Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sat Aug 28, 2021 3:06 pm

Litz wrote:
Sat Aug 28, 2021 2:16 pm
И да си кажа, абсолютно разбирам тази аргументация.
Това и аз го разбирам, даже в началото донейде заради това се дърпах. После се навих да се ваксинирам, обаче се случиха разни приключения, които не ми се описват сега, но ми попречиха доста качествено, та в неделя миналата седмица направо си сложих ваксината на "Джонсън и Джонсън", дето е с една доза - понеже не ми се чака месец и половина за пълен курс с двете дози на някоя от другите. Искам ако вземат да въведат някакви рестрикции, септември да мога да тренирам спокойно.

Първите дни след ваксинирането бях като пиян, бтв, а болката в рамото ми започва да отшумява едва сега. Дано си е струвало.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sat Aug 28, 2021 4:28 pm

Да не пропускаме, че в забраните на определени ваксини в определени държави имаше и елемент на търговска война, че дори и политика понякога. Цяла Англия се ваксинира с Астра Зенека без да е държава от третия свят.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Aug 28, 2021 5:03 pm

В Камерун доколкото знам, Астрата е по-луксозния вид ваксина, иначе главното е тва китайското Синофарм. Наскора САЩ дариха няколко бройки Джонсън, ама пак предимно е китайското нещо. Нормално е хората там, предвид и историческия контекст да не искат да се бодат с втора ръка китайска ваксина, дето в Европа и САЩ няма дори изглед да бъде одобрена.

@Matrim според мен ако ще правим сравнения с коли по-скоро е "Ако ще трябва да карам разнебитен скапан трабант, по-добре да вървя пеша" :P

Ето и статия по въпроса с ваксинацията по света и с неравнпоставеността. Тук даже са пропуснали как много държави имат инфраструктурата да произвеждат ваксини, но не могат, заради патентите.

https://www.politico.eu/article/coronav ... 1630059267

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Sat Aug 28, 2021 10:44 pm

https://edition.cnn.com/2021/03/04/heal ... index.html

Researchers found that by the end of 2020, global Covid-19 death rates were more than 10 times higher in countries where more than half the adults are overweight, compared to countries where fewer than half are overweight.
The team examined mortality data from Johns Hopkins University (JHU) and the World Health Organization (WHO) and found that of 2.5 million Covid-19 deaths reported by the end of February, 2.2 million were in countries where more than half the population is overweight.

Не че не знае отдавна. Но е добра идея да си във форма във времената на ковид.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Fri Sep 03, 2021 1:08 pm

Нещо много притеснително в бг. Единствените популярни личности, които призовават хората да се ваксинират са чалга изпълнителите пример Галин, Галена, Фики итн.

В същото време псевдо интелектуалната прослойка от диригенти, театрали и музиканти от ВиСоКоТо ИзКуСтВо и тн мълчи или бълва конспирации по темата от типа на некви напълно изтрещели конспирации като тия дето Камджалов ги бръщолеви, дето му се чудя как толко млад е изтрещял толкоз брутално.

Едит: ок Ицо Хазарта се е ваксинирал и Мутавчиев обяснява как би се включил, ма доста вяло.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Fri Sep 03, 2021 3:16 pm

В моята стая на работа, дето е метър на метър, и я обитаваме трима души, единият се разболя. Той е мангъроид, ама тежък мангъроид, насра се да обикаля и демонстративно никакви мерки не спазва, против ваксините, против тестовете, против всичко, което може, в събота били на ресторант с кума, яли и пили няколко часа. И в сряда кумът му се тръшнал, ама много е зле. И той ни съобщава тая вест към три следобед, нали. Значи от понеделник сме в тая стая заедно трима човека, дишали сме се и сме се плюли един друг дето се казва, цяла сряда сме прекарали там и в три следобед става ясно това. Пращам го да се прибира, не ще. Ма викам, сега, заразяваш ни тука, а, няма проблем, аз като се прибирам ще си купя авирон и един тест от аптеката. Повярвайте, такъв егоист и тотално лишен от емпатия човек не сте виждали през целия си живот. В четвъртък не идва на работа, тестът му излязъл положителен. Днес вече се е тръшнал тотално, с температури и всичко, пълна програма. А аз се насрах от страх, моля се на който там светия отговаря за ваксините моята да удържи фронта, треперя, щото на девети трябва да правя четирийсет на мама и би било абсурдно да не съм в състояние! Заклевам се, ако се тръшна, ще го убия тоя! Писна ми от всичко, от шибания вирус, от шибаните хора, от шибаното битие, от всичко ми писна! :evil: :evil: :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by трубадур » Fri Sep 03, 2021 4:20 pm

Тва е скапана ситуация. Дано не си го прихванала.

По темата влизам в 2 седмици карантина... Заради българите. С ваксини сме, щерката е негативна, ама такива са правилата за влизане в държавата. Та да, писна ми от толкова кретения и на мен. Всеобщата човешка глупост сега ще ми коства ценно време и то в супер напрегнат момент, дееба.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Fri Sep 03, 2021 5:16 pm

@Marfa много кофти. Стискам палци всичко да е наред, поне на отворено ли седяхте или няма прозорец? Мен от една страна иронията, че мангъроиди и ковидиоти си заразяват, ме кара до чувствам schadenfreude, но от друга страна осъзнавам, че тия хора сеят зараза и съсипват живота на други хора.

@трубадур и за теб много кофти, особено щото нямаш вина. Като човек изкарал две карантини за два месеца, ще кажа, че колкото и да е гадно (през втората карантина ми отпадна час за психиатър, за който звънях на 8228271 психиатри и чаках с месеци и ся пак трябва да чакам), но честно, колкото по-рано се примириш с шитнята, толко по-бързо и минава и не е такава агония.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Fri Sep 03, 2021 5:42 pm

Litz wrote:
Fri Sep 03, 2021 1:08 pm
Нещо много притеснително в бг. Единствените популярни личности, които призовават хората да се ваксинират са чалга изпълнителите пример Галин, Галена, Фики итн.

В същото време псевдо интелектуалната прослойка от диригенти, театрали и музиканти от ВиСоКоТо ИзКуСтВо и тн мълчи или бълва конспирации по темата от типа на некви напълно изтрещели конспирации като тия дето Камджалов ги бръщолеви, дето му се чудя как толко млад е изтрещял толкоз брутално.

Едит: ок Ицо Хазарта се е ваксинирал и Мутавчиев обяснява как би се включил, ма доста вяло.
От бая време си мисля, че на всякакви музиканти, актьори и прочие паплач, дето нищо общо нямат ни с биология, ни с медицина, ни с каквато и да било свързана област, просто трябва да им се вземе думата по тая тема, независимо какво пропагандират. На Ерик Клептън глупостите, примерно, почнаха да ми идват в повече, а и не само неговите.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Sep 06, 2021 1:26 pm

Моята съквартирантка е с трети позитивен ПСР в рамкити на по-малко от 6 месеца :shock: :shock: :shock:

Тва вече не знам как е възможно въобще. И ся е симптоматична пак. Ма е в БГ ся, та поне няма ме затворят, но втф?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Mon Sep 06, 2021 4:36 pm

Ми явно е предразположена. Както има хора, дето са абонирани за абсолютно всеки грип. Ваксинирана ли е тая жена?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Mon Sep 06, 2021 5:00 pm

@Marfa приели са я в болница с двустранна пневмония. :shock:
Шит шит.

Иначе не още, защото в Германия като заминаваше правилото беше след 6 месеца. В БГ също след 3 месеца не бодат. Ама цялото семейство е ваксинирано.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Коронавирусът и ние

Post by Matrim » Fri Sep 24, 2021 2:53 pm

На coronavirus.bg най-накрая взеха да пускат статистика колко от починалите и постъпилите в болница са ваксинирани, може би все пак някой байганьовец ще се постресне и ще се ваксинира.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Mon Sep 27, 2021 4:58 pm

Matrim wrote:
Fri Sep 24, 2021 2:53 pm
На coronavirus.bg най-накрая взеха да пускат статистика колко от починалите и постъпилите в болница са ваксинирани, може би все пак някой байганьовец ще се постресне и ще се ваксинира.
Ами около мен разбрах за клъстер разболяли от 3ма ваксинирани - 2 астра, 1 пфайзер ... четвъртия член на семейството антиваксър не се е разболял.

Информацията е достоверна защото идва от пфайзерката :D :D :D Досега смятахме с нея шансовете да се случи.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Xellos » Thu Sep 30, 2021 9:58 am

Все едно гледам тенис мач с отговорност вместо малка жълта топка. :roll:
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/moderna- ... -uvedomeni
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot], Bing [Bot] and 9 guests