Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Wed Mar 11, 2020 9:02 pm

Яяяяя си мийте ръцете там и стига сте знали. В момента това е най-добрият начин да се овладее пандемията така, че да не се случим сички болни едновременно накуп връз издъхващите ни системи на здравеопазване. И като цяло, правете го това всяка година като плъпнат гриповете. Ако вземат много да ви изсъхват ръцете, има moisturizers за тая работа. У нас ползваме moisturizing течни сапуни, които са по-щадящи кожата и сме ОК дори в супер сухото Калгари. Моите ръце изсъхват и се напукват основно от студа, особено нещастната ми дясна ръка, с която си държа телефона на голо при -30 градуса щото съм малоумна и ме мързи да ида да си купя ръкавици, с които да си бъзикам тъчскрина. Това се оправя в мига, в който се качат температурите без оглед на това къв сапун ползвам (тоя в университетските кенефи също не ми създава проблеми).

Бтв, силно препоръчвам просто да си миете шибаните ръце с вода и сапун, вместо да ползвате квото там антибактериално съществува на пазара. Антибактериалните лайна трябва да се ползват само за дезинфекциране на плоскости и помещения от време на време (аз мия кенефа и мивките с това и стерилизирам къщата след като сме били болни; от време на време минавам клавиатурата и мишката с някви такива химикали), а не за персонална хигиена. Немате си представа към къв апокалипсис сме се запътили с антибиотичната резистентност, отделно от това какъв шит са за околната среда и собствената ни микрофлора. Спирта го пийте, ще ви е от повече полза така.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Wed Mar 11, 2020 9:21 pm

Моите ръце зимата пожълтяват, почват да се белят и става едно супер страшно, но си ги мия. Иначе имам крем за ръце, който го ползвам в нас и до някаква степен се оправят нещата. Иначе дезинфектант мразя в душата си, последно го ползвах докато сервитьорствах плюс миенето на ръцете, но да.


Иначе мен ме дразни, че ся в работа жените не си мият ръцете, заради шибаните духалки. Иронията е, че са ни сложили инструкции за тва как се мият ръце, и че трябва да ги подсушиш с хартиена чиста кърпа, но сме с духалка. Де да знам, толкова много други неща можем да правим за да опазим околната среда, и викам хартиените кърпи в тоалетната са буквално един от най-малките проблеми.

Мен ся драмата ми е, че спешно трябва да отида на прегледа за очите, че не виждам почти нищо с дясното (виждам ма размазано де), но клиниките са претъпкани.

Интересното е, че при нас за толко много случаи имаме само 3ма умрели и доста оздравяли, ситуацията в Южна Корея също е овладяна, а в Италия измират непрестанно.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Alexis » Wed Mar 11, 2020 9:34 pm

Litz wrote:
Wed Mar 11, 2020 9:21 pm
Интересното е, че при нас за толко много случаи имаме само 3ма умрели и доста оздравяли, ситуацията в Южна Корея също е овладяна, а в Италия измират непрестанно.
Има няколко теории за високата смъртност в Италия, както и високата заболеваемост. Основната теория за първото е свързана с това, че Италия е сред най-застарелите нации в световен мащаб (средно 47.3 год), а вирусът е по-летален за по-възрастни хора.

Заболеваемостта се свързва със склонността на итлианците за много близък контакт при среща и общуване.

Уви, липсват достатъчно публични данни за възрастта на всеки отделен болен, както и на тези, които развиват пневмония, колко от тях имат нужда от изкуствена вентилация и колко накрая мрат. А това може да обясни в голяма степен разликите в смъртността и други елементарни като ниво статистики.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Killua » Wed Mar 11, 2020 9:47 pm

Вече имаме починал и в България (при едва 6-7 установени случаи).

Знаех си аз, че тази методика е някаква лекарска... Това със съхненето и вдигнатите на високо лакти ми се струва абсолютно неприложимо в ежедневието - така няма ли да ти капе по ръкавите/дрехите??
Във връзка с духалките - мен изобщо не ми пречат. Смисъл, мразя ги и не ги ползвам, но просто не си бърша ръцете, а ги изтръсквам. Не виждам драма. Иначе в доста нации хората си носят мини хавлийки, точно за такива случаи, не разбирам, Лиц, защо не си носите и вие, като са ви такъв проблем духалките?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Wed Mar 11, 2020 10:02 pm

Това с лактите е за хирурзи, дето ще бърникат ей сега след малко в човешки организъм, където наистина ще е страшно да вкараш цяла колония от болестотворни бактерии или вируси директно в органите и кръвния поток на болен човек. Ние ще оцелеем дори ако не си държим ръцете вдигнати неквито минути там докато изсъхнат. Просто ги измийте, ако имате духалки си излезте с мокри ръце от кенефа и изчакайте 2 минути да изсъхнат на въздух преди да пипате нещо. Не разбирам защо наличието на духалки изобщо спира някого да си мие ръцете. Къв е мисловния поток, който води до това???

Тоя целият разговор е толкова ОМГ. :shock:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Wed Mar 11, 2020 10:09 pm

@Killua на мен не са ми проблем и си ги нося или стоя с мокри ръце. Но тия хипстърски селски орки от испания, франция, скандинавието и англия не си ги мият. Обикновено от там са най-гнусните същества (тва да ги наричаш хора е туу мъч) и не си мият ръцете и засират. Ма то от бял човек с расти, кво повече да очакваш? Смисъл, да и на мен духалката ми е проблем, но си мия ръцете. Проблемът е, че тия селянки не си ги мият (кво става в мъжката не ми се мисли). Ся нелепо ми е да карам жени, по-възрастни от мен да си мият ръцете, нали. Пък и проблемът е, че няма кофа, и така требе си хвърляш хартията на земята и не ми се ще чистачите да страдат, заради решението на фасилити мениджъра.

Та проблемът ми с духалките, не е дали аз ще си измия ръцете, което ще направя, а че масово в следствие на тия неща простолюдието не си ги мие.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Xellos » Wed Mar 11, 2020 11:04 pm

Не знам за маските, ама мен ме втриса от гледката на хора нахлупили найлонови торбички на главите... да вземат да ги стегнат хубаво поне за повечко време и да се свършва.
https://9gag.com/gag/az1yqMN
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Wed Mar 11, 2020 11:31 pm

Ок, току що получих и-мейл, че официално са кансълнали оная конференция в Барселона, на която исках да ида. Се ля ви. Дано се нормализират нещата така че поне нейде октомври-ноември да мога да бръмна до България, че не съм се прибирала от 2+ години вече и нашите мрънкат.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by penzata » Wed Mar 11, 2020 11:40 pm

Litz wrote:
Wed Mar 11, 2020 10:09 pm
Проблемът е, че тия селянки не си ги мият (кво става в мъжката не ми се мисли).

Та проблемът ми с духалките, не е дали аз ще си измия ръцете, което ще направя, а че масово в следствие на тия неща простолюдието не си ги мие.
Идвам на бързо да дрисна връз Литц и бегам. :spite:
Дюд, честно, стига с тези елементарни и нелепи обобщавания.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Wed Mar 11, 2020 11:45 pm

Баце, дадох ти статистика, за тва че мъжете масове не си мият ръцете в сравнение с жените. Не ме карай да я пускам отново. Тва са факти.

Още, жените дето не си мият ръцете винаги са от западни/велики нации.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by penzata » Wed Mar 11, 2020 11:57 pm

Баце, факти са, ама друг път. Цопна някакъв сайт с някаква статистика и трябва да я взема като чиста монета. Ммм, не.

А "простолюдието" със и без духалки пак няма да си мие ръцете.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Dark Cloud
Scholar
Posts: 120
Joined: Mon Oct 21, 2019 4:46 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Dark Cloud » Wed Mar 11, 2020 11:59 pm

И при мен отпадна пътуване точно до Барселона, а студиото, където щях да ходя, са им казали всички да работят от вкъщи до второ нареждане. Очакваме в идните дни да получим същите инструкции и тука. От украинското студио пък се оплакаха, че правителството е блокирало всички летища в страна след като са открили първи болен... Изобщо, мазало.

And then there's news like this:
Image
Вие си спорете кой колко си мие ръцете, важното е да вярвате :lol: !
Last edited by Dark Cloud on Thu Mar 12, 2020 9:53 am, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Thu Mar 12, 2020 12:32 am

Ами аре да видим сега God : COVID-19 резултата. Обаче за да е честно, викам набожното население също така да се лекува с молитва вместо да ходи по болниците с нормалните хора от 21ви век.

Католиците обаче не си верват толкова много, щото вече на няколко пъти видях новини за това как махат светената вода от църквите си, за да не разпространявали зарази. :lol: Cute.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Xellos » Thu Mar 12, 2020 12:43 am

Да ходят да цункат няколко икони, ковида ще им е най-малкото проблем. Винаги се сещам за Джералд Даръл и сестра му с патъка на светеца в такива случаи... :roll: Баси колко сме над дъ unwashed-masses в тоя форум. :P

Ех, жалко за отлагането Амелио :cry:
:ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6451
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by tigermaster » Thu Mar 12, 2020 12:57 am

Image
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests