Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Wed May 26, 2021 3:36 pm

Някой знае ли що в България е забранено да се дарява кръв между дозите и трябва са се чака 28 дена след втора? :shock:

В Германия може но следващия ден, четох и в други държави и няма проблем с тва. То в един момент няма да има данори.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Sat Jun 05, 2021 12:03 pm

https://www.vanityfair.com/news/2021/06 ... 9s-origins

Струва си да се чете.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Wed Jun 09, 2021 1:12 am

Моята теория е, че поне първоначално вируса може да се върти периодично между болни от ковид-19. И говоря по-точно за втората вълна на вируса. Която изглежда по-опасна. Затова не знам дали е добре или зле болни да контактуват помежду си. Дано пък това да породи имунитет с развитие на времето. Това би било добрия вариант. Другото ми предположение е, че половината от хората са активни или пасивни приносители на вируса към момента. Следващото ми предположение е, че поне 95% не са си правили тест.

Единственото ясно е, че вируса е изкуствено създаден и пуснат да върлува. Освен всичко друго е наредена една верига за правене на трилиони - фармацевтични компании, медицински заведения, общопрактикуващи лекари и като цяло здравната система и аптеки.

Следващото ми предположение е, че може би (казвам може би) комбинацията на антибиотик с профил горни дихателни пътища и атакуващ бактери + терапия с билки анти-вирус и засилващи имунната система (примерно черен бъз, женшен, коприва, шипка), също пчелен мед, лимони + комплекс витамини и по специално Б и Ц, както и селен + повече време прекарвано на по-чист въздух сред природата, и по специално паркове, гори, планински райони и умерено излагане на слънчеви лъчи и по-чести душове включително поливане със слънчева вода би трябвало да повлият добре на болните. Също е възможно, но с много по-малка вероятност леката употреба на по-качествен твърд алкохол да има някакъв позитивен ефект. Цигарите със сигурност са голям проблем и го казвам като пушач.

От една година периодично повтарям в перефраза, че или се нахае или се вземат анти-мерки. Още когато новината "изгря" на българска почва и нищо още не беше дори бегло ясно предложих един месец рабнотните дейности и всичко свързано със ссъбирането на хора да се сведе до минимум за да се види накъде ще отидат нещата. Предложих и на бюрократи и на отговорници за работния процес да не се натягат за показни глупости и незначителни неща, но разбира се и да е искал някой да ме послуша е нямал властта да повлияе.

П.с. Всъщност директно (някъде март или началото на април 2020 им предложих да има нещо като тотален локдаун (но не съм го определял с тази дума тогава и нищо общо с тези локдаун-и, които въведоха), най-вече на масовите дейности, разбирай изтегляне на офис работата надомно до ниво в което фирми или държавна администрация ще могат да си вършат работата дотолкова доколкото да се извършат най-неотложните и наложащи дейности, разпръскване на работните дейности "на терен" до абсолютен санитарен миниум. Пример - най-важните и неотложни дейности като сметосъбиране, други като разкрасяване, озеленяване, саниране и прочее до абсолютен нинимум с не повече от 10-10-15% от обичайния състав ( останалите да бъдат компенсирани по някакъв начин, поне за известно време). В маски и прочее никога не съм вярвал и все още не вярвам, ако са верни повечето научни изследвания как се разпространява вируса. Според мен маските имат някакъв ефект, но той е минимален и е бумерангов, като въведоха маските още тогава им казах, че това е потенциален бумеранг, който ще капсулова и забави вируса и е вероятно в по-късен етап тази надупчена в зародиш капсула да се разкъса и да избухне един вид в по-мащабна. И още няколко неща им казах на някои хора, но никой не се вслуша и всъщност който имаше власт да наложи мерки ги нареди на два пъти около 2-3 седмици до месец след като ги бях предложил подобни. И това закъснение ги направи неработещи в голям процент.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Wed Jun 09, 2021 2:40 pm

Някси съквартирантката пак излезе позитивна на пср макар да няма никви симптоми нито нещо друго. so пак 14 дена карантина.

Мисля, че ще се застрелям :ninja:

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Коронавирусът и ние

Post by Alexis » Wed Jun 09, 2021 3:37 pm

По-интересният въпрос е защо, по дяволите, се е тествала, ако няма симптоми? На мен не би ми и хрумнало.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Wed Jun 09, 2021 3:54 pm

Alexis wrote:
Wed Jun 09, 2021 3:37 pm
По-интересният въпрос е защо, по дяволите, се е тествала, ако няма симптоми? На мен не би ми и хрумнало.


Защото искала да вземе пари, за тия clinical studies там правят пср :ninja:

Надеждата е, че нещо са объркали пробите тия там и тя си направи нов пср, който ще излезе утре. Странното е, че дося си е правила 838273722 теста псри, антигенни и всичките са винаги са излезли негативни така че нз.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Wed Jun 09, 2021 4:08 pm

Аз изобщо не съм сигурен доколко може да се вярва на тестовете вече. Почти на сто процента съм сигурен, че изкарах ковид през април. Със семейството се събрахме за рождения ден на майка ми в края на март. Сестра ми в един момент се разкашля, макар че не изглеждаше сериозно - просто някаква настинка, нали... Три-четири дни по-късно развих ужасяващи симптоми, а сестра ми се обади да каже, че тя и годеникът й са ковид-позитивни. Аз близо месец бях прекалено зле. Едва успявах да стана от леглото, наложи се да поема по-малко поръчки, понеже не можех да изкарам повече от два часа пред компютъра, постоянно кашляне и кихане и изобщо... И домашният тест излезе отрицателен. Да отида до някоя клиника в такова състояние беше просто абсурд. Забавното е, че вкъщи само аз развих някакви симптоми - които нейде около 20 април изчезнаха толкова рязко, колкото се появиха.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Коронавирусът и ние

Post by Alexis » Wed Jun 09, 2021 5:04 pm

@tigermaster, защо не си направи 40-50 дни след това тест за антитела, по-точно количествен за IgG? И домашните тестове антигенни понякога излизат отрицателни в началото. Или може да не си бръкнал достатъчно дълбоко. Бая си е гадничко и повечето хора нямат нерви и не им стиска да наврат клечката на 10 см в ноздрата (чертата-маркер е на 8 см, но аз обикновено влизам на 10 см.)
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Wed Jun 09, 2021 5:16 pm

Бе има едни със супер дебели пръчки дето на мен не ми минават през носа. С тънките можеш да бъркаш, но с дебелите е страшно

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Wed Jun 09, 2021 5:30 pm

Alexis wrote:
Wed Jun 09, 2021 5:04 pm
@tigermaster, защо не си направи 40-50 дни след това тест за антитела, по-точно количествен за IgG?
Аз ще си направя скоро, само да се видя свободен, че буквално преди два часа ми възложиха няколко филма за превод и докъм края на другата седмица се очертава да съм доста плътно зает.

Може да е тъп въпрос, обаче нали няма шанс да ме карантинират заради тест за антитела? Понеже нито симптоми имам, нито нищо, а половината ми познати вече го прекараха това - установено с тестове.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Wed Jun 09, 2021 7:26 pm

Alexis wrote:
Wed Jun 09, 2021 3:37 pm
По-интересният въпрос е защо, по дяволите, се е тествала, ако няма симптоми? На мен не би ми и хрумнало.
Подсъзнателно действие, но браво на нея.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Коронавирусът и ние

Post by Alexis » Wed Jun 09, 2021 11:38 pm

tigermaster wrote:
Wed Jun 09, 2021 5:30 pm
Може да е тъп въпрос, обаче нали няма шанс да ме карантинират заради тест за антитела? Понеже нито симптоми имам, нито нищо, а половината ми познати вече го прекараха това - установено с тестове.
Не и за IgG, той дава инфо за имунитет за инфекция в минал период. Ако изследваш IgM (за текуща/скорошна инфекция) и той е висок, може да поискат допълнително инфо и да те насочат за тест. Спокойно се изследвай.

Също, ако плануваш да се ваксинираш, не го прави при високи стойности на IgG, има риск от нежелани реакции (прекалено бурна реакция на ваксината, заради свръх имунитет).
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Thu Jun 10, 2021 8:13 am

Върти се и генерира енергия.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Thu Jun 10, 2021 8:03 pm

Малко ъпдейт, начи един ден след позитивния пср, псра на съквартирантката ми е негативен. За сметка на тва нашата карантина не отпада, само неината. Друг смях е, че карантината ни е 15 дена, и не е от деня на позитивния тест, а от следващия ден, когато тя вече е била негативна.

Другата седмица на 18 имаме час за пср, но дори да сме били негативни пак ще седим в карантина. Идилия.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by coldie » Thu Jun 10, 2021 9:38 pm

Litz wrote:
Thu Jun 10, 2021 8:03 pm
Малко ъпдейт, начи един ден след позитивния пср, псра на съквартирантката ми е негативен. За сметка на тва нашата карантина не отпада, само неината. Друг смях е, че карантината ни е 15 дена, и не е от деня на позитивния тест, а от следващия ден, когато тя вече е била негативна.

Другата седмица на 18 имаме час за пср, но дори да сме били негативни пак ще седим в карантина. Идилия.
За малко дя уцелиш същността. Това яи казвам, деяойче, ако въобще вузприемате,

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests