Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 07, 2021 4:48 pm

Да. То е ясно. Поживьом, увидим (така ли се пишеше?) при нас как ще бъде.
И не ми говри на "ти". След като ти първа се заяде с мен. Да припомням ли "гостоприемството" ?
Иначе да си жена на админа сигурно е различно.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sun Nov 07, 2021 5:10 pm

:shock:

Начи Тифани, ако разбирам правилно, ти си свободна да не се ваксинираш, щото това то нарушава правата, но ми казваш, че нямам право да ти казвам еди кво си, а на Гибли, че няма право да ти говори на ти. Как функционират правата и свободите?


Не разбирам

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 07, 2021 5:11 pm

Начи Лиц, ти нищо не си разбрала :) Между етика и право ще копаме :lol: Като дори правото е застрашено...
Last edited by tiffany aching on Sun Nov 07, 2021 5:12 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sun Nov 07, 2021 5:12 pm

tiffany aching wrote:
Sun Nov 07, 2021 4:48 pm
И не ми говри на "ти". След като ти първа се заяде с мен. Да припомням ли "гостоприемството" ?
Припомни ми. Извинете, припомнете ми. Винаги съм готова да си призная, ако съм сгрешила.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 07, 2021 5:14 pm

Не ми се вярва. Но ми бе направена груба забележка, че съм посочила линк за сериал, за бога! и ми се говореше за Roland. Ring a bell?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sun Nov 07, 2021 5:29 pm

Нещо си припомням, но не точно. Сигурна съм, че ти се извиних.* Много ми се иска да спрем обаче да се занимаваме със светлата ти личност и кой как те обидил, което е офтопик за тази тема. Като жена на админа апелирам някой да свърши нещо по въпроса, за какво имаме пране все пак!

*Не, намерих въпросния диалог, за който си мислех, и не е това. Не помня изобщо случая, значи.
Last edited by Ghibli on Sun Nov 07, 2021 6:11 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 07, 2021 5:31 pm

Мнеее, аз нямам такъв спомен.

Спрете да се занимавате с мен, и аз моля :mrgreen: , нека си комукираме, може би е невъзможно, но не е неосъществимо.
Last edited by tiffany aching on Sun Nov 07, 2021 5:35 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Sun Nov 07, 2021 5:31 pm

Аз, уви нямам анекдотичен случай за манекенки.

За сметка на това в началото на годината имах чичо и вуйчо. Благодарение на българския гений и "то е обикновена настинчица и аз ще си джиткам наляво-надясно"-поведението, вече нямам чичо. Въпреки че беше в най-модерната болница в Пловдив и в общи линии в най-добре оборудваното Ковид отделение в Южна България.

Въобще цялата работа с "то смъртността е "само 2%" е много еджи до момента, в който не е в твоето семейство. Тогава 2% е 100%.
А 2% от 7.9 милиарда е 158 милиона. За сравнение - смъртността от испанския грип (доста по-смъртоносен предвид състоянието на медицината по онова време) е изчислявана на между 17 и 50 милиона (3-6% от населението на Земята умира).
Та така "секи сам си преценя".
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 07, 2021 5:39 pm

Ян, съжалявам дълбоко и искрено за хората, които си изгубил (и/или за които се безпокоиш) в цялата таз' галимация, защото мога да почувствам страданието, объркването и искрените ти чувства. И поради един куп други причини.

Мога да пиша в момента, но предпочитам (поне за малко) да отстъпя пред полемиката.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sun Nov 07, 2021 5:48 pm

@Yan съжалявам за загубата

Целта на примера с манекенката, беше че дори супер тривиални неща като тампоните имат странични ефекти при неправилно ползване и ваксините, нито са първото, нито последното нещо с възможни странични ефекти, та не знам каква е тая драма, че ваксините са опасни и имат странични ефекти, при положение, че имат по голяма функция в обществото от тампоните примерно.

И чичото на майка ми почина от Ковид, лекар с достъп до добро отделение. Само дето жена му, личен лекар и тя, не се ваксинира и е против, заради конспирации, та се наложи синът ѝ, с аутизъм да се крие от нея, за да се ваксинира, защото той много тежко понесе загубата.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 07, 2021 5:51 pm

Litz не умее да мълчи и не е обикнала тишината.
Искаш ли да си продължим "диалога" друг път, стига да съм в настроение? Не е въпрос :wink:

Last edited by tiffany aching on Sun Nov 07, 2021 6:23 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Sun Nov 07, 2021 6:09 pm

@Litz това ясно. Не съм целял да се заяждам, просто дадох мой конкретен пример, който уви не е приятен.
@tiffany aching объркване няма. Има гняв към идиотията на средния безсмъртен и вярващ във всяка конспирация българин, заради чието поведение се въртим в кръг втора година.
Докато в останалия свят почват да охлабват и премахват мерките, тук продължава да се спори има ли вирус и да се дава трибуна на Мангъровци и Чорбановци. Първия до момента не е нацелил с нито една своя прогноза, а вторията прави собствена ваксина, за която иска бързите 15 милиона, но още е на ниво мишки и никой не я е виждал :dash: :dash: :dash:
И още еден пример от реалния свят - шефката ми е ситуирана в Израел и въпреки че пак имаха известен бум на заразени, смъртността им е в пъти по-ниска, хоспитализациите им намаляват. При ваксинираните фаталните изходи са почти нулеви.
Но, както казах всеки сам си преценя. Тия дето оцелеем ще си погребваме роднините и приятелите, които не са имали тоя късмет. Само дето не трябва да е въпрос на късмет и се иска съвсем малко усилие да не е.
Но да чакаш емпатия в тая държава, е като да чакаш кинти от нигерийски спамър...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sun Nov 07, 2021 6:33 pm

@Yan не съм го приела като заяждане, просто исках да уточня :)

Проблемът в България е, че много лекари съветват пациентите си да не се ваксинират също, пример с лелята на майка ми, която жена е изгубила мъжа си, но казва на пациентите си да не го правят и забранила на децата си да го правят. Изпокара се и не си говори с големия, щото се ваксинират, а малкия, аутистът (и то не от тези дето са гении), трябваше тайно от нея да се крие, за да се ваксинира. Личната лекарка на леля ми пък и тя е против ваксинацията и им се карала, че всички, включително малкия на 13 са ваксинирани. Тежко е. Българското лекарско съсловие носи огромна вина за положението, не са само Чорбанката и Мангърката. Атанасов, който цитира учебници от преди половин век и фактът, че никой лекар не чете медицински журнали също допринасят.

Другото е, че в България дори малкото ваксинирани сте подложени на нечовешки вирусен товар, от болни щъкащи насам натам с маска под брадичката, които кихат и кашлят в градския, бъркат си в носа, да разглеждат сополи и после ги бършат по дръжките в автобуса. И тук в Германия има луди, боклуци, но са доста по-малко.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Fri Nov 12, 2021 4:47 pm

Litz wrote:
Sun Nov 07, 2021 6:33 pm
Другото е, че в България ... сте подложени на нечовешки вирусен товар, от болни щъкащи насам... които кихат и кашлят в градския...
Позволих си да редактирам този абзац и останалото е онова, с което съм съгласна и/или върху което имам наблюдения. Аз лично най-лошия си грип изкарах преди т.нар. пандемия и то защото тогава често пътувах с градския транспорт... И е вярно, че циркулират вируси, обикновено влизайки в обществено място, имунната ми система ги засича и почвам почти веднага да кихам. Само че това се случваше и ПРЕДИ "новото нормално".

Тогава какво излиза - че човек трябва да изгражда силна имунна система. Това се случва в следствие на различни фактори, но когато тя не е налице или не е достатъчна, за да бъде предпазен - може би!!! в такъв случай - ваксини (ако изобщо могат да се нарекат така). Вече се заговори и за лекарства, което е добра новина. Аз лично познавам човек, който се излекува от тежка форма на 'ковид' м.г. с неодобрено такова - вкъщи. Друг мой близък пък се възстановява доста трудно вече цяла седмица след инжекцията, а бе добре преди това... За себе си дори не ща да говоря :mrgreen:

Така че не само 'ваксините', но и организмите на хората са различни, обстоятелствата им също и за мен е недопустимо от всякаква гледна точка да бъдат принуждавани, изнудвани или анатемосвани хора, които са направили по ред причини различен от предлагания от фармацевтичните корпорации 'избор', но които, доколкото им е възможно и преди, а и сега, полагат някакви грижи не само за своето здраве, а и за това на останалите.

И тъй като И ваксинираните пренасят вируса, то освен към подобряване на имунната система, може би да се обърнем и към добрата, стара култура. Дистанция, предпазване на останалите при киханеи кашляне, миене на ръце и прочие.

Следващото мога да подозирам как ще прозвучи - но имунната система се свързва с Вярата, Надеждата и Любовта.
Yan wrote:
Sun Nov 07, 2021 5:31 pm
Въобще цялата работа с "то смъртността е "само 2%" е много еджи до момента, в който не е в твоето семейство. Тогава 2% е 100%.
О, абсолютно. Почти бях учудена да прочета това тук сред любителите на статистиките.
Yan wrote:
Sun Nov 07, 2021 6:09 pm
@tiffany aching объркване няма. Има гняв към идиотията на средния безсмъртен и вярващ във всяка конспирация българин, заради чието поведение се въртим в кръг втора година.
Объркването понякога е белег на промисъл, но не ща да се заяждам :) То е ясно, че всеки ще обвинява другарчето, докато други... сигурно и те не са объркани.

Ще завърша постинга (а и по всяка вероятност и участието си в темата), с това че се надявам повече никой от четящите и пишещите да не губи близки хора (или най-малкото - не от 'ковид', 'ваксини', лошо медицинско обслужване, разделение и т.н.) и някакси, ако е възможно приживе да не чуя никога повече за коронавирус.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by penzata » Fri Nov 12, 2021 5:01 pm

Аз лично всяка година тренирам имунната си система за ядрена зима, като се събличам в ранните зори на деня, за да не бъда видян от никой пред блока, чисто гол - след седмия сняг, защото усещам, че е най-истинският, - и около четвърт час тичам из преспите, точно преди да се развидели. След това се прибирам вкъщи и пия ледена бира, докато си вземам врял душ. И цялата тази процедура я повтарям още веднъж в средата на февруари. Язвата не може да ме бутне по никакъв начин.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests