Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sun Mar 21, 2021 12:46 pm

Негативна съм :shock:

Съквартирантката е позитивна обаче така че шси седим вкъщи. Дори само леките симптоми и аносмията не са готини.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Sun Mar 21, 2021 12:50 pm

Това е добра новина. Предполагам, че си знаете, но съквартирантката ти не е лошо да носи маска и като цяло да гледате да се избягвате доколкото е възможно. И често проветряване на помещенията. Стискам палци нещата да се разминат бързо.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Sun Mar 21, 2021 1:12 pm

В момента се носи упорит слух, че оня имбецил Чорбанов е в болница с двустранна бронхопневмония.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Sun Mar 21, 2021 2:44 pm

Това да се чува, Лиц.

Междувременно, вчера у нас са ваксинирани 3800 души. С това темпо някъде към края на десетилетието може и да приключим с ваксинацията.

Но затова пък се намери нов виновник:
Ако общопрактикуващите лекари бяха откликнали... Трябваше да бъдат на предния фронт, трябваше да бъдат хората, които да започнат ваксинация на техните си пациенти, както се прави за всяка една друга ваксинация, за другите видове грип и другите задължителния от ваксинационен календар", отвърна проф. Богов.
И какво се оказа - и мат'риалът виновен, и джипитата, но въпреки всичко в Европа копирали българския модел. Логиката е желязна просто.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Sun Mar 21, 2021 3:27 pm

Но как е възможно това?! Че те ваксините въобще не могат да стигнат до личните лекари! Всички фази са заебани, в страната се развива ваксинационен туризъм - народът дебне в кой най-близък град има прозорец, че да се запише, личните лекари се бият пред рзи-тата, дано някой им подхвърли ваксина, а сега са и виновни! А бе що не се ебете в дебилите, честно!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Sun Mar 21, 2021 5:05 pm

Евала литц, но да, стой далече от комшийката доколкото мястото позволява.

От друга страна:

http://www.chipirai.me/

:spite:

чекнете ако има някое свободно място в близко до вас място, предполагам основно хората тука са софия, пловдив, варна та трябва да има достатъчно, за да си насрочи човек ваксинация

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Sun Mar 21, 2021 5:26 pm

трубадур wrote:
Sun Mar 21, 2021 5:05 pm

http://www.chipirai.me/

:spite:

чекнете ако има някое свободно място в близко до вас място, предполагам основно хората тука са софия, пловдив, варна та трябва да има достатъчно, за да си насрочи човек ваксинация
Това е добро, но ето още по-добро: vaccines.birzan.org

Показва цялата карта.

Само дето всички знаем, че това всъщност нищо не означава :( Можеш да си се писал за рнк-ваксина до откат, но ти слагат каквото има. А аз с мойте заболявания и прекараната през 2018-а тромбоза, дето се отървах на косъм, нямам никакво желание да пробвам в коя част от спектъра на Зенеката ще попадна. :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Sun Mar 21, 2021 5:35 pm

Е, те отначало си казаха (с половин уста), че не можели да гарантират дали ще има от желаната ваксина. Но след гениалната идея на членовете на СИК да се слага Пфайзер и спирането за една седмица на AZ, много ясно, че мнозина хич не щат AZ даже и да нямат прекарани тромбози като Марфа. Аз съм записан за вторник, като отида да ме чипират ще докладвам как е ситуацията, надявам се да няма голяма опашка, но като гледам броя ваксинирани последните дни май няма да има.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sun Mar 21, 2021 5:55 pm

Стоим далече. В нас винаги всичко е било с отворени прозорци. Ходим с маски в общите помещения, навсякъде се пръска с дезинфектант. Бе забава. Проблемът е, че тва затваряне ми се отразява супер зле на adhdто, което е в процес на диагностициране.

Аз чипиране до юни поне няма да видя както се е видяло, а толкова искам. Някой знае ли кога ще пуснат Джонсън и Джонсън?

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Scourge » Sun Mar 21, 2021 7:01 pm

Litz wrote:
Sun Mar 21, 2021 5:55 pm
Стоим далече. В нас винаги всичко е било с отворени прозорци. Ходим с маски в общите помещения, навсякъде се пръска с дезинфектант. Бе забава. Проблемът е, че тва затваряне ми се отразява супер зле на adhdто, което е в процес на диагностициране.

Аз чипиране до юни поне няма да видя както се е видяло, а толкова искам. Някой знае ли кога ще пуснат Джонсън и Джонсън?
JnJ сигурно ще текне из Европа другия месец.

Какъв тест си правихте? Фалшивите негативни тестове са чести и фалшивата негативност е пропорционална на лекотата на симптомите. Предвид позитивността на съквартирантката и наличието на някакви симптоми, може и да е по-вероятно да си с вирус, отколкото да не си, независимо от резултата от теста.

Също, заради добрия и (изглежда) дълъг имунитет при около 90% от преболедувалите/безсимптомните, в твоя случай най-добре количествен тест за антитела преди ваксина, за да няма ненужно бодене. Има немалки шансове заради идващите нови щамове боцкането да е сезонно (поне в краткосрочен план), та възможности и поводи ще има и наесен.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Mon Mar 22, 2021 2:38 pm

Това съм го правил, сигурно преди десетина години. Всичко е вярно и нищо не се е променило към добро.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Mon Mar 22, 2021 8:28 pm

Борисов разговаря със създателя на "БиоНТех"
Борисов е коментирал, че основното предизвикателство днес е ваксините да бъдат достъпни за всички граждани не само в Европейския съюз, но и в световен мащаб. "Защото никой не би бил в безопасност от коронавируса, докато всички не сме защитени", е казал Борисов.

Министър-председателят е отбелязал пред Шахин, че България има дългогодишни традиции в производството на лекарства и ваксини. Отправил е покана към германския учен и екипа му да посетят България, за да се запознаят с дейността на държавната фирма "Булбио". "България е готова да ви окаже широка подкрепа и сътрудничество за научните изследвания и разработки, които извършвате", обърнал се е Борисов към Шахин. Премиерът е коментирал, че опитът на страната ни в производството на лекарства, ваксини и фармацевтичните заводи в България са отлична база за създаването на иновации в медицината, включително и за екипа на проф. Шахин.
Това звучи съвсем като отразяването на конгресите на БКП в "Работническо дело".
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Mon Mar 22, 2021 8:59 pm

-л, -ла, -ло, -ли разказът е просто :lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Mon Mar 22, 2021 9:03 pm

Е очаквано, то тия гниди си карат по изпитаната методиката от тогава. Щом принципът "не могат да ни оплюят, колкото ние можем да си се нахвалиме" работи, кво да му мислят, не че и могат. От цели проводници стигнахме до цели ваксини... деба и тъпото племе.
Завод за нещо си пак ще праиме, ей ся... :dash:

Иначе зимните ни курорти насред мерките ся били топ ултра мега яки, ако не сте чули още поредната П[по местоживеене]П бушонка на оня с жипката, а на оная другата с празният рибешки поглед са ѝ спуснали ся в помощите да тури и казината... айде за фитнесите как да е, ма тия кви пачки правеха не е истина.
:ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Tue Mar 23, 2021 8:48 am

Matrim wrote:
Mon Mar 22, 2021 8:28 pm
Борисов разговаря със създателя на "БиоНТех"
Борисов е коментирал, че основното предизвикателство днес е ваксините да бъдат достъпни за всички граждани не само в Европейския съюз, но и в световен мащаб. "Защото никой не би бил в безопасност от коронавируса, докато всички не сме защитени", е казал Борисов.

Министър-председателят е отбелязал пред Шахин, че България има дългогодишни традиции в производството на лекарства и ваксини. Отправил е покана към германския учен и екипа му да посетят България, за да се запознаят с дейността на държавната фирма "Булбио". "България е готова да ви окаже широка подкрепа и сътрудничество за научните изследвания и разработки, които извършвате", обърнал се е Борисов към Шахин. Премиерът е коментирал, че опитът на страната ни в производството на лекарства, ваксини и фармацевтичните заводи в България са отлична база за създаването на иновации в медицината, включително и за екипа на проф. Шахин.
Това звучи съвсем като отразяването на конгресите на БКП в "Работническо дело".
Не знам дали сте чули - някъв зам. кмет мисля на Пловдив осъди държавата за маските.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 19 guests