Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Wed Mar 25, 2020 3:58 pm

penzata wrote:
Wed Mar 25, 2020 11:10 am
Тези, които са тичали преди, ще си тичат и сега. Нека не се лъжем - за тичането в момента се мрънкя от типажи, които никога не са го практикували, но сега като им е забранено, виж ноууу им се тичало. :lol:
Ми аз познавам много хора, които активно си тичат от много време и всички мрънкаме по въпроса. Досега не съм видял един човек да се оплаче, че не може да тича, който не тича по принцип. Видял съм обаче много хора, които не тичат, да имат мнение кой се бил оплаквал и колко ненужно е тичането.
tigermaster wrote:
Wed Mar 25, 2020 12:34 pm
Е, то точно па сега за какво тичане в парка може да става дума?
Е па съвсем нормално. На тези температури дори се тича с къси панталони, чак на -5 и надолу е твърде студено и трябва нещо по-тежко :)

Но иначе нямаше да се оплаквам на всички и навсякъде за тичането ако наистина всички бяха затворени. В момента обаче ми е теоретично забранено да вляза да тичам в парка, обаче пред всяка спирка и във всеки автобус е пълно с хора, което е милион пъти по-рисково от това да вдишаш някаква заблудена капка в парка от някой притичал на четири метра от теб.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by penzata » Wed Mar 25, 2020 4:28 pm

Ambartanen wrote:
Wed Mar 25, 2020 3:58 pm
Ми аз познавам много хора, които активно си тичат от много време и всички мрънкаме по въпроса. Досега не съм видял един човек да се оплаче, че не може да тича, който не тича по принцип. Видял съм обаче много хора, които не тичат, да имат мнение кой се бил оплаквал и колко ненужно е тичането.
За последното ти изречение, не знам, нямам досег с подобни хора. А и оплакванията не ги разбирам - имаш примери, че до момента някой (полицейски) е бил спиран да тича, ли?

При мен няма паркове (освен една миниатюрна градинка), та не знам, но докато тичах (в последно време го намалих, заради пустото коляно :< ), ходех в училището отсреща. Ок, еднообразно е, бичиш в кръг и на асфалт, но когато го правиш, защото ти хареса (и с медитативна цел :roll:), се ядва и никак не е зле, особено ако се пръкнеш в ранни зори, когато всичкото чиляк спи. Казвам го, защото не разбирам цялото това мрънкане по повод градинките и тичането - прави ли се проблем за това нещо? По мое наблюдение, рънинг ора има постоянно в градинката на унсс и техническия.

Сега, аз не гледам и чета новини и разсъжденията ми са на базата на нищо, но тези забрани за градинките не са ли просто тупаните да не се сбират на тулумба, да люскат бира и да обмненят салайва?!?

Изобщо, защо първосигналната реакция на хората е, "защо за едни може, а за други не". Единственото, което човек може да направи е да бъде рационален, да пази себе си и околните - не се изисква кой знае какво усилие. Мисли първо локално.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Wed Mar 25, 2020 5:10 pm

Е то ше стане като с кучетата и с тичането. На българина не трябва да му се оставя и милиметър за тарикатеене. Целият вход вместо да разхожда Бенджи поред ще казва - Аз съм в парка само да потичам. Иначе тия дето ги влече яко Маратон и прочее странни психически нужди от адиктивен порадък си им трябва редовно, познавайки такъв клиничен случай, тва е кат на пушач да му спреш цигарите за месец. :ninja: Северният парк до мене в реновираната част си е седянка главно за майки с деца и пенсии, останалото е дива индия дето може да счупиш некой крак и въпреки това преди 3 часа видях един дивак по КЛИНЧЕ и горен анцуг да прескача преспите нелегално се едно на кръстовището го чакат със златен медал.

edit да не е пълен спам, Днеска установих колко е трудно дори да ходиш с маската, а камо ли да тичаш след седмици плуене дома. :shock: Флашбек на ужасите на полигона, нахлузил слончето да катеря кюстендилските баири в края на 90-те, баси.
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by penzata » Wed Mar 25, 2020 5:20 pm

Xellos wrote:
Wed Mar 25, 2020 5:10 pm
На българина не трябва да му се оставя и милиметър за тарикатеене.
:yay: :yay: :bow: :yay:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Wed Mar 25, 2020 5:28 pm

penzata wrote:
Wed Mar 25, 2020 4:28 pm
Сега, аз не гледам и чета новини и разсъжденията ми са на базата на нищо, но тези забрани за градинките не са ли просто тупаните да не се сбират на тулумба, да люскат бира и да обмненят салайва?!?
Е, да де, мрънкането е, че е необмислено забранението. Последните няколко дни със снега не съм виждал някой да гони хора от парковете, ама уикенда минаваха периодично патрулки да гонят хората от парка. И какво стана в моя квартал? Който искаше да седи на група в градинките, вместо това отиде да стои на група пред магазините за бира. Иначе от каквото гледам в страва всички си тичат по парковете все още и засега арестуван не съм видял. Аз реших да спазвам закона и тичах по улиците, което просто ме докара по-близо до повечето хора.

Та идеята е, че ако искаш да разбиеш групите хора (супер), да забраниш влизането в парковете не е правилния подход. Камо ли да забраниш ходенето във Витоша, където пък разстоянието между хората вече става съвсем екстремно.

А като малко смяна на темата, някой има ли идея дали в България някъде е наличен или се планира да бъде наличен теста с антитела? Разбирам, че не е добър за ранно засичане (щото все пак търси имунна реакция), ама е единствения вид, който може да провери дали вече си го изкарал и имаш имунитет. Това в близкото бъдеще би трябвало да стане доста полезна информация.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Wed Mar 25, 2020 5:34 pm

Не знам що ви изненадва, че в България единственото добре организирано нещо е престъпността. Всичко останало ръководно е източник на хаос и добре, че има останали некви случайни хора дето да знаят какво правят и настава голяма изненада като имат резултат.

Те групите с бирата и семките по земята са ше им се разгони мамата кат затвориха и Еврофутбола :mrgreen:

Те тия дето тичат по планини, ако ходят с колата до там и си тичкат сами с еленчетата няма лошо, ама в случая и тва е ВРАТА У ПОЛЕ, та под ножа.
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by penzata » Wed Mar 25, 2020 5:35 pm

Ambartanen wrote:
Wed Mar 25, 2020 5:28 pm
Е, да де, мрънкането е, че е необмислено забранението.

Та идеята е, че ако искаш да разбиеш групите хора (супер), да забраниш влизането в парковете не е правилния подход. Камо ли да забраниш ходенето във Витоша, където пък разстоянието между хората вече става съвсем екстремно.
Абсолютно несъгласен; @Xellos го каза точно с едно изречение.


едит:
Xellos wrote:
Wed Mar 25, 2020 5:34 pm
Те групите с бирата и семките по земята са ше им се разгони мамата кат затвориха и Еврофутбола :mrgreen:
:rofl:
Мани, мани, не само на тях - миналата година допуснах неблагоразумието да заложа на мача за суперкупата (ей така, за кеф) в ефбет и от тогава ме преследват да вкарвам нон-стоп пари и щяли да ми дадат същите като стойност безплатни бонуси. Ок, няма нищо лошо, но сега като няма футбол, се чудят по какъв начин да ме прикоткат да им дам пари. :hihi:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Wed Mar 25, 2020 5:58 pm

Ambartanen wrote:
Wed Mar 25, 2020 5:28 pm
А като малко смяна на темата, някой има ли идея дали в България някъде е наличен или се планира да бъде наличен теста с антитела? Разбирам, че не е добър за ранно засичане (щото все пак търси имунна реакция), ама е единствения вид, който може да провери дали вече си го изкарал и имаш имунитет. Това в близкото бъдеще би трябвало да стане доста полезна информация.
В Циба онзи ден ми казаха, че от другата седмица ще го предлагат в една тяхна лаборатория.
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Wed Mar 25, 2020 7:32 pm

Днеска отидох до магазина и въпреки че не сме под карантина, тук хората са дисциплинирани и спазват дистанция, в супермаркетите имаме гренцконтроле и не ни пускат, а на улицата има хиксчета, къде да застанеш.

Но о боже мой старците и тук са малоумни. Начи. тТръгвам да слизам от автобуса и неква старица, която короната, която аз може и да си нося, ще я тръшне и ше умре, се блъска в мен. Ся некси, не мога АЗ да спазват дистанция слизайки, а тя трябваше да се отдръпне и да изчака, ноооооо не. Бърза жената, за гробищата явно. Главно хората навън бяха старци, ходещи до затворения магазин за обувки и надяващи се да е отворен и възмутени, че не е.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Wed Mar 25, 2020 9:09 pm

Ами моето впечатление е, че множеството хора в София взимат мерките разумно сериозно. Изключая сравнително редките, но съществуващи крайности (колички преливащи от храна в супермаркета и групички хора лафещи си в центъра на улицата съответно), повечето хора си спазват дистанция. Особено сега последните дни като има само тясна пътечка в неизчистения сняг се изчакваме/заобикаляме културно и болшинството са с маски. Даже не съм видял човек да си носи маската грешно от уикенда насам.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Thu Mar 26, 2020 3:30 pm

Изглежда испанците са си купили стотици хиляди менте тестове от китайска компания. Ще е интересно да види какво точно се е случило, но надали някой в Испания има много време да разследва точно в момента.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Thu Mar 26, 2020 4:16 pm

Ambartanen wrote:
Thu Mar 26, 2020 3:30 pm
Изглежда испанците са си купили стотици хиляди менте тестове от китайска компания. Ще е интересно да види какво точно се е случило, но надали някой в Испания има много време да разследва точно в момента.
Дори и в този момент се продължава пропагандата, измислят се новини, прикриват се други...Дали това е вярно, не знам.
Да не говорим колко много тролове има по популярните форуми и хич не се свенят да си продължават с възложените задачи.
Но като цяло прикриха няколко абсурдни на пръв поглед новини - Чехия си присвои 500 000 маски в това число респиратори - китайска помощ предназначени за Италия. В навечерието на бума в Италия, американците са изкупили де що могат консуматив, качили са ги на самолетите от базите и дим да ги няма. Полша отказа военен коридор за руската помощ към Италия. италианците ги напсуваха съвсем официално и нарекоха шибани фашисти. Този така наречен Западен Блок до момента показва адска несолидарност, дори повече. Теста на вируса само потвърди, че няма никакъв Западен Блок, има everyman for himself.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Thu Mar 26, 2020 4:25 pm

Нивото на фейкнюза и троленето и то е в пик-а си факт. :roll: Честно казано ще кеся вкъщи и ще избягвам новините през няколко дена да има спокойствие.
Spoiler: show
Capture1.JPG
Capture1.JPG (88.25 KiB) Viewed 2363 times
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Thu Mar 26, 2020 5:20 pm

Аз днес трябваше да излизам и да се возя с метро и бога ми, тва празнично разписание е пълен фарс. На по-главните спирки е ад. Социална дистнация е невъзможно да спазваш и не знам кой ги мисли тия идеи. Тва е лиспа на тотална мисъл и не разбирам защо е масова практика.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Thu Mar 26, 2020 5:33 pm

Litz wrote:
Thu Mar 26, 2020 5:20 pm
Аз днес трябваше да излизам и да се возя с метро и бога ми, тва празнично разписание е пълен фарс. На по-главните спирки е ад. Социална дистнация е невъзможно да спазваш и не знам кой ги мисли тия идеи. Тва е лиспа на тотална мисъл и не разбирам защо е масова практика.
Симулация на действие. Никъде не пише, че трябва да е адекватно такова.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 14 guests