем на Пилат Понтийски, никой не ебава това с капака да затваря като пуска. Еле па човек прекарал там 30 мин с телефона. :mrgreen:
Иначе ей тва е истината за служебните, особено ако си в даскало с 200 циганета и дори е по-добре да претичаш до близкото OMV ако не мое да изкараш до вкъщи :ninja:. :roll:
Spoiler: show
Image


За българина ей тази, че с по-сложна инструкция няма да се справи.

Ей ръчички, ей ги две —
те ме слушат най-добре.
Едната мие другата,
а пък двете — лицето.

Таз ръка е дясната,
а пък тази лявата.
Цапа-цапа ръчички,
тупа-тупа мънички.

Да се хванем за ръце,
да направим колелце.
Трака-трака колелце,
туй е нашето хорце.

:mrgreen:
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by penzata » Wed Mar 11, 2020 6:52 pm

Xellos wrote:
Wed Mar 11, 2020 6:16 pm
Ся нека не го играем на Пилат Понтийски, никой не ебава това с капака да затваря като пуска. Еле па човек прекарал там 30 мин с телефона. :mrgreen:
Икзактли!
Image


п.п. баце, не ми говори за служебен клозет. аз съм с химическа, в която чиляците никога не уцелват дупката (и не говоря за урина :dash: ). самото отваряне на вратата, ти лепва поне едно чувал бацил.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Killua » Wed Mar 11, 2020 7:15 pm

Всъщност мен наистина ме учудва това с въртенето на палците и целия масаж, дето се изсипва по ръцете - гледах видео, в което един джентълмен си ми така ръцете сигурно едно 2-3 мин. Та - сериозно ли всички вас са ви учили да си миете така ръцете? Аз никога не съм виждала човек да си мие ръцете така, нито някой ме е учил. Правило ми е впечатление, че медицинските лица си мият една идея по-дълго ръцете преди манипулация (сигурно конкретно тях ги запознават с някакви такива инструкции за миене на ръце), ама и при тях не съм виждала такива въртележки.
Това за между пръстите го знам, да, но всички онези балетни стъпки тотално ме шокираха, както и масовата реакция, дето е малко "ама аз винаги така правя, как може народът да се изненадва".

Иначе абсолютно подкрепям това за капака на тоалетната чиния! Спасението е да си изнесеш четката за зъби в друга стая или на повече от два метра от тоалетната чиния при налично пространство :D Затова изобщо не е яко тоалетната и банята да са ти едно помещение, ама късмет.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Wed Mar 11, 2020 7:54 pm

Killua wrote:
Wed Mar 11, 2020 7:15 pm
Всъщност мен наистина ме учудва това с въртенето на палците и целия масаж, дето се изсипва по ръцете - гледах видео, в което един джентълмен си ми така ръцете сигурно едно 2-3 мин. Та - сериозно ли всички вас са ви учили да си миете така ръцете? Аз никога не съм виждала човек да си мие ръцете така, нито някой ме е учил. Правило ми е впечатление, че медицинските лица си мият една идея по-дълго ръцете преди манипулация (сигурно конкретно тях ги запознават с някакви такива инструкции за миене на ръце), ама и при тях не съм виждала такива въртележки.
Това за между пръстите го знам, да, но всички онези балетни стъпки тотално ме шокираха, както и масовата реакция, дето е малко "ама аз винаги така правя, как може народът да се изненадва".

Иначе абсолютно подкрепям това за капака на тоалетната чиния! Спасението е да си изнесеш четката за зъби в друга стая или на повече от два метра от тоалетната чиния при налично пространство :D Затова изобщо не е яко тоалетната и банята да са ти едно помещение, ама късмет.
Това с въртенето на палците го има от години по всички кенефи из унито. Мисля, че го сложиха като тръгна свинския грип. Така че за мен не е новост. Аз не си мия ръцете точно по тоя начин, но по начина, по който ги мия, така или иначе покривам и тези части от ръката. Сутринта си мерих колко ми отнема едно измиване на ръцете - към 40 секунди с изплакването и това не ми изглежда неестествено дълго.

Кенефите тук са разлчини от българските. Пълни са до половината с вода, така че лайното ти цопва и потъва, след което водата просто го отнася без то да се залепя за порцелана и без да се върти и плиска навсякъде. Бяха ми много странни в началото, ама сега българските са ми странни. Това не знам дали влияе по някакъв начин на разпространението на микрофлората в къщата, но като опре до пандемии, мога да ви обещая, че микробите, които излизат от гъза ви, ще се затруднят доста да докарат тея нива на разпространение из населението дето живее извън вашата баня, които наблюдаваме за всеки произволен шибан вирус дето ти прави кашлица и сополи. Ако имате навика да затваряте капака - затваряйте го, хубав навик е по принцип. Ние с Александър, уви, го нямаме. Но ако тея неща ви интересуват, най-замърсеното с бактерии място у вас е кухненската мивка, в частност гъбата, с която миете чиниите. Сменяйте я по-често.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by penzata » Wed Mar 11, 2020 8:03 pm

Killua wrote:
Wed Mar 11, 2020 7:15 pm
Затова изобщо не е яко тоалетната и банята да са ти едно помещение, ама късмет.
По принцип не е, но така кенефът по-лесно се чисти, особено при наличието на душ-слушалка. :mrgreen:

Дюд, масово никой не си мие ръцете по подобен начин, особено пък никой не е и научен така да ги мие. И не е нужно. Ако имаш малко нещо в главата, освен супа, сам се досещаш как да си измиеш хубаво ръцете (и лицето) - не е нужно всичко да е по инструкции. Учудва ме обаче, как никъде не е показано, че и ноктите трябва да се измият. :roll:

Иначе, каквото каза @Ambartanen - прекомерното миене на ръце не води до положителен ефект, а тъкмо обратното. И, баси, знам че хората са тотални дебили, обаче тази вманиаченост по "миене на ръце" направо чупи от безмозъчност. Което напълно подкрепя теорията ми, че човечеството е видео игра тип симулатор, и на разработчиците грам не им се е занимавало с ИИ-то на нпс-тата. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Xellos » Wed Mar 11, 2020 8:04 pm

Тва колко ми напомня на сцената с раковините от Demolition Man :lol:
Пенза имаш искреното ми съчувствие. :?
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Moridin » Wed Mar 11, 2020 8:14 pm

Специално честото прилагане на сапун действително изсушава излишно кожата и я лишава от естествените ѝ предпазни слоеве, та хората дето мият по 124 пъти на ден, ползвайте нещо с по-окейно ph там, да не отмива всичко :D спиртът пък създавал микронаранявания на дланите, в които по-лесно се вмъква микроб ;р
This is it. Ground zero.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Alexis » Wed Mar 11, 2020 8:59 pm

И сапунът, и спиртът, и разните антибактериални боклуци имат едно общо - ебават мамата на естествената защита на кожата. В основна степен те или унищожават мазнината, която естествено се отделя, за да поддържа кожата мека, което води до изсушаване и съответно пукане на кожата и микро рани, които са входна врата за инфекции, или унищожават естествената бактериална флора на кожата която има също защитен ефект като пречи на друга вредна флора да я колонизира (често гъбички, които обожават липсата на бактерии). От трите най-малко гадният избор е обикновеният НЕантибактериален сапун и редовното използване на кремове с висок % мазнина (не много мокри и овлажняващи, а високо мазнинни, примерно маста с невен на баба ви).

Колкото до миенето на ръце в описаните стъпки. Така си мият ръцете хирурзите преди операция, но тук липсва една много важна последна стъпка - как правилно се плакне и бърше. Ръцете се плакнат като под струята се поставя всяка ръка поотделно, не докосват, върховете на пръстите са директно под струята или над нивото на водата и тя трябва да се стича гравитационно в посока на лактите, които трябва да са най-ниската точка. Така ръцете и пръстите не могат да се замърсят от по-лошо измити горни зони на ръцете, защото за да се изплакне пяната трябва да се пусне вода от зона, в която няма пяна (тоест не е мита със сапун) и се контаминира уж почистената зона.

Самото бърсане тръябва да се осъществява или чакайки кожата да изсъхне естествено докато ръцете се държат с пръстите нагоре и лактите надолу (заради стичащи се капки), или да се бърше с чиста кърпа само в една посока от пръстите към лактите, без връщане обратно.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 89 guests