Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Sun Mar 28, 2021 3:55 pm

Yan wrote:
Sun Mar 28, 2021 2:05 pm
@The Dragon

Ограничителните мерки, хубави или лоши, не са направени, за да се харесват, а за да намаляват риска доколкото е възможно. Но пък разбира се българинът знае по-добре, кое как става и майната им на мерките, важно е ракийка и кючече да има. И понеже си толкова хардкор и бадас, иди поработи малко доброволец в някое ковид отделение (и в болницата на баща ми има, ако ти трябват връзки, понеже нали напливът от доброволци е тооолкова голям) и виж колко е гот и как само се преувеличава проблема.

Как да е. Не очаквам написаното да те трогне. В крайна сметка ти знаеш по-добре :/
Точно тук грешиш. Мерките не са направени да намаляват риска защото ако бяха щяха да отчитат къде няма риск и колко е реалният. Мерките са нещо което е квазирелигиозно подкрепено от някакъв странен мишмаш от псевдонаука, лошо интерпретирана такава и няколко метнати д20 зарчета, чиято основна цел е да сибурдира. А не нещо научно обосновано, което да балансира спасени животи и органичение на права и широката социална цена която се плаща.

Аз просто казвам, че нямаше причина да се затварят заведенията - защото факта, че продължиха да работят (нелегално) и не се изпоразиха хората които бачкат там и ги посещават - означава, че мярката не е била необходима. И да - смятам, че знам повече от тези които изготвят мерките. Аз поне като правя експеримент и не излезнат очакваните резултати променям теорията. В момента имаме пушване на релизиозно оправдани локдауни.

Мерките срещу коронавируса са точно толкова добри колкото тези по летищата след 11 септември.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Sun Mar 28, 2021 4:27 pm

Локдауна у нас не е религия вс наука, а неграмотно политически/икономически. Ся факт е, че сме неподготвени като общество за пандемии на всички нива почти. :neutral:
Аз не знам поповете ходиха ли по ковид отделения ко стана там, затихнаха драмите с тех, ама иде Великден и пак отвори/затвори.

Е да видим експериментът на испанците с 5000 души са на стадион на концерт /по маска и тест/ как ще е научно. :shock:
:ninja:

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Shamajotsi » Sun Mar 28, 2021 4:59 pm

Ако оставим настрана Драгъна и ковида, това да заключваш дискотека с клиенти в нея е брутален дебилизъм и не знам, кои са заведенията, които го правят, но им пожелавам от все сърце скоропостижен фалит. Явно не са трябвали и 20 години, че да се забрави колективно трагедията "Индиго".

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Коронавирусът и ние

Post by Killua » Sun Mar 28, 2021 5:47 pm

Не знам за кои заведения става дума, но тези дневните, предлагащи храна, които аз мяркам по време на разходките, си бачкат само с тейк ауей.
Иначе евалата, щом знаеш кой колко се е заразил или не се е заразил, ходейки на заведения, искам и аз такава вътрешна информация.
Дем, вие значи сте гъзари с яките ваксини. Ние си чакаме втора доза от "плебейската", и има да почакаме. Чак на 20 май ще е...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sun Mar 28, 2021 6:11 pm

Xellos wrote:
Sun Mar 28, 2021 4:27 pm
Е да видим експериментът на испанците с 5000 души са на стадион на концерт /по маска и тест/ как ще е научно. :shock:
Е, то нали и в България това беше септември:

Удо в Пловдив. Имаше и Цветя за Гошо, и клубни концерти, и театрални постановки него време. Това не знам доказва ли нещо...

Иначе аз за ваксиниране не сколасах поради ред причини. Сега ме гложди подозрението, че имам коронка. Сестра ми си направи тест и излезе положителен, а се видяхме преди няколко дена с нея. Кашлям бая неприятно, но до ден-два ще си направя поне домашен тест, че деанам. Иначе съм горе-долу добре, всъщност. Оня ден бях много по-зле. Май се оправям бързо, каквото и да ми има.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Moridin » Sun Mar 28, 2021 7:31 pm

The Dragon wrote:
Sun Mar 28, 2021 3:55 pm
Yan wrote:
Sun Mar 28, 2021 2:05 pm
@The Dragon

Ограничителните мерки, хубави или лоши, не са направени, за да се харесват, а за да намаляват риска доколкото е възможно. Но пък разбира се българинът знае по-добре, кое как става и майната им на мерките, важно е ракийка и кючече да има. И понеже си толкова хардкор и бадас, иди поработи малко доброволец в някое ковид отделение (и в болницата на баща ми има, ако ти трябват връзки, понеже нали напливът от доброволци е тооолкова голям) и виж колко е гот и как само се преувеличава проблема.

Как да е. Не очаквам написаното да те трогне. В крайна сметка ти знаеш по-добре :/
Точно тук грешиш. Мерките не са направени да намаляват риска защото ако бяха щяха да отчитат къде няма риск и колко е реалният. Мерките са нещо което е квазирелигиозно подкрепено от някакъв странен мишмаш от псевдонаука, лошо интерпретирана такава и няколко метнати д20 зарчета, чиято основна цел е да сибурдира. А не нещо научно обосновано, което да балансира спасени животи и органичение на права и широката социална цена която се плаща.

Аз просто казвам, че нямаше причина да се затварят заведенията - защото факта, че продължиха да работят (нелегално) и не се изпоразиха хората които бачкат там и ги посещават - означава, че мярката не е била необходима. И да - смятам, че знам повече от тези които изготвят мерките. Аз поне като правя експеримент и не излезнат очакваните резултати променям теорията. В момента имаме пушване на релизиозно оправдани локдауни.

Мерките срещу коронавируса са точно толкова добри колкото тези по летищата след 11 септември.
I call bullshit.
Немците извадиха дебело проучване кое колко заразява по всички експериментални критерии на проф. Д. Янков.
Училища тера много, фитнеси мега много, ресторанти кило много.
Иначе казано, STFU.

За останалите мерки, а.к.а. маските, не мога да не цитирам Капитал и да поканя Драгъна да ме наплюе докато е с маска.
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Tue Mar 30, 2021 1:44 pm

Боко пак постигна висоти на тъпотата:
“Като ластик са ни мерките - отваряме, затваряме, пак отваряме, като хората се изморят”
Да беше добавил и "понякога в рамките на един ден".
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Demandred » Tue Mar 30, 2021 2:30 pm

Кунчев и той пак чупи тъпомера:

"Отваряме това, което не крие риск" - като не крие риск, защо го затворихте преди 10 дена? Не е като ситуацията да се е подобрила оттогава...
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Tue Mar 30, 2021 6:01 pm

Фитнесите, кината, цирковете и т.н. ги отварят от 1 април, но "на магазините с търговска площ над 300 кв. м., предлагащи нехранителни стоки, се разрешава да работят с клиенти само на откритите площи". Направо се чудя как ги мислят тия неща, зарове ли хвърлят, за да решат кое да затворят и кое не, защото аз поне логика не виждам.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Tue Mar 30, 2021 6:29 pm

Добре два часа пъшкане и small dick energy на стероиди у фитнеса, не е ли по-опасно от купуване на дънки в zara?

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Tue Mar 30, 2021 7:07 pm

Еми то хора тръгнали от фитнеси, силови спортове, охрана и застрахователни... компании какво очакваш да ценят? Корените брат. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Wed Mar 31, 2021 1:00 pm

При нас няма да ваксинират жени под 55 с Астра Зенека. Но аз едно не разбирам как така във Великобритания няма случаи на тромбози, защо случаите са главно при жени в Германия и Скандинавия, а не в Централна, източна и Южна Европа???

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ambartanen » Wed Mar 31, 2021 2:40 pm

Litz wrote:
Tue Mar 30, 2021 6:29 pm
Добре два часа пъшкане и small dick energy на стероиди у фитнеса, не е ли по-опасно от купуване на дънки в zara?
Като човек, дето смята утре сутринта да отиде във фитнеса, I feel mildly offended :ninja:

Кво и колко е опасно всеки има различни теории, но да отворят в деня на нов рекорд по брой случаи е доста, ъм, забавно решение. При скоростта на ваксинация и намаляващата адекватност на мерките, явно ще разчитаме на топлото време да ни спаси от тази вълна.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Wed Mar 31, 2021 3:21 pm

В Германия явно нямат специалисти като Кантарджиев да им каже да ядат повече домати и да пият доматен сок вместо да спират тази или онази ваксина.
Към днешна дата около 2 млн. души вече имат имунитет към коронавируса. Това са преболедувалите болестта, включително и тези, които не са разбрали, че са заразени с коронавирус и ваксинираните, каза днес пред Би Ти Ви директорът на Националният център за заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев.
"Аз съветвам хората, които се ваксинират с всички ваксини, около месец да ядат повече домати и да пият доматен сок, това е най-доброто природно средство срещу кръвосъсирване", каза експертът в отговор на въпрос за посочвания страничен ефект от ваксината на "Астра Зенека".
Утре може и 3 милиона да са хората с имунитет, що да не?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Wed Mar 31, 2021 3:46 pm

Мдаа, много добра карикатура за имунитета. :lol:
https://www.segabg.com/touche/tush-03-02-2021
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests