Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sat Nov 13, 2021 7:21 pm

трубадур wrote:
Sat Nov 13, 2021 6:49 pm
Тифания, ако беше мъж
То и ти ако беше мъж...
Litz wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:09 pm
...
Не се радвай, казах чао на админа, да не ти кажа ти на какво ми приличаш.
Ghibli wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:14 pm
...само и само да не отговори.
Отговорих ти, г-жа самозабравила се до такава степен, че да казва кой кога да пише. Някакви драми в училище, предполагам.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Sat Nov 13, 2021 7:31 pm

@Yan не се бях замислял (са видях отговора ти към драгъна), а бе, тифанията не е ли си жена? С пълнолетие и всичкото... Щото, ако е тийн ся се чувствам малко кофти. :cry:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6918
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Sat Nov 13, 2021 7:35 pm

@трубадур фигуративно говорех :mrgreen: Ама знае ли човек, Драгъна приближава 40-така :mrgreen:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Sat Nov 13, 2021 7:37 pm

Ghibli wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:14 pm
Толкова внимание за Тифанито от мен, с това разговор не може да се води. Ти го питаш нещо, то се извърта като фурнаджийска лопата, само и само да не отговори.

@The Dragon, ти пък откога се казваш Тифани? Седни си и не отговаряй вместо другарчето. Мен ме интересуваше тя какво ще измисли по въпроса.
Actually, това не е ок, смисълът на една дискусия е да се стигне до истината, не да затапиш другарчето.


Отделно, Тифани, наистина ще ти е полезно да минеш един курс по, знам ли, логика? Противоречиш си във всеки втори пост, което не е неочаквано с тая позиция, де. Тъпото е, че човек може просто да се ограничи с: "аз се притеснявам от неясни дълготрайни ефекти от ваксините и предпочитам да си спазвам сериозно мерките, за да не вредя на никого". Това би била легитимна позиция, макар и пак умерено необразована (достатъчно се знае за ваксините, но все пак като всичко man-made, допустимо е да има неяснота, грешка и изследванията да не са добри).

Но вместо да заемат тази позиция, антиваксърите, ти включително, започват да ЕМОЦИОНАЛНИЧАТ, да си приписват неясната свобода да вредят на всички други, и да плещят една камара вътрешно противоречиви глупости, например:

- ковид не бил с по-висока смъртност от грипа, обаче ако е, то пък защо е така, ако има ваксини - значи не може едновременно да твърдиш, че не е с висока смъртност, после да твърдиш, че е с висока смъртност, но пък ваксините не работели. (това отделно е тъпотия, те вече са обяснили нагоре).
- от горното пък се разбира, че ваксините не работели заради високата смъртност, но всъщност работели, ама не и за новия щам. това е по някакъв начин демонстрирано като грандиозен дефицит на ваксините, въпреки че дори не е необходимо кой знае какво познание, за да е очевидно от чиста логика, че ЕСТЕСТВЕНО ваксините най-вероятно няма да работят за нови щамове, особено такива, които мутират протеините на вируса, които имитират ваксините (за да провокират създаването на антитела). Точно това е ОСНОВНИЯТ казус с тъпото антиваксърство, че докато се мотаем, мутират нови щамове и ваксинирането става безсмислено. Впрочем това не е кой знае каква новост - грипните ваксини също са (в общия случай) различни всяка година точно по тази причина.
- в крайна сметка, да, имало по-висока смъртност, но то си имало и преди. ами не - нали затова е ПО-ВИСОКА смъртност. то даже от графики няма нужда.
- после това било така, ама пък били с придружаващи заболявания. Което доказва... ъ, какво? От ден 1 се знае, че ковид е по-агресивен към хора с придружаващи заболявания, някакво велико просветление ли дойде тук?

Но още по-голямата наглост е, че антиваксърите държат отговорни учените, дето казали, че на 70% ваксини всичко свършва, пък то не свършвало. То първо не свършва, щото антиваксърите продължават да вилнеят по целия свят почти, но отделно от това ЕСТЕСТВЕНО, че този праг е тотално предположение. Как точно това прави по-малко рационално решението да се ваксинираш, остава неясно - напротив, още по-логично става да СЕ ваксинираш, тъй като явно вирусът не се кротва дори на 70% и не можеш да разчиташ на това.

Изобщо... това не знам, @Yan дали образование може да го реши.
This is it. Ground zero.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sat Nov 13, 2021 7:53 pm

Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:37 pm
...
Мисля, че е по-добре да прочетеш внимателно няколко пъти какво съм писала и се опиташ да вникнеш в него, ще ти отпаднат противоречията. Вместо да приписваш всичко на предполагаемото ми антиваксърство и предполагаемата ми липса на логика. Все пак, в името на "смисълът на дискусията" и това, че освен категоризации, като че има и някакви въпросителни, обещавам да намеря все някакво време и ти отговоря на постинга.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Sat Nov 13, 2021 7:55 pm

Давай ;) Аз винаги чета внимателно, впрочем. Редакторски навици :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sat Nov 13, 2021 8:54 pm

Тогава би ли ми посочил
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:37 pm
ковид не бил с по-висока смъртност от грипа
къде съм написала цитираното?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Sat Nov 13, 2021 9:35 pm

tiffany aching wrote:
Sat Nov 13, 2021 8:54 pm
Тогава би ли ми посочил
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:37 pm
ковид не бил с по-висока смъртност от грипа
къде съм написала цитираното?
То и животът е смъртоносен, и грипът е смъртоносен, и тооолкова много други неща са смъртоносни, при това с много по-висока от ковид-смъртността, но никой не се се емнал толкова колкото досега да спасява света и това за теб не е съмнително? Водело до несгоди, really.
По-предишната страница. Ти не беше ли се измела оттука ма? Няколко пъти? По пет на страница?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sat Nov 13, 2021 9:43 pm

Значи написала съм, че И грипът е смъртоносен. И съм написала, че има И други по-смъртоносни от ковид неща - например сърдечни заболявания, рак и т.н. Май има разлика от "ковид не бил с по-висока смъртност от грипа".
Поне разбрахме дотук, че брат нямам.
Marfa wrote:
Sat Nov 13, 2021 9:35 pm
... ма?
Нима? :mrgreen:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Nov 13, 2021 10:50 pm

Аз разбирам, че е много еджлордско да се обяснява това как корона убива само старци и хора с хронични заболявания. Ама аз не мисля, че това означава да ги оставим тези хора да умрат. Това са нашите баби, дядовци, лели, чичовци, майки, бащи, братя сестри, братовчеди и приятели. Много от тези хора спокойно биха си живяли още 10-15 години, а по-младите дори 40-50 още. Тези хора биха ни радвали, носили усмивки и вместо това, ние предпочитаме баба ни да умре, щото бленуваме по някаква илюзорна идея за свобода, която така или иначе никога не сме имали.
Освен това, моля нека спрем да третираме хората със сърдечносъдови заболявания, диабет или наднормено тегло дори като едва ли не престъпници, които заслужават да умрат, щото едва ли не сами са си виновни и всеки такъв да е "дебел алкохолик, който яде сланина и пуши по 5 кутии цигари на ден", хайде да не е така и ситуацията да е доста по нюансирана. Дядо ми има сърдечни проблеми (а вече и деменция :cry: ) и нито е пушил някога, нито пие, нито е с наднормено тегло, а винаги е водил активен начин на живот. И ся кво заслужава да умре ли, щото на някой му се ще свободата да ходи в 33 без тест или ваксина, че иначе това е фашизъм.

И разбирам, че локдауна и Ковид мерките се отразяват зле на психиката на всички. За децата. За разлика от България, почти навсякъде учениците в другите страни си ходеха и честно не виждам разлика в тях.

Що се отнася до възрастните и действието върху нашето психично здраве мисля, че мога да говоря от първо лице. Аз мога да съм най-големия циник на тема Ковид. Имунната ми система по незнайни за мен причини е ток и жица. И като дете леко боледувах или хич, в целия си живот да имам 10 дена болнични, щото наистина толко рядко боледувам. Антителата ми (не срещу Ковид, ами нормалните) са със супер добро ка чество. Като ходя да дарявам плазма, лекарката ме кара да ходя по-често, защото стойностите ми са разкошни. За сметка на това, имам един куп, психични проблеми (диагностицирани) и специално карантините и локдауна ми се отразиха доста зле. Депресията ми се влоши десетократно, а в комбинация с адхд беше ад. Но стоях, щото живея в общество все пак, макар да не ми беше особено приятно. Документирано е в тая тема даже. И в същото време при все проблемите си, съквартирантката ми в другата стая, млада и слаба жена на 27, непушач и непиеща, беше невероятно зле и не исках това нещо да стига до никой друг. Че и дори лекото каране, което аз имах, което беше само загуба на мирис за 2 месеца и после паросмия за още 3 не си беше работа.

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Shamajotsi » Sat Nov 13, 2021 11:04 pm

Ето какво си писала вчера (линк към поста тук):
tiffany aching wrote:
Fri Nov 12, 2021 4:47 pm
Litz wrote:
Sun Nov 07, 2021 6:33 pm
Другото е, че в България ... сте подложени на нечовешки вирусен товар, от болни щъкащи насам... които кихат и кашлят в градския...
Аз лично най-лошия си грип изкарах преди т.нар. пандемия и то защото тогава често пътувах с градския транспорт...
И, ся, технически никъде не си казала конкретно, че грипът има по-висока смъртност от ковид. Ама ако ще си говорим така, технически Моридин не е твърдял, че си го твърдяла, май, а?

И да, технически си ме цитирала дословно на следното място:
tiffany aching wrote:
Sat Nov 13, 2021 4:32 pm
Shamajotsi wrote:
Sat Nov 13, 2021 3:33 pm
Ковид е тема само в България
но май леко си пропуснала част от контекста (удебеляването го слагам сега):
Shamajotsi wrote:
Sat Nov 13, 2021 3:33 pm
Не знам дали, както рече някой друг по-рано в тази тема, Ковид е тема само в България
Това защото гледам че си докачлива на тема абсолютно най-точното предаване на чуждите думи, пък моите ги обръщаш на 180 градуса.

А колкото до това дали случващото се в Обединеното Кралство е хубаво от моята перспектива - така е. Иначе ББС всеки ден публикуват преглед на печата и би могла да видиш, че и перспективата на най-големите медии, изглежда, също е такава (с изключение на това, че "само" 80% от care workers били напълно ваксинирани до края на миналия месец, в някои части на страната).

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sat Nov 13, 2021 11:23 pm

Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:37 pm
Actually, това не е ок, смисълът на една дискусия е да се стигне до истината, не да затапиш другарчето.
А сега де, кого съм затапила? Обръщението ми към Драгъна ОЧЕВИДНО беше на шега. (ОМГ, нужно ли е да го обяснявам. Ще се оплача на мъжа си админа от вас.)
Просто ме е яд, защото имаше шанс Тифани аха-аха да обясни личното си гледище за значимостта на факта, че от ковид мрат предимно стари и болни хора, и - цъ, ядец.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 14, 2021 4:43 am

Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
Тъпото е, че човек може просто да се ограничи с: "аз се притеснявам от неясни дълготрайни ефекти от ваксините и предпочитам да си спазвам сериозно мерките, за да не вредя на никого". Това би била легитимна позиция, макар и пак умерено необразована (достатъчно се знае за ваксините, но все пак като всичко man-made, допустимо е да има неяснота, грешка и изследванията да не са добри).
Преди всичко - не си ти човека, който е последна инстанция за това кое е тъпо, кое е легитимно и с кое някой може да се ограничи. По принцип, пък за форума не знам. Второ - аз съм спазвала огромна част от 'мерките' много преди пандемията, както и по време на нея, мисля че уточних кои и защо.
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
Но вместо да заемат тази позиция, антиваксърите, ти включително, започват да ЕМОЦИОНАЛНИЧАТ,
Искаш да видиш хора, които не са били антиваксъри, но са пострадали от 'ваксините' и всички останали безумия как ЕМОЦИОНАЛНИЧАТ ли?
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
да си приписват неясната свобода да вредят на всички други
И как точно си приписвам свободата да вредя на всички други при положение, че аз спазвам мерките от обща култура, а всеки е свободен да се защити с фарма-еликсирите (или по какъвто друг начин намери за добре), нищо че ще продължи да разпространява вируса... човек би предположил, че неимунизираните са в по-неизгодна позиция.

Приписвам си единствено ясната свобода да слагам в тялото си само каквото аз преценя, тъй като аз после ще си нося риска и отговорността. Няма да прибягна до генна терапия при недостатъчно изучен вирус, при недостатъчно изследван човешки геном и при недостатъчна прозрачност от страна на фарма-корпорациите и за вирус, който каквото и да си говорим - не е края на света. За възможните дълготрайни увреждания дори и няма смисъл да се пише, така или иначе те ще са по-трудно доказуеми. И това е риск, който аз няма да поема. Да не говоря, че никой няма право да ми го налага по какъвто и да било начин. Така както аз не мога да кажа на никого какво да прави с тялото и психиката си, независимо по какъв начин това ми вреди.

И стигнахме до камарата:
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
- ковид не бил с по-висока смъртност от грипа
Това установихме, че не съм го казала.
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
обаче ако е, то пък защо е така,
т.е. това отпада и следващите няколко неща.
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
после да твърдиш, че е с висока смъртност, но пък ваксините не работели.
Високата смъртност бе в друг контекст - този доколко фактори като по принцип високата такава в България, нивото на здравеопазване и здравословното състояние на хората влизат в статистиката и оказват влияние на ковид-смъртността, както и как (и дали) това е свързано с ваксините. Бяха ми дадени линкове само към общата смъртност и исках да задълбая в темата. Стана дума и за някои други държави и т.н.
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
- от горното пък се разбира, че ваксините не работели заради високата смъртност, но всъщност работели, ама не и за новия щам.
Това не знам как точно се разбира от горното. Да ти кажа правичката от него изобщо трудно разбрах каквото и да било, защото тръгваш от невярна постановка и градиш цялата си логика един вид върху плаващи пясъци.
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
това е по някакъв начин демонстрирано като грандиозен дефицит на ваксините
Грандиозния дефицит едва ли ще се разбере от мен какъв е. А какво определяш като демонстрация вече е отделен въпрос, който не ми е особено важен. Но следващия е.
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
въпреки че дори не е необходимо кой знае какво познание, за да е очевидно от чиста логика, че ЕСТЕСТВЕНО ваксините най-вероятно няма да работят за нови щамове, особено такива, които мутират протеините на вируса, които имитират ваксините (за да провокират създаването на антитела). Точно това е ОСНОВНИЯТ казус с тъпото антиваксърство, че докато се мотаем, мутират нови щамове и ваксинирането става безсмислено.
Тогава защо продължават призивите за ваксинация след като вирусът е мутирал и "най-вероятно няма да работят за нови щамове"?
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
Впрочем това не е кой знае каква новост - грипните ваксини също са (в общия случай) различни всяка година точно по тази причина.
Но пък тези за корона освен, че са еднакви и поне засега се предполага да предпазват от по-тежко протичане на болестта (нещо, което прави и една функционираща имунна система), се (о)казва, че не спират разпространението.

Виж, човешкия организъм изгражда имунитета си И общувайки с околната среда, има си механизми и това се знае. Бях постнала интересно интервю по-назад, ето малка част от него и повод за размисъл:
Обаче Центърът за кръвопреливане е отправил апел само към преболедувалите да даряват плазма, а не към ваксинираните. Защо? Нали и те имат антитела, защо не искат техните, а на преболедувалите?
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
- в крайна сметка, да, имало по-висока смъртност, но то си имало и преди. ами не - нали затова е ПО-ВИСОКА смъртност. то даже от графики няма нужда.
Да, сега просто е още по-висока, защото положението ескалира по ред причини. Доколкото си спомням, бях гледала документ от НСИ по ЗДОИ (не го открих сега), в който отчитаха смъртността за м.г. Та... по спомен - последните два месеца в България са умрели необичаен брой възрастни хора. И аз не мога да не се запитам от какво точно са умрели... Дали в статистиката е отчетено те как са се чувствали и без това болни, без достъп до почти никакви медицински грижи (да не споменавам как се бяха изпокрили някаква част от джипитата), без срещи с близките си хора, изплашени до смърт и стресирани от "чувалите с трупове" и т.н.?

И тъй като съм на мнение, че статистиката не отчита реално множество други (по-прозаични) фактори, тъй като тя винаги може да се манипулира, тъй като дори не ми се мисли в България как се прави... впрочем има ли някой орган, който да проверява данните на НСИ например? Току-що се зачудих... Та... затова лаконично предпочетох да не коментирам повече статистики, а и не искам да лиша лявото полукълбие (и его) на съфорумците от поредното разискване на числа и присмиване колко много не знае тифани...

Но стига сме се занимавали само с умрелите. Къде са статистиките за това какво влияние оказва цялата тази пандемия и мерките й върху живите и как това ще им се отрази дългосрочно? Ами на децата, които психясват още от сега? А на всички, които загубиха професиите и доходите си? Заслужаваше ли си?
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
- после това било така, ама пък били с придружаващи заболявания. Което доказва... ъ, какво? От ден 1 се знае, че ковид е по-агресивен към хора с придружаващи заболявания, някакво велико просветление ли дойде тук?
Велико просветление? Трябваше да се обърне повече внимание на тези хора (и то от години), а не да се третират всички, както и досега - под общ знаменател.
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
Но още по-голямата наглост е, че антиваксърите държат отговорни учените, дето казали, че на 70% ваксини всичко свършва, пък то не свършвало. То първо не свършва, щото антиваксърите продължават да вилнеят по целия свят почти
Това мисля, че по един или друг начин вече е в този ми постинг. И за да проследиш способността ми за логическо мислене и четене с разбиране - искаш да кажеш, че антиваксърите (и неваксинираните) са отговорни за мутацията на вируса, а не че по принцип вирусите си мутират. И това е доказано - как и къде? И, не, аз не държа отговорни учените, просто ми се появяват разминавания между казаното от тях и случващото се в действителност. Трябваше да се сетя, че антиваксърите са виновни.
Moridin wrote:
Sat Nov 13, 2021 7:55 pm
Как точно това прави по-малко рационално решението да се ваксинираш, остава неясно - напротив, още по-логично става да СЕ ваксинираш, тъй като явно вирусът не се кротва дори на 70% и не можеш да разчиташ на това.
Ами при толкова неизвестни - да не се (д)окаже, че именно ваксините причиняват (част от) мутациите? Въпроси, въпроси...

Виж, аз разбирам дълбоката ментална нужда човек да вярва на институциите, науката, религиите и да търси сигурност в психологическите си родители... изобщо да търси сигурност. Но който сменя свобода за сигурност, рано или късно губи и двете, а от страх се умира много пъти. Когато има страх няма любов, когато няма любов, няма и свобода, когато няма свобода или човек не я цени - заболяват именно белите дробове. И кръгът се затваря. Не е доказано никъде, иначе. Но с оглед на това, случващото ми се струва една идея по-закономерно.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 14, 2021 4:49 am

Shamajotsi wrote:
Sat Nov 13, 2021 11:04 pm
Ето какво си писала вчера (линк към поста тук):
tiffany aching wrote:
Fri Nov 12, 2021 4:47 pm
Litz wrote:
Sun Nov 07, 2021 6:33 pm
Другото е, че в България ... сте подложени на нечовешки вирусен товар, от болни щъкащи насам... които кихат и кашлят в градския...
Аз лично най-лошия си грип изкарах преди т.нар. пандемия и то защото тогава често пътувах с градския транспорт...
И, ся, технически никъде не си казала конкретно, че грипът има по-висока смъртност от ковид. Ама ако ще си говорим така, технически Моридин не е твърдял, че си го твърдяла, май, а?
Да, технически и всякак никъде не съм казвала нещо подобно. Това че съм била болна от кофти грип преди пандемията, а след това от почти нищо, ли те безпокои? Преди пандемията имаше грип, нали знаеш?

Но Moridin оттам тръгна да анализира логиката ми, т.е. технически, логически и практически го е твърдял. За съжаление не бе оставен да отговори на въпроса ми, така че сега и да го направи е... късно. Технически и всякак :)
Не че аз не знам точно откъде е останал с подобно впечатление. Hint - не е от моите постинги.
Shamajotsi wrote:
Sat Nov 13, 2021 3:33 pm
И да, технически си ме цитирала дословно на следното място:
tiffany aching wrote:
Sat Nov 13, 2021 4:32 pm
Shamajotsi wrote:
Sat Nov 13, 2021 3:33 pm
Ковид е тема само в България
но май леко си пропуснала част от контекста (удебеляването го слагам сега):
Shamajotsi wrote:
Sat Nov 13, 2021 3:33 pm
Не знам дали, както рече някой друг по-рано в тази тема, Ковид е тема само в България
Извинявам се, не съм имала нищо предвид пропускайки цялото изречение, освен да коментирам цитираното.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sun Nov 14, 2021 1:23 pm

Дали не е време за пералнята? Последните пет-шест страници отидоха в надприказване с личност, която очевидно няма намерение да промени позицията си.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests