Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Tue Apr 13, 2021 5:26 pm

А, междувременно в БГ -> Цял футболен отбор бе ваксиниран с дефицитната "Пфайзер" Земи тия приоритети и тая държава...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Demandred » Tue Apr 13, 2021 6:41 pm

Бойко даде вече 25 милиона за стадиона на Ботев, едни ваксини ли няма да му се откъснат от сърцето...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Wed Apr 14, 2021 2:12 pm

При нас заключиха, че ваксинираните ще се ползват с привилегии, ще могат да си правят каквото искат, а ние останалите ще мрем. :ninja:

Супер безумно. Разбирам, да е в момент в който всеки може да се ваксинира и да е един вид стимул, но е адски нечестно в контекста на тва че за хора като мен ваксинация ще има Септември чак (ако съм оптимист). Начи цяла година спазване на мерки, за да опазим рисковите групи, а ся тея ще могат да си правят квото си искат.

Сериозно обмислям ваксинационен туризъм с едно пфайзерче.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Wed Apr 14, 2021 2:35 pm

На мен това ми се вижда един от най-ефективните начини да мотивираш хората да се ваксинират. Явно "няма да се разболееш от доста опасна болест и потенциално да я предадеш на по-уязвимите си познати и роднини" не е достатъчно добра причина, ама "боцни се и може на море в Гърция" печели всички.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Wed Apr 14, 2021 3:10 pm

Ambartanen wrote:
Wed Apr 14, 2021 2:35 pm
На мен това ми се вижда един от най-ефективните начини да мотивираш хората да се ваксинират. Явно "няма да се разболееш от доста опасна болест и потенциално да я предадеш на по-уязвимите си познати и роднини" не е достатъчно добра причина, ама "боцни се и може на море в Гърция" печели всички.
Да бе. Ама е едно когато ваксините са достъпни за всички, друго е когато не са. Аз и 90 процента от познатите ми тук искаме да се ваксинираме. Но не можем. Нямаме право. Няма и да проимаме, до минимум септември. И в тоя смисъл емпатията намалява. Добави и тва, че разни инфлуЕнсъри си организират нелегално парти в клуб без маски и без карантина и за тях няма последици и младото поколение съвсем ще изтрещи.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Thu Apr 15, 2021 10:28 am

Разбирам фрустрацията, но не виждам причината да се ограничават ненужно ваксинираните хора от желание за някаква обща правда. Въпреки нашите (подозирам доста нестандартни) обкръжения, за множеството хора всъщност е нужна допълнителна мотивация да се ваксинират, когато им дойде реда.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Dark Cloud » Thu Apr 22, 2021 9:59 am

Да разкажа и аз една искрена и лична история по темата.

Началото на март от фирмата ни предложиха да се включим в приоритетен списък, тъй като според РЗИ, по някаква причина, IT компаниите (където 95% от хората нямат проблем да работят от вкъщи) трябва бързо-бързо да се ваксинират. Както и да е, когато ни обявиха това нещо условието беше "Не знаем кога ще ни дойде реда по списък, ако се окаже в период без други налични ваксини ще ни предложат само Астра". Съответно доста хора (аз включително) не се записахме, защото за Астра мога да си се регистрирам и сам на his.bg, където и когато ми е удобно.

Fast forward до миналия петък. Сутринта ни пускат мейл - другата сряда ваксинираме всички записали се в списъка, в Пирогов, с Pfizer. Има още трийсетина свободни места/дози, ако има желаещи извън списъка да се обадят. Пуснах една бърза заявка, тръпнах в очакване до понеделник - наредих се сред късметлиите. Сряда сутринта, в 10:00 да съм в Пирогов (разделиха ни на групи от по 5-10 човека с график през половин час).

Идва уречения ден и час, пристигам в 10 точно, виждам едно-две познати лица от офиса, влизаме вътре, хората са доста учтиви и helpful, не някакви сърдити лелки. Докато попълваме документа на съгласие виждам че на две-три места има табели "Ваксинации по здравния регистър само с Astra Zeneca", на въпроса ми кога и по регистъра ще може с други ваксини - очаквали около 10 май да има от всичко за всички. Попълнили сме си документите, станало е 10:05, посочват ми пред кой кабинет да изчакам с думите "ей тази възрастна госпожа вече трябва да излиза, веднага след нея влизате и сме готови за две минути"... Въпросната възрастна госпожа седи до 10:20, като през това време ту някой доктор, ту мед сестра, ту нейния придружител я увещават да се ваксинира, че е безопасно, че "тая е от хубавите ваксини", докато все пак тя благоволи и в крайна сметка в 10:25 за всеобщо облекчение най-после приключиха с нея и си тръгна. После самия процес наистина траеше само няколко минути, обаче като излезнах тепърва трябваше да минат останалите от фирмата в моя времеви диапазон (за планирани/фирмени ваксинации има само един кабинет), а пред входа вече чакаха следващата група. Един колега беше в следобедните групи и после ми писа че целия график си е таковал майката, някои хора са повисяли около час, след като са пристигнали в колкото им е казано... Надявам се на втората игла да няма пак подобни истории :?

От цялото нещо най-много продължава да ме човърка какъв беше големия напън да ваксинират бабата при очевидното и нежелание, ще я изпращят ли нанякъде, национално съкровище ли е, що ли... Дано да е жива и здрава, при мен засега освен очакваната мускулна болка на убождането и малко замаяност вчера други странични ефекти не е имало. Скоро очаквам да започна да чувам шепота на Бил Гейтс.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Коронавирусът и ние

Post by Alexis » Thu Apr 22, 2021 3:12 pm

Но пък за сметка на това, след загубеното ти време и нерви, обявиха, че пускат зелени коридори за РНК ваксини.

https://coronavirus.bg/bg/news/1753
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Demandred » Mon Apr 26, 2021 5:17 pm

Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Mon Apr 26, 2021 8:37 pm

https://m.offnews.bg/news/Zdrave_18753/ ... 50581.html

"Част от тези ваксини (Янсен) ще бъдат насочени към туристическата индустрия, за да започне имунизацията преди старта на туристическия сезон, тъй като препаратът се поставя в една доза. Обмисля се и имунизирането на ромското население с мобилни пунктове."

Приоритети... Тва си ги представям как приоритетно ще ходят на сафари у гетото с дартс гън от джипката pew pew, щото ще е единственото ефективно.
:ninja:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Demandred » Tue Apr 27, 2021 4:00 pm

"Заради Вас стана не скандал, а бой" - как лични лекари получават COVID ваксини
Според разпространената позиция на институцията няма правомощия да прави график на общопрактикуващите лекари (ОПЛ): "РЗИ има правомощия единствено да информира, чрез подадените до нас e-mail адреси, личните лекари на територията на град София, че има налични ваксини и кога - дата и час, РЗИ ще има готовност за раздаването им, което и правим винаги".
Безумие пълно. Организацията на ваксинацията продължава да е напълно липсваща.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Yan » Tue Apr 27, 2021 6:16 pm

Междувременно тъпотата на целокупното население продължава да изумява. Това е от форума на Forplay и ме потресе.
Предисторията - човекът се опитва да си запише детето за летни групи в детската градина, след като е боледувало известно време и не е ходило. В градината не му вдигат телефона, когато накрая успява да се свърже със зам. директор се оказва следното:
- Една от възпитателките е ходила на работа с ковид през април, твърдейки, че е просто хрема. Заразила е всички, почти целия персонал.
- Директорката е в болница, мъжът ѝ на апаратно дишане.
- Зам. директорът в болница, жена му на апарат.
- Мед. сестрите са в болница, тежко състояние.
- Две учителки са починали, родители от тези групи също, тъй като децата им са го занесли.
- Готвач и чистач са в много тежко състояние в болница.
- Десет учителки са с ковид по къщите, някои от тях зле.
При вече над 16 хиляди починали толкова ли е трудно някаква елементарна мисъл и да си стоиш вкъщи като си болен...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Sat May 01, 2021 12:21 am

Дискотеките са отворени и хората наваксват. Ще е интересно да видим как ще се движат новите случаи - след седмица -две ще е ясно какви са ефектите.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Sat May 01, 2021 12:42 am

Се едно не са спрели да пият и да слушат музика на групи. В трамвая има повече ученици без маски отколкото в некое забито клубче, та чак такава статистика. Поне това с пазаруването сутрин идиотията я махнаха, ся поне мога да отида рано преди всички мумии да са опипали стоката и и да са подбрали по-хубавото. Щото тоя пембен коридор не го спазват пенсиите изобщо, по цял ден се щурат на пазар. Иначе пропагантата колко добре вървят опашките за ваксинация и липсата на хаос са на макс.

Поне видяхме къде отиват ония фурми.
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Tue May 04, 2021 1:09 pm

Още една прерязана лентичка, или обратното, така де. от офнюз тва.
Борисов тържествено закри третата вълна на COVID-19 у нас.

С чест можем да кажем, че сме приключили и третата вълна - с намаляването на заболелите. И в същото време, когато институтът „Роберт Кох“ ни вади от рисковата група, мисля, че можем да оставим фактите да говорят, коментаторите - каквото искат.
Искаме, ма няма смисъл. Сяе до него с отразена светлина носната кърпичка-министър, ама маската дето носи проваля ефекта.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 7 guests