Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Jun 14, 2021 1:20 pm

Ериксен получил сърдечен арест, защото бил ваксиниран в Пфайзер. Ни моа с фейк нюз

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Fri Jun 18, 2021 3:31 am

Някой може ли да разясни какви ще са условията за излизане в държави от ЕС след 1-ви Юли? Както е записано в официалния документ на мен ми е мъгляво.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Fri Jun 18, 2021 8:03 am

coldie wrote:
Fri Jun 18, 2021 3:31 am
Някой може ли да разясни какви ще са условията за излизане в държави от ЕС след 1-ви Юли? Както е записано в официалния документ на мен ми е мъгляво.
Никога нямаш условия за излизане в държави от ЕС.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Shamajotsi » Sat Jun 19, 2021 1:32 pm

Не знам дали това е официялния документ, за който разправя Колди, но ако не - според мен този сайт доста добре обяснява всякакви условия:

https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_en.htm

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Fri Jun 25, 2021 6:01 pm

Shamajotsi wrote:
Sat Jun 19, 2021 1:32 pm
Не знам дали това е официялния документ, за който разправя Колди, но ако не - според мен този сайт доста добре обяснява всякакви условия:

https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_en.htm
Точно този е, само че съм го чел на български и сякаш беше малко по-различен. Може грешката да е в мен но не намерих изрично на 100% упоменати условията за издаването на този серификат. Това, което имам като инфо не го намерих официално, но с една дума - трябва да си сложил ваксина. Другите обстоятелства са половинчати. Може и за ваксината да греша, затова и питам.

И отделно бях карантиниран като контактен и не знам въобще мога ли след 1-ви юли да пътувам до друга държава от ЕС ( е то сигурно мога но ми трябва да ми е изяснено на максимум), защото не мога да тръгна за Холандия и да ме върнат.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Fri Jun 25, 2021 10:38 pm

На няколко пъти съм се отказвал да коментирам по-подробно темата. Не само тук, въобще. По ред причини. То и сега няма да го правя колкото знам. Но ще кажа, че доколкото означава нещо, то в семейството и сред роднини има достатъчно медицински работници от най-различен ранг и екпририънс.
И не съм се интересувал специално за Ковид-19, но то информацията си върви и без да я търся. Изводите са си лично мои и те са в главни линии:
1. Ковид-19 наистина не е "обикновен грип".
2. Стандартни изследвания, примерно рентген дават измамни резултати в смисъл че "утайки" от това нещо , може да се наблюдават с месеци.
3. Вирусът е комбиниран с паразит, който атакува мозъка.
4. Антибиотиците са необходими и в някои случаи задължителни поради това, че се активират заболявания, най-вече на горните дихателни пътища. А дори да си оставам що-годе скептик към конвенционалната медицина, поне в това вярвам, че примерно пневмония не се лекува без антибиотици.

Двата най-щекотливи въпроса за мен са дали имуностимулаторите подхранват заразата, каквото мисля, че беше мнението на Мангъров и дали заразата атакува директно мозъка или индиректно. Според мен индиректно, защото ако е директно е или/или.

Тука може и да мина в някакъв абсурден нюанс, понеже ми се струва, че тази зараза има някакъв външен катализатор по примера на зергите от играта Старкрафт.

Струва ми се, че в момента е лебедовата песен на т.нар. Втора вълна, моите очаквания са че лятото ще има ихууу, курорти, ЕП, ОИ и към късна есен очаквам настъпването на т. нар. Трета вълна.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Fri Jul 02, 2021 7:40 pm

Най-сетне се доредих и аз за ваксина и съм proud Biontech girl. Тъпото е, че ме тресе бруталният пмс и не знам симптомите от него ли са или от ваксината.

В работа имаме некви супер нелепи ковидиоти, които обясняват как ваксините ще ни стерилизират, а точно тва като ги погледнеш са хора, дето наистина трябва да се стерилизират и от външен вид и откъм ум. Ковидиотите му накараха да вярвам в евгениката. :ninja:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Sun Jul 04, 2021 6:05 pm

За съжаление не мога да се оттърва от това усещане, че има преломен момент. Айде, не е Апокалипсиса от Библията, но намирсва на всичко или нищо.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Aug 28, 2021 12:10 pm

Имам въпрос, сега аз може и да не съм разбрала проблема, но една приятелка се ваксинира в България и сега на цифровия сертификат в CovPass името е на кирилица. Всичко друго е на английски само името е на кирилица. Нещо не успяваме да го направим на латиница. :ninja:

Някой знае ли как да се смени това въобще или трябва да идем някъде да го оправят.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Коронавирусът и ние

Post by Alexis » Sat Aug 28, 2021 12:58 pm

Като човек, който се занимава с тия простотии от месеци, сертификатът винаги е с името и на двата езика.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Aug 28, 2021 1:31 pm

@Alexis хартиеният да, ама на мацката в апа CovPass излиза само това на кирилица.

Под EU digital certificate of Vaccination са само имената на кирилица, и под самия QR code пак само на кирилица. Супер странно. Всичкж останало е на английски.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sat Aug 28, 2021 1:42 pm

И на моя сертификат името е на двата езика. Да не е някакъв бъг това?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Коронавирусът и ние

Post by Alexis » Sat Aug 28, 2021 1:54 pm

Това да не е сертификат по стария стандарт? Тоест издаден преди 01.06 тази година? В най-лошия случай, мога с ЕГН да проверя в националната система да няма гаф със сертификата, но е малко гадно да се споделя такава информация в нета.

Има и вариант за проверка лично от лицето-титуляр по лични данни + НРН на последната игла (или единствената, ако е Янсен) на his.bg.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Aug 28, 2021 2:16 pm

@Alexis мерси ще покажа сайта. Към този момент са го приемали по летища и по другш места, но винаги може да се намери някой, който да се заяде тука. Та ще го проучим. Мерси много. И на мен ми се стори странно де.

Иначе малко встрани от тази дискусия и на фона на крайно ниската ваксинация в бг си говопих с един колега от Камерун, с когото заедно се ваксинирахме и той ми каза, "Честно, ако си бях в Камерун нямаше да се ваксинирам, защото там пробутват само ваксините, които Европа и САЩ не искат заради многото странични ефекти или не са одобрени въобще там" и каза, че това е причината много негови близки там да не го направят, защото имат чувството, че им пробутват боклуци, които Европа и САЩ не щат. Което е факт.

И да си кажа, абсолютно разбирам тази аргументация. Тва не са конспиративни шизофрении за контрол на хората с чипове и конспирация за безплодие. А хората там виждат, че в Европа и САЩ забраняват Астра или никой не я ще, китайската не е одобрена никъде там и има резон хората да са резервирани и скептични. В БГ има възможност за ваксинация с квото си пожелае човек, където си пожелае, но хората вярват на конспирациите на мангърката и чичетата около Слави.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Sat Aug 28, 2021 2:40 pm

Астрата, доколкото знам, я забраняват държави, които имат достатъчно от другите ваксини, ако нямаше такива алтернативи, басирам се, че почти никъде нямаше да я забранят. Освен може би в България за кратко, колкото да покажат загриженост за материала. :P Да, тази аргументация е с една идея по-разумна от конспиративните теории ама е малко по логиката "Ако нямам Ролс-Ройс ще ходя пеша".

Но пак е по-добре от умозаключението на един приятел "То ако ваксината беше хубаво нещо, нямаше да ни агитират да се ваксинираме". :dash: :dash:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 11 guests